Şimdi Ara

## OCZ'den Yeni İşlemci Soğutucuları; Gladiator ve Gladiator Max ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
3.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • sunbeam varken hemde 49+kdv ye bunlar zor satar ama bekleyip görelim...
  • hep aynı tasarımlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: leon23

hep aynı tasarımlar

Evet kule tipi soğutucuların yapısı küçük yaştaki arabaların ayrodinamik yapısı gibi birbirinin aynısı oldu neredeyse.. Minik makyajlar haricinde birbirinin aynısı bu tip soğutucuyu bulan kişi yada firma patentini aldıysa yaşadı yani..

Benim aklımda da aerofan ile kule soğutucuyu birleştirmek gibi bir düşünce vardı sanal ortamda çizdim ve gördüm ki bu soğutucuyu içinde barındıracak kasanın küp biçimine yakın olması ve tavanında askılar felan olması gerekiyor. Aslında düzgün uyarlanabilse standart fanlar gibi püskürtmek yerine süpüreceği için daha verimli olacağı kanaatindeyim.

• Bu saatten sonra çıkarırken LGA1366 uyumlu da olsaydı keşke.
  • Vendetta 2'nin sıvı soğutmaya yakın performans verdiğini gördükten sonra, daha başka soğutucuları merak etmez oldum,
    bir de şu yeni çıkan BigType 14 ü merak ediyorum

ayrıca, Singapur'daki fuarda mıydı, neydi hatırlamıyorum, keşke foruma koysaydım, çılgın bir firma, bunların neredeyse 2 katı büyüklüğünde soğutucu yapmış, e yuh artık. Biri çıkıp 22cm fan ile oto radyatörü bağlayacak tam olacak.
  • Bu soğutucuları düşük güç harcayan işlemcilerle Fansız kullanamazmıyız ? Veya istediğimiz fanı takabilirmiyiz, uyum sorunu olur mu?

4 pinlik bağlantı kullanan bir fan kontrol ünitesi ile istediğimizde açsak istediğimizde kapatsak oda güzel olurdu. Gece download'a bırakınca kapatıp gündüz açardık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bwhiteshark

Bu soğutucuları düşük güç harcayan işlemcilerle Fansız kullanamazmıyız ? Veya istediğimiz fanı takabilirmiyiz, uyum sorunu olur mu?

4 pinlik bağlantı kullanan bir fan kontrol ünitesi ile istediğimizde açsak istediğimizde kapatsak oda güzel olurdu. Gece download'a bırakınca kapatıp gündüz açardık.

Ocz nin fanları PWM boşta iken 100 devirde falan dönüyor sanırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: can-selcik

Bu saatten sonra çıkarırken LGA1366 uyumlu da olsaydı keşke.

• quote:

Orjinalden alıntı: bwhiteshark

Bu soğutucuları düşük güç harcayan işlemcilerle Fansız kullanamazmıyız ? Veya istediğimiz fanı takabilirmiyiz, uyum sorunu olur mu?

vendetta 2 ile fan kapalıyken 2 saat grid oynadım. hemde çok sıcak bir günde. işlemcim e8400. olay unutkanlıktan kaynaklandığı için sıcaklık değerlerine bakmadım ama oyunda yüksek sıcaklığa dair hiçbir belirti hissetmedim...
  • Güzel soğutucular
  • daha çok bakır boru daha hızlı ısı yalıtımı tam kafamdaki fikir bu vendetta2 lere bi boru daha ii olur diyodum
  • quote:

Orjinalden alıntı: weehwet

vendetta 2 den ne farkı varki bunun.

ısı boruları 4 adet.tek fark bu galiba
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.