Şimdi Ara

o yaktıkca ben yanıyorum :/

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
5.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadşlar evim iş yerime 15 km mesafede trafik yok sabah çıkıyorum akşam evimdeyim gayet sakin kimseler yok yolda(dur kalk yok yani )

mondial 125 mt motor ile işe gidip gwliorum ancaaaakkkkk...

yaklaşık olarak 20tl civarında fullenio depo toplam gidebildiğim km 86-90 km :S

arkadşlar karbiratör ayarları için servise götürdüm servis yetkilisi durumun normal olduunu belirtti...her hangi bi ayarsızlık sözkonusu değil dedi...

yardımcı olurmusunuz arkadşlar kullanan kişiler bu kadr yakmas normal mi sizce ????

• Full depoyla 350 kilometre yaptığını söyleyen insanlar gördüm. Genelde 15-18 litre arası oluyor galiba depolar. Motorların ne kadar yaktığını bende öğrenmek istiyorum.
  • ya gerçekten bilen biri yardımcı olursa süper olucak çnkü illallah ettirdi artık kırıp yakıcam en sonunda motoru...

haplo 350 km gitse keşke hadi 350 yi geçtim 250 gitsin 200 gitsin amenna yahu 90 km elektrikli motorlar bile gidio :)))

lailaheillallahh yaaaaaaaaa :@:@ :@
  • Scooter ile Racing arasında ikiside 125'lik ise yaktığı benzinde fark olur mu acaba? Hangisi daha çok yakar ki? Aslında hangisinin daha çok yaktığından önemli olan şey kaç kilometrede ne kadar yaktığıdır.

Yaptığınız devire göre aldığınız yol ve yaktığınız yakıt değişebilir ama yinede bir ortalaması olmalı değil mi? Min yada Max değerleri verilebilir.
  • eğer yakınlarında başka servis varsa başka servise götür dostum, belliki bu servis işten anlamıyor. normalde senin bu kadar benzinle 250 km civarında gitmen lazım.
  • usta naptın sen biras önce baska bi konuda okudum eleman "20 tl lik yakıtla şehir içnde 50 km gidebiliyrm" diyordu motor zx6r idi sanırım şehir dışında sıkışştırmadan 100 km dayanıyor diyodu. :D bu duurmda racengle 150 cc motor aynımı yakıyor at abi çöpe:D
  • çin motosikletlerinin servisleride çinliler gibi kalitesiz olduğundan böyle çin işkencesine dönüşüyor olaylar.
  • 20tl'lık benzin = 6 litre

6 litre ile o makinenin en az 180km gitmesi lazım.
    ---

Hava filtresini - bujiyi değiştirip, işten anlayan bir ustaya karburatör ayarı yaptırmanızı öneririm. Ayrıca lastik basınçlarınıda kontrol ediniz. Egzostunuzda delik varsa o da sorun çıkarabilir yakıt konusunda. Birde her ihtimale karşı benzin hortumunu kontrol ediniz. Kaçak olmasın.

Kısacası genel bir bakıma sokarsanız sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum.
  • @NovariX,

@EFSANE98_1 'in söylediğine de 6 litreyle 180 kilometre gitmesi lazım diyebilir miyiz? Yani 125'lik bir scooter ile 600'lük bir racing de 6 litreyle 180 kilometre gitmesi lazım mıdır? 250 R almayı düşünüyorum, tek korkum benzin harcaması işte. Full depo ile 350 kilometre yapanı duyunca seviniyorum ama böyle 2 yazı okuyunca moral motivasyon düşüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

çin motosikletlerinin servisleride çinliler gibi kalitesiz olduğundan böyle çin işkencesine dönüşüyor olaylar.

Aynen arkadaşım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haplo

@NovariX,

@EFSANE98_1 'in söylediğine de 6 litreyle 180 kilometre gitmesi lazım diyebilir miyiz? Yani 125'lik bir scooter ile 600'lük bir racing de 6 litreyle 180 kilometre gitmesi lazım mıdır? 250 R almayı düşünüyorum, tek korkum benzin harcaması işte. Full depo ile 350 kilometre yapanı duyunca seviniyorum ama böyle 2 yazı okuyunca moral motivasyon düşüyor.

250 R nedir, hangi modeldir anlayamadım ama 250cc'lik 4 zamanlı bir motosiklet hemen hemen 4 litre / 100km yakacaktır.
  • Bende suzuki an 125 vardı. 180-200 km yapıyordum 16 tl lık benzin ile. yani en az 2 katın kadar yol gidiyorum ben senin gittiginin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NovariX
    250 R nedir, hangi modeldir anlayamadım ama 250cc'lik 4 zamanlı bir motosiklet hemen hemen 4 litre / 100km yakacaktır.

Kusura bakma, benim hatam. Türkiyede başka 250 R olmadığını düşünerekten öyle yazdım. Kawasaki Ninja 250 R'dan bahsediyorum. Özellikleri şöyle. Yinede 4 litreye 100km diyorsan ki; inşallah maximum'dan değil minimum değerden bahsediyorsundur; iyi gibi yinede.

[size=1]Ninja 250R  	 
    MAKİNE TİPİ : 4-zamanlı, su soğutmalı, 2 silindir
    SİLİNDİR HACMİ : 249 cm3
    SİLİNDİR, ÇAP x STROK : 62 x 41.2 mm
    SIKIŞTIRMA ORANI : 11.6:1
    SÜBAP SİSTEMİ : DOHC, 8 sübap
    MAKSİMUM GÜÇ : 24 kw (33 HP) /11.000 rpm
    MAKSİMUM TORK : 22 N.m (2.24 Kgf.m) 8.200 rpm
    KARBURATÖR : Elektronik Yakıt Enjektörlü , 38 x 4 Keihin
    ATEŞLEME : Dijital
    MARŞ SİSTEMİ : Elektrik
    ŞANZIMAN : 6- vites
    ŞASİ TİPİ : Preslenmiş Alüminyum Şasi
    KASTER / TRAIL : 26' / 82 mm
    SÜSPANSİYON ÖN : 37 mm Teleskopik çatal
    SÜSPANSİYON ARKA : Gazlı Uni-Trak
    LASTİK ÖN / ARKA : 110/70 - 17 / M/C (545)
    130/70 - 17 / M/C (625)
    FREN ÖN : Tek disk 290 mm Pedal Disk
    FREN ARKA : Tek disk 220 mm Pedal Disk
    TEKERLEK ÇALIŞMASI ÖN / ARKA : 120 / 130 mm
    BOYUTLAR UxGxY : 2085 x 715 x 1115 mm
    AKS AÇIKLIĞI : 1400 mm
    SELE YÜKSEKLİĞİ : 775 mm
    YAKIT KAPASİTESİ : 17.8 Lt
    KURU AĞIRLIK : 154 Kg
    İMALAT YERİ : Japonya[/size]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haplo -- 28 Ağustos 2009; 13:00:10 >

• quote:

Kusura bakma, benim hatam. Türkiyede başka 250 R olmadığını düşünerekten öyle yazdım. Kawasaki Ninja 250 R'dan bahsediyorum. Özellikleri şöyle. Yinede 4 litreye 100km diyorsan ki; inşallah maximum'dan değil minimum değerden bahsediyorsundur; iyi gibi yinede.

Kawasaki marka olarak genelde yakıt konusunda daha tutumludur.
    Ninja 250R ise 4-5 litre arası değişir en fazla. 5 litrenin üzerine çıkmaz.
  • quote:

Kawa daha tutumlu dedin ama 4 litreden 4-5 e çıkardın Neyse motoru aldık mı benzinini de alacağız artık ne yapalım. Hem motoru araba gibi yaz kış kullanmıyoruz, kışın tabiri caizse rafa kaldırıyoruz bu yüzden kışın harcamadığımız benzin parasını yazın harcamak olarak düşünebiliriz.
  • o motor dayımdada var ve 10 tl ile 250 km gidiyor diyor (mersin)...
    sen o motoru servisten başka bir motor uzmanına gözter
    subap ayarı bozulmuş olabilir
    hava filitresi pislenmiş olablir
    lastiklerinin havasını kontrol et az ise yakıt artar
    rolanti ayarını yaptır rolanti az veya çok sada çok yakar
    motoru devirsiz kullanma çok yakar bağırtmamaya özen göster

yardımcı olabildiysem ne mutlu ;)
  • quote:

quote:

Kawa daha tutumlu dedin ama 4 litreden 4-5 e çıkardın Neyse motoru aldık mı benzinini de alacağız artık ne yapalım. Hem motoru araba gibi yaz kış kullanmıyoruz, kışın tabiri caizse rafa kaldırıyoruz bu yüzden kışın harcamadığımız benzin parasını yazın harcamak olarak düşünebiliriz.

4-5 arası değişir, senin kullanımına bağlı..

• Başka bir forumda şöyle dendi yakıt tüketimi hakkında. Sanırım kesin rakamlar bunlardır artık

quote:

Bir başka forumda test yapan bir kişi şunu demiş:

quote:

-- Yakıt konusunda 17,8 lt ile yaklaşık 370 km yol katediyor( o kadar cimri değil motor )

Yani 4.8lt/100km... Bu da bugün için 15-16 TL demek...

Fakat bunun kullanıma bağlı olduğunu da unutmamak gerek. Arkadaş hız testi de yapmış 150, 160, 170 km/h gibi... Şehir içinde de jullanmış. Ölçümü hangi koşullarda aldı bildirmemiş.

Başka bir yerde de 120-160 arası hız yapılıyorsa bir depoyla (17.8 lt) 300 km gidildiğini söylemiş. Yani 5.93 lt / 100 km --> 19-20 TL/100km...

• İşyerimizde ; Hindistan malı, 90 cc lik, 4 zamanlı, " SCOOTY PEP + " kullanıyoruz. Üç tane var.

Depo kapasitesi 5 litre ve full depo ile 170 km yol yapıyor. ( şehir içi, sürekli dur-kalk )

o yaktıkca ben yanıyorum :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: dainesee

İşyerimizde ; Hindistan malı, 90 cc lik, 4 zamanlı, " SCOOTY PEP + " kullanıyoruz. Üç tane var.

Depo kapasitesi 5 litre ve full depo ile 170 km yol yapıyor. ( şehir içi, sürekli dur-kalk )

Güzel bir değer ama 125'lik Kymco Agility 5 litreyle 180 kilometre yapıyor istanbul trafiğinde. Bu açıdan bakarsak çok daha makul..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.