Şimdi Ara

Notebook icin ram upgrade sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Üzerinde 4GB lık tek RAM modülü var. Ben 1 adet 4GB RAM daha eklemek istiyorum.

Üzerindeki RAM : Hynix 4GB 2Rx8 PC3-10600S HMT351S6BFR8C-H9 (9-9-9-24)

Yeni RAM ile birlikte sistemin dual channel ve uyumlu olarak çalışabilmesi için yeni RAM'in de bire bir eskisi ile aynı olması mı gerekiyor?
    Yoksa 9-9-9-24 ve PC3-10600 olması yeterli mi?

RAM oneriside yaparsaniz sevinirim

Teşekkürler

• birebir sart degil, ama belki 2r*8 olmasi gerekebilir, bu arada helal olsun 4gb lik bilgisayara tek modul takan asusa, tebrik ediyorum, bi de soruyorum ne icin 8gb lazim? oneriye gelince bence ucuz buldugunu al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suslu76 -- 21 Temmuz 2011; 17:09:21 >
  • 2Rx8 in anlami nedir?

Neden 8GB yapmak istedigime gelince, hem dual channel yapmak icin. hemde gentoo linux altinda compile yaparken ramin bir kismini ramdisk yapip compile islemlerini ramdisk uzerinden daha hizli bitirmek.
  • deneyerek almanı tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dig_lam

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=47&productid=bd190055

Bu rami sipariş ettim, umarım sorun çıkmaz

Ram sorun yarattı mı? Ben de almak istiyorum. Daha önceki dizüstünde sorun yaşamıştım. Almaya korkuyorum. Bilgilendirirsen sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muallim55

quote:

Orijinalden alıntı: dig_lam

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=47&productid=bd190055

Bu rami sipariş ettim, umarım sorun çıkmaz

Ram sorun yarattı mı? Ben de almak istiyorum. Daha önceki dizüstünde sorun yaşamıştım. Almaya korkuyorum. Bilgilendirirsen sevinirim.

Evet yazdığım rami aldım.

Laptop ın üzerindeki ramler ile birlikte hiç bir sorun çıkartmadı.
    Benim asusta gayet güzel çalışıyor.

Verebileceğim bilgiler bu şekilde.

Bende sorun çıkmadı ama kimseye tavsiyede bulunup sorumluluk almak istemem.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.