Şimdi Ara

## Nvidia'dan Intel'e Bir Gönderme Daha; 9800GTX vs Core 2 Quad (Dersimiz Fizik) ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
4.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: pislik345

Nvidia belasını arıyor herhalde

+1Banada öyle geldi
    Nvidia çok pis kaşınıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viper17 -- 11 Nisan 2008; 15:12:32 >
  • Amd de zamananda inteli işlemcileri kapıştırmaya çağırdı.ama intel hiç oralı olmadı.sonra intel conreo ları çıkarınca amd nin neler yaşadığı aşikar.
    Bence intel ile fazla uğraşmamak lazım.Tabi ki rakebet olması bizim işimize yarar.
  • Helal olsun nvidia. kedi olalı bi fare tuttun intele dediki heralde sana cipset falan vermem kalırsın ortada ..... gibi
  • ben olsam QUAD core la FX 5200 u karşılaştırırdım
  • arkadaşlar, nvidia intel üstüne bastırıyor. ancak birde amd-ati var. adamlar ati ile bayağı gaza bastılar ki bu noktada MANY CORE uygulamasını amd yaparsa ne olur...
  • quote:

Orjinalden alıntı: suslu76

şunu da unutmamak gerekir, intelin market değeri 115 milyar dolar, nvidianın 15..

Bahsettiğin 115, rakipsizlikden kaynaklanıyordu.
    Siz sıkmayın canınızı, yarın öbürgün biri basın duyurusu yapar, yanlış anlaşılma var der, sular durulur.
    Tahmin ettiğiniz gibi it dalaşı değil bu.
  • mukemmel ya daha onceki atışmalara cevabım gibi buda super :) ins. devamı gelir gulmekten oluyorum
  • soğuk savaş bitiyor 2. silikon savaşları başlamak üzerebu arada fizikten nefret ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takidinho -- 11 Nisan 2008; 16:10:03 >
  • Amd den had bildirmesini beklerken nvidia ortalığı tozu dumana kattı :) Yiyin birbirinizi şerolar lafına ise katılmamak mümkün değil :)
  • intel kim ekran kartı kim allah aşkınıya ya güldürmeyin beni nvidia yerle bir eder hatta ben senden daha iyi gpu yaparım diye reklam yapmasına gerek bile yok zaten en iyisi onlar yakında intel atiyede kafa tutar.sen git işlemci yap uğraşma böyle boş işlerle intel yok dx10 muş gıdıklada güleyim bare

• quote:

Orjinalden alıntı: sukiyanen

Bu rekabetın meyvelerını ne zaman yeriz acaba 8800gt lerın Q6600 lerın 50$ satıldıgıını ölmeden görmek isterim ins ins ins hadi NVİDİA hadi İNTEL

Neyin rekabetinden bahsediyosunuz anlamıyorum yaa teki ekran kartı üretiyo teki İşlemci ve diyosunki bu rekabetin meyvelerini ne zaman yeriz. Forum kirliliği bu olsa gerek ne kadar gereksiz yorum varsa yapılmaya başladı artık okuduğumuz haberdende bir tat alamaz olduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Susturucu10Şanlı -- 11 Nisan 2008; 16:26:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: suslu76

şunu da unutmamak gerekir, intelin market değeri 115 milyar dolar, nvidianın 15..

ayyyy paramla döverim seni ben
  • nvidia işlemci işine el atarsa artık 128 corelu işlemciler kullanırız. bence bunların karşılaştırılması saçma geldi çünkü biri cpu diğeri gpu
  • Bana göre özellikle AMD'nin Fusion fikri ile başlayan bir gelişme olarak, ileride AMD, INTEL ve NVIDIA CPU+GPU'da kapışacak. Ekran kartı ya da CPU diye bişey kalmayacak. Hatta board'ları da sadece bunlar yapacak, firmalar sadece üzerine resim yapıştıracak gibi geliyor. NVIDIA'nın Tesla'sını düşününce sanki hakkaten de Intel'den daha iyi şeyler yapabilirmiş gibi geliyor. Ama bu üçlüde benim favorim hala AMD ! 2010'da işlemciler baya bi değişecek gibi görünüyor.
  • intel dua etsinde Nvidia nın elinde X86 lisansı yoktu yakında ne olur görürüz.
  • Intel in tera-scale projesi nvidianın ağlamasına yeter de artar bile
    ki nvidia ordan 2 via ile ürün yaptım diye burnu tavan yaptı bilmediği işlere bulaşıyor...
  • Nvidia ya sormak lazım 9800GTX ekran kartını hangi işlemcinin takılı olduğu bir sistemde test etmiş.
    bir tarafta CPU diğer tarafta GPU karşılaştırması gerçekten çok komik olmuş.

diğer bir testte iki adet aynı sistem kursunlar birinde Q6600 ve 9800X2 diğerinde de Q6600 ve HD3870X2 aradaki farkı görmek lazım bu şekilde bir yapıda nvidia 16k puan alırken ati 18k puan alıyor.

NVIDIA gerçekten baş edemeyeceği bir deve kafa tutmakla kendi kaybeder. Intel ekran kartı üretiminde iddalı olmadığını söylüyor. 2010 yılını bekleyin diyor. bakalım NVIDIA o zamanda bu şekilde agresif olabilecekmi?
  • Nvidia hakikaten belasını arıyor nedir bu sataşmalar anlamadım ki
  • Bu savaşın galibini MICROSOFT belirleyecek. Microsoftun da ne kadar INTEL ve para sempatizanı bir firma olduğunu düşünürsek şu anda Intel savaşta daha avantajlı. NVIDIA nın bu kadar agresif davranmasının sebebi de INTEL ile MICROSOFT un birşeyler karıştırıyor olması zaten.(DIRECTX 11 üzerine spekülasyonlar...)

Yine de INTEL sadece CPU üretimi işinden çıkmazsa kaç dolarlık şirket olursa olsun batar.

Gelecek CPGPU ların yani her türlü hesaplamayı yapabilen çok çekirdekli karmaşık mimarili tek bir işlemciden bahsediyoruz. AMD/ATI nin içi rahat. Savaşı kim kazanırsa ondan tarafa geçecek
  • Intel, Nvidia'yı satın alır bu gidişle
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.