Şimdi Ara

OCZ Vertex 2 60 Gb Test Değerleri Sonuçları Nasıl ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
3.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @DOSTUm eğer iki düzenlemeyide yaparsam buraya yazacağım.
    @x3m "2VTXE60G" bu bölüm seri numarası içerisindemi yer alması gerekiyor göremedim.
    Seri Numarası OCZ-72L4TP0K..... böyle başlıyor.
    Controller Type SandForce SF-1222TA3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erensifiralti -- 24 Mart 2011; 13:07:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akyuzbilgisayar

ne kadar doğru yaptığımı bilmiyorum bu değerler normalmi sizde

OCZ Vertex 2 60 Gb Test Değerleri Sonuçları Nasıl ?

değerler gayet güzel hiçbir sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: erensifiralti

@DOSTUm eğer iki düzenlemeyide yaparsam buraya yazacağım.
    @x3m "2VTXE60G" bu bölüm seri numarası içerisindemi yer alması gerekiyor göremedim.

ssd nin arka yüzünde yazması lazım sf 1222 galiba onlar 25nm teknolojisi..en iyi yöntem 60gb lık ssd windowsta 51gb gösterirse 25nm demektir..bakın amacım mamülü kötülemek deyil fakat ben 2 tane almıştım baya problem yaşadım yazma hızı gerçek kullanımda 35mb eski modelleri minimum 75-100mb..bu kabul edilemez bişi birde windows 55gb olarak görmeli ama yeni teknoloji 51gb gösteriyor bu zaten ayıplı ürün deyilmidir bilmem kabında 60gb yazar sende 51gb..Şiddetle tavsiye ediyorum size direk ocz den software programını indirin sorunlu olan ocz ler orda ortaya çıkıyo..hee birde stabilite sorunu var o indiriceniz programda diag(info) bölmü var hd tune daki gibi orda gerçek deyerleri görürsünüz, bir satırında beklenmedik elektirik kesintisi deyeri var...aldım gün 7 kez elektirik kesilmiş 2 ssd dede.... kesinlikle stabil deyil...zaten bunu ocz de farkında ve geri alımlara başladı.

• cvplar için tşkler arkadslar dün ssd güncelledim 1,29 dan 1,32 ye güncelledikten sonra windows 7 derecelendirmem 7,0 dan 7,6 a yükseldi su an bi sıkıntım yok spr calısıyo pc cvplar için teşekkürler
  • 1,32 version ile tekrar test yapıp sonuçları koyabilir misiniz müsait bir zamanınızda ?
  • tabiki
  • Konusu sahibi arkadaştan özür dileyerek birde deneyim li arkadaşların benim disk hakkında yorum yapmalarını rica ediyorum herhangi bir sorun varmı değerler sizce normal mi arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: BroKeNSaFeTy

Konusu sahibi arkadaştan özür dileyerek birde deneyim li arkadaşların benim disk hakkında yorum yapmalarını rica ediyorum herhangi bir sorun varmı değerler sizce normal mi arkadaşlar?

diğer arkadaşların yaptıkları yorumlara göre ATTO testin normal görüküyor.
  • quote:

akyuzbilgisayar
    cvplar için tşkler arkadslar dün ssd güncelledim 1,29 dan 1,32 ye güncelledikten sonra windows 7 derecelendirmem 7,0 dan 7,6 a yükseldi su an bi sıkıntım yok spr calısıyo pc cvplar için teşekkürler

Güncelleme işlemlerini adım adım yazabilirmisin, ssd'i usb kablo ilemi sata kablo ilemi bağlantı yaptığını windows ortamındanmı veyahut ms-dos ortamındamı demek istediğimi anlamışındır. Bu konu hakkında yardımcı olursan sevinirim. (Kulandığın sistem bilgisini de verebilirsen)

ve
    Sdd'i update ederken sistem aynı şekilde duruyormu örnek olarak benim ssd 2 parça ve bölümleri görebiliyorum.
    bölümleri silip o şekildemi kalacak update yaparken, yoksa direk söküp update yapıp kullanımı devam edeceğiz mevcut sistemle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOSTUm -- 25 Mart 2011; 12:51:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x3m

quote:

Orijinalden alıntı: erensifiralti

@DOSTUm eğer iki düzenlemeyide yaparsam buraya yazacağım.

ssd nin arka yüzünde yazması lazım sf 1222 galiba onlar 25nm teknolojisi..en iyi yöntem 60gb lık ssd windowsta 51gb gösterirse 25nm demektir..bakın amacım mamülü kötülemek deyil fakat ben 2 tane almıştım baya problem yaşadım yazma hızı gerçek kullanımda 35mb eski modelleri minimum 75-100mb..bu kabul edilemez bişi birde windows 55gb olarak görmeli ama yeni teknoloji 51gb gösteriyor bu zaten ayıplı ürün deyilmidir bilmem kabında 60gb yazar sende 51gb..Şiddetle tavsiye ediyorum size direk ocz den software programını indirin sorunlu olan ocz ler orda ortaya çıkıyo..hee birde stabilite sorunu var o indiriceniz programda diag(info) bölmü var hd tune daki gibi orda gerçek deyerleri görürsünüz, bir satırında beklenmedik elektirik kesintisi deyeri var...aldım gün 7 kez elektirik kesilmiş 2 ssd dede.... kesinlikle stabil deyil...zaten bunu ocz de farkında ve geri alımlara başladı.

Bendeki Ocz ürünü 25nm 51Gb görüküyor.Software programı derken hangisini olduğunu anlayamadım, isim belirtirmisin ve nasıl kullandığını basit bir şekilde teşekkürler.

• http://www.ocztechnologyforum.com/forum/showthread.php?86056-Info-regarding-32-and-25nm-64Gbit-drives-that-did-not-meet-IDEMA-specifications.

burdan indirebilirsin firmware update ..aynı sayfada download it here üstüne tıkla...yükledikten sonra administor olarak çalıştır tools bölmüne gir orda die bölmüne tıkla eyer 32gb gösterirse sorun yok ama 64gb görürsen sorunlu demektir değiştirmeye göndermelisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: x3m

http://www.ocztechnologyforum.com/forum/showthread.php?86056-Info-regarding-32-and-25nm-64Gbit-drives-that-did-not-meet-IDEMA-specifications.

burdan indirebilirsin firmware update ..aynı sayfada download it here üstüne tıkla...yükledikten sonra administor olarak çalıştır tools bölmüne gir orda die bölmüne tıkla eyer 32gb gösterirse sorun yok ama 64gb görürsen sorunlu demektir değiştirmeye göndermelisin.

64 gb yazıyor şimdi ben bunu servise gönderilken ne diyeceğim. SSD normal olarak çalışıyor geri göndermezlermi?

Birde 32 ve 64 arasındaki fark nedir. Biraz araştırma yaptım ve bazı formlarda 64 gb değeri alanların olduğunu gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOSTUm -- 25 Mart 2011; 23:36:17 >

• aldın yere ocz official web sitesinde geri alımlar başlamış bunu bana açıklarmısınız desen yeterli bence:) ...önemli nokta 55gb olması gerekenin 51gb gözükmesi bu bölümde yukarda anlattım 4gb raise teknolojisi diyorlar eyer bozuk alan olursa rezerv nand dan değiştirir sende bozuk alan görmessin ssd de nekadar iyi bişi tartışılır..ama eyer memnunsan takılma yaşamıyosa ssd veya daha önce bahsettim gibi beklenmedik elektrik kesintisi 0 ise stabil demektir deyiştirip deyiştirmemek sana kalmış.gerçi eski model vertex 2 yenisinden %30 daha hızlı bide bu sayfayı okursan umarım kafandaki soru işaretlerini giderirsin.
    http://www.overclockers.com/oczs-25nm-vertex-2-performance-issues/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x3m -- 26 Mart 2011; 10:09:40 >

• quote:

so 80x0.93 = 74.4 this is the IDEMA capacity

80 GB 74.4GB gözükmesi gerekiyor demek sanırım bu not.
    Die Size 64GB diyor fakat yukarıdaki gibi 74.4 tam boyut gösteriyor sorunlumudur acaba.
  • kapasite probleminden 60gb ve 120gb ürünler etkilenmiş...diyerlerinde problem oldunu görmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x3m -- 27 Mart 2011; 5:09:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-x-treme

1,32 version ile tekrar test yapıp sonuçları koyabilir misiniz müsait bir zamanınızda ?

1.27 versiyonu 1.32 versiyona güncelledim değişen birşey olmadı.
    Farklı bir diske 32 bit Windows 7 kurup (Ahci modda) Toolbox ile update yapabildim.

IDE modda kullandığım Windows 7 (64bit) ile Windows değerlendirmede bir değişiklik olmadı.
  • Dizüstü Pc'e ssd diskimi usb olarak takdığım zaman update için Toolbox 2.33 versiyonu görmüyordu.
    Bir arkadaşın pc sinden bende update yapmayı denedim biraz araştırmalar sonucunda ark. pc'nin anakartı Gigabyte Ga-p31-s3g versiyonu olduğundan ve ssdler için anakartın bios sürümünün en son beta versiyonunu yüklemek gerekiyormuş onuda yükleyip pc'e win7 32 bit ultimate kurdum. Bios seçeneklerinden sata bölümü Auto modda olarak AHCI yerini bulamadım, .Smart özelliğinide açtım .

OCZ Toolbox v2.33 yönetici olarak çalıştırıyorum.

Hdd'yi görüyor ve updateye seçeneğine tıklıyorum güncelleştirmeleri indirip yüklüyor ve pc yi yeniden başlatıyor. Yalnız yeniden başlattığı zaman versiyonu halen 1.28 olarak görüyorum. En az 5 kere denedim 3 denememde program kendisi pc'i yeniden başlattı, 2 kerede ben manuel olarak yeniden başlattım. Versiyon halen 1.28 olarak kalıyor.
    Bu denemelerde biosda ki auto seçeğinin kendi içinde bulunan diğer seçenekleride com. mod örnek olarak sırasıyla denedim smartı kapattım halen olmadı.

(SDD'i tek bölüm olarak biçimlendirip etkin olarak işaretliyorum bu işlemleri yapmadan önce, Bölüm silinmiş olarka yaptığım zaman pc'i kitliyor program ve reset atmak zorunda kalıyorum.)

Ve sonuç olarak pes edip bu yazıyı yazıp pc'i kapatıp tekrar ssd'i kuruluma geçiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DOSTUm

Dizüstü Pc'e ssd diskimi usb olarak takdığım zaman update için Toolbox 2.33 versiyonu görmüyordu.
    Bir arkadaşın pc sinden bende update yapmayı denedim biraz araştırmalar sonucunda ark. pc'nin anakartı Gigabyte Ga-p31-s3g versiyonu olduğundan ve ssdler için anakartın bios sürümünün en son beta versiyonunu yüklemek gerekiyormuş onuda yükleyip pc'e win7 32 bit ultimate kurdum. Bios seçeneklerinden sata bölümü Auto modda olarak AHCI yerini bulamadım, .Smart özelliğinide açtım .

Hdd'yi görüyor ve updateye seçeneğine tıklıyorum güncelleştirmeleri indirip yüklüyor ve pc yi yeniden başlatıyor. Yalnız yeniden başlattığı zaman versiyonu halen 1.28 olarak görüyorum. En az 5 kere denedim 3 denememde program kendisi pc'i yeniden başlattı, 2 kerede ben manuel olarak yeniden başlattım. Versiyon halen 1.28 olarak kalıyor.
    Bu denemelerde biosda ki auto seçeğinin kendi içinde bulunan diğer seçenekleride com. mod örnek olarak sırasıyla denedim smartı kapattım halen olmadı.

(SDD'i tek bölüm olarak biçimlendirip etkin olarak işaretliyorum bu işlemleri yapmadan önce, Bölüm silinmiş olarka yaptığım zaman pc'i kitliyor program ve reset atmak zorunda kalıyorum.)

Ve sonuç olarak pes edip bu yazıyı yazıp pc'i kapatıp tekrar ssd'i kuruluma geçiyorum.

bende bu ocz yi güncelemekte baya bi zorlanmıştım. sana neler yaptıgımı tek tek ve nasıl yaptıgımı anlatayım.
    ssd geldiginde başka bir hdd de win 7 kurulu idi. ssd yi taktım biosdan ahci etkin bi durumda win 7 ile açtım. ocz toolboxu çalıştırdım ssd yi görmüyordu. bu sefer ahci modu kapadım ıde modu açtım biosda. ssd yi gördü ama ne yaptım ne ettiysem bir türlü güncelleme yapamadı. ne yapayım derken aklıma geldi ocztoolboxu indirdigim yerde ahci modunduyken ocz toolbox Intel® Matrix Storage Technology 10 sürümü ile çalışmadıgı yazıyordu. bende intelin sitesinde Intel® Matrix Storage Technology 9.6.0.1014 sürümünü indirdim Kurdum tabiki bu arada ahci mod açık. pc yi yeniden başlattım. bi baktım ocz toolbox ahci moddayken ssd yi gördüm ve hemen update yaptım hiçbir sorun çıkmadı.

kısaca ahci modu açıp pc yi başlat intelin sitesinde Intel® Matrix Storage Technology 9.6.0.1014 sürümünü indir, kur.

İnşallah faydalı olabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

quote:

Dizüstü Pc'e ssd diskimi usb olarak takdığım zaman update için Toolbox 2.33 versiyonu görmüyordu.

bende bu ocz yi güncelemekte baya bi zorlanmıştım. sana neler yaptıgımı tek tek ve nasıl yaptıgımı anlatayım.
    ssd geldiginde başka bir hdd de win 7 kurulu idi. ssd yi taktım biosdan ahci etkin bi durumda win 7 ile açtım. ocz toolboxu çalıştırdım ssd yi görmüyordu. bu sefer ahci modu kapadım ıde modu açtım biosda. ssd yi gördü ama ne yaptım ne ettiysem bir türlü güncelleme yapamadı. ne yapayım derken aklıma geldi ocztoolboxu indirdigim yerde ahci modunduyken ocz toolbox Intel® Matrix Storage Technology 10 sürümü ile çalışmadıgı yazıyordu. bende intelin sitesinde Intel® Matrix Storage Technology 9.6.0.1014 sürümünü indirdim Kurdum tabiki bu arada ahci mod açık. pc yi yeniden başlattım. bi baktım ocz toolbox ahci moddayken ssd yi gördüm ve hemen update yaptım hiçbir sorun çıkmadı.

kısaca ahci modu açıp pc yi başlat intelin sitesinde Intel® Matrix Storage Technology 9.6.0.1014 sürümünü indir, kur.

Teşekkürler. Belki daha sonra başka bi pc de denerim. Anlamadığım konu değerler düşük çıkıyor atto testinde bile okuma hızında düşüş var ama normal hdd'e göre kullanım açısından performanslı olduğu için değerleri göz önüne almamaya çalışıyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

quote:

Teşekkürler. Belki daha sonra başka bi pc de denerim. Anlamadığım konu değerler düşük çıkıyor atto testinde bile okuma hızında düşüş var ama normal hdd'e göre kullanım açısından performanslı olduğu için değerleri göz önüne almamaya çalışıyorum

XP yüklü bilgisayara ikincil disk olarak takıp Toolbox u çalıştırdığımda XP desteklenmiyor diye uyarı verdi.
    Farklı bir diske Windows 7 64 bit yükledim olmadı.
    Yine aynı diske tekrar AHCI modu açtıktan sonra Win 7 32 bit yükledim. Bir kaç kez restart olduktan sonra bilgisayar açıldı ve toolbox ile update dediğimde arkaplanda güncellemeyi yaptı. Toolboxu tekrar açtığımda güncellendiğini görebildim. Sonrasında IDE modda yüklediğim windows 7 64 bit işletim sistemini kullanmaya başladım. Firmware 1.32 oldu ama değerlerde değişme olmadı.

Ama dediğin gibi HDD ye oranla daha hızlı olduğu için fazla takmamak gerekecek. Değerleri yüksek çıkan SSD ler daha da hızlıysa çözüm bulmamız gerekecek tabiki : )

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.