Şimdi Ara

Nokia resmi olarak Symbian'ın fişini çekiyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nokia hep savundu, hep arkasında durdu. Ama en sonunda onun da tarih olacağı kesinleşti...

Symbian konusu Nokia için uzun zamandır önemli bir problemdi. Ve Finlandiyalı cep telefonu devi sonunda bu problemi çözeceğini açıkladı. Nokia'nın resmi açıklamasına göre Symbian, 2012'de emekliye ayrılıyor.

Aslında Nokia'nın bu hamleyi yapması bekleniyordu ama ne zaman ve ne şekilde yapacağı kesin değildi. Bu konudaki ilk büyük ipucu Eylül ayındaki NokiaWorld'de duyurulmuş ve firmanın üreteceği üst düzey cihazlarda artık Maemo'nun kullanılacağı, Symbian'ın kullanımının ise orta seviye cep telefonları ile sınırlı olacağı duyurulmuştu.

Bu kararı doğru bulan uzmanlar olmasına rağmen, bazıları ise Nokia'nın geçtiğimiz 11 yıl boyunca milyarlarca dolar para harcadığı Symbian'ın 2012 yılı göremeyecek olmasının firma adına hatalı bir adım olduğunu düşünüyor.

kaynak:http://www.chip.com.tr/konu/nokia-resmi-olarak-symbian-in-fisini-cekiyor_16538.html

• symbian 8.xxler harbi kötüydü fakat 9xxler gayet güzel bence yanlış yapıyorlar
  • Orta sınıfta devam edeceğini söylemişler ama bence tamamen kaldırmazlar.
  • Maemo Türkiyeye gelmesi uzun sürer.Türkçe Desteği Yok Çünki
  • Yaklasik 2 yildir nokia nin artik eskimis symbian dan kurtulup adamakilli ve sorunsuz yeni bir isletim sistemi yazmasi gerektigini soylerim, bu haber sahsen benim gibi bir nokia hayrani icin cok iyi oldu.. Nokia rulezzz :P
  • bu memo işletim sistemini merak ettim doğrusu,ne gibi güzellikleri var acaba?
  • Zamanı gelmişti Nokianın maemoya daha fazla ağırlık vermesi gerekiyor.
  • S60'ı kaldıracağına S40'ı kaldırsın bence daha doğru bir karar olur
  • evet s40 kaldırılıp, onun yerine s60 devam edilebilirdi ama vardır nokia nın bir bildiği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kazarus

Maemo Türkiyeye gelmesi uzun sürer.Türkçe Desteği Yok Çünki

seninde türkçe desteğin yok anlaşılan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whiteorbital

quote:

Orijinalden alıntı: kazarus

Maemo Türkiyeye gelmesi uzun sürer.Türkçe Desteği Yok Çünki

seninde türkçe desteğin yok anlaşılan.

eheh
  • eger symbianı kaldırırlarsa nokia nın satışı ciddi derecede düşer yerine cazip bişeyler sunması lazım...
  • linux debian tabanlı, symbian ın yerine geçecek olan; maemo(şu an nokia n800,810 ve çıkacak olan n900 de var, başka varmı bilmiyorum) yeteri kadar geliştirildi ise veya gelistirilebilirse cidden çok önemli bir atılım olacak. genişleme ve geliştirmeye çok açık bir işletim yapısı. zaten symbian; bu gelişim yapısına ayak uyduramadığı için saha dışına çıkarılıyor sanrım.
    lakin s40 yerine s60 ın geçmesi de mantıklı olabilirdi dediğim gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AVP_na -- 25 Kasım 2009; 12:05:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AVP_na

evet s40 kaldırılıp, onun yerine s60 devam edilebilirdi ama vardır nokia nın bir bildiği.

smbyan iyiydi be.
  • hiç maemo kullanmadım ama symbian iyiydi.. maemo symbiandan iyi olursa gelecekte Nokiadan manyak şeyler bekliorum..
  • Nokia Symbian'ı bırakmayacak yine kullanacak ama NSeries'de kullanmayacak yani 2012'den sonra üst segment olarak bilinen NSeries'de artık Maemo kullanılacak ve Symbian orta segment modellerde yer alacak yine şimdiki sistemde orta segmentte olan S40'da 2012 den sonra alt segment olarak kullanılacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: şugar_klavyeci

S60'ı kaldıracağına S40'ı kaldırsın bence daha doğru bir karar olur

s40 ın kullanımı rahat ve kolay fakat symbian ın kullanımı s40 a göre baya zor.Ben N79 almayı düşünüyordum baktım zor kullanılıyor. 6260 slide almaya karar verdim çok güzel telefon 5 mp carl zeiss - wifi -320x480 pikse ekran çöznürlüğü -ve en güzel özelliğide s40 olması :D
  • Yıllar içinde S60'a o kadar para yatırdı birden vazgeçmesi beklenemez,tabii üst segmentte rakipler daha verimli işletim sistemleri kullanmaya başlayınca değiştirmeye mecbur kaldı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.