Şimdi Ara

Nvidia, NASDAQ-100 endeksinde yılın en kötü performansını sergiledi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
5.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: promilius

quote:

@sahafiec ben su anki durum icin konusuyorum, bir kere daha okursan anlayacaksin.

hisseleri dip yapmis mis gibi ileri teknoloji ureten bir sirket var. yilin ikinci yarisi icin de rekabetci urunler piyasaya surmus. bu seviyeden nvidia'ya yatirim yapan yil sonu kazancli cikar diyorum.

buraya kadar zarara ugrayan hissedar icin tek bir kelime etmedim. yazdiklarimi bastan oku bence.

işbu mesajın yazıldığı 28 temmuz tarihinde 10,13'ten 100bin papeliyle nvidia hissesi alan yatırımcımız an itibariyle yüzde 90 küsür getiri sağlamış beş ayda gelen doksabin küsür papeliyle mis gibi tatile çıkmıştır.

http://www.google.com/finance?q=NASDAQ:NVDA

28 temmuz: 10,13
    7 ocak: 19,58

önümüzdeki günlerde tegra 2'li tablet satışlarıyla nereleri görür bilinmez.

bu da böyle bir anımdır.

işte bu tebrikler herzaman fanboylukla atılan postlar değil tarafsız gözle atılan postların, düzgün düşünenlerin postlarına önem verelim

sırf fanboyu olduğu firmayı övmek için körü körüne korucağına daha konu başlığını videoyu bile izlemeden yorum yapmadan önce bir daha düşünmeliyiz her fırsatta nvidia batar batıyor diyenlere gelsinsanki nvidia batcak tersine kat kat değer kazanıyor büyüyor adamlar teknolojiyi taklit etmiyor üretiyor geliştiriyor bu tarz firmalar genelde hep büyürler...

• Yanlız bu olay tamamen finansa giriyo. GPU olayı değil yani ondan dikkatli konuşmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

Yanlız bu olay tamamen finansa giriyo. GPU olayı değil yani ondan dikkatli konuşmak lazım.

@ Tolga* Ben de tam onu anlatmak istiyordum zaten. Ama adamlar gtx480 90 derecede çalışıyor diye koca firma güme gidecek sandılar. Sırf bu örnekten bile küçük bütçeli yatırımcıların kararlarının ne kadar kolay manipule edilebileceğini görmüşsünüzdür.
  • İyi de zaten şöyle bişey var GTX 480 örneğini vermişsiniz ama masaüstü ekran kartları nVidia'nın sadece bi kolu yani. Kim demiş firma batar diye
  • quote:

İyi de zaten şöyle bişey var GTX 480 örneğini vermişsiniz ama masaüstü ekran kartları nVidia'nın sadece bi kolu yani. Kim demiş firma batar diye

@Tolga* ben de onu anlatmaya çalışmıştım zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: promilius

quote:

İyi de zaten şöyle bişey var GTX 480 örneğini vermişsiniz ama masaüstü ekran kartları nVidia'nın sadece bi kolu yani. Kim demiş firma batar diye

@Tolga* ben de onu anlatmaya çalışmıştım zaten

Açıklık getirdim hocam sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IgorStravinsky -- 12 Ocak 2011; 11:54:21 >
  • Eğer grafik kartı yongası üreten firmalara yatırım yapacak olsam bu Nvidia olurdu. Geçen çıkan Intel ile aralarında çapraz lisans anlaşması yapılacağına dair haber ve Intel'in 1.5 milyar USD'yi lisans bedeli oalrak firmaya ödeyecek olması önümüzdeki yıllarda finansman sıkıntısı çekmeyecek olan Nvida'yı cazip bir borsa yatırım şirketi yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yerroner

Sahafiec gelip mesajlarını silmeden önce doya doya gülelim bare

Seviyorum bu fanboyları, forumu eğlenceli kılıyorlar valla.

yanlış görmüyorsam bir kaç mesajını silmiş zaten
  • @annihilator silmiş, evet:)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.