Şimdi Ara

Notbook ta TV izleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende Asus F3SG 240Dv modelli bir notbook var.konaklandığımız pansiyonda tv yok(öğrenciyiz).bende notbook a bir tv kartı almaya karar verdim.düşündüğüm bir kaç model var.aşağıdaki modeli ele alırsak.kendi antenini kullanarak tv izleme olasılığımız nedir?şimdiden ilgilenecek olan tüm arkadaşlara teşekkürler......
    AverMedia Cardbus Pcmcia Tv Kartı fiyat:38,66 YTL (KDV Dahil) vatancomputer de.

http://www.darkhardware.com/pt.php?u=reviews/avermedia-cardbusp-prn

yukarıdaki linkten özelliklerine bakabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orgupdate -- 1 Ağustos 2008; 16:57:01 >

• verim almaniz cok zor analog yayınlar nerdeyse azaldi.
    eger sansizniz varsa digital almani tavsiye ederim.
  • Bulunduğunuz yerde televizyonlar normal çubuk anten gibi basit araçlarla izlenebiliyorsa görüntü alırsınız.. Kırsal bölgelerde bu şekilde tv izlemek neredeyse imkansız (örneğin benim köyümde verici yok herkeste uydu var, ama adapazarı merkezdeki evimde tv antensiz bile bir sürü kanal çekiyor..) ama büyük şehir merkezlerinde antensiz bile çoğu kanal izlenebiliyor..
    Siz iyisi mi oralarda uydu çanak falan olmadan tv çekiyor mu ona bakın..
  • alacağın kartın express mi normal mi olduğuna dikkat et! ben yanlış almıştım...
  • Eğer bulunduğunuz yer tv vericilerini rahat görüyorsa işinize yarar.
  • bence o kart senin bilgisayarda çalışmaz yeni bilgisayarlardaki giriş express kart oluyor yanlış alma kartı

yani pcmcia girişim olduğuna emin ol...
  • quote:

Orjinalden alıntı: aodabas

bence o kart senin bilgisayarda çalışmaz yeni bilgisayarlardaki giriş express kart oluyor yanlış alma kartı

yani pcmcia girişim olduğuna emin ol...

notbook ta kartı yerleştirebileceğim yuva mevcut.
  • 1- senin laptopına o kart uymaz çünnkü senin laptopın girişi express giriş olup tv kartının ki ise pcmicia' dir

2-dahili tv kartlarını (yani senin de linkini verdiğin tip) tv kartlarını tavsiye etmem..çünkü tv kartları en çok ısınan donanımlar olup laptopın içine takıldığında laptopı soba gibi ısıtır...hele bir de sizin laptop F3 serisi olduğundan bu husus sizin için önemli

3-analog mu dijital mi derseniz kesinlikle ben size analog derim....çünkü dijital kartların kurulumu ,yazılımı tam bir baş ağrısı...ayrıca dijital kartların (1 tanesi hariç ama onu da kimse tavsiye etmiyor) hiçbiri analog desteklemediğinden tv karını evinize uydu anteni taktırmak suretiyle sadece evde kullanabileceksiniz ki o şekilde de yazılımları ile kafayı yemezeniz.

4-analog kartları hem evinizde hem de dışarda çok rahat kullanabilirsiniz..ama bilindiği üzere tüm tv kartları dahili antenleri ile düzgün yayın alabilmeniz çok zor..o yüzden harici bir anten çok iyi olur evde iken kullanmak için.

5-misal siz dijital yayınarı da izlemek istiyorsunuz...o zaman aver volar hybrit hx veya fm marka tv kartı alıp dışarda analog veya karasal dijital yayınları izlersiniz , evde de uydu sistemi kurdurarak uydu dijital yayınları seyredersiniz....çünkü bu kartın özelliği uydu receiver bağlayabilmenizdir...onun dışında analog yayınları ve karasal dijital yayınları da desteklemekte....sizeaver markasının bu 2 model tv kartını öneririm.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.