Şimdi Ara

NVIDIA EKRAN KARTI DEVREYE GIRMIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nvidia GT320M ekran karti ve yaninda entegre ekran kartim var .Nvidia denetim masasindan butun ayarlari yapmama ragmen butun oyunlar entegre grafikle aciliyor ve asiri derecede kasiyor eskiden rahatlikla oynadigim oyunlari oynayamiyorum mesela pes 2013 settings bolumunu actigimda gpu intel hd graphics ve vram 64 mb olarak gozukuyor bunu nasil cozebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ercem_alkan

Nvidia GT320M ekran karti ve yaninda entegre ekran kartim var .Nvidia denetim masasindan butun ayarlari yapmama ragmen butun oyunlar entegre grafikle aciliyor ve asiri derecede kasiyor eskiden rahatlikla oynadigim oyunlari oynayamiyorum mesela pes 2013 settings bolumunu actigimda gpu intel hd graphics ve vram 64 mb olarak gozukuyor bunu nasil cozebilirim

Kabloyu onboard çıkışa takmis olmayasin

• Bilgisayarim dizüstü,su ana kadar hicbir parcasiyla oynamadim toz almak disinda

• Oyunu açarken sağ tıkla üzerine, sonra grafic işlemci ile çalştır seçeneğinin üstüne gelip nvidia seç. Olmadı nvidia denetim masasına girip tercih edilen grafic işlemcisini nvidia olarak seç. Bir de laptop prize takılıyken oynuyorsun değil mi? son dediğim ayarı yapmazsan prize takmadan açtığında nvidia grafik işlemcisi çalışmaz.
  • Dediklerinin hepsi yapili zaten nvidia denetim masasindan butun uygulamalar icin nvidia ekran kartini sectim baslatirkende dedigin gibi calistiriyorum ama hicbir ise yaramiyor dizustu surekli prize takili zaten pili bozulmustu

• Az once intel hd graphicsi aygit yoneticisinden devre disi biraktim ekrana goruntu gelmedi pcyi fisini cekip kapattim tekrar actim goruntu ayarlari cok bozuktu zor bela yeniden etkinlestirdim hicbir fikri olan yok mu

• Harici ekran kartı sadece gerekli duyulan zamanlarda devreye girer onu göremiyorsunuz
  • Gta 4 e girince 59 mb ekran karti gozukuyor daha once girdigimde 900 küsürdü

• Nvidia denetim masasindan sistem bilgilerine geldigimde Toplam kullanilabilir grafik bellegi 2714mb
    Ayrilmis video bellegi:1024mb ddr3
    Sistem video bellegi:0 mb
    Paylasimli video bellegi:1690 mb
    Olarak gozukuyor yardim edebilecek olan yok mu

• pes2013 simgesini sağ tıklayıp "grafik işlemciyle çalıştır" menüsünden, "yüksek performanslı nvidia işlemcisi" ni tıkla. Sorunun düzelirse aynı yerden "varsayılan grafik işlemciyi değiştir" i tıklayıp, uygulamayı bulu sayfanın ordasından tekrar nvidia'yı seç.
  • Bilgisayara yabanci birisi degilim bu dedigin islemin fazlasini yaptim yinede işe yaramiyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.