Şimdi Ara

Oda termostatı ve farklı konumlardaki odaların sıcaklığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    yeni evimiz kuzey güney cepheli. haliyle güney cephedeki odalar kuzey cephedeki odalara göre daha sıcak. ancak çocuk odasi mecburen kuzey cephede olunca o cepheyi de ısıtmamız gerekiyor.

evimizde eca confeo kombi var. ayrıca demirdöküm RF 6001 oda termostatı. termostatı arka odalara (kuzey yani) götürünce salon ve diğer güney odalarda sıcaktan durulmuyor. güney tarafta tutsak kuzey taraf ısınmıyor. bir kısır döngü içindeyiz.

çözüm olarak şunu düşündüm: oda termostatını iptal etsem ve peteklere termostatik vana taktırsam ya da taktırmasam bile kendim peteklere bir ayar çeksem (güneydeki petekleri bir tur açıp kuzeydekileri tamamen açık bırakıp kombiyi tüm gün rölantide çalıştırmak) daha mı randımanlı olur?

önerilerinizi bekliyorum..

• ustadlar cevap verecektir ama benim bildiğim ve kullandığım şu,
    oda termostadı ile birlikte termostatik vana kullanıp dengeyi sağlıyacaksınız.
  • Salon ve diğer güney odalara termostatik vana takılıp, oda termostatı da çocuk odasına koyulursa sorun çözülür.
  • Merhaba,
    Termostatik vana kullanmanız en iyi çözüm.

Ayrıca kuzey cephedeki odaya termostatı koyup , güneyde kalan odanızın peteklerinden kısabilirsiniz.
    Bu şekilde güneydeki odalarınız çok fazla ısınmamış olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.