Şimdi Ara

Nokia Lumia 920 dokunmatik sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
6.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi günler bugun geçici çözüm olsun diye nokia lumia 920 ye ekran koruyucu taktırdım ancak dokunmatiğinde büyük sorun oldu ve telefonu kullanamaz hale geldim ekran koruyucuyu çıkardım ve sorun hala devam ediyor telefonu kullanamıyorum kendi kendine menülere giriş yapıyor sizce sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim. Soft Reset attım ancak işe yaramadı hard reseti başaramadım bilginize

• quote:

Orijinalden alıntı: aksoy55

iyi günler bugun geçici çözüm olsun diye nokia lumia 920 ye ekran koruyucu taktırdım ancak dokunmatiğinde büyük sorun oldu ve telefonu kullanamaz hale geldim ekran koruyucuyu çıkardım ve sorun hala devam ediyor telefonu kullanamıyorum kendi kendine menülere giriş yapıyor sizce sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim. Soft Reset attım ancak işe yaramadı hard reseti başaramadım bilginize

Bence ekran koruyucu ıle alakalı degıl donanımsal gıbı durmakta bence servıse verın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayarlardan bir ayar var ekran hassaslığını arttırmak ile ilgili, onu açın / kapayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanjui

Ayarlardan bir ayar var ekran hassaslığını arttırmak ile ilgili, onu açın / kapayın.

Alakası yok o menu bu ıs ıcın degıl ıkı durumdada dokunmatık hassas zaten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

iyi günler bugun geçici çözüm olsun diye nokia lumia 920 ye ekran koruyucu taktırdım ancak dokunmatiğinde büyük sorun oldu ve telefonu kullanamaz hale geldim ekran koruyucuyu çıkardım ve sorun hala devam ediyor telefonu kullanamıyorum kendi kendine menülere giriş yapıyor sizce sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim. Soft Reset attım ancak işe yaramadı hard reseti başaramadım bilginize

Lumia 920 nin ekranının bir özelliğide cansız cisimleri yani parmak ucu değilde sert cisimleri dahil algılama özelliği var ben lumia 920 sahibi değilim ama bence ayarlardan bu özelliği yani ekran hassasiyet ayarını değiştirirsen ekran koruyucun işe yarar. Ama tırnakla veya eldivenle dokununca algılama özelliğini devre dışı bırakırsan eğer bu kısa sürede alışkanlıkta yaptıysa heleki daha öncesinde iphone killer ımımz 5800 kullandıysan sana çok zor gelcek

• quote:

Orijinalden alıntı: TECHTRONİC

quote:

Lumia 920 nin ekranının bir özelliğide cansız cisimleri yani parmak ucu değilde sert cisimleri dahil algılama özelliği var ben lumia 920 sahibi değilim ama bence ayarlardan bu özelliği yani ekran hassasiyet ayarını değiştirirsen ekran koruyucun işe yarar. Ama tırnakla veya eldivenle dokununca algılama özelliğini devre dışı bırakırsan eğer bu kısa sürede alışkanlıkta yaptıysa heleki daha öncesinde iphone killer ımımz 5800 kullandıysan sana çok zor gelcek

cumartesiden beri serviste cihaz yarın alıcam kısmetse sanırım işletim sistemini yeniden yüklediler

• bence sorun şu dikkat ederseniz diğer dokunmatik cihazlarda fabrika çıkışında koruyucu şeffaf bant olur cihazlarda fakat lumia serisinde bu bant yok komple dış bant var cihazı saran zaten onu açtığınızda camda koruyucu çıkartmada olmuyor demek oluyorki bu cihazlarda nokia sıkıntı olacağından cam kormua çıkartması ile fabrika çıkışı yapmıyor buda göz önünü alınmalıdır
  • Cihaz cok saglam kasa super ekrana balyoz ile vuruyolar bisey olmuyo ama ekran,koriyucu takinca dokunmatik bozuluyo oyle olurmu hic akil aliyomu ekran koruyucu ile dokunmatik bozulacaksa yandik o zaman.cihaz ekrani bozulmus bu durum baska bisey degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son bilgi nokia club daydim ekrana koruyucu takmayin ekrana zarar veriyo dediler iz yapiyomus ve dokunmatikte sanirim,sikinti oluyomus zaten cizilmiyoki niye koruyosunuz diyolar bu cam gercekten cizilmez insallah

• ekranla ilgisi olmaz ben hic koruycu takılıp bozulan ekran görmedim sonuçta üstü cam ve vücudumuza mini amper vererek algılıyor bu ekran hadi koruma ile çalışmadı ekran çıkardıktan sonra çalışması gerek ilginç sorunu servis ne diyecek bekliyoruz !
  • quote:

Orijinalden alıntı: jubaxx

ekranla ilgisi olmaz ben hic koruycu takılıp bozulan ekran görmedim sonuçta üstü cam ve vücudumuza mini amper vererek algılıyor bu ekran hadi koruma ile çalışmadı ekran çıkardıktan sonra çalışması gerek ilginç sorunu servis ne diyecek bekliyoruz !

Vallaha bende suzin gibi dusundum ustte yazdiklarimi okuyun ancak nokia club a gittim oglen kesinlikle koruyucu koymayin dediler onlarin yalancisiyim

• Ekran zaten çizilmez. Koruyucuya kesinlikle gerek yok. Bence.

• beyler tahmin yürütmek gerekirse
    bilindiği gibi kapasitif ekranlar manyetik alan oluşturarak çalışıyor yani, ekran koruyucu muhtelen ekranda farklı bir manyetik alan oluşturduğu için ekran kalibresi bozuldu ancak bence geçici bir durum acele edilmiş servis için...
  • ya felaket senaryolarını nasıl kuruyorsunuz bir anda anlamıyorum .. teknik servisten çıkması ve onların açıklamasını bekleyin bence büyük olasılıkla telefonun kendi hatası ekran korucuyla bpzulacak olsa elinizde cebinizde bozulur biraz mantık lütfen..ben ekran koruyucu kullanıyorum ve hiç bir sorun yok...taş gibi, çalışıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyguncpu

ya felaket senaryolarını nasıl kuruyorsunuz bir anda anlamıyorum .. teknik servisten çıkması ve onların açıklamasını bekleyin bence büyük olasılıkla telefonun kendi hatası ekran korucuyla bpzulacak olsa elinizde cebinizde bozulur biraz mantık lütfen..ben ekran koruyucu kullanıyorum ve hiç bir sorun yok...taş gibi, çalışıyor...

evet kardes. Biraz mantikla dusunun. Lumia 920nin dokunmatigi her hangi bir cisimle calisa biliyor. Eldiven kalem v.s ekran koruyucuda cisim. Yani hic bir sey yapamaz telefona.

• Mantıken ekran koruyucu ekranın tamamına sürekli dokunuluyormuş gibi bir şeye sebep olabilir.
    Ama böyle bir ihtimal olsa kullanım klavuzunda kalın harflerle belirtilmesi gerekirdi.
  • Aksoy sorun senin O telefona jelatin taktirman. Taş gibi degil taştanssağlam

• quote:

Orijinalden alıntı: ParacelciuS

Mantıken ekran koruyucu ekranın tamamına sürekli dokunuluyormuş gibi bir şeye sebep olabilir.
    Ama böyle bir ihtimal olsa kullanım klavuzunda kalın harflerle belirtilmesi gerekirdi.

oda dogru. Tum ekrana ayni anda dokunup boza bilir.

• Geçen sene Galaxy S model telefonum vardı, o cihazda da bir süre sonra alttaki menü ve geri tuşu kendi kendine basmaya başlamıştı. Ekranda telefonu ilk aldığımdan itibaren kullandığım jelatin de vardı ve sebebin jelatinden kaynaklandığını düşünüyorum. Şu an aynı şekilde S3 kullanıyorum, umarım aynı sorunu yaşamam fakat kesin sorunun o olduğundan hala emin değilim.
  • quote:

Servisten geldimi telefonun ne sorun varmış aydınlat bizi biraz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.