Şimdi Ara

NOTE 3 N9000Q Rom, Root, Kernel ve daha bir çoğu (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.558
Cevap
18
Favori
58.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Önder

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcan_34

Herhangi bir rom yüklemesinden sonra telefonun sim kartı görmemesi normal mi ?

Hocam son romlardan bitanesini kurun düzelir. Modem ile alakalı. İmei gitmemiştir bence.

Maalesef imei gitmiş. Sorgulattığımda null / null gösteriyor. Şimdi onu geri getirmek için official rom atmam gerekiyormuş sanırım. Sammobileden tr romunu indiriyorum. Root lu cihaza olur mu onuda bilmiyorum Bilmeden yapmak ne zormuş yahu
  • quote:

quote:

quote:

Hocam son romlardan bitanesini kurun düzelir. Modem ile alakalı. İmei gitmemiştir bence.

Maalesef imei gitmiş. Sorgulattığımda null / null gösteriyor. Şimdi onu geri getirmek için official rom atmam gerekiyormuş sanırım. Sammobileden tr romunu indiriyorum. Root lu cihaza olur mu onuda bilmiyorum Bilmeden yapmak ne zormuş yahu

muhtemelen offical ROM da derdinizi çözmeyecek.
    Çoğu zaman çözmez, efs partition gittiyse gitmiştir, sizin yapabileceğiniz hiçbir şey yok.
    MİLYON defa EFS yedeği almadan ROM işlerine bulaşmayın diye yazılıdı çizildi, hala bu hatalar yapılıyorsa OKUMADAN iş yapmaktan kaynaklanıyor.
    Kimse kusura bakmasın, HAKTIR!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dionysos1977

quote:

quote:

quote:

Çoğu zaman çözmez, efs partition gittiyse gitmiştir, sizin yapabileceğiniz hiçbir şey yok.
    MİLYON defa EFS yedeği almadan ROM işlerine bulaşmayın diye yazılıdı çizildi, hala bu hatalar yapılıyorsa OKUMADAN iş yapmaktan kaynaklanıyor.

Official rom yükleyince düzeliyormuş. Yükledim düzeldi sorun yok. Yalnız sen önce bi o yazış stiline dikkat edeceksin. Ben buraya "telefonum gitti sizin yüzünüzden eeee aa " diye ağlamadım. Keyifli bir şekilde durumun çözümünü bilen var mı diye sordum. Öyle haktan hukuktan bahsederken az daha düzgün mesajlar yaz ki sıkıntı olmasın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dionysos1977

quote:

quote:

quote:

Official rom yükleyince düzeliyormuş. Yükledim düzeldi sorun yok. Yalnız sen önce bi o yazış stiline dikkat edeceksin. Ben buraya "telefonum gitti sizin yüzünüzden eeee aa " diye ağlamadım. Keyifli bir şekilde durumun çözümünü bilen var mı diye sordum. Öyle haktan hukuktan bahsederken az daha düzgün mesajlar yaz ki sıkıntı olmasın.

şanslı azınlıktasın, sen sen ol, ROOT atar atmaz ilk işin EFS yedeği almak olsun.

• Cihazım rootlu, twrp yüklü, son zamanlarda stock rom da durduruldu hatası alıyorum sanırım 'root atarken yarıda kalmıştı onun üzerine rom flaşladım ona rağmen eski romumdaki hiç bir şey silinmemişti daha sonra tekrar Root attım olmuştu' bunun yüzünden. Twrp ile yedek aldım, yine twrp den Wipe yapsam daha sonra aldığım yedeği Restore etsem aynı durduruldu sorunları ile karşılaşır mıyım?? Ve en önemlisi Root gider mi?
    Cevaplarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghost18tr -- 10 Aralık 2014; 3:18:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghost18tr

Cihazım rootlu, twrp yüklü, son zamanlarda stock rom da durduruldu hatası alıyorum sanırım 'root atarken yarıda kalmıştı onun üzerine rom flaşladım ona rağmen eski romumdaki hiç bir şey silinmemişti daha sonra tekrar Root attım olmuştu' bunun yüzünden. Twrp ile yedek aldım, yine twrp den Wipe yapsam daha sonra aldığım yedeği Restore etsem aynı durduruldu sorunları ile karşılaşır mıyım?? Ve en önemlisi Root gider mi?
    Cevaplarsanız sevinirim.

TWRP'den alınan backup, HERŞEYi GERİ GETİRİR. yani sorunları da.
    çünkü nandroid backup, PC'lerdeki image gibidir, şu andaki tüm verilerini siler ve ne var ne yoksa herşeyi backup aldığın zamanki haline getirir.
    O yüzden hiçbir problemini çözmez.
    Problemini çözebilmek için,

Aşağıdaki adımları teker teker uygulamanı tavsiye ederim.

0-MUTLAKA AMA MUTLAKA ilk iş olarak TWRP'den EFS yedeğini al ve bu yedeği PC'ne kopyala.
    sonrasında,
    1- Play Store'dan titanium Backup ve "pro key"ini al (6 dolar birşey) [KESİNLİKLE İLAÇLI HALİNİ TAVSİYE ETMEM, en lazım olan zamanda birden çalışmaz, öylece kalırsın]
    2- Titanium Backup ile sadece "kritik" uygulamalarının ve ayarlarının backup'ını al. (sistem uygulamalarının backup'larını almanı tavsiye etmem, sadece kendi kurduğun "user" uygulamalarının backup'larını al)
    3- Dosyalarını PC'ye yedekle,
    ---a)Resim, müzik, film vb. dosyalarını PC'ye yedekle.
    ---b) her ihtimale karşı eski TWRP yedeklerini PC'ye yedekle
    ---c) Titanium Backup uygulamasının yedekleme dosyalarını PC'ye yedekle.

5- TWRP'den "wipe data" işlemlerini yap, hatta bence senin durumunda MicroSD kart varsa onun da wipe işlemini yap.
    4- ODİN ile Stock ROM kurulumu yap
    5- Cihaz açılsın google hesabınla telefona giriş yap.Bir saat kadar bekle, cihaz bir kendine gelsin, kurulumlar , güncellemeler falan varsa yapsın.
    6- Sonra CF-auto ROOT ile ROOT'lama işlemini yap.
    7- TWRP recovery flashla
    8- TWRP ile bu temiz halinin nandroid backup'ını al. Bundan sonra problem çıkarsa tekrar tekrar ODİN'le ROM kurup root'lamak zorunda kalmazsın, bu backup'ı restore edersin tertemiz olur cihazın.
    9- Titanium Backup'ı ve Pro Key'ini google play'den kur.
    10- PC'deki Titanium Backup dosyalarını telefonda ilgili yere kopyala.
    11- Titanium Backup üzerinden yedeklemiş olduğun programları "restore" et.
    12- Bir-iki gün, başka bir uygulama kurulumu yapmadan kullan, aynı hataları almaya başlamazsan, o zaman normal günlük kullanıma geçebilirsin.

YUKARDA YAZDIKLARIMI ADIM ADIM yapmazsan, yaşayacağın sıkıntılar kendi sorumluluğundur.
    Unutma ne bir adım fazla ne bir adım eksik, kelimesi kelimesine yazanları uygula.

• quote:

Orijinalden alıntı: Knock Code

İLK MESAJI OKUMADAN SORU SORMAK, UYGULAMA İSTEDİĞİNDE BULUNMAK YASAKTIR !

-----------------------------------------------HALASZK KERNEL CLUSTER-------------------------------------------------------
    ---

Bu kernel note 3 için en ideal kerneldir. Beraberinde getirdiği synapse ile telefonanıza ömür katıyor. https://github.com/halaszk/halaszk-UNIVERSAL5420/wiki bu linkten indirebilirsiniz. Ama benim tavsiye ettim 0.16 versiyonu oda burdahttp://198.178.123.199/megosztasok/N900/older/Kernel_halaszk-UNIVERSAL5420-V0.16-IKS-CLUSTER-%5b17-36%5d-%5b30-03%5d-SM-N900-PWR-CORE.zip

1- Dosyayı telefona atın
    2- CWM ye girin
    3- Dosyayı seçin ve flashlayın.

https://www.dropbox.com/s/5csr9s3vjr052bq/backup_synapse.zip Bu linkteki ise silentattack kardeşimizin 8 saat ekran süresi aldığı synapse ayarları. Bu ayarları uygulamak için synapsenin son penceresine gidin ve recovery e tıklayın. indirdiğiniz dosyayı seçin. Telefonu resetleyin. Bu kadar.

Eğer olmazsa, "Restore de ardından resetleyin. Telefon açılınca synapse gir yukarıdan çarpıya bas 1dk bekle reset at duzeliyor " diye anlatmış Pachenkov arkadaşımız.

Kernel_halaszk-UNIVERSAL5420-V0.16-IKS-CLUSTER-[17-36]-[30-03]-SM-N900-PWR-CORE kernelini recoveryden flashladım. Önerilen ayarları uyguladım. Fakat telefonumun pili hızla tükenmeye başladı. Stock Kernel için arama yaptım ve StockKernelKitkat_XXUDND1 isimli bir kernel yükledim. fakat bu sefer telefonumda wifi donma sorunu ve wifi bağlantıların her seferinde yeniden şifresini girmek zorunda kalıyorum. Çözüm için önce Dr. Ketan v14 olmayınca yerine VN-ROM v15 yükledim sorunun devam ettiğini gördüm. İster stock ROM olsun ister diğer ROM olsun Kernel_halaszk-UNIVERSAL5420-V0.16-IKS-CLUSTER-[17-36]-[30-03]-SM-N900-PWR-CORE kernelini yükleyince Wifi sorunu olmuyor. Ancak cihazımın USB bağlantısı da bozuluyor ve PC cihazı görmüyor. Ama daha önemlisi bu kernel ile batarya ömrü çok kısaldı. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Bu arada SueMax-kernel-UV-OC-Final-1- N900XXUENI1 isimli bir kernel yükledim. Wi-Fi sorunsuz çalıştı. USB bağlantısı da sorunsuz çalıştı. Stock Kernelde sorunu çözemedim hala Wi-Fi için.
  • ilk sayfada söylenen herşeyi yapmama rağmen, hatta ketan, vn ve burc rom denen farklı romları aynı ilk sayfada verilenlerle yüklememe rağmen şarjım çok hızlı şekilde düşmeye devam ediyor. ne yaptıysam çözüm bulamadım. hatta grenify ile sistem uygulamaları dahil herşey uyuttum. wakelock dedector ile baktığımda sadece facebook ve saat var dikkat çeken kullanım. 3 gündür kafayı yedim resmen.

su an 12 saattir cihaz açık ve 30 dk ekran süresi ve %67 şarjım var, zannediyorum normal bir durum değil bu.

DPİ ayarlaması ile 360 dpi ya ayarladım telefonu
    yüklü olan baya bi uygulama var, yaklaşık 60-70 tane ama hepsi uyutulmuş halde. sensörlerin coğu aktif bende ( temazsız kontrol vs)

bu dediklerimin mutklaka etkisi vardır ama bu kadar cok etki eder mi ?
  • dr_asfur kullanıcısına yanıt
    Hocam HALASZK KERNElini yükleyecektim ben şimdi önermiyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghost18tr

Hocam HALASZK KERNElini yükleyecektim ben şimdi önermiyor musunuz?

.Ben Kernel_halaszk-UNIVERSAL5420-V0.17-IKS-CLUSTER-[16-28]-[03-05]-SM-N900-PWR-CORE ve Kernel_halaszk-UNIVERSAL5420-V0.16-IKS-CLUSTER-[17-36]-[30-03]-SM-N900-PWR-CORE versiyonlarını denedim. Forumda önerilen ayarlarda a kullandım. Çok memnun kaldığımı söyleyemem. v0.20b versiyonu var ama beta aşamasında o yüzden henüz denemedim. Açıkçası stock kernelden vazgeçirtecek birşey yok henüz. Bunlar bnim kişisel deneyimlerim. Farklı sonuçlara ulaşan varsa nasıl yaptıysa buraya yazarsa sevinirin
  • Arkadaşlar hazır knox sıfırlama çıkmışken stock rom ile kullandığım note 3 ümü root'lamak istiyorum (daha dazla rootsuz kullanamayacagim)

İşte tam da burada sorunum başlıyor cok fazla vakti olan biri değilim (bu yüzden custom romlardanda uzak duruyorum zamanında vaktim varken note 2 s3 ve g2 de bolca custom rom kullandım vakitimi alıyor) cihazı rootladıktan sonra güncelleme geldiğinde rootu kaldırıp sayacı sifirlayip güncellemeyi alabilir miyim bu mümkün mü knox uda sıfırlamam gerekli mi eger gerekliyse mecburen yenide rom atmam gerekecek ve bir sürü daha işlem yapmam gerekecek

Cihaz n900

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrAslan-BH -- 17 Aralık 2014; 21:35:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslan-BH

Arkadaşlar hazır knox sıfırlama çıkmışken stock rom ile kullandığım note 3 ümü root'lamak istiyorum (daha dazla rootsuz kullanamayacagim)

İşte tam da burada sorunum başlıyor cok fazla vakti olan biri değilim (bu yüzden custom romlardanda uzak duruyorum zamanında vaktim varken note 2 s3 ve g2 de bolca custom rom kullandım vakitimi alıyor) cihazı rootladıktan sonra güncelleme geldiğinde rootu kaldırıp sayacı sifirlayip güncellemeyi alabilir miyim bu mümkün mü knox uda sıfırlamam gerekli mi eger gerekliyse mecburen yenide rom atmam gerekecek ve bir sürü daha işlem yapmam gerekecek

Cihaz n900

Güncelleme çıktığında unroot yapsan bile cihaz modifiye edildi, güncelleme yapılamaz şeklinde bir uyarı veriyor. Eğer güncelleme istiyorsan ya stock rom baştan kurup öyle güncellersin yada odin üzerinden en güncel firmware yüklersin.

• Knock Code kullanıcısına yanıt
    1) oncelıkle root yapıyoruz dogal olarak
    2)https://play.google.com...manager.systemapp&hl=tr adresındekı programla asagıdakı uygulamaları devre dısı bırakıyoruz

2. mesajdaki uygulamaları toplu devre dışı bırakmanın uygulamasının adı ve linki nedir acaba link çalışmıyor site değiştiğinden
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihansevgili

1) oncelıkle root yapıyoruz dogal olarak
    2)https://play.google.com...manager.systemapp&hl=tr adresındekı programla asagıdakı uygulamaları devre dısı bırakıyoruz

2. mesajdaki uygulamaları toplu devre dışı bırakmanın uygulamasının adı ve linki nedir acaba link çalışmıyor site değiştiğinden

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp&hl=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr_asfur -- 19 Aralık 2014; 10:17:02 >

• arkadaşlar root yaptım kernel yükledim pc telefonu görmüyor yardım edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkovizyonnn -- 24 Aralık 2014; 17:13:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ŀeoп

arkadaşlar root yaptım kernel yükledim pc telefonu görmüyor yardım edin

Yardım istiyorsan önce hangi kerneli yüklediğini yazsaydın keşke. Bazı kernellerde PC telefonu görmüyor, halaszk kernel bunlardan biri.
  • n9000q için içinde S5 ve NOTE 4 de bulunan ultra güç tasarruf modu olan bir rom mevcut mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: upperlımb

n9000q için içinde S5 ve NOTE 4 de bulunan ultra güç tasarruf modu olan bir rom mevcut mu ?

Gray scale modu içeren bir rom arıyorsanız Ketan'ın lolipop sürümünde var. Power saving mod içinde bulabilirsiniz.
  • Note 3 gibi bir telefonun ROM konusu ne kadar sakin kalmış yahu? Arkadaşlar hangi rom u kullanıyorsunuz ve memnun musunuz? Lollipop'a geçenler neler düşünüyor?
  • 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.