Şimdi Ara

Oblio Tablet Mint Max10/Tablet Mint 8x8i hakkında görüşleriniz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
2
Favori
20.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni max 10 aldık ,bu cihaza 512 gb harici taktık, hariciyi gördü ama içeriğini göremiyoruz.
    acaba büyük harddisklerle uyumlu değil mi ? öyleyse bir aparat veya yazılım var mı düzeltmek için
  • Arkadaşlar kim ne kadar memnun bilemeyeceğim ama Oblio mint 2 slim 8 gb storage, 1 gb ram, 1.2 ghz işlemci, 7" ekranlı. Cuma günü tabletin ekranına anahtarlığım düştü ve dokunmatik paneli çatladı ve kelebek motifi oluştu. Lcd de sorun yok. Görüntü var. 2 ay önce Teknosa'dan almıştım. Teknosa'ya servisine yollamaları için bıraktım. Bugün telefonla arandım ve 180 TL'lik masrafı onaylayıp onaylamadığımı sordular. Cihazı 2 ay önce 279 TL'ye almıştım. Sizce istenen fiyat makul mu? Siz olsanız bu parayı ödermisiniz? 40 doları geçmeyen 7" paneller nasıl 100 dolar olur? Cihazı uyguna yapabilecek, Allah korkusu taşıyan ustaların mesajını bekliyorum. Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bugün aldım Oblio Mint Max10 tablet.Gerçekten sağlam alete benziyor.

İlk şarjı kaç saat yapmam gerekir?

Pil kısmına yakın baya ısınma oluyor.Normal midir?
  • Hocam 30 dakika önce elime geçti benim üründe aynı şekilde ısınıyor. Sonuçta ucuz fiyatlı cihazlar olması normal. Galaxy S3 kullanıyorum oda ısınıyor yani :).
  • Tesekkur ederim az once sd kart ile kalem aldim.Kalem alinca hafif note havasi vermeye basladi.Sd karti taktim gordu fakat tabletin 8 gb bellegi var.Bunun 1 gblik kismini indirilenler olarak sanirim on bellek olarak kullaniyor.7 gb lik kismini sd kart adi altinda goruyor.Benim taktigim 4 gblik sd karti da gordu ama onu ayri bir bellek olarak goruyor.İlk defa android kullaniyorum kusuruma bakmayin fakat ben uygulamalarimijn bir kismini sd karta tasimak istiyorum.Bunu nasil yapabilirim?Yani: uygulamayi kendi hafizasi icinde tasimak icin secenek var ama sd karta tasima secenegi goremedim.Yoksa sd kart sadece resim muzik gibi dosyalar icin mi?

• yaklaşık 20 gündür kullanıyorum.. ciddi bir sorunla karşılaşmadım.,
    MINT MAX 10 için uygun bir kılıf alabilen/bulabilen varmı?
  • 8'' olanı yeni aldım çok çok memnunum ama ben de kılıf bulamadım acaba uyumlu olduğu başka markalar var mı oblio nun kılıfını bulmak gerçekten zor :/
  • Mint Max 10 için Trust'ın ipad kılıfını aldım tam uydu.Bimeks'de bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.E

yaklaşık 20 gündür kullanıyorum.. ciddi bir sorunla karşılaşmadım.,

Aynen kılıf ve ekrana jelatin bulmamız lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrex42

quote:

Jelatin olayını; üzerinde kötü yerleştirilmiş olanı, söküp, uygulanacak yüzeye çok az cam sil sıktıktan sonra, kredi kartı kullanarak hava kabarcıklarını yok ederek yaptım (telefondan tecrübem vardı, birde cam sili fazla abartmaya gerek yok, aksi taktirde kenarlardan çok taşar).

Kılıf; Orijinal bulmak imkansız herhalde, Çin sitelerine baya bir baktım, bu tipte olana hiç raslamadım. Üniversal modellerden temin etmek gerekiyor. Onlarda türkiyede 40TL gibi, Çinden en fazla 10$ alınabiliyor.. oraya sipariş vereceğim. Arka kamera için yapacak fazla birşey yok.

Bu arada televizyon için imito mx2 mini android tv box aldıydım (çinden) televizyona takıp tüm medya işlerini hallettim, OBLiO biraz atık kaldı gibi, arada gazete falan okumak için kullanıyoruz ailecek.

• quote:

quote:

quote:

Jelatin olayını; üzerinde kötü yerleştirilmiş olanı, söküp, uygulanacak yüzeye çok az cam sil sıktıktan sonra, kredi kartı kullanarak hava kabarcıklarını yok ederek yaptım (telefondan tecrübem vardı, birde cam sili fazla abartmaya gerek yok, aksi taktirde kenarlardan çok taşar).

Kılıf; Orijinal bulmak imkansız herhalde, Çin sitelerine baya bir baktım, bu tipte olana hiç raslamadım. Üniversal modellerden temin etmek gerekiyor. Onlarda türkiyede 40TL gibi, Çinden en fazla 10$ alınabiliyor.. oraya sipariş vereceğim. Arka kamera için yapacak fazla birşey yok.

Bu arada televizyon için imito mx2 mini android tv box aldıydım (çinden) televizyona takıp tüm medya işlerini hallettim, OBLiO biraz atık kaldı gibi, arada gazete falan okumak için kullanıyoruz ailecek.

Ben peki 40 TL ye bu tablete uygun kılıfı nerelerden bulabiliriz.? Ayrıca jelatinde almam lazım kendi üstünde geleni çöpe atmışlar :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben peki 40 TL ye bu tablete uygun kılıfı nerelerden bulabiliriz.? Ayrıca jelatinde almam lazım kendi üstünde geleni çöpe atmışlar :)

gittigidiyor gibi sitelerde mevcut..
    bizim tablet 27 x17x1,5 cm olduğuna göre;
    örnek olsun diye veriyorum;
    1 .
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/10-10-1-tablet-pc-icin-deri-kilif-73835994
    2.klavyeri (aslında klavyeye hiç gerek yok ama..)
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/10-1-inc-tablet-pc-icin-klavyeli-kilif-72760844

Satıcıya msj at.. olurmu diye genede sor.. daha ucuzada bulabilirsin belki.

• quote:

gittigidiyor gibi sitelerde mevcut..
    bizim tablet 27 x17x1,5 cm olduğuna göre;
    örnek olsun diye veriyorum;
    1 .
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/10-10-1-tablet-pc-icin-deri-kilif-73835994
    2.klavyeri (aslında klavyeye hiç gerek yok ama..)
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/10-1-inc-tablet-pc-icin-klavyeli-kilif-72760844

Satıcıya msj at.. olurmu diye genede sor.. daha ucuzada bulabilirsin belki.

Teşekkürler klavyeli alsan zaten alttaki usb girişi falan da kapanıyor. Peki jelatini napcaz ya telefoncularda falan satmazlar mı bi jelatin için kargo falan uğraşmayalım..

• OBLIO MINT 8XI A9

Bunun hakkında düşünceniz var mı acaba.
  • Beş para etmez kanısındayım. Tıkladığın her applicationda sürekli takılıyor, yanıt vermiyor 'Bekle' 'Bildir' 'Kapat' seçenekleri çıkıp duruyor. Şarj kısmını alta koymuşlar, rezalet bir tasarımla da kablo yapmışlar, mühendislik rezaleti... ilk ayını doldurmadan şarj soketi bozuldu, artık lastikle bağlamadan şarj etmiyor. Ekran parlaklığını en aza indirmedikçe pili bardaktan boşalırcasına bitiveriyor. Kendini kapar, açmaz; açar bu sefer yüklü programlarıma uygulama yüklü değil der.. Aklı başında olanın alacağı alet değil. He benim çocuğum televizyonda görüyor tablet istiyor derseniz ucuz diye çocuğunuza alın bebelere balon diye sevindirin.. Çöpe gidince yenisini alırsınız.
  • hdmi çıkışını kullanarak monitöre görüntü aktarmak istiyorum. Monitörde DVI ve VGA girişleri var b bağlantı için nerden kablo bulabilirim?

• Oblio 10.1 tabletler için kılıf arayanlara duyuru;

"Piranha Business Tab 10.1" ile bire bir uyumludur...
  • oblio 10.1

edit: kılf resimlerini yüklerken sorun oldu..

Oblio Tablet Mint Max10/Tablet Mint 8x8i hakkında görüşleriniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.E -- 1 Mart 2013; 18:50:01 >
  • oblio 10.1

• oblio 10.1

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.