Şimdi Ara

Note 4 takası, fikrinizi rica ederim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
1.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar cihazımdan bir şikayetim yok fakat arkadaşımdan gelen teklif Kafamı biraz kurcaladı siz ne dersiniz ?

Takas şu şekilde benim cihazım iPhone 6 plus 64gb siyah
    Arkadaşımın önerisi yeni aldığı note 4 üzerine 600tl

Siz ne dersiniz ?

Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• deejaycluber kullanıcısına yanıt
    Stok sıkıntısı olduğu için siz elinizdeki cihazı liste fiyatına hatta daha yükseğe ikinci el olarak satabilecekken neden takas düşünüyorsunuz? İlan verseniz 6 plus elinizden rahat çıkar, zarar da etmezsiniz; Note 4'ü de sıfır alırsınız. Elektronik konusunda titiz olduğum için şahsen sıfırını alırdım. Tercih sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TechTR -- 18 Kasım 2014; 21:01:46 >
  • Bundan 5 ay sonra cihazı satıp zaten note 4 alırsın Değeri düşecektir

• İP6 + 64 GB 2950 TL
    Note 4 2250 TL

Aralarındaki fark 700 TL.

Ben olsam almazdım.Zaten cihazınızda sorun vs yoksa satılığa çıkarsanız sıfırına yakın fiyata satarsınız.Gidersiniz 0 note 4 alırsınız.
  • Hocam aslında konu birazda bunun ile alakalı oldu sanırsam çunki ikinci el bölümüne konusunu açtım yaklaşık bir iki hafta önce şu anki fiyatım 2650 ve ilginç şekilde ilgilenen yok, bende bu şekilde teklif gelince acaba daha karlı çıkarmıyım diye düşündüm birazda.
  • Anladım. Sahibinden'e de koy hocam. 2850 yaz, pazarlık vardır de. 2750'de ısrar et. Son seçenek 2700 olsun. Aşağısı öldüm fiyatı olur.
  • ben olsam yüzüne bile bakmazdim o fiyata ama üste 1000 lira iste verirse degis bence
  • Bundan 4 ay sonra senin İp6+ ın çok az değer kaybederken Note 4 ün fiyatı bayağı düşecek.Erken değer kaybı yaşayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex_silver -- 18 Kasım 2014; 22:52:10 >
  • Yorumlar için teşekkürler dostlar, genel olarak değer kaybetme tarafı evet beni baya düşündürüyor, fark olarak Kafamı kurcalayan da bu oldu rakam ne kadar iyi olursa olsun soru işareti oluyor için rahat olmuyor bir türlü.

6 nız daha yeni hemde 64 lükmüş.
    ilerde sıkılır değiştiriym derseniz bile sizin cihazı sattığınız paraya sıfır note 4 alınır.
    geçmişe bi bakın iphone 4s i bile dün 600 liraya sattık telefoncuya.
    o zaman fiyat eş değeri olan s3 500 lira eder ona da nazlanır telefoncular.
  • Katılıyorum, değer açısından bir türlü kafamda tatmin etmedi zaten, burada ihtiyacı sorgulamam Lazım, öyle bir durum da olmadığından, bu tarz bir takas kısa vadede zarara uğratır, yorumlar için Sağolun

• bir android kullanıcısı olarak atdan inip eşşeğe binmek olur, üste alacagın 600 lira olmamalı bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunlab

bir android kullanıcısı olarak atdan inip eşşeğe binmek olur, üste alacagın 600 lira olmamalı bence.

Sence ne kadar Olmalı?

en az 800 olmalı, heleki note 4 heryerde bulunan bir cihaz ve 2.el ama senin cihazında stok sıkıntısı var ve şuan 2.eli nerdeyse sıfır fiyatına eşdeğer oldugunu düşünürsek, bana kalsa 6 plus'ı kullan derim
  • Peki note 4 ne kadar zamanda bu piyasada değer kaybı ne olur? Hem plus hem note 4 açısından değer kayıpları konusunda fikirlerin neler, örnek olarak 2-3 aylık bir vadede ?
    @tunlab

• Fazla bir ödeme bile yapsa vermem. Boş boş işler yapıp zarara girme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cassius X

Fazla bir ödeme bile yapsa vermem. Boş boş işler yapıp zarara girme.

Neden öyle düşündünüz?

• Bence mantıklı hocam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: deejaycluber

quote:

Orijinalden alıntı: Cassius X

Fazla bir ödeme bile yapsa vermem. Boş boş işler yapıp zarara girme.

Neden öyle düşündünüz?

Piyasasına bakarsan aydan aya fiyat kaybeder, kullanmak için alıcam derseniz belli bir süre sonra yavaşlar. Kaymak gibi telefonunuz var, hiç ayağınızı o çukura sokmayın.
  • Sizin şu kafaya hastayım.Note 4 ip plus muhabbetinde note 4'e eşek diyen adama ne denir bilemedim.Hayır kullanmadığınız telefon hakkında atıp tutmayı ne kadar seviyorsunuz.Telefon ip plus'tan birçok yönden üstün hatta birçok editöre göre en iyi cihaz piyasadaki.

2.ele gelirsek note 4 stok sıkıntısıda mevcut.Konusunda cihazı bulamayan bir sürü kişi var satanlar ya fiyat farkı koyuyor yada paralel ithalat.Ön siparişle geliyor şuan ürünler.Telefonu kullanmak için mi yoksa yatırım aracı olarak mı görüyorsun ona karar ver bence.100-200 daha fazla değer kaybı yaşacayacaksın diye note 4'ten vazgeçmek mantıklı mı buna karar ver...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.