Şimdi Ara

OFİS PC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Ofiste kullanmak için(internet,office uygulamaları ve kamera sistemi) max 650 TL'ye kadar önerebileceğiniz masaüstü bilgisayar var mı? Ben internette biraz araştırdım ama sizinde fikirlerinizi duymak isterim. İnternette bulduğum bir kaç bilgisayar:

PC1
    PC2
    Sizin önerileriniz neler?

• g2030 işlemci
    h61-p31 anakart
    4gb ram
    500gb hdd
    500gb kayıt hdd
    300w kasa
  • PC 2 yi al gitsin fiyat performans iyi...Toplama yapsan gene 600 liradan aşağıya çıkmıyor kasa...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: davids39

Arkadaşlar merhaba. Ofiste kullanmak için(internet,office uygulamaları ve kamera sistemi) max 650 TL'ye kadar önerebileceğiniz masaüstü bilgisayar var mı? Ben internette biraz araştırdım ama sizinde fikirlerinizi duymak isterim. İnternette bulduğum bir kaç bilgisayar:

PC1
    PC2

İşlemci: Intel i3 3220 Soket 1155

Anakart: ASUS H61M-A/USB3 Soket 1155

RAM: Corsair 4 GB Value DDR3 1333 MHz CL9

Hard Disk: Seagate 3.5" 500 GB SATA 3.0 16 MB 7200 Rpm

Kasa+PSU: Everest 706B 350 Watt MidT ATX Siyah

TOPLAM: 665 lira %30 indirimli fiyatlarla.. Vatan'dan toplandı.. Gayet iyi oldu.. Sana uzun süre yetecektir bu sistem..

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelmax

quote:

Arkadaşlar merhaba. Ofiste kullanmak için(internet,office uygulamaları ve kamera sistemi) max 650 TL'ye kadar önerebileceğiniz masaüstü bilgisayar var mı? Ben internette biraz araştırdım ama sizinde fikirlerinizi duymak isterim. İnternette bulduğum bir kaç bilgisayar:

PC1
    PC2

TOPLAM: 665 lira %30 indirimli fiyatlarla.. Vatan'dan toplandı.. Gayet iyi oldu.. Sana uzun süre yetecektir bu sistem..

+1

• quote:

quote:

PC1
    PC2

hocam sistem iyi yalnız vatanda işlemci stokta yok. Sizce verdiğim linkteki bilgisayarlardan biri mi yoksa başka bir bilgisayar mı?

• Angelmax kullanıcısına yanıt
    +1 fakat soket 1150 olsa daha iyi olur bence..
  • quote:

hocam sistem iyi yalnız vatanda işlemci stokta yok. Sizce verdiğim linkteki bilgisayarlardan biri mi yoksa başka bir bilgisayar mı?

Eğer İstanbul'da oturuyorsan Topkapı mağazasına giderek işlemciyi alabilirsin kardeşim:) Senin link verdiğin sistemler işe yaramaz, çünkü güncel değil.. Benim yazdığım sistemde işlemciyi 3240 yaparak, aynen al..
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

O da olabilir tabi.. Ancak Soket 1150'nin arkadaşa ek masraftan başka getirisi olmayacaktır:) Sahip olduğu avantajlar ofis PC'si için bir şey ifade etmiyor çünkü..
  • quote:

quote:

O da olabilir tabi.. Ancak Soket 1150'nin arkadaşa ek masraftan başka getirisi olmayacaktır:) Sahip olduğu avantajlar ofis PC'si için bir şey ifade etmiyor çünkü..

Hocam verdiğiniz ana kart SATA2 ama verdiğiniz HDD SATA3
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-h61m-ausb3-h61m-ausb3-intel-h61-soket-1155-ddr3-2200mhz(oc)-hdmi&dvi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=67979
    http://www.vatanbilgisayar.com/Dahili%20Harddisk/seagate-st500dm002-35-500gb-barracuda-sata-30-16mb-cache-7200rpm-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=56368
    Bu bir sorun çıkarır mı?

• quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-h61m-ausb3-h61m-ausb3-intel-h61-soket-1155-ddr3-2200mhz(oc)-hdmi&dvi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=67979
    http://www.vatanbilgisayar.com/Dahili%20Harddisk/seagate-st500dm002-35-500gb-barracuda-sata-30-16mb-cache-7200rpm-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=56368
    Bu bir sorun çıkarır mı?

Hiç bir problem çıkmaz arkadaşım.. SATA geriye uyumlu bir teknolojidir.. Yani SATA 2 hard diski, SATA 3 anakarta da takabilirsin, istersen SATA 3 hard diski de SATA 2 anakartta kullanabilirsin, bağlantıları aynıdır çünkü:) Ama illa anakart da SATA 3 olsun dersen en ucuzundan bir tane önereyim hemen:

http://www.vatanbilgisayar.com/Anakart/msi-b75ma-e31-b75ma-e31-intel-b75-ddr3-1600mhz%28oc%29sata-30-usb-30-hdmi&vga-anakart/productdetails.aspx?I_ID=68615

• Angelmax kullanıcısına yanıt
    Haklısınızda hocam yeni teknoloji herzaman iyidir.
  • quote:

quote:

Bu bir sorun çıkarır mı?

Hiç bir problem çıkmaz arkadaşım.. SATA geriye uyumlu bir teknolojidir.. Yani SATA 2 hard diski, SATA 3 anakarta da takabilirsin, istersen SATA 3 hard diski de SATA 2 anakartta kullanabilirsin, bağlantıları aynıdır çünkü:) Ama illa anakart da SATA 3 olsun dersen en ucuzundan bir tane önereyim hemen:

http://www.vatanbilgisayar.com/Anakart/msi-b75ma-e31-b75ma-e31-intel-b75-ddr3-1600mhz%28oc%29sata-30-usb-30-hdmi&vga-anakart/productdetails.aspx?I_ID=68615

teşekkürler ama taksitle 720 liraya kadar çıkıyor. bunu kendime de almıyorum hocam,pc toplamak ile uğraşmasam daha iyi olacak yani. Üstte verdiğim 2 linkten siz hangisini seçersiniz? Çünkü bu bilgisayarı kullancak kişi internet kullanacak,arada office programlarında işini halledecek ve kamera sistemine bakacak.650 TL' ye kadar toplu şekilde ya da üstteki linkten önerebileceğiniz bir pc var mıdır peki? ya da şöyle sorayım üstteki bilgisayarlar kaç sene götürür.

• quote:

Haklısınızda hocam yeni teknoloji herzaman iyidir.

Sen de haklısın kardeşim..
  • quote:

teşekkürler ama taksitle 720 liraya kadar çıkıyor. bunu kendime de almıyorum hocam,pc toplamak ile uğraşmasam daha iyi olacak yani. Üstte verdiğim 2 linkten siz hangisini seçersiniz? Çünkü bu bilgisayarı kullancak kişi internet kullanacak,arada office programlarında işini halledecek ve kamera sistemine bakacak.650 TL' ye kadar toplu şekilde ya da üstteki linkten önerebileceğiniz bir pc var mıdır peki? ya da şöyle sorayım üstteki bilgisayarlar kaç sene götürür.

Sen inat ettin, hazır almakta kararlısın:) O zaman açık ve net konuşayım, o linkteki sistemlerden birini alırsan, 2 sene sonra pert olur.. Nokta..

• quote:

quote:

Sen inat ettin, hazır almakta kararlısın:) O zaman açık ve net konuşayım, o linkteki sistemlerden birini alırsan, 2 sene sonra pert olur.. Nokta..

peki toplanmış bir şekilde en fazla 650 TL' ye önerebileceğiniz bir kasa var mıdır?

• quote:

peki toplanmış bir şekilde en fazla 650 TL' ye önerebileceğiniz bir kasa var mıdır?

Hayır, maalesef yok.. Önermiyorum da.. Ben sana şimdi daha iyisi yapacağım, tam bütçene göre olacak bu sefer:

İşlemci: Intel Pentium G2030 Soket 1155

Anakart: MSI B75MA-E31 Soket 1155

DVD: ASUS DRW-24B5ST 24X DL SATA Siyah (Kutusuz)

Klavye Mouse: Microsoft Wired Desktop 400 USB Türkçe Q Set

TOPLAM: 635 lira %30 indirimli fiyatlarla.. Vatan'dan toplandı.. Buyur arkadaşım, tam donanımlı, iyi bir ofis PC'si sana..

Bu listeyi yarın en yakın Vatan bayine götür, ücretsiz montaj yapsınlar, güle güle kullanın:)

• quote:

quote:

Hayır, maalesef yok.. Önermiyorum da.. Ben sana şimdi daha iyisi yapacağım, tam bütçene göre olacak bu sefer:

İşlemci: Intel Pentium G2030 Soket 1155

Anakart: MSI B75MA-E31 Soket 1155

DVD: ASUS DRW-24B5ST 24X DL SATA Siyah (Kutusuz)

Klavye Mouse: Microsoft Wired Desktop 400 USB Türkçe Q Set

TOPLAM: 635 lira %30 indirimli fiyatlarla.. Vatan'dan toplandı.. Buyur arkadaşım, tam donanımlı, iyi bir ofis PC'si sana..

Bu listeyi yarın en yakın Vatan bayine götür, ücretsiz montaj yapsınlar, güle güle kullanın:)

Klavye mouse zaten var.bunlar olmadan 599 TL'ye geliyor ve bence de bir ofis bilgisayarı için yeterli özellikler bulunmakta. yalnız aklıma birşey takılmakta. Anakartın onboard ekran kartı nasıl sizce? Video izlerken sorun çıkarır mı?

• quote:

Klavye mouse zaten var.bunlar olmadan 599 TL'ye geliyor ve bence de bir ofis bilgisayarı için yeterli özellikler bulunmakta. yalnız aklıma birşey takılmakta. Anakartın onboard ekran kartı nasıl sizce? Video izlerken sorun çıkarır mı?

Öncelikle önerdiğim anakartta onboard ekran kartı mevcut değil.. en azından sitesindeki bilgilere göre ben öyle anladım.. Sen de şu linkten kontrol edebilirsin:

http://www.msi.com/product/mb/B75MA-E31.html#/?div=Detail

Orada yazanlara göre, sadece DVI ve VGA grafik portu bulunuyor arka çıkışta, onboard ekran kartı bilgisi yok özelliklerinde:)

Senin alacağın sistemde ekran kartı işlemcinin içinde (Pentium G2030) geliyor.. modeli ve fiyatını da düşünürsek, video oynatma performansı çok da iyi olmayacaktır.. 240p, 360p, 480p videoları rahatça izlersin sanırım.. ancak yüksek kaliteli 720p, 1080p ve Blu-Ray filmlerde anlık takılmalar olacaktır diye düşünüyorum..

• Kardeşim arkadaşlar sağolsun sistem önermişler ama şu saatten sonra pentiuma para vermeye gerek yok bence.Aşağıdaki hazırladığım sistem tam sana göre Ofis için istemişsin ama bu sistem ile orta ayarda oyunları bile oynayabilirsin.
    İşlemci(4 çekirdekli) : AMD A10 5800K Soket FM2 3.8GHz 4MB Cache 32nm İşlemci + HD7660D GPU
    Anakart : ASUS F2A55-M LK AMD A55 Soket FM2 DDR3 2400MHz(O.C.) SATA 2.0 USB 2.0 VGA&DVI
    Kasa : EVEREST ELEGANT 341 350W MidT ATX SİYAH KASA
    RAM : CORSAIR 4GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Bellek
    Hard Disk : SEAGATE 3.5" 500GB Barracuda Sata 3.0 16MB Cache 7200Rpm Harddisk

VATAN BİLGİSAYAR dan %30 indirim ile 681 TL tutuyor kardeşim.Bu fiyata yukarıdakilerin hepsinden iyidir bu sistem.Arkadaş 480p fln izlersn 720-1080 de donar demiş bu işlemci ile 1080 de izlersin rahat rahat :)
    Eğer ofis için demeseydin RAM i 2x4 GB 1866Mhz önerecektim.Çünkü bu sistem gücünü RAM den alır.Fakat şimdiki önerdiğim ile tüm işlerini rahatça halledebilirsin.
    Ekran kartı nerde diye soracak olursan önerdiğim işlemcinin içerisine entegre edilmiş anakartta değil yani :) internetten işlemci ismini yazıp performansına bakabilirsin. Hadi Hayırlı Olsun :)
    680 TL ye çok dersen bir düzenleme yapıp düşürebilirim fiyatı ama bu sistem iyi oldu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.