Şimdi Ara

Nvidia Tegra 3, 28nm öncesinde dört çekirdekli tek Cortex-A9 platformu olabilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
4.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 4. çekirdek gereklimi gereksiz mi sorusuna yanıt aramak yerine, donanım üreticileri 4 çekirdekli işlemciler üretirken ayıbı, üretilen donanıma bulmaktansa ona uygun yazılımları üretmeyen veya üretemeyen yazılımcılara bulmak daha akıllıca olsa gerek...
  • tegra 2'ye sahip cep telefonlarından hiçbiri ülkemizde doğrudan satılmıyor. umarım tegra 3'e sahip telefonlarda da aynısı yaşanmaz. bu arada şu an için bende 4 çekirdğin gereksiz olduğunu düşünyorum. niye mi, bilgisayarda çift çekirdekli i7 işlemci var ve daha bunun %50'sini kullanabilen bir yazılıma rastlamadım ben.
  • Nvidia'nın sitesinde ne güzel oyuncaklar var öyle Tegra felan aynı o şekil Türkiye'ye neden gelmiyor bunlar deli oluyorum ya :)
  • sahiden bu şarj konusu ne olacak yahu? akıllı telefonların şarjı şu an çift çekirdekli performanslı işlemcilere bile dayanamazken bunun 4 çekirdeklisine nasıl dayanacak? bu cihazları alan artık dizüstü niyetine kullanır zaten birkaç aya ram'leride 2 gb'a çıktımı dizüstünden pek bir farkı kalmayacak bu cihazların
  • Sarj konusunda çözüm li-po pillere geçmek 4çekirdekle felan artık windows xp windows 7 felan kurarız bi telefon için 4 çekirdek'i zorlayacak oyunlar ancak İOS'da çıkar android hep geride kalıcak ios'dan emule edilmiş oyunlarla yetinicek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deagles48

Sarj konusunda çözüm li-po pillere geçmek 4çekirdekle felan artık windows xp windows 7 felan kurarız bi telefon için 4 çekirdek'i zorlayacak oyunlar ancak İOS'da çıkar android hep geride kalıcak ios'dan emule edilmiş oyunlarla yetinicek

sende öyle bir konuştunki sanki androide hiç orjinal oyun çıkmıyormuş gibi. henüz androidli bir cihazım olmadığından tam bilmiyorum. sahiden androide çıkmıyor mu ya orjinal oyun?
  • Pil konusunda çözüm bulan kişi, devlet veya kurum paraya para demeyecektir. Çünkü dünyada neredeyse her alanda var bu pil sıkıntısı; Telefonlarda, bilgisayarlarda, tabletlerde, arabalarda... neredeyse aklınıza gelebilecek her alanda. Ayrıca Li-Po pillere geçmek de çözüm değil, Li-Po'lar çok hassas pillerdir. RC araçlarla ilgilenenler varsa iyi bilirler. Çok güçlü bir şekilde yanabilir Li-Po piller.

quote:

Orijinalden alıntı: nights
    sende öyle bir konuştunki sanki androide hiç orjinal oyun çıkmıyormuş gibi. henüz androidli bir cihazım olmadığından tam bilmiyorum. sahiden androide çıkmıyor mu ya orjinal oyun?

Çok fazla Apple fanboyu var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bl00dyHell -- 3 Ağustos 2011; 19:21:53 >

• quote:

quote:

Sarj konusunda çözüm li-po pillere geçmek 4çekirdekle felan artık windows xp windows 7 felan kurarız bi telefon için 4 çekirdek'i zorlayacak oyunlar ancak İOS'da çıkar android hep geride kalıcak ios'dan emule edilmiş oyunlarla yetinicek

Çıkıyor fakat öncelik hep İOS'da çıkanlarda İOS'dan emule edilmiş uygulamalar Android'in kaç yüz tane telefonu var nasıl çıksın hepsine

• quote:

Çıkıyor fakat öncelik hep İOS'da çıkanlarda İOS'dan emule edilmiş uygulamalar Android'in kaç yüz tane telefonu var nasıl çıksın hepsine

Windows'da kaç bilgisayara kurulu, hepsine özel oyun mu yazıyorlar? Ne alaka Android'in birçok telefonda olmasıyla? Ayrıca iPhone'da programlar C ile Android'de ise Java ile yazılır, C'den Java'ya nasıl port edilir uygulama?
  • quote:

tegra 2'ye sahip cep telefonlarından hiçbiri ülkemizde doğrudan satılmıyor. umarım tegra 3'e sahip telefonlarda da aynısı yaşanmaz. bu arada şu an için bende 4 çekirdğin gereksiz olduğunu düşünyorum. niye mi, bilgisayarda çift çekirdekli i7 işlemci var ve daha bunun %50'sini kullanabilen bir yazılıma rastlamadım ben.

telefonlarda durum farklı, sistem belli oldugundan kesin kullanacaktır.. tabi gerek gorulmez ise kullanılmayadabilir ama gerek gorulen yazılımlarda kullanılır, dunyada coklu cekirdek yapısına yazılım yapacak adam sıkıntısı var zaten blindigi kadarı ile
  • çekirdekten çok program eksik telefonlarda önce yazılımın gelişmesi lazım, 4 çekirdek varmış bunu kullanamadıktan sonra ne anlarım bu işten sadece oyunla olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bl00dyHell

Pil konusunda çözüm bulan kişi, devlet veya kurum paraya para demeyecektir. Çünkü dünyada neredeyse her alanda var bu pil sıkıntısı; Telefonlarda, bilgisayarlarda, tabletlerde, arabalarda... neredeyse aklınıza gelebilecek her alanda. Ayrıca Li-Po pillere geçmek de çözüm değil, Li-Po'lar çok hassas pillerdir. RC araçlarla ilgilenenler varsa iyi bilirler. Çok güçlü bir şekilde yanabilir Li-Po piller.

quote:

Çok fazla Apple fanboyu var

Avatarındaki oyun ilk androide çıktı da biz mi duymadık

• quote:

quote:

Windows'da kaç bilgisayara kurulu, hepsine özel oyun mu yazıyorlar? Ne alaka Android'in birçok telefonda olmasıyla? Ayrıca iPhone'da programlar C ile Android'de ise Java ile yazılır, C'den Java'ya nasıl port edilir uygulama?

Windows'ile karşılaştırmamak lazım android'in bir sürü teli var evet ben gelip nexus'e uygulama yazarım sen bunu alırsın son model telefona kurarsın sonuç cözünürlük farkı donanım farkı yani ister telefonunuz 1231231çekirdek olsun benim yazdıgım oyun tek çekirdek destekledigi için telefonun işlemcisini gene sonuna kadar kullanamayacaksınız cözünürlük farkıda var dogru düzgün grafik performansıda alamayacaksınız İOS'un her oyunu donanımlar ile mükemmel optimize edilmiştir bu yüzden daha düşük donanımlar daha iyi sonuç çıkarıyor üstelik yazılımın kendisi daha stabil android'in bir sürü telefonu var hangisine özel rom yazabilir yada uygulama ? bu yüzden hiçbir zaman İOS kadar stabil de donanımları ile iyi optimize edemez örnek HTC Sensation 732mb ram 1ghz cift çekirdek iyi tamam güzel gel gelelim sense 3.0 hala geçişlerde kasıyor e hani cift çekirdekti ? en son dediginiz gibi iPhone programları C ile yazılıyor kalite ortada android ise java çakma çin telefonlarının kullandıgı gerek yazılım gerek oyun olarak kullandıkları dil

• quote:

Windows'ile karşılaştırmamak lazım android'in bir sürü teli var evet ben gelip nexus'e uygulama yazarım sen bunu alırsın son model telefona kurarsın sonuç cözünürlük farkı donanım farkı yani ister telefonunuz 1231231çekirdek olsun benim yazdıgım oyun tek çekirdek destekledigi için telefonun işlemcisini gene sonuna kadar kullanamayacaksınız cözünürlük farkıda var dogru düzgün grafik performansıda alamayacaksınız İOS'un her oyunu donanımlar ile mükemmel optimize edilmiştir bu yüzden daha düşük donanımlar daha iyi sonuç çıkarıyor üstelik yazılımın kendisi daha stabil android'in bir sürü telefonu var hangisine özel rom yazabilir yada uygulama ? bu yüzden hiçbir zaman İOS kadar stabil de donanımları ile iyi optimize edemez örnek HTC Sensation 732mb ram 1ghz cift çekirdek iyi tamam güzel gel gelelim sense 3.0 hala geçişlerde kasıyor e hani cift çekirdekti ? en son dediginiz gibi iPhone programları C ile yazılıyor kalite ortada android ise java çakma çin telefonlarının kullandıgı gerek yazılım gerek oyun olarak kullandıkları dil

Niye Windows'la karşılaştırmamak lazım? Gayet de karşılaştırılabilir. Her bilgisayar aynı değil. Aynı şekilde her Android'li telefon da aynı değil. Derdiniz çözünürlükse ben size bir uygulama yazarım HTC Wildfire'dan herhangi bir tablete kadar sorunsuz gözükür çözünürlük. Sonuçta Windows'da da her çözünürlük için ayrı uygulama mı yazılıyor sanıyorsunuz? Aynı şekilde Windows'da da her uygulama çok çekirdek desteklemiyor. Ayrıca yazılım gayet stabil, her telefona özel rom yazmaya da gerek yok zaten. Sadece kernel'e gerekli driverları yükledin mi Android o telefonda çalışır. Firmaların yazdıkları arayüzlerden bahsetmiyorum, onlar firmanın tercihi. HTC Sensation'daki sorun yazılımsal. HTC Sense 3.0 çok yeni bir arayüz, yakında sorunları düzeltilecektir. O telefona HTC Sense olmayan bir rom kurun da görelim takılma var mı yok mu Bu arada Java'yı Çin telefonları kullanıyor diye Java dandik C kaliteli mi oluyor? Android'de arayüz XML uygulamanın işi yapan kısımları ise Java ile yazılır. Ben Java kullanmam diyorsanız uygulamalarınızı C/C++ ile de geliştirebilirsiniz fakat henüz sadece Java resmi olarak destekleniyor.

• quote:

quote:

Niye Windows'la karşılaştırmamak lazım? Gayet de karşılaştırılabilir. Her bilgisayar aynı değil. Aynı şekilde her Android'li telefon da aynı değil. Derdiniz çözünürlükse ben size bir uygulama yazarım HTC Wildfire'dan herhangi bir tablete kadar sorunsuz gözükür çözünürlük. Sonuçta Windows'da da her çözünürlük için ayrı uygulama mı yazılıyor sanıyorsunuz? Aynı şekilde Windows'da da her uygulama çok çekirdek desteklemiyor. Ayrıca yazılım gayet stabil, her telefona özel rom yazmaya da gerek yok zaten. Sadece kernel'e gerekli driverları yükledin mi Android o telefonda çalışır. Firmaların yazdıkları arayüzlerden bahsetmiyorum, onlar firmanın tercihi. HTC Sensation'daki sorun yazılımsal. HTC Sense 3.0 çok yeni bir arayüz, yakında sorunları düzeltilecektir. O telefona HTC Sense olmayan bir rom kurun da görelim takılma var mı yok mu Bu arada Java'yı Çin telefonları kullanıyor diye Java dandik C kaliteli mi oluyor? Android'de arayüz XML uygulamanın işi yapan kısımları ise Java ile yazılır. Ben Java kullanmam diyorsanız uygulamalarınızı C/C++ ile de geliştirebilirsiniz fakat henüz sadece Java resmi olarak destekleniyor.

Sizde diyorsunuz Windows'da da her çözünürlük için ayrı uygulama mı yazılıyor diye windows'da tabiki yazılmıyor fakat android'de bu olay böyle ben size wildfire'de uygulama yazarsam siz onu alıp tablete yüklerseniz sonuç grafiklerden fedakar etmek zorunda kalırsınız 400x800 için yazılmış uygulamayı oyunu nasıl daha büyük çözünürlüklerde ekranlarda aynı 400x800 deki kaliteyi almayı bekliyorsunuz HTC'deki sorun yazılımsal evet işte android'in İOS'a yenik düştügü bir yer daha tam hazır olmadan sorunları gidermeden piyasaya sürüyorlar millet sanki kobay ya sizin yazılımınızdaki hataları bulucak siz geliştiriceksiniz dil konusuna gelirsek C++ çok daha iyi bir yazılım dili bence java'yı cogu mobil cihazlar dedigim gibi çin telefonları bile java kullanırken gelip son model telefonda java kullanmakta ne

• Fazla zorlama geliyor artik androiddeki donanim acligi bana. Sonucta cok daaha az donanimla ayni isin yapildigini biliyoruz. 4 Cekirdekli arm islemcilerin gelmesi netbook piyasasini da karistirir iyi de olur. Meego arm li subnotebooklar cikabilir ortaya
  • Bu tegra 2'yi herkez çok övüyor falanda kullanan telefon yok nerdeyse. Benim bildiğim 4 tane telefon var, onlarda türkiyede yok. Madem bu kadar iyi neden telefon üreticiler kullanmıyor anlamadım. Android marketlerde sadece tegra 2 için oyunlar mevcut. Hepside çok güzel oyunlar. Tegra 2'yi bırak görmeyi ancak hayal ediyoruz, 3'ü düsünemeyeceğiz herhalde.
  • quote:

Sizde diyorsunuz Windows'da da her çözünürlük için ayrı uygulama mı yazılıyor diye windows'da tabiki yazılmıyor fakat android'de bu olay böyle ben size wildfire'de uygulama yazarsam siz onu alıp tablete yüklerseniz sonuç grafiklerden fedakar etmek zorunda kalırsınız 400x800 için yazılmış uygulamayı oyunu nasıl daha büyük çözünürlüklerde ekranlarda aynı 400x800 deki kaliteyi almayı bekliyorsunuz HTC'deki sorun yazılımsal evet işte android'in İOS'a yenik düştügü bir yer daha tam hazır olmadan sorunları gidermeden piyasaya sürüyorlar millet sanki kobay ya sizin yazılımınızdaki hataları bulucak siz geliştiriceksiniz dil konusuna gelirsek C++ çok daha iyi bir yazılım dili bence java'yı cogu mobil cihazlar dedigim gibi çin telefonları bile java kullanırken gelip son model telefonda java kullanmakta ne

Wildfire için yazılan uygulamayı tablete yüklerseniz hiçbir sorun yaşamazsınız. Zaten Android'de uygulamaları bir telefon için değil, bir işletim sistemi için yazarsınız. Oyunlarda kalite düşer diyorsunuz, oyunlar için özel tablet versiyonları var zaten (aynı iPad'e özel uygulamalar olduğu gibi). Android uygulaması yaparken farklı dpi değerleri için farklı grafikler hazırlıyorsunuz. Bu sayede ekran çözünürlüğü sorun olmuyor. Sizden önce Google düşünmüş bunu, merak etmeyin. HTC konusuna gelirsek. HTC Sense arayüzünün kararsızlığı niye Android'in suçu oluyor ki? Bu tamamen HTC'nin suçu. Android'in hangi versiyonu yayınlanmaya hazır olmadan piyasaya sürüldü? Ayrıca Android'de iOS'daki gibi sınırlarınız yok. HTC Sense'i beğenmedin mi? Sense olmayan bir rom kur gitsin. O rom'daki arayüzü beğenmedin mi? Yeni arayüz ortamı kur. O romdaki yazıtipini beğenmedin mi? Yeni yazıtipleri kur. Simgeleri beğenmedin mi? Yeni simgeler kur. Ekranlar boş mu kaldı? İstediğin kadar widget indir... bunun sınırı yok Android'de. iOS'daki saçma kısıtlamalardan bahsetmiyorum bile. Uygulama geliştirmeye gelirsek bu konuda da kısıtlama yok Android'de. İster Java ile, ister C ile, isterseniz Adobe AIR ile... uygulama geliştirebilirsiniz. Arayüzü XML ile yapmak istemiyor musunuz? O zaman arayüzü MeeGo'nun da kullandığı QT arayüz aracıyla yapabilirsiniz. Android'de seçenekleriniz çok. Yanlış anlamayın, iOS'u kötülemiyorum ama Android ve iOS tamamen zıt. Biri kapalı bir kutuyken diğeri özgürlükçü. İki sistemin de hitap ettiği kesimler kesinlikle farklı. Sizden ricam, Android hakkında yorumlar yapmadan önce biraz araştırma yapmanız. Bu küçük tartışmamıza burada bir son verelim de başlık altındaki yorumlar daha fazla konudan sapmasın.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.