Şimdi Ara

Nvidia GeForce GTX 470 gün ışığına çıktı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
0
Favori
5.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: MoNZaREs

Tasarım berbatmış (çok bilgili insanlar). Yeterli derecede soğutuyormu, dahamı sessiz siz ona bakın.

quote:

Orijinalden alıntı: Mene

ya arkadaşlar sizce de bu üründeki fan ufak değil mi? yani o kadar ateşli çalışıyor dediler fehmi için bu fan ne yav

GTX 4xx serisinde ısınma sorunu var diyenler mühendisleride geçtiler hatta kartlar daha piyasaya çıkmadan performans, güç tüketimi, ısı testide yapmaya başladılar. RV870'in transistör sayısıda 2 katına çıktı peki 40nm sayesinde ısı çokmu arttı. GF100 A1'den A3'e kadar revizyon geçirdi 55nm GT200 serisi kartlar sıcaklık olarak nasılsa 40nm GF100 seriside benzer seviyede olucaktır.

Heh Prof konuştu, Gtx 4XX serisinin transistör sayısı Rv 870 e göre oldukca fazla ve o mimarisinin gereği güç tüketimide 250 w civarı (40 nm ye rağmen... devamlı ikiside 40 nm diiyp duruyorsun ama demekki bu konuda hala nvidia'nın çalışması gerenk ) Rv 870 in ki 188W aradaki değer sana ısı olarak geri dönecektir. + Zar boyutuda diğerine göre oldukca büyük alana sahip.

• Sen bilgisayarın b'sini bilmiyorken ben isa slotuna takılan 1mb'lık ekran kartlı, 40mb hdd'si olan 1000$'lık x286 pc kullanıyordum onun için bana ukalalık taslama. Hala gpu zarı diye diretiyorsun 40nm ile gpu voltajıda düşer eğer anormal bir ısı sorunu olsa istese Nvidia 480sp yerine 320sp, 48rop yerine 32rop'lu + saat hızları yüksek (g92 modelleri gibi) ve daha ufak gpu zarı olan bir modelde tasarlayabilirdi. Şimdiki kadar güçlü bir yapıda olmasada buna yakın işlem gücüne denk getirebilirdi. Yani mühendisler bunu düşünemediler hatalı bir gpu ürettiler ve o kadar ısınacakki 6 ayda gümleyecek akıla bak vay be.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 7 Mart 2010; 15:33:13 >
  • quote:

Sen bilgisayarın b'sini bilmiyorken ben isa slotuna takılan 1mb'lık ekran kartlı, 40mb hdd'si olan 1000$'lık x286 pc kullanıyordum onun için bana ukalalık taslama. Hala gpu zarı diye diretiyorsun 40nm ile gpu voltajıda düşer eğer anormal bir ısı sorunu olsa istese Nvidia 480sp yerine 320sp + saat hızları daha ufak gpu zarı olan bir modelde tasarlayabilirdi yine aynı aşağı yukarı aynı işlem gücüne denk geliyor çünkü. Yani mühendisler bunu düşünemediler hatalı bir gpu ürettiler ve o kadar ısınacakki 6 ayda gümleyecek akıla bak vay be.

hacım gene ban yeme bunlar için değmez 29 marta kadar hepsi boş

• quote:

Sen bilgisayarın b'sini bilmiyorken ben isa slotuna takılan 1mb'lık ekran kartlı, 40mb hdd'si olan 1000$'lık x286 pc kullanıyordum onun için bana ukalalık taslama. Hala gpu zarı diye diretiyorsun 40nm ile gpu voltajıda düşer eğer anormal bir ısı sorunu olsa istese Nvidia 480sp yerine 320sp + saat hızları daha ufak gpu zarı olan bir modelde tasarlayabilirdi yine aynı aşağı yukarı aynı işlem gücüne denk geliyor çünkü. Yani mühendisler bunu düşünemediler hatalı bir gpu ürettiler ve o kadar ısınacakki 6 ayda gümleyecek akıla bak vay be.

Sen benim bilgimin aslında b ' sini bilmiyorsun sen dergilerden pc lere bakarken çok merak ediyorsun diye söylüyorum evimde pc wardı. üstelik ilk ekran kartım 512 kb idi boş boş konuşupta kendini rezil etme istersen... diğer yandan Nvidia kartlara 1 yıl garanti vereceği söylentileri dolaşıyor.neden acaba okadar çok dayanıklıki kendileri bile 1 yıl garanti verebiliyor değilmi ? + yapabilirdi edebilirdi laflarını insanların karnı tok! madem yapılabiliridi bu nvidiaya mühendisleri salakmıda yapmadılar ? yoksa onların yaptığı bu salaklığı Fan boylarınınmı üstlenmeni istediler ?480 sp yerine 320 sp yapsalar idi zaten mevcut kartlarından başarım farkı olamazdı bay çok bilmiş üstelik bu kırpılmış splere birde tesslation görevini yüklerse hiç kımıldayacak yeri kalmazdı.

• millet tasarima takildi yahu üstüne binip amerikaya ucmuycaksiniz herhalde daha üründen jiletini sökülmemiş bi kaç daha düzenleme yapilir öyle sunulur büyük ihtimal. yani tasarima takilmanın mantigi yok performans önemli.
  • @ XIII
    O kadar boş bir adamsınki ne demek istediğimi anlayamıyorsun bu arada kullandığım ekran kartı 256kb'lıktı yanlış yazmışım. Ben sana istese yapabilirdi diyorum 320sp sayısını misal olarak verdim amaç zaten yüksek kalite kaplama, modelleme, Tesselation için güçlü gpu üretmek değilmi neden daha ufak gpu zarı olan bir model üretsin çünkü istenilen seviyede başarılı olamaz. Gpu mimarisinden bir ... anladığın yok asıl kendini rezil eden sensin Nvidia'da iş parçacığı sayısı daha fazladır (yani shader çekirdeği) ve Nvidia'nın mimarisi bu sayı üzerine kuruludur çünkü çekirdekler içinde kapsamlı bir adet shader yer alır. Çekirdek sayısı ve rop gibi birimler fazla olduğu için gpu zarı her halikarda büyük olucak. Asıl konu sıcaklık iken gpu zarına çevirdin meseleyi kartlar çıkınca ısı konusunda kimin rezil olucağını göreceğiz ben burada olacağım ve hatırlatmasınıda bilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 7 Mart 2010; 17:11:16 >

• Kartı gördük.. Sırada performans değerleri var ama onun için biraz daha bekleyeceğiz sanırım.
  • quote:

@ XIII
    O kadar boş bir adamsınki ne demek istediğimi anlayamıyorsun bu arada kullandığım ekran kartı 256kb'lıktı yanlış yazmışım. Ben sana istese yapabilirdi diyorum 320sp sayısını misal olarak verdim amaç zaten yüksek kalite kaplama, modelleme, Tesselation için güçlü gpu üretmek değilmi neden daha ufak gpu zarı olan bir model üretsin çünkü istenilen seviyede başarılı olamaz. Gpu mimarisinden bir ... anladığın yok asıl kendini rezil eden sensin Nvidia'da iş parçacığı sayısı daha fazladır (yani shader çekirdeği) ve Nvidia'nın mimarisi bu sayı üzerine kuruludur çünkü çekirdekler içinde kaspsamlı bir adet shader yer alır. Asıl konu sıcaklık iken gpu zarına çevirdin meseleyi kartlar çıkınca ısı konusunda kimin rezil olucağını göreceğiz ben burada olacağım ve hatırlatmasına bilirim.

Sen diyorsun şunu yapabilirdi bunu edebilirdi die ama ortada kart yok maalesef 29 martta sınırlı sayıda kart piyasaya sürülecek bunun başlıca nedenleri mevcut Tdp seviyenini çok yüksek olması ve yüksek tdp ye sahip kartın haliyle sıcak çalışması emsaline göre hemi geç çıkıp + yoğun bir performans farkı yaratamayıp + Sıcak çalışan ki önümüz yaz ne güzel! umarım bu bileşenler nvidianın ne yapamaya çalıştığını anlatır sana kusura kalma ama nvidia ne yaptığını farkında ama sen değil o çok güzel piyasayı oyalamaya çalışıyor çünki kartlar alınası değiller bunu kendileride çok iyi biliyor ama bir bizim fan boylarımızı bilemiyor . Söylediğin iş parçaçıkları zırvasının ( ki son kullanıcı için zırvadan ileri gidemez bunu sende iyi biliyorsun sırf birşeyler biliyorum havası estirmek için iş parcacıkları sharder üniteler v.s zaten bu söylediklerini bu forumlardan öğrendin hepmiz hep birlikte okuduk neyi bildiğin ispatlamaya çalışmanda ayrıca komiklik.

• quote:

Orijinalden alıntı: XIII

quote:

@ XIII
    O kadar boş bir adamsınki ne demek istediğimi anlayamıyorsun bu arada kullandığım ekran kartı 256kb'lıktı yanlış yazmışım. Ben sana istese yapabilirdi diyorum 320sp sayısını misal olarak verdim amaç zaten yüksek kalite kaplama, modelleme, Tesselation için güçlü gpu üretmek değilmi neden daha ufak gpu zarı olan bir model üretsin çünkü istenilen seviyede başarılı olamaz. Gpu mimarisinden bir ... anladığın yok asıl kendini rezil eden sensin Nvidia'da iş parçacığı sayısı daha fazladır (yani shader çekirdeği) ve Nvidia'nın mimarisi bu sayı üzerine kuruludur çünkü çekirdekler içinde kaspsamlı bir adet shader yer alır. Asıl konu sıcaklık iken gpu zarına çevirdin meseleyi kartlar çıkınca ısı konusunda kimin rezil olucağını göreceğiz ben burada olacağım ve hatırlatmasına bilirim.

Sen diyorsun şunu yapabilirdi bunu edebilirdi die ama ortada kart yok maalesef 29 martta sınırlı sayıda kart piyasaya sürülecek bunun başlıca nedenleri mevcut Tdp seviyenini çok yüksek olması ve yüksek tdp ye sahip kartın haliyle sıcak çalışması emsaline göre hemi geç çıkıp + yoğun bir performans farkı yaratamayıp + Sıcak çalışan ki önümüz yaz ne güzel! umarım bu bileşenler nvidianın ne yapamaya çalıştığını anlatır sana kusura kalma ama nvidia ne yaptığını farkında ama sen değil o çok güzel piyasayı oyalamaya çalışıyor çünki kartlar alınası değiller bunu kendileride çok iyi biliyor ama bir bizim fan boylarımızı bilemiyor . Söylediğin iş parçaçıkları zırvasının ( ki son kullanıcı için zırvadan ileri gidemez bunu sende iyi biliyorsun sırf birşeyler biliyorum havası estirmek için iş parcacıkları sharder üniteler v.s zaten bu söylediklerini bu forumlardan öğrendin hepmiz hep birlikte okuduk neyi bildiğin ispatlamaya çalışmanda ayrıca komiklik.

41 yaşında bir adam (monzares)her şeyi forumdan öğrenmemiştir öyle degilmi

• bu atışma benim ekran kartım 1 bayt tı diyene kadar gidebilir
  • GTX 470 400$ olursa HD 5850'yi satıp kesin alacağım, yazılımsal voltaj desteği verirse senin için birde vmod yapıp öyle sıcaklık testi koyacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 7 Mart 2010; 16:10:08 >
  • quote:

GTX 470 400$ olursa HD 5850'yi satıp kesin alacağım, yazılımsal voltaj desteği verirse senin için birde vmod yapıp öyle sıcaklık testi koyacağım.

Bulapta alabilirsen kartı suyundanda koy
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

quote:

quote:

@ XIII

Herşey profildeki kadar Gerçek değil isterse 61 yaşında olsun yukarı bu sözler 41 yaş aralığına ait değiller.

• quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

quote:

quote:

@ XIII

41 yaşındaki birinin hiç kimseyle böyle muhattap olmayacağını tahmin ediyorum

• quote:

Söylediğin iş parçaçıkları zırvasının ( ki son kullanıcı için zırvadan ileri gidemez bunu sende iyi biliyorsun sırf birşeyler biliyorum havası estirmek için iş parcacıkları sharder üniteler v.s zaten bu söylediklerini bu forumlardan öğrendin hepmiz hep birlikte okuduk neyi bildiğin ispatlamaya çalışmanda ayrıca komiklik.

İşte Nvidia'da daha fazla çekirdek, rop birimi olduğundan gpu zarının neden büyük olduğundan bahsettim. Nvidia daha ufak gpu zarı yapar ama istediği randımanı alamayabilir dolayısıyla mimari farkdan dolayı Nvidia gpu'larında zar boyutu Ati'dekine göre her zaman daha büyük olucaktır. Ayrıca benim birşey ispatlamaya ihtiyacım yok neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum. Nvidia'nın tek dezavantajı var silikon tabakasından Ati'ye göre daha az yonga çıkartabiliyor buda yonga başına daha yüksek maliyet anlamına geliyor. Nvidia yüksek performanslı kart yapıp çok satıyor ve böylelikle kar ediyor. İki firma rekabet ettiği ve var olduğu müddetçede kalite ve teknoloji yükselicek daha uygun fiyatlara daha iyi kartlar alabileceğiz. Hangi firma olursa olsun iyi ürünler çıkarması herkezin işine gelir anlamsız yere firmaları yermek kimseye birşey kazandırmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 7 Mart 2010; 18:14:15 >

• ben atici değilim nvidiacı da değilim hangisi işime gelirse onu alırım ama siz de şekle takılıp kalmayın beklenen performasnsı versin şekil 2. planda kalır kasayı açıp veya ambalaj resmine bakıp of anam of ne kartmı diyecekolan varsa bilemem.....
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.