Şimdi Ara

Nokia N97-1 32GB RM-505 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
2
Favori
54.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resco.Bubbles.v1.30.S60v3.S60v5.SymbianOS9.Full sürüm

Nokia N97-1 32GB RM-505

Harekete duyarlı sensörle oynanan güzel bir oyun..

http://www.4shared.com/file/137488886/c94ad283/RescoBubblesv130S60v3S60v5.html

• Nejat, bildiğin bir font boyutu büyütme programı var mı?
  • @Maxy_
    Burda verilmiş ama ben denemedim aklına yatarsa yükle
    http://gizmogates.com/forum/YaBB.pl?num=1244624492

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nejaterol -- 4 Ekim 2009; 19:09:42 >
  • @ThisisaNightmare

Menü>Haritalar,açıyoruz>Seçenekler>Hakkında
    Gelen sayfanın üstünde versiyon no yazar
    v2.0.16 bu tel üzerinde gelen eski versiyon
    bizim yüklemek istediğimiz v3.01 2602 5.0 bu versiyon
    Eğer daha önceden siz daha yeni versiyon yüklediyseniz
    bu versiyonu kabul etmez hatayı burda arayın.
  • Şu (BETA) 12.0.024 deki hatalardan bıktım artık. V20 çıksada kurtulsak ya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nejaterol

@ThisisaNightmare

Menü>Haritalar,açıyoruz>Seçenekler>Hakkında
    Gelen sayfanın üstünde versiyon no yazar
    v2.0.16 bu tel üzerinde gelen eski versiyon
    bizim yüklemek istediğimiz v3.01 2602 5.0 bu versiyon
    Eğer daha önceden siz daha yeni versiyon yüklediyseniz
    bu versiyonu kabul etmez hatayı burda arayın.

slm cok hakliymissiniz versiyon yuksek diye kabul etmiyormus yeni versiyonu silince eskisi duzeldi.
  • quote:

@Maxy_
    Burda verilmiş ama ben denemedim aklına yatarsa yükle
    http://gizmogates.com/forum/YaBB.pl?num=1244624492

Teşekkür ederim, bu anlatımla telefonun fontunu değiştirebiliyorsun ancak font boyutu aynı kalıyor benim istediğim yazıların büyümesi. Sanırım bizim telefon için daha böyle birşey yok.

• Menü -> Ayarlar -> Telefon -> Ekran -> Yazı Tipi Boyutu
    Burden ayarlamayı denediniz mi aceba ?
  • Nokia maps in download linki çalışmıyor Nejat hocam. Bir el atabilirmisin ?
  • @racerant
    Yeniden yüklenmiştir çalışıyor..
  • Merhaba,

Gecen hafta Amerika'dan N97 getirttim.

Su an telefon kullanım sırasında restart oluyor, ekranda ince bir cizgi beliriyor, telefon tekrar aciliyor ...

Normal bekleme halinde problem yasanmiyor fakat uygulamaları kurcalarken ya da bazen arama sırasında restart oluyor. (Gunde 8-10 kere)

Benzer problem yasayan var midir ?

Genpa servisine sordugumda software i yeniden yukleyebileceklerini ama telefonun kapanma riskinin oldugunu soylediler (tekrar calismayabilirmis)

Simdiden tesekkurler,

Su an telefonda V12 yazılımı var.
  • @muellif

Telefonun restart atmasının başlıca nedeni tel hafızası
    Yani ( C ) bölümünün aşırı dolu olmasından kaynaklanabilir
    25MB veya bunun altındaysa restart oluyor.
    dosya yöneticisinden bir bak eğer doluysa
    İlk önce mass memory biçimlendir sonrada tele format at
    Formattan sonra ( C ) bölümü 53MB olacak..
    Soft Format ( *#7370# )
    Hard format burda http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=33914941
  • quote:

Orijinalden alıntı: muellif

Merhaba,

Gecen hafta Amerika'dan N97 getirttim.

Su an telefon kullanım sırasında restart oluyor, ekranda ince bir cizgi beliriyor, telefon tekrar aciliyor ...

Normal bekleme halinde problem yasanmiyor fakat uygulamaları kurcalarken ya da bazen arama sırasında restart oluyor. (Gunde 8-10 kere)

Benzer problem yasayan var midir ?

Genpa servisine sordugumda software i yeniden yukleyebileceklerini ama telefonun kapanma riskinin oldugunu soylediler (tekrar calismayabilirmis)

Simdiden tesekkurler,

Su an telefonda V12 yazılımı var.

Bu sorunlar bendede var, tamamen yazılım ile ilgili. Daha önce belirtiğim gibi v12 BETA birsürü problemlere yol açıyor. Ama az sabredeceğiz 4 gün sonra v20 kullanıma sunulacak. Ben hardformat yöntemini bile denedim, olan facebook, youtube gibi kullandığım programlara oldu telefonu çok kulandığın halde kendi hayatına dönüyor açıp kapanıyor. Ama belirtmekte fayda var, ben çok kullanıyorum telefonu her akşam şarj etmem gerekiyor yoksa ertesi güne çıkmıyor. Bir örnek mesajlaşma, telefonu cuma günü aldım ve gelen kutumda 979 (SMS) mesaj oldu. Devamlı telefonum internete wap veya kablosuz ağ uzerinden bağlı; e-posta ve hava durumu için. Ayrıca MP3 çalar olarak kullanıyorum ve arabada FM-aktarıcıyı kullanıyorum. Böyle kullanıma telefon dayanmıyor.
    Zaten google ingilizce basit bir arama bu tür problemlerin herkesde olduğunu gösteriyor, çoğu kişi zaten v11 den v12 ye geçmeyi önermiyor, software ''hastalıklarından'' dolayı...

Hiç boşuna servisde update yaptırtma, dediğim gibi az kaldı v20 çıkacak onuda kendin evde yaparsın zaten. Paran cebinde kalır =)

quote:

@muellif

Telefonun restart atmasının başlıca nedeni tel hafızası
    Yani ( C ) bölümünün aşırı dolu olmasından kaynaklanabilir
    25MB veya bunun altındaysa restart oluyor.
    dosya yöneticisinden bir bak eğer doluysa
    İlk önce mass memory biçimlendir sonrada tele format at
    Formattan sonra ( C ) bölümü 53MB olacak..
    Soft Format ( *#7370# )
    Hard format burda http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=33914941

Dostum benim C: de 52,6MB boş
    E: de ise 20,8GB
    F: Yani hafıza kartı kullanmıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheUser -- 6 Ekim 2009; 16:00:41 >

• Bu arada v20 hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler burdan okuyabilir.
    http://www.n97fanatics.com/nokia-n97-v20-firmware-a-hands-on-experience/
    Not: ingilizcedir, türkçe sayfalara genelde bakmam. Bulan varsa türkçesini ekliyebilir :)
  • TheUser vidyo linki için teşekkürler..

Adam update'in telefon üzerinden (software update) yayınlanıcağını söylemiş. Şu an h@ck'li cihazım (İngilizce versiyonda bıraktım, Türkçe kafamı çok karıştırıyor). Güncelleme işini direk burdan yaparsam bir sorun çıkar mı yoksa krekli programları ve RomPatcher+'ı kaldırıp mı yapmak gerekiyor?

edit: Hazır gelmişken..

HTML destekli bir e-mail programı var mı? Nokia Messaging'den istediğim verimi alamadım öte yandan E-Mail'de ise (kırmızı ikonlu diğer program işte) senkron olayı çok yavaş gerçekleşiyor. iPhone'da ne güzel, hem çok hızlı hemde html destekliydi bunda niye mail işi düzgün değil? (tabi auto update'e bırakınca pili cuk cuk emiyodu o ayrı ya..)

NTVMSNBC'nin iPhone'a özel bir programı vardı. Bunda ise Milliyet'in dannndik programını buldum. Daha kaliteli ve RSS üzerinden çalışan bir program biliyor musunuz? Kendi RSS yöneticisini kullanıyorum fakat otomatik update'i açtığımda (her saat başı) bana habire kullanması gereken bağlantıyı soruyor, o bakımdan biraz uyuz etti diyebilirim. Buna bir çözüm de işimi görür açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i-liek-turtals -- 7 Ekim 2009; 3:39:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: whiteorbital

TheUser vidyo linki için teşekkürler..

Adam update'in telefon üzerinden (software update) yayınlanıcağını söylemiş. Şu an h@ck'li cihazım (İngilizce versiyonda bıraktım, Türkçe kafamı çok karıştırıyor). Güncelleme işini direk burdan yaparsam bir sorun çıkar mı yoksa krekli programları ve RomPatcher+'ı kaldırıp mı yapmak gerekiyor?

edit: Hazır gelmişken..

HTML destekli bir e-mail programı var mı? Nokia Messaging'den istediğim verimi alamadım öte yandan E-Mail'de ise (kırmızı ikonlu diğer program işte) senkron olayı çok yavaş gerçekleşiyor. iPhone'da ne güzel, hem çok hızlı hemde html destekliydi bunda niye mail işi düzgün değil? (tabi auto update'e bırakınca pili cuk cuk emiyodu o ayrı ya..)

NTVMSNBC'nin iPhone'a özel bir programı vardı. Bunda ise Milliyet'in dannndik programını buldum. Daha kaliteli ve RSS üzerinden çalışan bir program biliyor musunuz? Kendi RSS yöneticisini kullanıyorum fakat otomatik update'i açtığımda (her saat başı) bana habire kullanması gereken bağlantıyı soruyor, o bakımdan biraz uyuz etti diyebilirim. Buna bir çözüm de işimi görür açıkçası.

rss için google reaer widget kullanabilirsiniz.

• Rica Ederim.
    Ben şahsen telefonun sistem dosyalarına erşimi açmadım. Böyle kullanıyorum eskisi gibi program meraklısı değilim. Sadece FaceBook, YouTube gibi şeyleri kullanıyorum birde Widgetler var tabii... Update yapmanın en iyi yönü ise, nejat arkadaşımızında dediği gibi; önce mass memory dediğimiz "E:" yi biçimlendirmek daha sonra da NSU ile güncellemek (update) yapmak.

Arkadaşımızın dediği widget burda
    http://www.n97fanatics.com/google-reader-widget-for-the-n97/
    Not: En alt da indirme link var... ("The widget can be found HERE. and was developed by the guys at nokiapp.com......")

• Nokia Maps 3.03.(49).Full Sürüm

Nokia N97-1 32GB RM-505

Uygulamayı kurmadan önce Teli depolama modunda bağlıyoruz
    cities Klasörünü telden siliyoruz.
    uygulamayı kurup bir kere çalıştırıyoruz ve kapatıyoruz
    Sonrada teli PC suit modunda bağlayıp haritalarımızı yüklüyoruz..

http://www.4shared.com/file/138464087/b3f0c29d/Ovi_Maps_303_09wk35_b05_s60_50_lm_rom.html

• Telefonu sıfırladıktan sonra müzikleri ve filmleri tek tek atmak çok uzun sürüyoama başka çıkış yok sanırım. Bu arada yeni maps yoldayken yine geriden mi takip ediyor yoksa düzeldi mi? Ovi Maps'in tipi çok güzel ama Google Maps kadar net çalışsa bide..
  • arkadaşlar n97 e yenı kavusanlardanım forumda yazılanları takıp edığ telefonumu türkçeye çevirdim ama söyle bır sıkıntıyla karşılaştım..
    telefonumdakı heryer türkçe birtek ekrandakı accu whaeter facebook gıbı ekranda yazan kısımlar ve ona baglı sol attakı options kısmı türkçeye dönmedi..
    optionsa bastıgımda acık uygulamaları göster yazısı turkce ama altındakı hide content edit content yazılarıda inglizce bunun sorun neden kaynaklanır..format atmaya gerek varmıdır
    2.sorumda bu lisans işi uygulamaları kurmak için şartmı imei numarası vermeye açikcası çekindim biraz
    yardımlarınız için tesekkur ederm
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.