Şimdi Ara

Ocz DDR3 Bios ayarlari ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 GB OCZ16002G ram takiliydi makinama.Sonrasinda aynisindan 1 tane daha aldim su an 2 x 2 GB OCZ1600G ram takili.Yalniz yeni aldim 2 gb rami takinca bilgisayar gariplesti.Mavi ekran hatasi aliyorum ara ara dumb memor pyhsical diyip yuzde 20-40-60 diyip resetliyo makinayi.Yada oynadim oyunlarda ramle iligili okuma hatalari weriyo.Netten okuduma gore dual oldundan kaynaklaniyomus.Arkadasimda ayni ramin Lw modelinden aldi ondada ayni sorun bunun bi ayari yok mu biostan ? Ram : 8-8-8-24 1.7 V.
    Su anda rami 7-7-7-16 olarak goruyo ve 1066 mhz de calisiyo defaultta.Biostan 8-8-8-24 girdim bi degisiklik olmadi, voltaji 1.7 volta cektim olmadi.Bu ramden kullanan, bu sorunu yasayan bi arkadas hayrina biostan girdigi degerleri soylerse cok makbule gecicek isin icinden cikamadim bi turlu yardim edin lutfen.
    Anakart Gigabyte P55-UD3R

• birader, bildiğim kadarı ile ocz 1600 belleklerde bir eski (yüksek voltajlı) bir de yeni düşük voltajlı bellekler var. senin ikiside aynı voltajlı mı? ürünlerin üzerinde kodlar vardır bi onlara bakıp tam model numarasını yazarsan bakarım ayar konusunda yardımcı olmaya çalışıtım
  • OCZ3G16002G dusuk voltajli olan modellerden degil 8-8-8-24 1.7 volt.
  • ok iki bellekte de aynı değerler (Voltah ve zamanlama olarak) varsa

öncelikle bir BIOS update yapabilirsin son sürüme iyi olur,

sonra Anakartın BIOSundan, MB Intelligent Tweaker(M.I.T.) kısmında, Advanced Frequency Settings sonrasında System Memory Multiplier kısmını autodan manuele alıp Memory Frecuency 1600 olarcak şekilde çarpanı ayarla

sonra Advanced Memory Settings kısmında DRAM Timing Selectable autodan manuele alıp, DDR Voltage 1.7V (hatta sıkıntı olursa 1.72.175 bandına çekliebilir), QPI voltage 1.2V ver,

CAS Latency Time 8
    tRCD 8
    tRP 8
    tRAS 24 olarak değiştir,

ha buarada bellekleri 1 ve 3 nolu slotlara takmayı ihmal etme umarım sorunların çözülür

Ocz DDR3 Bios ayarlari ?

• Yalniz soyle bi sorunum war islemcim i5 2.66 1333 mhz ve 1066 mhz destekliyomus nasi bakmadim anlamadim bunu 1333 mhz de calistirmak icin napicam yine 1.7 v. qpi 1.2v mi yapicam ?
  • Cosibik hocam orda misin 1.7 volta getirdim voltaji qpi voltajini da 1.21 v a getirdim.8-8-8-24 yaptim gecikmeleri.SPD carpanini 10 a getirdim (Defaultta autoda 8 le carpiyodu ) base clockla hic oynamadim. Dogru mu yaptim yanlis mi ? bilemedim 1.7 voltta qpi a da 1.21 voltta 1333 mhz calismasinin sakincasi war midir ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.