Şimdi Ara

Nvidia GTX 900M bekleme veya 870M alma sorunsalı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
1
Favori
4.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar. Sonunda paramı biriktirdim abra serisinden vazgeçip tulpar serisinde karar kıldım. R9 m290x ile GTX 870M arasında kalmıştım. Kağıt üstünde r9 daha üstün görünse de, yazılımından mıdır nedir benchmark performanslarının çoğunda gtx 870m çok güzel üstünlük sağlamış ki zaten sıralamada da 870M üstündeymiş onu farkettim. Tam almaya karar verdim şimdi de 900m serisini tanıttılar.

Kafamdaki sorun şu;

Şuan firmaların indirim yapma sebebi okul falan hikâye hepimiz biliyoruz stoğu bitirmeye çalışıyorlar 900m serileri için.

3500 TL bütçem var GTX 870M modeline sahip olan t7 yi almalı mıyım yoksa 900m serisini beklemeli miyim?

900M serisinde ciddi perf. artışı olacak ancak ya fiyat artışı da olursa ( örn; 4000-4500 ). Bu durum olursa 800M serisi geldiğinde olduğu gibi olacak alt seri stokta olmayacak muhtemelen. O zaman bir de 970M e sahip T7 lerin indirime girmesini mi bekleyeceğim? Ya da tam indirime girdiğinde yeni bir seri mi tanıtacaklar? Hızlarına yetişilmiyor param elimde çürüyecek...
    Bütçemi aşmam biraz zor benim için.

Son sorum diyelim 870M e sahip bir T7 aldım. 2 yıl sonra falan ekran kartını 980M veya daha üstü bir seri çıkarsa onunla değiştirebilmem mümkün mü?
    Çok mu evham yapıyorum işin içine girdikçe çıkılmaz hale geldi kafayı sıyıracağım sanırım. Monster a mail attım dönmediler sanırım çok soru yönlendiriyorlar meşgul olabilirler.

Ay sonunda alacağım laptop ı artık kafayı sıyıracağım sanırım.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılar.

• MeTKiYou kullanıcısına yanıt
    Tulpar T7 serisindeki ekran kartı MXM olduğu için ileride değiştirmek isterseniz elinizdeki kartı satıp 970M taktırabilirsiniz.Yine de müşteri temsilcisine sorup teyit alın. Ancak kart çok pahalı gelecektir.

Örnek bir video;

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Sanırım slotları hep aynı gidecek gibi. 770m-780m serisi de bu şekilde. Eğer 900den sonrakilerde böyle üretilecekse şuan indirimden faydalanmak mantıklı sanırım. 2 yıl sonra yeni laptop alacağıma 1500-2000 e hallederim sanırım videodakine yakın bir güncelleme.
    Video çok iyiymiş bu arada onun için ayrıca teşekkürler hocam.
  • Ben victor ve monstera sordum ne zaman gelir diye
    Victor kasim sonu gibi,monster ise ocak gelir dedi.Fuyati da su ankilerden 300-400 pahali olur dedi
    Ben bekleyecegim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknolojide beklemenin sonu yok,bence 800 serisinde orta üst versiyonları aldığınızda kullanıcıyı üzmeyecektir.Yeni çıkan ürünlerde kafadan ekran kartı 500tl fark var.
  • kımyasal kullanıcısına yanıt
    800 ve 900 serisi arasında uçurum var. 700'den 800'e geçecek olan beklemese de olurdu ancak öyle bir noktaya geldiler ki şuanda beklemek çok daha önemli. Örneğin pilde oyun oynayamazken artık 150 fps değerler alınabilecek. Daha bir çok teknolojik yenilik de mevcut. Masaüstü ekran kartı serisi ile arada %40-%50 performans farkı varken bu %20'ye düştü. Daha az güç tüketimi ve daha az ısınma da cabası. Notebook'lar için önemli kriterler
  • Yanlız fiyatı 300-400 fazla olacaksa şuanki indirimsiz hali 4200 TL ediyor. 300-400 fazla ile 4500 ortalama fiyat. Hem 2 ay bekleyip hem de 1000 lira fazla veremem sanırım ya. Eğer para sıkıntım olmasaydı alırdım sonuçta perf. çok daha iyi olacak ama 4500 tl benim açımdan pek iyi olmaz. Bir de onun indirime girmesini beklersem artık torunlarım kullanır laptop ı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeTKiYou

Yanlız fiyatı 300-400 fazla olacaksa şuanki indirimsiz hali 4200 TL ediyor. 300-400 fazla ile 4500 ortalama fiyat. Hem 2 ay bekleyip hem de 1000 lira fazla veremem sanırım ya. Eğer para sıkıntım olmasaydı alırdım sonuçta perf. çok daha iyi olacak ama 4500 tl benim açımdan pek iyi olmaz. Bir de onun indirime girmesini beklersem artık torunlarım kullanır laptop ı .

Su an 15.6 lar 3.4.
    970ler de 3.8 filan olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yanlız fiyatı 300-400 fazla olacaksa şuanki indirimsiz hali 4200 TL ediyor. 300-400 fazla ile 4500 ortalama fiyat. Hem 2 ay bekleyip hem de 1000 lira fazla veremem sanırım ya. Eğer para sıkıntım olmasaydı alırdım sonuçta perf. çok daha iyi olacak ama 4500 tl benim açımdan pek iyi olmaz. Bir de onun indirime girmesini beklersem artık torunlarım kullanır laptop ı .

Su an 15.6 lar 3.4.
    970ler de 3.8 filan olur

• elano68 kullanıcısına yanıt
    Yalnız o stoğu bitirmek için indirimli olan hali 900M serisi geliyor diye. 900M serisi geldiğinde stoğu bitirmek gibi kaygıları olmayacak. İndirimsiz haline bakarsanız en ucuz T5 3.900 TL en ucuz T7 4.200 TL indirimsiz hali ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeTKiYou -- 12 Ekim 2014; 13:16:55 >
  • quote:

Yalnız o stoğu bitirmek için indirimli olan hali 900M serisi geliyor diye. 900M serisi geldiğinde stoğu bitirmek gibi kaygıları olmayacak. İndirimsiz haline bakarsanız en ucuz T5 3.900 TL en ucuz T7 4.200 TL indirimsiz hali ile.

900 serisinin gelmesiyle alakasi yok indirimin
    Aylardir indirimde zaten t5.Indirimli dedigi de zaten normal fiyati.Vatan gibi bindirim uzerine indirim yapiliyor:)
    Ama tabi karar sizin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elano68 -- 12 Ekim 2014; 14:18:50 >
    Önce karne hediyesi olarak gösterdiler. Sonra tarihini uzattılar hocam. Şuan bile sistemlerinde öğrenci indirimi olarak geçiyor. Eğer Sepete at özelleştir e tıklarsanız sistemden görürsünüz. Hayrına ya da sebepsiz yere indirimi uzatacaklarını sanmıyorum. En kesin bilgi için monster ı aramam gerekecek sanırım maillerime dönmediler hala. Belki konuştuğunuz adam gerçekten indirimli fiyatını kastetmiştir.
  • Üstadlar 970M fiyatı 4150-4250TL civarında olur en az. 870M in üstü 970M diye karsilastirmaniz yanlis. 880M in üstü 970M olarak düsünmeniz daha dogru olacaktir.
    Ben soyleyeyim de siz itiraz edin tabii :)
  • 870mi ,970m ile kiyaslayacagim tabi hocam.
    Ikisi ayni klasmanda kartlar.
    880m ile kiyaslamak zaten sacma 256 bit kart zaten.
    Ikincisi 970min,870m in ilk cikacagi fiyattan pahali olmasi sacma cunku uretici sinifina gore fiyatlandiriyor performansina gore fiyatlandirmiyor ama ufak farklar olabilir.Bircok ornek var isterseniz soyleyebilirim
    15.6 970min fiyati max 3.8-3.9 filan olmali fazlasi olmamali

Bence fiyat icin bu tarz ilgisiz aciklamalar yerine ,tuketiciyi doyurucu daha mantikli ve dogru aciklamalar yapmalisiniz ki biz de ikna olup alalim ya da almayalim:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elano68 -- 13 Ekim 2014; 14:52:54 >
  • Monster ı aradım sordum. 970M i kasım sonu gibi bekliyorlarmış. Fiyat 4200 TL gibi bir fiyat olacakmış.

Değiştirme konusunda ise eski kartlarda olduğu gibi olacakmış. Yani kart geldiğinde arge çalışmaları yapılıp değiştirildiğinde kullanımında bios unda bir sorun oluyor mu diye denenip ona göre açıklama yapılacakmış. MSI ın değiştirdiğini söylediğimde ise , " doğrudur ancak bizde denemeden kesin bir şey söylememiz yanlış olur. Ama önceki modellerde değiştirmede bir sorun olmadı " dediler.

Bu arada monster firmasının ilgisine çok teşekkür ederim her sorum için tam bilen birisine tek tek yönlendirdi adamlar en doğru bilgiyi alabilmem için.
    870M li modelde karar kıldım. Sebebi arada 700TL fark olacak ekran kartlarının. Zaten masa üstünde bile 700TL farkla çok daha yüksek perf. lı ekran kartı alınıyor ki 870M şuan beni hayli hayli götürür 970M için 700TL fark verebilecek olsam zaten 880M düşünürdüm.

Monster a tekrardan teşekkürler.
    Konuya yorum yazıp yardımcı olanlara da ayrıca teşekkürlerimi sunarım.
    Saygılar.

• quote:

Monster ı aradım sordum. 970M i kasım sonu gibi bekliyorlarmış. Fiyat 4200 TL gibi bir fiyat olacakmış.

Değiştirme konusunda ise eski kartlarda olduğu gibi olacakmış. Yani kart geldiğinde arge çalışmaları yapılıp değiştirildiğinde kullanımında bios unda bir sorun oluyor mu diye denenip ona göre açıklama yapılacakmış. MSI ın değiştirdiğini söylediğimde ise , " doğrudur ancak bizde denemeden kesin bir şey söylememiz yanlış olur. Ama önceki modellerde değiştirmede bir sorun olmadı " dediler.

Bu arada monster firmasının ilgisine çok teşekkür ederim her sorum için tam bilen birisine tek tek yönlendirdi adamlar en doğru bilgiyi alabilmem için.
    870M li modelde karar kıldım. Sebebi arada 700TL fark olacak ekran kartlarının. Zaten masa üstünde bile 700TL farkla çok daha yüksek perf. lı ekran kartı alınıyor ki 870M şuan beni hayli hayli götürür 970M için 700TL fark verebilecek olsam zaten 880M düşünürdüm.

Monster a tekrardan teşekkürler.
    Konuya yorum yazıp yardımcı olanlara da ayrıca teşekkürlerimi sunarım.
    Saygılar.

Ben mesaj atim sordugumda 15.6 larin su ankibden 300-400 tl olacagi soylenmisti.Bekleyelim gorelim :)

• Ben 870 aldim mesela. Ama 3 sene sonra falan 980 e gecmeyi planlıyorum. Ama dimdi alacaksaniz direk 900 serisinden tercih yapin bence

Valla ben aradığım adamın yalancısıyım
  • Bu videodaki kart degisimi GT 72 Dominator Pro ya yapiliyor. Duz GT 70 ler degismeyebilir.
  • http://www.xoticpc.com/...minator1065-p-7599.html

Monster ve Victordan daha sicak bakiyorum bu modele
    Ordan birine ya da kendim alirim alacagim zaman
    Ulusararasi garantisi varmis msiinn ama yine teyit ettirmek icin soracagim varsa sikinti yok zaten

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.