Şimdi Ara

Öğrenci İşi, Receiver'ı Lcd Monitöre Bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
7.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öğrenci olduğumdan tv'ye para harcamamak için 37 ekran tv kullanıyorum. Bilgisayar için aldığım 23'' monitöre (vga ve dvi girişi var), scart çıkışlı receiver'ı bağlamak mümkün mü?

Scart to vga dönüştürücüleri araştırdım ama çalışıp çalışmadığını bilmiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.

• monitörün tv özelliği olması lazım. daha doğrusu cihazın öncelikle tv olması lazım. yani tuner ı olması lazım. yani eğer monitörünüz düz tv özelliği olmayan bi monitörse mümkün değil bunu yapmak. genelde tv özelliği olam monitör olarak değil monitör özelliği olan tv şeklinde ürünler oluyor. ama onların da monitör performansları vasat oluyor. çözünürlük vb
  • Scart to vga dönüştürücülerbi işe yaramaz. Benim kullandığım gibi AVERMEDIA TV BOX W7 veya W9 a ihtiyacın var. İkinci el olarak 100 tl civarında bulabilirsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eCoLL

Scart to vga dönüştürücülerbi işe yaramaz. Benim kullandığım gibi AVERMEDIA TV BOX W7 veya W9 a ihtiyacın var. İkinci el olarak 100 tl civarında bulabilirsin..

evet arkadaşın kullandığı cihazlardan birini alman lazım ..

bende bi tane boşta awer tv box 7 var istersen satabilirm pm at.
  • Digitürk receiver'i bu tv karta bağlayabiliyor muyuz?
  • Dvi girişi varsa lcdnin hdmi çıkışlı bir recevier edin ve hdmi dvi çevirici ile lcd yi kullanabilirsin.
    Bende aynı şekilde düşünüyorum daha kullanmış değilim ama araştırdım bu şekilde kullanıldığnı öğrendim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakin

Dvi girişi varsa lcdnin hdmi çıkışlı bir recevier edin ve hdmi dvi çevirici ile lcd yi kullanabilirsin.
    Bende aynı şekilde düşünüyorum daha kullanmış değilim ama araştırdım bu şekilde kullanıldığnı öğrendim.

emin misiniz bundan. yukarıda normal lcd monitöre yani tuner ı olmayan lcd monitöre reciever dan görüntü aktarılamayacağını yazmıştık. siz aktardınız da mı böyle emin konşuyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedikeresekiz -- 18 Ağustos 2010; 10:59:57 >
  • hdmi -dvi çözümü olabilir. tabii receiverde hdmi varsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

hdmi -dvi çözümü olabilir. tabii receiverde hdmi varsa.

ya ozaman niye tv ler daha pahalı onu açıklarımısınız. 19 inç lcd tv 400 500 ken aynı markadaki lcd monitör 200 lira. adı üzerinde biri tv biri lcd monitör. iyi o zaman çatı antenini de lcd monitöre bağlayalım olsun bitsin. ne güzel. herkes tv yerine monitör alsın. arkadaşlar. sorunun doğru cevabı şudur. reciever dan görüntüyü lcd monitöre aktaramazsınız. bunun için lcd monitörün aynı zamanda lcd tv olması lazım. yani içinde tuner olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

hdmi -dvi çözümü olabilir. tabii receiverde hdmi varsa.

ya ozaman niye tv ler daha pahalı onu açıklarımısınız. 19 inç lcd tv 400 500 ken aynı markadaki lcd monitör 200 lira. adı üzerinde biri tv biri lcd monitör. iyi o zaman çatı antenini de lcd monitöre bağlayalım olsun bitsin. ne güzel. herkes tv yerine monitör alsın. arkadaşlar. sorunun doğru cevabı şudur. reciever dan görüntüyü lcd monitöre aktaramazsınız. bunun için lcd monitörün aynı zamanda lcd tv olması lazım. yani içinde tuner olması lazım.

dostum monitörde tuner olmasına gerek yok,hdmi girişi olması kafi. 200 tl lik monitörlerde hdmi olmaz zaten.

buna göre uydu alıcısı hdmi çıkışlı ise, lcd monitörde hdmi girişi var ise sorunsuz şekilde bağlanıp izlenebilir.

yanlız arkadaş öğrenci işi demiş bu ona pek gelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cathedral -- 18 Ağustos 2010; 13:18:58 >

• tvlerde tuner var monitörlerde tuner yok. yani karasal yayın yok. tuner olan herşeyin ülkeye giriş vergisi çok yüksektir.
    dvi girişli lcd monitöre hdmi uydu rahatça bağlanır.
  • HDMI çıkışlı uydu alıcılar bir ucu hdmi diğer ucu dvi kablo ile veya hdmi-dvi dönüştürücü adaptörle lcd monitöre bağlanarak kullanılabilir.
    LCD monitörünüzde dahili hoparlör yok ise bildiğimiz 10-20 liralık stereo hoparlör takabilirsiniz. Sadece 3.5mm lik ucu stereo RCA kabloya çevirmek gerekiyor.
  • eski tip bir analog tv kartı bul arkasında video çıkışı olan(sarı renkli) bilgisayara o şekilde bağla windvr ile izle ben öyle yapıyorum...
  • Dönüştürücüler sayesinde bağlayabilirsin.

Tunere kıla tüye gerek yok eğer anten bağlamayacaksan.

Yalnız ses çıkışını ayrı alman lazım, lcd monitörlerde hoparlör bulunmadığı için.

Örneğin:

http://urun.gittigidiyor.com/VGA-to-Scart-donusturucu_W0QQidZZ24468128

Arkadaşların yukarıda söylediği gibi, HDMI çıkışlı bi uydu alıcısı alırsan işin daha kolay olur, HDMI -> DVI dönüştürücü çok daha kolay bulunur, daha ucuzdur, daha verimlidir. HDMI candır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SilentOfGoats -- 20 Ağustos 2010; 20:36:27 >

• Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim. Hdmi çıkışlı receiverı 1 yıl kullanmak için almamaya karar verdimn :) lig tv ye internetten abone olmak daha karlı :)
    Çok sağolun
  • arkadaşım ebaya gir bnc to vga yaz 19 dolara al tak gitsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.