Şimdi Ara

Numarayı taşıyıp , değiştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
11.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Numara değiştirmeyi daha bu hafta öğrendim değiştirilebildiğini daha doğrusu

hattım turkcell numaramı avea ya veya vodafone a taşıyıp ardından numaramı değiştirmeyi istiyorum

hangi operatörü önerirsiniz çekim gücü ve internet gücü olarak ?

numarayı taşır taşımaz değiştirilebiliyor mu ?

numarayı taşıyana numara değiştirme ücretsiz diyen bir operatör var mı :)

cevaplarsanız sevinirim arkadaşlar

• Numarayı sadece ana operatörde değiştirebilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

Numarayı sadece ana operatörde değiştirebilirsin.

şimdi ben turkcell im , aveaya geçip avealı olunca değiştirilmiyor mu yani

bir yerde bu olabiliyor diye okumuştum sanki ama tam bir bilgim yok tabii
  • Turkcell numarasını Avea'ya taşınıp 15 TL karşılığındawww.avea.com.tr den numara seçilerek değiştirilebilir.

Turkcell numarası Vodafone'a taşınırsa ön kod 54x olmadığı için değiştirilemez.

Vodafone numaraları ise Avea veya Turkcell'e taşındığında değiştirilebilir. Avea'da ücreti 15 TL, Turkcell'de 20 TL'dir.

Numara taşıma sonunda bedava numara değiştirme gibi bir kampanya şu an için bulunmamaktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kompozer

Turkcell numarasını Avea'ya taşınıp 15 TL karşılığındawww.avea.com.tr den numara seçilerek değiştirilebilir.

Turkcell numarası Vodafone'a taşınırsa ön kod 54x olmadığı için değiştirilemez.

Vodafone numaraları ise Avea veya Turkcell'e taşındığında değiştirilebilir. Avea'da ücreti 15 TL, Turkcell'de 20 TL'dir.

Numara taşıma sonunda bedava numara değiştirme gibi bir kampanya şu an için bulunmamaktadır.

çok teşekkür ederim bu durumda avaya geçmek mantıklı görünüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Iron Bat
    çok teşekkür ederim bu durumda avaya geçmek mantıklı görünüyor

Rica ederim. Avea'ya geçtikten sonra *952# ile online işlem şifresi alacaksınız ve hattınıza 15 TL yükledikten sonrawww.avea.com.tr den online işlemlere girip numara değiştirme yapabilirsiniz. Karşınıza 5 adet 0553 ile başlayan numara çıkacak, beğenmezseniz aynı menüye tekrar girin her girişte farklı numaralar çıkacaktır.
  • 40 tl gibi bir fiyat vermektense taşıyıp değiştirmek 15 tl ye gelmesi oldukça uyguna geldi , ayrıca değişim işlemlerine kadar anlattığınız için tekrar teşekkürler :)
  • quote:

40 tl gibi bir fiyat vermektense taşıyıp değiştirmek 15 tl ye gelmesi oldukça uyguna geldi , ayrıca değişim işlemlerine kadar anlattığınız için tekrar teşekkürler :)

Rica ederim. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük iller dışında küçük illerde yaşıyorsanız 10-15 liraya yeni faturasız hat alınabildiği için bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Örneğin forumdaki arkadaşlarımız zaman zaman kampanya bilgisi veriyor, Çanakkale'de Turkcell hat 12.90, Konya'da Vodafone hat 9.90 TL'den satılıyormuş.

Böyle bir imkanınız yoksa 15 TL'ye değiştirmek daha mantıklı. En az 180 gündür Turkcell'deyseniz 10 TL ödeyerek numaranızı Turkcell içinde de değiştirebilirsiniz. Bunun için müşteri hizmetlerini aramanız yeterli. Turkcell'de bulunduğunuz süre 6 aydan az ise 20 TL karşılığında Turkcell içinde de değişim yapabilirsiniz.

Kısacası numara değiştirmek için operatör değiştirmeye gerek yok. Numaranız değiştikten sonra da dilerseniz taşıma yapabilirsiniz.

• turkcell den çıkmak da istedim açıkçası ama dediğiniz fiyatta vodafone bulsaydım yeni hat alırdım vodafone dan kesinlikle turkcell de kalırdı yanında ordudayım ama kiç ucuz bulamadım sanırım ay sonlarında ucuzluyormuş 2 gün önce baya bir gezdim yok , gündüz de bir bakayım bulursam güzel olur bulamazsam ise avea ya geçip değiştiriceğim sanırım turkcell pahalı bir hat diğerlerine göre diye düşünüyorum
  • Ufak bir bilgi ekleyeyim. Avea'nın sistemi 1 Aralık 2014'de değişiyormuş.

"1 Aralık 2014 itibariyle, numara taşıma işlemi ile Avea’nın faturasız tarifelerinden herhangi birine gelen müşterilerimiz, 6 aylık süre sonrasında numara değişikliği yaptırabilirler."

Bu taze bilgi neticesinde eğer faturasız hatta taşıma yapacaksanız 1 Aralık'a kadar geçişiniz yetişmeyeceği için Avea'da numara değişimi yapamazsınız.
  • bu kötü oldu

peki gün içinde bir aveaya gitsem taşıma işlemi ile birlikte değişimi hat açılmadan yapabilirler mi acaba 6 ay uzun bir süre taşımanın bir anlamı kalmıyor bu duruma yetişemezsem
  • quote:

bu kötü oldu

peki gün içinde bir aveaya gitsem taşıma işlemi ile birlikte değişimi hat açılmadan yapabilirler mi acaba 6 ay uzun bir süre taşımanın bir anlamı kalmıyor bu duruma yetişemezsem

Hat açılmadan sistemde numaranızı göremeyecekleri için değişim yapamazlar. Şu durumda en mantıklısı eğer eski Turkcell kullanıcısı iseniz 10 TL'ye, yeni kullanıcı iseniz 20 TL'ye numaranızı Turkcell içinde değiştirmek ve sonra başka bir operatöre taşımak olacaktır.

Ucuz hat arıyorsanız Bim marketlerden 29 TL karşılığında 0551 ile bağlayan Bimcell hat alabilir ve bu hattı 3 ay sonra istediğiniz operatöre taşıyabilirsiniz.

Hat fiyatları şehirden şehire değişiyor ve Ordu için fiyat bilgileri forumda yazılmadı. Bu sebeple ay sonu ne olur bilemiyoruz.

• aslında dediğiniz daha mantıklı aklıma nasıl gelmedi anlamadım :) 15 e geçip değiştirmek yerine 10 a değiştirip öyle geçmek daha mantıklı olacak , o zaman sonuç olarak

yarın ay sonu indirimi varsa hatlarda bakayım yoksa turkcell den numaramı değiştirip aveya geçeyim gerçekten çok yardımcı olunuz tekrar teşekkürler iyi sabahlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.