Şimdi Ara

Nokia: İlk önceliğimiz Android'i vurmak! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
7.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • android i windows ile bitiremezler.ama olsun bu da bir gelişme symbian dan iyidir
  • Bildiğim kadarıyla Nokia'nın Finlilerden başka CEO'su olmamış Elop'a kadar. Hele bende diyorum neden büyük ülkeler buna müsade ediyor diye. Normalde Türkiye'ye müsade etmedikleri gibi böyle küçük ülkelere de müsade etmeler. Evinize bir yabancı sokuyorsunuz hem de Amerikalı. Desenize bir sonraki hedef Samsung ya da HTC. Telefon pazarı büyüyünce Nokia'yı satın aldılar. Şu anda Apple, RIM, Motorola ile ciddi bir pazar ellerinde. Android ile de işletim sistemi pazarı ellerinde. Nokia'yı da aldılar.

Artık hangi telefonu alırsak alalım Amerika'ya kar kalacak. Arkadaşlar olduğunca yerli firmalara yönelelim. Örneğin Exper. Şimdi diyeceksiniz ki o da başka firmaya aptırıyor. Olsun. Kendi de kazanıyor ya. Hemde uygun fiyattan biz de kazanıyoruz. Adamlar fiyatı düşürmek için 3G yongasını sonradan entegre edecekler.

Bir de Kangurum'da Money Clup kartı ile Exper Easypad 599 TL, peşin 699TL. Aslı var mı? Migroslarda da böyle mi? Sadece ilk gün mü 599 idi?

Gerçi ben pro modelini bekliyorum. Yarın MeeGo çıkınca onuda yükledim mi tadından yanmez.

• Android i vuracağını pek sanmıyorum. Vursa vursa Android Nokia'a vurur ^^
  • nokia o donanımıyla anca meego paklardı ancak ona adam gibi destek vermek yerine w7m'a geçmiş durumda w7m'a okadar ses çıkartamadı neresiyle androidi vuracak anlayamıyorum
  • yavaş gell
  • androidi vurmak nokia'ya kaldıysa vay microsoft'un haline,
    hem apple vuramamış androidi siz nasıl becereceksiniz bu işi,
    bazan çok komik oluyor bu adamlar...
  • Yillarin nokiasi 3 günlük androidle baş etmeye calisiyor yazik
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkEnergy

Biz millet olarak böyle senaryolar, şehir efsaneleri üretmekte oldukça başarılıyız. Kim kimi nasıl ele geçirmiş arkadaşlar? iki şirketin aralarında yaptıkları anlaşmayı ne kadar biliyorsunuz da Nokia'yı ele geçirdiler vb. yorumlar yapıyorsunuz? eğer Win Phone 7 kullanacağı için Nokia elden gitmişse bu gün Android kullanan tüm markalar çoktan Google'ın güdümüne girmiş demektir. En azından Nokia'nın Symbian ve MeeGo (geliştirmeye devam edecekler) platformları var peki diğerlerinin neyi var? daha 2 gün önce lanet Symbian öcü Symbian diye Nokia'ya sallayanlar şimdi Win7 bahane ederek sallamaktalar. Hırs yapmayın rahat olun ;)

Haklısın Hemen gaza geldim bende. Ama bu durum Android'inkinden farklı. Adamlar o kadar yatırım yapıp Symbian ve MeeGo geliştiriyor ve intelle iş birliğine gidiyor ama daha bir ürün bile çıkmadan Windows kullanacağız diyor. Biz windows'u bırakmaya çalışıyoruz anlayamadılar galiba. İnsan biraz değişiklik istiyor. Symbian'ın her versiyonu bir yenilikti ama artık ismi de değiştirmeliydik. Ve karşımıza Android ve MeeGo çıktı. Android'i bende beğendim ama sürüm desteği Symbian kadar olamadı.

Linux'u geliştirenle özgürlük diyip dururken onların üzerinden diğer firmalar parayı götürüyor. Peeh Android peeh.

• Vursun tabi...
    Nokia: İlk önceliğimiz Android'i vurmak!

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Orijinalden alıntı: GrAy
    ..Neden meego yerine wp7 aklım almıyor ya saçmalık resmen. Bu evlilikten nokia zerre kadar karlı değil her açıdan...

nokianın karını düşünen kim!!! ceosu mu?? nokianın ceosu microsofttan yeni gelen şu adamın, microsoftun en büyük 7. hissedarı olduğu söyleniyor.. anlaşılan microsofta katacağı değer nokiadan alacağından fazla olmalı.. o yüzden sanki nokianın değilde microsoftun karını düşünüyor gibi.

microsoft bütün çalışanlarına hisse verir. google geçen mühendisleri de var. onlarıdamı ele geçirecek.

şehir efsaneleri heralde en çok bizim ülkemizde. windows mobile ile android i bi karşılaştırın bakın bir çok konuda aynılar.

bir yazılım bir çok cihaz.
    aşağı yukarı herşey serbest.

sırf bu iki konu bile aslında androidin başına yeteri kadar sıkıntı olacaktır. yıllarca winmobile kullandım ve hep düşündüğüm şu idi. bir şeyler standart olsa. ekran çözünürlükleri farklı. bazı uygulamalar yarım ekranda çalışır bazıları hiç çalışmaz vs vs vs. ilerleyen zamanlarda android bunun nasıl önüne geçecek. gelişi güzel firmalar android ürünler çıkarıyor. bazıları gerçekten sorunlu cihazlar. apple tam benim istediğimi yaptı. herşeyin tek olduğu bi sistem. yazılımınıda kendileri yaptılar. bir şey iphone içinse bütün iphone larda çalışıyor. elbetteki sürüm farklılıkları olacak. ama android gibi hem sürüm farklılıkları hemde cihaz farklılıkları olmuyor.

windows bunu aynen kullandı. iphone da kes yapıştır yokken bunu dediğimizde herkes olsun iphone olsun gerisi boş derlerdi. windows da olmayınca bundan bişi olmaz deniyor. widows da aynen apple gibi tek sistem üzerine kurulu fakat bir çok firma tarafından üretiliyor. genel anlamda cihazların özellikleri aynı. sadece ekran çözünürlüğü yeter. windows phone elbetteki bu kadar kısa zamanda piyasayı sallayamaz fakat ilerde bu ikilinin başına büyük bela olacaktır.

ben iphone hiç almadım çok sade ve basit olduğundan. şu an android kullanıyorum. fakat bana telefon tavsiyesi isteyenlere şayet benim gibi değillerse mutlaka iphone öneriyorum. çünkü herkesin kullanabileceği sade basit ve bir o kadar güçlü. windows unda ondan aşağı kalır yanı yok. bu arada windows u özgün tasarımından dolayı tebrik ediyorum. türkiyeye winpohıne geldiğinde bana soranlara artık winphone yada iphone önereceğim.

• Sen kim Android'i vurmak kim,
    Bu saatten sonra vursan vursan Symbian'ı vurursun:D
  • vurucam kırbacı.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electrostatic -- 14 Şubat 2011; 1:37:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Orijinalden alıntı: GrAy
    ..Neden meego yerine wp7 aklım almıyor ya saçmalık resmen. Bu evlilikten nokia zerre kadar karlı değil her açıdan...

nokianın karını düşünen kim!!! ceosu mu?? nokianın ceosu microsofttan yeni gelen şu adamın, microsoftun en büyük 7. hissedarı olduğu söyleniyor.. anlaşılan microsofta katacağı değer nokiadan alacağından fazla olmalı.. o yüzden sanki nokianın değilde microsoftun karını düşünüyor gibi.

microsoft bütün çalışanlarına hisse verir. google geçen mühendisleri de var. onlarıdamı ele geçirecek.

şehir efsaneleri heralde en çok bizim ülkemizde. windows mobile ile android i bi karşılaştırın bakın bir çok konuda aynılar.

bir yazılım bir çok cihaz.
    aşağı yukarı herşey serbest.

sırf bu iki konu bile aslında androidin başına yeteri kadar sıkıntı olacaktır. yıllarca winmobile kullandım ve hep düşündüğüm şu idi. bir şeyler standart olsa. ekran çözünürlükleri farklı. bazı uygulamalar yarım ekranda çalışır bazıları hiç çalışmaz vs vs vs. ilerleyen zamanlarda android bunun nasıl önüne geçecek. gelişi güzel firmalar android ürünler çıkarıyor. bazıları gerçekten sorunlu cihazlar. apple tam benim istediğimi yaptı. herşeyin tek olduğu bi sistem. yazılımınıda kendileri yaptılar. bir şey iphone içinse bütün iphone larda çalışıyor. elbetteki sürüm farklılıkları olacak. ama android gibi hem sürüm farklılıkları hemde cihaz farklılıkları olmuyor.

windows bunu aynen kullandı. iphone da kes yapıştır yokken bunu dediğimizde herkes olsun iphone olsun gerisi boş derlerdi. windows da olmayınca bundan bişi olmaz deniyor. widows da aynen apple gibi tek sistem üzerine kurulu fakat bir çok firma tarafından üretiliyor. genel anlamda cihazların özellikleri aynı. sadece ekran çözünürlüğü yeter. windows phone elbetteki bu kadar kısa zamanda piyasayı sallayamaz fakat ilerde bu ikilinin başına büyük bela olacaktır.

ben iphone hiç almadım çok sade ve basit olduğundan. şu an android kullanıyorum. fakat bana telefon tavsiyesi isteyenlere şayet benim gibi değillerse mutlaka iphone öneriyorum. çünkü herkesin kullanabileceği sade basit ve bir o kadar güçlü. windows unda ondan aşağı kalır yanı yok. bu arada windows u özgün tasarımından dolayı tebrik ediyorum. türkiyeye winpohıne geldiğinde bana soranlara artık winphone yada iphone önereceğim.

evet asa yukari her sey serbest. usb mass storage, bluetooth dosya transferi, multitasking, kopya yapistir, kendi telefon melodini secme, dosya yonetimi, flash destegi.
    evet haklisini phone7de ozgurluk haric hersey serbest

androidin standartlasmamasi konusundaki elestirilerinize katiliyorum. ama zaten mukkemmel calisan iphone varken niye kullaniciyi bu kadar habseden bir cakmasini seceyim. kendimi kisitlatcaksam en azindan buna degcek bir sistemi tercih ederdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkEnergy

Biz millet olarak böyle senaryolar, şehir efsaneleri üretmekte oldukça başarılıyız. Kim kimi nasıl ele geçirmiş arkadaşlar? iki şirketin aralarında yaptıkları anlaşmayı ne kadar biliyorsunuz da Nokia'yı ele geçirdiler vb. yorumlar yapıyorsunuz? eğer Win Phone 7 kullanacağı için Nokia elden gitmişse bu gün Android kullanan tüm markalar çoktan Google'ın güdümüne girmiş demektir. En azından Nokia'nın Symbian ve MeeGo (geliştirmeye devam edecekler) platformları var peki diğerlerinin neyi var? daha 2 gün önce lanet Symbian öcü Symbian diye Nokia'ya sallayanlar şimdi Win7 bahane ederek sallamaktalar. Hırs yapmayın rahat olun ;)

Siz şimdi amerikanın ıraka demokrasi getirmek için giriyorum lafınada inanıyorsunuz öyleyse,bazı şeylerin göründüğü gibi olmadığı konusunda haklı olabilirsiniz ama bu konuda değil eğer microsoft nokia yı kullanarak android in pazar payını düşürmek istiyor düşüncesinin doğruluk payı olmasaydı elop un ağzından " İlk önceliğimiz Android'i vurmak! " yerine " İlk önceliğimiz düşen pazar payımızı yükseltmek " olurdu.Microsoft klişeleşmiş yılanın başını küçükken ez taktiğini uyguluyor (Linuxlu netbooklar ortaya çıktığında xp nin oem fiyatının aniden 7 dolara kadar düşmesi gibi )ve işini kolaylaştırmak içinde Pazarpayı trajik şekilde düşmekte olan fakat hala satışları ile zirvede olan Nokia yı kullanıyor.Bu senaryoyu görmezden gelmek elde değil

• Sen vurursunda biz göremeyiz nokia en iyisi java takıl sen
  • Sakin ol Stephen :)
  • Androidin yükselişi karşısında millet habire sallıyor dur bakalım hayırlısı...

iPhone'a gücü yetmedi şimdi Androide saldırıyorlar fakat Nokia yöneticilerinin unutmaması
    gereken birşey var , Linux tabanlı işletim sistemine sahip çıkamayan ve berbat eden bir firma
    olarak kulaklarına küpe olmalı ; " Sürüden ayrılanı Kurt kapar " Microsoftun eline düşen bir Nokia
    imajını temizlemek çok zor olacak.

Artık bu aşamadan sonra Androidin yanından bile geçeceğini sanmıyorum Nokia'nın, çok radikal ve
    hayati kararlar alıp değişiklikler yapmadıkca

• Yazııık. Google bunları takmıyor bile. Hatta 2 hindi 1 kartal etmez demiş. Bunlar da vuracaklar.

Haaaa vururlar. Sonra da düşerler yere neye vurduk diye.
  • Dikkat eetsin de o vuracağı tenekenin içinden taş çıkmassın. Yoksa canı çok yanar. Nokia şu saatten sonra piyasanın en güçlü işlemcisini, en güçlü ramini, en yüksek ekran çözünürlüğününü, en iyi kamerasını bile koysa bir daha düşünürüm. Ama zaten en kötüsünü kullanacağı ve buna bir de windows kurulacağını düşünürsek hiç umutlanmaya gerek yok.
  • Bırakın batsın. Ceosunda meymelet yok ki zaten!
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.