Şimdi Ara

Nvidia gt 555m (overlock)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus n55sf i7 8 gb ram notebook sahibiyim.
    Sorunum : Bilgisayar ısınınca(oyundayken) ekran kartı driver'ı kapanıyo oyundan atıyo (masaüstü açılıyo oyunda gözüküyo görev çubuğunda yani altta) Çözüm olarak msi afterburner ile 675 (default) mhz ayarını 500'e alıyorum oyundan atmıyor ama ekran kartı performansı düşüyor bildiğiniz üzere. Bazıları yeterli voltaj alamadığından dolayı bu sorun yaşandığını söylüyor. Sizin yorumlarınız neler? Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sergen23 -- 1 Mayıs 2015; 1:02:08 >

• Sorun ısı ile alakalıdır.Laptop soğutucu kullan.Ayarlarıda default hale getir.
  • notebook fanını değiştirdim. Macun ve padleri değiştirdim. Soğutucum zaten var ve hala aynı :)
  • sergen23 S kullanıcısına yanıt
    Isı değerleri kaç oluyor normalde ve underclock yaptığında ?
  • İnternette gezinirken (sosyal medya vb) 55-58 arası sıcaklık oyunda ise 80-83 arası
  • Isı değerleri normal, şayet 80-83 civarlarında kalıyor ise düşük bile.

Tavsiyem Nvidia'ya ait tüm sürücüleri kaldırmanız ve sitesinden güncel versiyonu indirerek tüm bileşenlerini tekrar kurmanız yönünde. Akabinde directx son sürümünü kurmanız ve Windows güncellemelerini de yapmanız yönünde. Ekran kartı clock/mhz ayarları varsayılan olarak kalsın. Zaten bu kartlar kaldırabileceği hızların altında piyasaya sürülüyor, kararlılığın maksimumda olması adına.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.