Şimdi Ara

note 4 vs mi5

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ikisi arasında kaldım sizce hangisini almalıyım

• Merhaba telefonu kameraya göre alacaksanız note5 tam size uygundur ama başka özellikler diyorsanız xioami mi5 uygundur.Hocam ama bi buraya bakın derim http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/26834-26843/samsung-galaxy-note-5_xiaomi-mi-5/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • note 5 alcak bütçem yok dostum note4 nasıldır sence
  • Alabiliyorsanız note 4 alın. Markasını söyleyemediğimiz garip telefonlardan uzak durun BENCE. Note 5 incelemesi izledim bir platformda. Note 4ten geçmek için aman aman bir durum yok diye özetlemişlerdi. Bir yakınım her ikisini de kullandı. Gayet memnun cihazlardan. Elbette note 5 daha iyi ama note 4 yabana atılır cihaz değil.

• mvpeko kullanıcısına yanıt
    Garip dedigin telefon satildigi ulkelerin hepsinde iyi is cikariyor. Bilmemen senin ayibin, ve bilmedigin markaya neden camur atmaya calisiyorsun.?
    Okunusu Şaomi, model okunusu ise ornek Mi4(Mifour) buda benden sana ince bir bilgi olsun :)

Mi5'e gelirsek, ulkemizde 4GB Ram versiyonu yok, 3GB olani var. Yani aslinda S7 Edge,6S ve Note5'e benchmarkta fark atan model 4GB Ram'e sahip olan model.

Tabi kagit ustunden cok bizi ilgilendiren arayuz vesaire oldugu icin. Ben Mi4 kullanicisiyim ZF2den gectim.
    Gorsellik olarak Xiaomi butun androidlere fark atar, miui da gayet hizli bi arayuz. Touchwiz gibi sorun cikarmaz. Xiaomi ozellikten cok performans odakli telefon yaptigi icin bir samsung,sony,lg kadar ayrintili ozellestirme bulamazsin ama aldigina deger. Ve S805 ve 820den bahsediyoruz yapmayin allah askina. Xiaomi dururken Note4'e para vermek yazik olur.
    İlk basta tabi ki cekinebilirsiniz ama Xiaomi gercekten cok iyi isler yapiyor. Telefonlari degil, diger tum aksesuarlarida f/p urunu.
    Diger markalar Android 6'i verirken ve aylarca bekletmelerine ragmen sanki cok buyuk ismis gibi yaygara yaparken Xiaomi bazilarindan erken verdi, bu kadar gosteris yapmadi. Olmasi gerekende budur. Diger markalarin reklami var, Xiaomi'nin ise ortaya koydugu urun basli basina reklam ve kendini belli ediyor. :)

• +1

Şuan Mi 5 kullanıyorum oldukça memnunum.
  • Arttırılabilir hafızadan dolayı oyum Note 4 tarafında. Ancak benim 200 GB'a yakın verim var, sizin işinizi girecekse Mi5 süper cihazdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cezmi97

note 5 alcak bütçem yok dostum note4 nasıldır sence

Xioami mi5 alın derim hocam ama note4 e bakacaksınız özellikleri: Samsung Galaxy Note 4'ün Artı Özellikleri:

-Üst seviye güce sahip donanım
    -Isınmıyor oluşu
    -2K SuperAMOLED ekranın sunduğu görüntü kalitesi
    -Yenilenen kameralar ile hem ön hem de ana kamerayla, başarılı gece ve gündüz çekimleri
    -OIS desteği
    -Benzer fiyattaki amiral gemi modelleri 16 GB dahili hafızaya sahipken, 32 GB dahili hafıza ve microSD kart desteği sunması
    -Yenilenen TouchWiz arayüzüyle stabil ve zengin bir kullanım deneyimi
    -Geliştirilen S-Pen ile farklı kullanım deneyimi

Samsung Galaxy Note 4'ün Eksi Özellikleri:

-Metal çerçeve çok şık. Fakat beyaz renkli modellerin bazılarında sağda kasa açıklığı hissi mevcut
    -Galaxy Note 3'e göre biraz daha ağır ve kalın
    -Ekran güneş altında biraz daha iyi görüntü verebilirdi
    -Çift LED flaş eklenebilirdi

Samsung Galaxy Note 4 Teknik Özellikler ve Fiyatı

Ekran: 5,7 inç 2560 x 1440 piksel Super AMOLED (515 PPI)
    Ek Özellikler: Corning Gorilla Glass 3, S-Pen, Kızılötesi bağlantı, Parmak izi okuyucusu, nabız ölçer ve metal çerçeve
    Kalınlık/ Ağırlık: 8.5 mm / 176 gram
    İşlemci: 1.9 GHz 4 çekirdek ARM Cortex A57, 1.3 GHz 4 çekirdek A7 kullanan Exynos 5433
    Grafik İşlemci: MALI-T760
    RAM: 3 GB
    Depolama: 32 GB + microSD
    SIM: MicroSIM
    İşletim Sistemi: Android 5.0
    Ana Kamera: 16 Megapiksel / 4K @30 FPS, 1080p @ 60 FPS video kaydı
    Ön Kamera: 3.7 Megapiksel / 2K @ 30 FPS video kaydı
    Batarya: 3220 mAh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArcherAngel -- 3 Ekim 2016; 15:39:09 >

• Hocam mi5 yerine göre note 5 ten bile daha iyi bir telefon.4 ile karşılaştırmak yanlış.

• en büyük sorun xiaomi garanti olayı nasıl oluyor Türkiye bayiliği yok yanlış bilmiyorsam yurtdışına gönderip yapılıp geri geliyor bu olay bir hayli fazla surer.
    Ayrıca güvenilir alıcılar varmı bildiğiniz
  • Cezmi97 C kullanıcısına yanıt
    İthalatci hepsiburada zaten. Garanti problemi diye bir problem yok o yuzden. Bu saatten sonra note4'e para vermek hem sacma olur Mi5 dururken, hemde istedigini alamazsin Note4'ten.

• İnce bilgileriniz için teşekkürler. Ama çamur attığım kanısına nasıl ulaştığınızı sorabilir miyim_?
    Sırf sizin gibi arkadaşlar yüzünden büyük harfler kullanarak BENCE yazdım. Alacak olan arkadaşa kendi fikrimi belirttim. Neden üzerinize alındınız_?
    Siz kendi kullandığınız cihazın olumlu yönlerini belirttiniz. Ben de çevremde kullanılan cihazlar ile ilgili ŞAHSİ YORUMLARIMI yazdım. Beni ayıplamak sizin haddinize mi_? Ayıplayan insanın eksiğinin olmaması gerekiyor. Bilgi konusunda siz eksiksiz misiniz_? İnce bilgileriniz ne kadar tam acaba_?

Ayrıca 4 ingilizce de FOUR diye yazılır ama FOR diye okunur. R harfini de biraz yumuşatırsan tam olur..Bu da size benden ince bir bilgi olsun :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mvpeko -- 4 Ekim 2016; 17:39:45 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.