Şimdi Ara

numlock sorunu yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba forum.donanımhaber'in kıymetli üyeleri
    Sizlere Küçük bir sorun ile ilgili bir sorum olacak

Hp Pavlivion g6 marka notebook kullanılıyorum. Windows 8 64 bit,
    bilgisayarım ilk açıldığında numlock tuşu kapalı el ile açıyorum beni rahatsız ediyor
    regedit falan girdim değeri 2 yaptım fakat yinede çalışmıyor.

biostan fn tuşunu devre dışı bıraktım ama numlock'u Nasıl Açacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

iyi eğlenceler.

• Biosda numlock ile ilgili bir kısım yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vadamama

Biosda numlock ile ilgili bir kısım yok mu?

Arkadaşın dediği doğru. bios üzerinden numlock'u açabileceğiniz bir bölüm vardır. Onu "on" yaparsanız pc açıldığında numlock açılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OstotheK

quote:

Orijinalden alıntı: vadamama

Biosda numlock ile ilgili bir kısım yok mu?

Arkadaşın dediği doğru. bios üzerinden numlock'u açabileceğiniz bir bölüm vardır. Onu "on" yaparsanız pc açıldığında numlock açılır.

hayır yok ben baktım yok fn tuşunu kapattım biosdan ama numlock yoktur.a
  • Numlock tuşu olmalı
    Bilgisayarın herhangi bir yerinde sağ üst köşeye bir bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufkoparal

merhaba forum.donanımhaber'in kıymetli üyeleri

bilgisayarım ilk açıldığında numlock tuşu kapalı el ile açıyorum beni rahatsız ediyor

biostan fn tuşunu devre dışı bıraktım ama numlock'u Nasıl Açacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

iyi eğlenceler.

Onlara takılma. Açılırken numlock kapalı olsa ne olur olmasa ne olur. Açılırken numlock bölümünden bir tuş kullanıyor musun? Bios ekranı gelince sana herhangi bir sayıya bas diyor mu? Demiyorsa uğraşma. Ama yinede uğraşmam lazım diyorsan o ayar biosta var. Eğer biosta yoksa olmuyordur boşa çözüm arama.

• yusufkoparal Y kullanıcısına yanıt
    BIOS içerisindeki menüleri ve bunun alt menülerini yeniden taramanızda yarar var. NumLock özelliğinin etkin olmasına yönelik bir seçenek olmalı.

NumLock On -> Enabled

Bir de klavyenin üzerinde NumLock tuşu NmLck olarak belirtilmiş olabilir veya Fn fonksiyon tuşu ile aktif duruma getiriliyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurutucu

quote:

Orijinalden alıntı: yusufkoparal

merhaba forum.donanımhaber'in kıymetli üyeleri

iyi eğlenceler.

Onlara takılma. Açılırken numlock kapalı olsa ne olur olmasa ne olur. Açılırken numlock bölümünden bir tuş kullanıyor musun? Bios ekranı gelince sana herhangi bir sayıya bas diyor mu? Demiyorsa uğraşma. Ama yinede uğraşmam lazım diyorsan o ayar biosta var. Eğer biosta yoksa olmuyordur boşa çözüm arama.

numlock lock bölümünden bi tuş kullanıyorum evet ama bios ekranında bi türlü bi seçenek bulamadım ama önemide yok her açıldığında bende 1 kere basarım numlock tuşuna sıkıntı değil.

teşekkür ederim ilginizden dolayı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.