Şimdi Ara

Ofis sistemine gpu gerekir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ofiste günlük internet kullanımı, ms ofis, youtube, basit bir resim görüntüleyici program gibi şeyler kullanılacak. basit fb oyunları tarzının üstüne bir oyun açılacağını sanmam. 24-27 inch 1080p ekran kullanılacak. bunlar için işlemcinin tümleşik grafik kartı yeter mi ekstra ekran kartına ihtiyaç duyulur mu? bu döğrultuda işlemci soputucusu ne önerirsiniz? işlemci olarak intel 8100 veya 8400 almayı planlıyorum uhd 630 var içinde.

• Dediğiniz kullanım amaçları için harici ekran kartına gerek yok. Bütçe verirseniz uygun bir sistem önerebiliriz.
  • ryzen 2400g işlemcili gpusuz sistem olabilir.

edit: 8100 var bende. ekran kartsız masaüstünde işlemlerde kasma oluyor. şahsen intel tavsiye etmiyorum bu konuda. ryzen 2400g için çok güzel yorumlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torkema61 -- 8 Mayıs 2018; 9:58:42 >
  • 24 kullanıcısına yanıt
    yani aslında bütçe çok belirli değil. durum şu şekilde ben zaten önceden beri kendi oc'lu oyun bilgisayarı zaten topladım. şimdi ise ofise babama pc toplamak gerekti. büyük ekran istiyor ama öyle aman aman bi programda açılmayacak. maksat toplamışken güncel, uygun, yarın öbür gün başka bi eklemeyle daha yürür hale gelir potansiyelli bi pc toplamak. aklımdaki sistem şu şekil:
    İşlemci: intel 8400
    Anakart: Asus H370m plus mATX
    Ram: Corsair/G.skill/Kingston 1x8gb 2666 DDR4
    Ekran kartı: Asus gtx1050ti
    Hdd: Samsung evo 860 250gb
    Kasa+psu: corsair carbide + 650w 80+ bronze psu

ASrock, msi tercih etmemem kişisel tecrübelerle bu markalara güvenmeyişim. memnun olanlar olabilir ama bende hep problem yaratmış markalardır, bir asus değillerdir.
    yani istendiğinde 1 tb hdd atılır, 1 tane daha 8 ram dual chan. için takılır ama genel olarak şuan için fazlasıyla yeterli ofis için diye düşünüyorum. benim tecrübem ile tümleşik ekran kartları biraz tırt, ama hd630 hakkında güncel bi tecrübem yok. diğer taraftan hiç oyun açmayacak pc için giriş seviyesisndeki gtx1050ti 1000tl gibi bir rakam. tek kafamı kurcalayan 1080p de tümleşik ekran kartı günlük çalışır mı hele de ısınmasıyla ünlü olmuş bir işlemci serisinde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spinalsurgeon -- 9 Mayıs 2018; 7:50:23 >

• ofis bilgisayarı olacaksa yine söylüyorum ryzen daha mantıklı. çoklu çekirdek performansı konusunda intelden daha iyi. ryzen bak derim ve daha ucuza kapatabilirsin. o anakart çok gereksiz pahalı gibi geldi. oyun da oynanmayacaksa neden 1050ti alıyorsunuz ki? 1030 veya 1050 de alınabilir. hatta dediğim ryzen 5 2400g ile ekran kartına ihtiyacınız da kalmayabilir. dahili grafiği gayet yeterli olur sizin için. bu kısımdan artan bütçe ile +8gb ram eklenebilir.
  • 2200G veya İ3 8100 alın geçin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ofis bilgisayarına masraf yapmayın. Ryzen 2200g alın. Mini Itx anakart alın. 4x2 DDR4 en ucuz soğutucusuz olanlardan alın. Mini minnacık kasa. Ona uygun küçük PSU. Birde SSD+HDD. Al sana minik ofis bilgisayarı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.