Şimdi Ara

Nvidia GTX960M taşıyan Monster Abra A5 v1.1 inceleme videosu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
3.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orijinalden alıntı: Mr xXx

Donanım incelemesi vs gelmiyor diye dert yanıyorduk mesut çevik alın size inceleme der gibi 3 dk lık kısa bişey yapmış yapmak için yapılmış gibi geldi bana...

Merhaba,

İncelemelerin içeriği ve kalitesi ne zamandan beri süresiyle ölçülüyor. 2 kişi çıkıp saatlerce konuşup şu 3 dakikalık videoda yer alan bilgileri vermeden de video çekebiliriz. O zaman daha mı iyi diyeceksiniz kaldı ki 1 saatlik dizüstü incelemesini kim izler orası ayrı soru işareti tabi :)

Sevgiler,
    Mesut Çevik

İnceleme bahane bizler sizlerin muhabbeti o içten yorumları için izliyoruz aslında aileden bir birey gibi gördüğümüz için daha fazla bizle kalın istiyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Belki çoğu kişi bana katılmayacak, nvidia fanboyu sanacak ama bence sorun gtx960m'de değil, driverlarda. Tahminimce nvidia gtx970-80m'in satışını daha çok istediği için şu anda performansı düşük olan driverlarla sundu. Şu AMD'nin 7000m-8000m ekran kartları gibi kartları çıksa da Nvidia'yı rekabete zorlasa keşke.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar cevaba ihtiyacım var lütfen yardımcı olun...
    1- bir hafta önce mushkin chronos 120 gb ssd'li abra a5 1.1.2 aldım. ssd ile beraber 2800 ödedim. ssd performansını beğenmedim şöyle ki -> store.donanimhaber.com/38/19/0d/38190D89786C94AAA48D0EF71C504AB2.png sizce bu performans nasıl? 2 katı olması gerekmiyor mu?

ASIL SORUM BU ARKADAŞLAR, 1-2 GÜNE KADAR KARAR VERİP ONA GÖRE HAREKET ETMEM LAZIM.. O KADAR PARA VERDİM ZORLA, PİŞMAN OLMAK İSTEMİYORUM...

sizce ilk seçenekte aldıgım laptop'u alttakiyle değiştireyim mi?

i7 4710mq
    gtx 860m
    120gb ssd + 750 gb hdd (3 hdd yuvası var)
    kalın ve ağır kasa
    8 hücreli pil
    sound blaster cinema
    +____________
    2800 tl

i7 4720hq
    gtx 960m
    120 gb m2 msata ssd + 750 gb hdd (1 hdd yuvası var bi de m2 msata ssd yuvası var) m.2 msata ssd hakkında google'da hiç bişey yok, bunların performansı veya satışı nasıl bulamadım hiç bi yerde
    ince ve hafif şık kasa
    6 hücreli pil
    sound blaster cinema 2
    Intel® Dual Band Wireless
    +________________
    3176

• Bir inceleme kaç para be kaç para?!

• MSI gibi lider üretici dururken bu donanımı ne olduğu belirsiz üst seviye cihazları anlamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: 25FURKAN

MSI gibi lider üretici dururken bu donanımı ne olduğu belirsiz üst seviye cihazları anlamıyorum

Şöyle anlatayım, nasıl büyük giyim firmalarının büyük çoğunluğu ürünlerinin bir kısmını başka firmalara yaptırıp kendi etiketiyle satıyorsa bilgisayar dünyasında da böyle firmalar var. Örneğin Clevo 1983 yılında kurulmuş bir firma ve Dell/Alienware, HP gibi firmalar Clevo modellerini kendi markaları ile sattılar zaman zaman. Dünyanın en büyük Notebook üreticilerinden biri belki de adını hiç duymadığınız Compal yine Dell, Toshiba gibi firmalara ürünler veriyor ve bu bahsettiğim firmalar yıllık 20 milyondan fazla bilgisayarı bu şekilde satıyor. MSI ve Asus ise kendi bilgisayarlarını yapabilen nadir firmalardan.

• biraz daha geniş çaplı bir tanıtım olabilirdi bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Nytekrias

Belki çoğu kişi bana katılmayacak, nvidia fanboyu sanacak ama bence sorun gtx960m'de değil, driverlarda. Tahminimce nvidia gtx970-80m'in satışını daha çok istediği için şu anda performansı düşük olan driverlarla sundu. Şu AMD'nin 7000m-8000m ekran kartları gibi kartları çıksa da Nvidia'yı rekabete zorlasa keşke.

bnde snn fikrindeyim cunku bu sogutma bu sisteme fazla bile o.c ozelligi gelecek gbi bnce 970 degilde 860 alanlar icn bu fiyat farki diyip keske bekleseydim diyenler icn oabilir ve bu dx12 için n yapilmis bi kart olup 11 için n optimize edilmemis olabilir beklemedeyim bnde fiyatlar ucuk hbi geldi

• çok kısa

• Sınıf 1 ekran kartı performans listesi
    GeForce GTX 980M SLI
    GeForce GTX 980
    GeForce GTX 970M SLI
    GeForce GTX 780 Ti
    GeForce GTX 880M SLI
    GeForce GTX 780M SLI
    Radeon R9 M290X Crossfire
    Radeon HD 8970M Crossfire
    GeForce GTX 680M SLI
    Radeon HD 7970M Crossfire
    Radeon R9 290X
    GeForce GTX 980M
    Radeon R9 280X
    GeForce GTX 970M
    GeForce GTX 860M SLI
    GeForce GTX 680
    Radeon HD 7970
    GeForce GTX 770M SLI
    Radeon R9 M295X *
    GeForce GTX 590
    GeForce GTX 760
    GeForce GTX 880M
    GeForce GTX 660 Ti
    Radeon R9 270X
    GeForce GTX 780M
    Quadro K5100M
    GeForce GTX 680MX
    Radeon HD 7870
    GeForce GTX 965M
    GeForce GTX 870M
    Radeon R9 M290X
    Radeon HD 8970M
    GeForce GTX 580
    Radeon HD 6970
    GeForce GTX 675M SLI
    GeForce GTX 680M
    GeForce GTX 765M SLI
    GeForce GTX 775M
    FirePro M6100
    Radeon HD 7970M
    GeForce GTX 750 Ti
    GeForce GTX 670MX SLI
    GeForce GTX 570
    GeForce GTX 480
    GeForce GTX 960M *
    Quadro K5000M
    Quadro K4100M
    GeForce GTX 770M
    GeForce GTX 860M
    GeForce GTX 580M SLI
    Radeon HD 6990M Crossfire
    GeForce GT 755M SLI
    GeForce GTX 485M SLI
    Radeon HD 6970M Crossfire
    GeForce GTX 675MX
    GeForce GT 750M SLI
    GeForce GTX 950M
    GeForce GTX 850M
    Radeon HD 7950M *
    GeForce GTX 560 Ti
    Radeon HD 6870
    GeForce GTX 470
    GeForce GTX 765M
    GeForce GTX 470M SLI
    GeForce GTX 480M SLI
    GeForce GTX 560M SLI
    Quadro K4000M
    Radeon HD 5850
    GeForce GTX 675M
    GeForce GTX 580M
    Radeon HD 6990M
    Radeon HD 7770
    GeForce GT 650M SLI
    GeForce GTX 460M SLI
    Mobility Radeon HD 5870 Crossfire
    GeForce GTX 485M
    GeForce GTX 460 768MB
    Radeon HD 6790
    GeForce GTX 285M SLI
    Quadro K3100M
    GeForce GTX 670MX
    Quadro 5010M
    GeForce GTX 760M
    Radeon R9 M275
    GeForce GTX 670M
    FirePro M8900
    Radeon HD 6970M
    Radeon R9 M270
    Radeon HD 8870M
    Radeon HD 7870M
    Quadro K3000M
    GeForce GTX 570M
    FirePro M6000
    FirePro M5100
    Quadro K2100M
    Radeon HD 5770
    GeForce GTX 550 Ti
    GeForce GTX 280M SLI
    Radeon HD 6950M

• Ben 860m e sahip Abra a5 modelini kullanıyorum.GPU ve CPU için ayrı fan konulması iyi olmuş.Ben ısınma sorunu yaşamasamda,2 fan toplam sesi düşürecektir diye düşünüyorum.

Ne olduğu belirsiz marka diyen arkadaşlara;clevo schenker adı ile almanya'da,sager adı ile amerika'da aynı laptopları satmakta.Zaten tüm pc lerin içindeki donanımlar hep aynı firmalardan geliyor,clevonun msi nin asus un yaptığı parçaları bir kasa içinde toplamaktan ibaret.Ayrıca MSI yada ASUS a sırf albenisi fazla diye 500-1000tl fazla ödemek enayilik değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Seefoo

Ben 860m e sahip Abra a5 modelini kullanıyorum.GPU ve CPU için ayrı fan konulması iyi olmuş.Ben ısınma sorunu yaşamasamda,2 fan toplam sesi düşürecektir diye düşünüyorum.

Ne olduğu belirsiz marka diyen arkadaşlara;clevo schenker adı ile almanya'da,sager adı ile amerika'da aynı laptopları satmakta.Zaten tüm pc lerin içindeki donanımlar hep aynı firmalardan geliyor,clevonun msi nin asus un yaptığı parçaları bir kasa içinde toplamaktan ibaret.Ayrıca MSI yada ASUS a sırf albenisi fazla diye 500-1000tl fazla ödemek enayilik değil mi?

Bem de 860m li abra a5 almıştım simdi 960m li abra a5 ile değiştirecegim nasipse. Ve 4720hq islemcili 960m ekran kartli bir asus veya toshiba pc 5 6 binden aşağı değil. Icındeki tum parçalar aynı ve servis kalitesine bakınca monster uzmeyecek gibi duruyor. Neden kasadaki asus yazısına fazladan 2000 tl vereyim? (Ki asusu severim normalde kazikcilik yapar haketmez gibi şeyler söylemiyorum, sadece bu monsterlari almanin mantiksiz olmadığını söylemek istiyorum )

• http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-860M.107794.0.htmlhttp://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-960M.138006.0.html

kartların özelliklerine bakarsanız 860m ile 960m arasında hiçbir fark olmadığını görürsünüz, donanım ve saat hızları olarak tamamen aynı, tabi maxwell 860m den bahsediyorum, sadece 3dmark testlerinde %8-9 arası bir performans artışı var, soğutması iyi olan bir 860m voltaj hiç arttırılmadan sadece saat hızları arttırılarak tamamen stabil %10 performasn artışı elde ediliyor, ben şahsen öyle kullanıyorum hem de notebook altında soğutucu filan olmadan, hatta hala sıcaklıklar düşük olduğu için ilerde voltaj arttırıp overclokcu daha da arttırabilrim,

velhasılkelam bence notebook alacaksanız 860 960 a değil alacağınız cihazın diğer özelliklerine ne bileyim tipi fiyatı ekranı gibi şeylerine para verin

saygılarımla

• Gtx960m directx12 ile birlikte saha kalkacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: fotoroman

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-860M.107794.0.html
    http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-960M.138006.0.html

kartların özelliklerine bakarsanız 860m ile 960m arasında hiçbir fark olmadığını görürsünüz, donanım ve saat hızları olarak tamamen aynı, tabi maxwell 860m den bahsediyorum, sadece 3dmark testlerinde %8-9 arası bir performans artışı var, soğutması iyi olan bir 860m voltaj hiç arttırılmadan sadece saat hızları arttırılarak tamamen stabil %10 performasn artışı elde ediliyor, ben şahsen öyle kullanıyorum hem de notebook altında soğutucu filan olmadan, hatta hala sıcaklıklar düşük olduğu için ilerde voltaj arttırıp overclokcu daha da arttırabilrim,

velhasılkelam bence notebook alacaksanız 860 960 a değil alacağınız cihazın diğer özelliklerine ne bileyim tipi fiyatı ekranı gibi şeylerine para verin

saygılarımla

Mimari yeni. Güncelleme desteği ile birlikte performans farkı %10 u geçecektir.

• Kartı yapan adamlar karta bu kadar inanmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yedaself

Kartı yapan adamlar karta bu kadar inanmıyor.

860m den 960m e 300 lira verip geçicez daha kötü mu olacak yav yoksa.. ben anlamadım simdi..
  • rec25 kullanıcısına yanıt
    Konu hakkında çok detaylı bilgiye sahip değilim ancak kendim de aynı laptopu kullandığımdan kısa bir araştırma yaptım.Nvidia 860m ekran kartlarını 2 farklı mimari ile çıkarmış yanılmıyorsam.İlk çıkanlar Kepler mimari iken daha sonradan çıkanlar Maxwell.960m de maxwell mimariye sahip.Kısaca 960m,maxwell 860m in saat frekansları artırılmış hali.Eğer sizdeki 860m maxwellse 300tl fazladan ödeyipte laptop değiştirmeniz gereksiz.Zaten 960m e sahip abra a5 te gpu için ayrı fan var.Bunun sebebi yüksek saat hızından 960m gpu nun dolayı daha sıcak çalışması olabilir.Sizdeki gpu nun hangi mimari olduğunu öğrenmek içinde gpu-z yi indirin.Programın üstten 2. satırında GPU GM107 ise Maxwell demektir;yani 960m e geçiş yapmanıza gerek yok.Ha tabi %10 daha hızlı olsun bizim olsun derseniz tercih sizin.

Ayrıca 9 serisinde 2.sata portu m.2sata,8serisinde olduğu gibi mSata değil.Depolama alanı önemli ise buda 8serisinden 9serisine yükseltme yapmamak için iyi bir neden zira m.2sata bildiğim kadarıyla sadece ssd ler için,ve bu ssd lerin fiyatlarıda normallere göre daha yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seefoo -- 16 Mart 2015; 18:46:34 >

• testlerde 61 dereceyi gecmrdini gordum eger o.c acilirsa bu cift fan cok yararli olabilir
    bu arada driver in gelmedigini duydum yazilim destegi i braz daha artis bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolferto -- 16 Mart 2015; 19:41:46 >
  • Seefoo kullanıcısına yanıt
    kasa kalitesi ekran kartı işlemci vs nedenlerle değişimi yaptım..
    m2sata ssd eklettim öncekinde 120gb mushkin ssd vardı
    sonuçlar şöyle

m2sata ssd kingston 120gb test sonuçları

bu da 120gb mushkin chronos

bu kasa bambaşka, 1.1.2 çok hantaldı bunda 6 hücreli pil var ama değer açıkcası...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.