Şimdi Ara

Ocak maaşları yatmaya başladı, 2017 zam oranınız nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Maaşlar ülke gündemi ile paralellik gösterdiği için sanırım en doğru yer burası.

Her sene, çalışanlar için en stresli dönem bu dönem. Maaşa zam gelecek mi? Prim yatacak mı?
    Yavaş yavaş cevaplar alınmaya başladı. Bordrolar basıldı, kimi üzüldü kimi mutlu oldu. Benzer konu ekşide açılmış. Bakalım forumda durum nedir?

İlk ben, %22 ile beklentimin çok üstünde gerçekleşti. %10-15 arası bekliyordum, teşekkürler patron.
    ekleme: Normalde 2 maaş ikramiye yatardı bu sene 1,5 olarak verildi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infra_dark -- 2 Şubat 2017; 10:46:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu forumdakilerin çoğu liseli,üniversiteli onlarda maaş almıyor benim maaş artışı yüzde 10 yıllık
  • İkramiyeler yattı. Maaş için 15'ini bekliyoruz bakalım.
  • %5 aldım en azından bir enflasyon kadar olsaydı iyiydi. Yeni iş bakıyorum.
  • 22 çok iyiymiş Allah bereket versin bizim şirket satıldı 10 aldık bizde normalde 15leri görürdük her sene

• devulations kullanıcısına yanıt
    evet şaşırdım gerçekten. işler de çok iyi değildi aslında. tek avantajımız ihracat yapıyor olmak. Kurdan dolayı biraz toparladık

• Çok güzel bir iş almak üzereydik hemen bir yandaş yukardan işini hallettirdi 3 farklı şirketin kazandığı parçalı ihalenin üstüne çöktü %25 alacakken şimdi %10 a razı olduk
  • %38
    güzel.
    yıllık zam değil tabii. özel olarak bir güncelleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgo_cr7 -- 2 Şubat 2017; 12:5:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgo_cr7

%38
    güzel.
    yıllık zam değil tabii. özel olarak bir güncelleme.

seninki zam değil başka birşey olmuş. güle güle harca.

• Normalde beklentim sıfırdı. İşe girerken bu konuları net bir şekilde konuştuğum için Sözleştiğim %20 yi aldım Allah bereket versin. Ancak ürütim yapan bir sektör olduğumuzdan asgari ücretteki 100 TL haricinde şirkette zam alan yok. Üretim sektörü krizde ve ülkede saolsun rant ekonomisi üzerine kurulduğu için henüz kriz hissedilemiyor. Ama üretim olmayan yerde hiç bir ekonomik gelişme olmaz. Emlak(inşaat söktörü) balonu patlayacak. İşte o zaman avmler ölü kasaba gibi olacak. Şimdi 7 tur atıyorum avmde park edecek yer bulabilmek için. Şimdi çıkıpta millet alışveriş yapmıyor vs yazmasın birileri cahilce. Kriz henüz birilerine değmedi toplumun çoğu yada siz ve ben etkilendik ama emlak balonuna ucu değenler şimdilik bunu görmüyor. Ama yakındır Allah yardımcımız olsun.
  • yüzde 8.5 aldık memnun değilim açıkçası.

bakalım prim yatacak mı?
  • Devlet memuruz ℅ 3 e tamah ediyoz.

• Ben 3 senedir zam almıyorum hacılar...

Geçen hesap yaptım dolar kuruna göre ilk işe girdiğim 7 sene önce aldığım maaşın neredeyse yarısına çalışıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Ben 3 senedir zam almıyorum hacılar...

Geçen hesap yaptım dolar kuruna göre ilk işe girdiğim 7 sene önce aldığım maaşın neredeyse yarısına çalışıyorum

peki ne mazaret gösteriliyor. resmen zulüm.

• Benim maaşımı insanlar belirliyor .
  • Daha yeni başladım işe. Bakalım ne kadar yatacak ben de çok merak içindeyim.
  • infra_dark kullanıcısına yanıt
    Dostum masa başı çalışıyorum... Bu sebeple biraz eywallah çekiyoruz... Konuşsan ne faydaki devlete proje işi yapıyoruz piyasada 2-3 iktidar yanlısı şirket var EMAY Proje gibi... Bunlara etli kemik veriyorlar...

Bizede bunların kemirdikleri etten kalan kemiği atıyorlar toplasan piyasada 10-15 firma var işte üstünde kalanları tırtıklıyoruz...

Eskiden insanlar ucuza iş yapmıyorlardı rahatları yerindeydi... Şimdi yiyecek ekmek bulamıyorlar mecburen kabul ediyorlar...

Başka bir konuda yazdım anaokulu sahibiyim ayrıca 2009 senesinde açtık 8 senedir 1 kuruş cebimize girdiyse şerefsizim... Açtığımız harcadığımız içeri girdiğimiz cabası

Kapatmak istemiyoruz orada çalışanlar eve ekmek götürsün diye... Maalesef piyasa böyle bitmiş...
  • Her yıl düzenli zam alan arkadaşlara hep gıpta etmişimdir yahu, sözde biz de iyi yerlerde çalıştık ama nedense bize Agi vs. gibi artışlar dışında hiç artış yansımadı şuana kadar
  • hee aldık aldık babayı aldık
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Ben 3 senedir zam almıyorum hacılar...

ben de şuanda 2 sene önce aldığımın %13 düşüğünü alıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.