Şimdi Ara

[ Nokia C6-01 { Belle | 3.2' nHD CB-AMOLED | 8MP - 720p | WLAN - GPS - USB OTG ] (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.515
Cevap
11
Favori
371.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haliscik

arkadaşlar 2 gün oldu alalı ama hala kararsızım sizce annayı yükliyimmi yüklemiyimmi annadan once herkes mukemmel olcak yok soyle yok boyle diyolardı anna cıktı herkes telinden sıkayet etmeye basladı ozelıklede cok sarj yiyo diyolar zaten bataryasından memnun kalmadım cabuk bitiyo ama 9 - 10 dolumdan sonra daha cok dayanır diyolar bakalım olcakmı neyse sizce annayı yüklemeliyim cok bi degisiklik yoksa yüklemiyim diyorum zaten telin performansından memnunum agır degil bana yetiyo ama düşünüyorum anna yüklemem için bi sebep bulmalyım sarrjın aynı sekılde gtmesi ya da daha cok gitmesi umuduyla

Telefonunda bir sıkıntı yoksa bence biraz daha bekle güncelleme için.Bu arada hatalar problemler daha net çıkar ortaya.
    Ben telefonu aldığım gün güncelleme yaptığım için önceki ve sonraki hali için kıyaslama yapamıyorum.
    Ama şu an şarzı 2 gün gidiyor.Telefonu alalı 10 gün falan oldu.
    Şunuda belirteyim,bende 10 gündür büyük bir problem yaşamadım.Hatta internet çok hızlı,navigasyon ise mükemmel diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemented -- 28 Eylül 2011; 19:56:31 >

• arkadaşlar mrb bende inş aranıza katılıcam 2-3 güne kadar ama kafamda birkaç soru var en iyi sizler bilirsiniz kullanıcısı olarak :
    1-ekranın küçüklüğü konusunda cihazı eleştirmişler gerçektende sanal klavyede yazı yazarken zorlandığınız oluyormu??
    2-symbian 3 , androide göre geridemidir hız ve marketleri konusunda yoksa yeterlimi??
    3-aynı anda birkaç uygulama çalıştırınca cihazda donma yaşanıyormu??
    4-anna yı yükleyenler gördüğüm kadarıyla sorun yaşıyorlar bu yeni oluşundanmı yoksa yazılımsal sorunlarımı var ??
    fazla vaktim olmadığı için önceki sayfalara göz atma imkanım olmadı yardımlarınız için şimdiden tşşkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: haliscik

arkadaşlar 2 gün oldu alalı ama hala kararsızım sizce annayı yükliyimmi yüklemiyimmi annadan once herkes mukemmel olcak yok soyle yok boyle diyolardı anna cıktı herkes telinden sıkayet etmeye basladı ozelıklede cok sarj yiyo diyolar zaten bataryasından memnun kalmadım cabuk bitiyo ama 9 - 10 dolumdan sonra daha cok dayanır diyolar bakalım olcakmı neyse sizce annayı yüklemeliyim cok bi degisiklik yoksa yüklemiyim diyorum zaten telin performansından memnunum agır degil bana yetiyo ama düşünüyorum anna yüklemem için bi sebep bulmalyım sarrjın aynı sekılde gtmesi ya da daha cok gitmesi umuduyla

eğer interneti çok sık kullanıyorsanız anna'yı yüklemenizi tavsiye ederim.. Anna'ya geçince sarj süresinde hiç değişiklik olmamıştı... taki 2. güncellemeye kadar ama 2. kezde güncelledim ve 3. tekrar sarj ettikden snra oturmaya başladı sarjı. ve oldukca rahat bir şekilde çokta iyi gidiyor şarjı.. Anna versiyonda değişiklik fazla yok ama daha stabil çalışıyor.. Tek farkedebildiğim hız farkı mesaj atarken.. bu işaretler ve smile'lere girmek cok hızlandı..

• Eminmisiniz hocam.. fazla şarj yemesin diye 2. ve 3. evlerin widgetlerini bile kapatıyor .. Tuşları kilitleyince çıkan saatin parlaklığını bıraz kısmış.. Farkettiklerim bnlar..
  • arkadaşlar bende telefonu pazartesi günü aldım telefon tamiri ile uğraşan yakın bi arkadaşımın önerisi ile bu cihaza yöneldim...şu ana kadar ilk izlenimlerim gerçekten çok iyi....

Aldığımda anna yüklü idi önceki versiyona göre nasıl kıyaslama yapamıyorum ama şarj ve internet hızı gayet tatminkar...

sormak istediğim bişey var navigasyonla ilgili ...rota hesaplama ve harita bilgileri çok iyi yanlız sesli uyarı nasıl oluyor navigasyonda bulamadım...ayarlarda ses seçeneği var ama basınca bişey değişmiyor...rotayı birebir buluyor ama şu sağa dön 100 mt git vs. gibi şeyleri söylemiyor..normalde böylemi yoksa bi ayarmı yapmam lazım...bide navigasyon ücretsiz diyor ama açtığım zaman sinyal gücünün altında internet işareti çıkıyor bu faturaya yansırmı...

şimdiden teşekkür ederim cevaplar için....

bu arada yazmayı unuttum kamerasıda beklediğimden çok daha iyi....

• quote:

Orijinalden alıntı: kavaklı_alper

arkadaşlar bende telefonu pazartesi günü aldım telefon tamiri ile uğraşan yakın bi arkadaşımın önerisi ile bu cihaza yöneldim...şu ana kadar ilk izlenimlerim gerçekten çok iyi....

Aldığımda anna yüklü idi önceki versiyona göre nasıl kıyaslama yapamıyorum ama şarj ve internet hızı gayet tatminkar...

sormak istediğim bişey var navigasyonla ilgili ...rota hesaplama ve harita bilgileri çok iyi yanlız sesli uyarı nasıl oluyor navigasyonda bulamadım...ayarlarda ses seçeneği var ama basınca bişey değişmiyor...rotayı birebir buluyor ama şu sağa dön 100 mt git vs. gibi şeyleri söylemiyor..normalde böylemi yoksa bi ayarmı yapmam lazım...bide navigasyon ücretsiz diyor ama açtığım zaman sinyal gücünün altında internet işareti çıkıyor bu faturaya yansırmı...

şimdiden teşekkür ederim cevaplar için....

bu arada yazmayı unuttum kamerasıda beklediğimden çok daha iyi....

Navigasyon ekranında sol alttaki anahtar sembolüne dokun ve orda Internet ayarlarından çevrimdışı seç. Böylece navigasyon sırasında internet bağlantısı yapmaz. Sesli uyarı içinde öncelikle ovi üzerinden sesli yönlendirme dosyasını indirmen gerekiyor. Yani telefonu usb ile bilgisayara bağla ovi programını aç ve ovi maps e gir. Oradan varsa istediğin başka bir ülke onun haritasını da indrirsin hem de sesli yönlendirme dosyasını (hangi dilde istersen) indirirsin.

• dün nokia destekten aradılar ve şikayetlerin çok olduğunu yeni versiyonun çıkmasına az bir zaman kaldığını söylediler. bu yeni yazılımda sorunlar bitecekmiş. azcık dişimizi sıkacaz artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sacit

dün nokia destekten aradılar ve şikayetlerin çok olduğunu yeni versiyonun çıkmasına az bir zaman kaldığını söylediler. bu yeni yazılımda sorunlar bitecekmiş. azcık dişimizi sıkacaz artık.

umarım fazla bekletmezler..anna da beklettikleri gibi..

bu arada uzun zaman sonra ben de bir sorun yaşadım telefon ile ilgili..internet bağlantısında ''bağlantı kullanılamıyor'' uyarısı yaptı..wifi de sorun yoktu..telefonu gsm moduna aldım fayda etmedi..sonra kendiliğinden düzeldi..
  • Bu wifi kapatmanın bir yolu yokmu?
    wlan taramasını kapatıyorum 4-5 sn sonra tekrar otomatik arıyor ve bağlanıyor.
    wlan ve bağlantı ayarlarından falan denedim olmadı. orda wlana geç diye birşey var otomatikteydi manuel yaptım yine düzelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canbrk

Bu wifi kapatmanın bir yolu yokmu?
    wlan ve bağlantı ayarlarından falan denedim olmadı. orda wlana geç diye birşey var otomatikteydi manuel yaptım yine düzelmedi.

normal ekrandayken.. seçeneklere tıklayarak mini uygulamayı çevrimdışı yaparsanız siz istemediğiniz sürece bağlanmaz :)
  • vay arkadaş bi Allahın kulu cvp dahi vermemiş ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jönntürk

arkadaşlar mrb bende inş aranıza katılıcam 2-3 güne kadar ama kafamda birkaç soru var en iyi sizler bilirsiniz kullanıcısı olarak :
    1-ekranın küçüklüğü konusunda cihazı eleştirmişler gerçektende sanal klavyede yazı yazarken zorlandığınız oluyormu??
    2-symbian 3 , androide göre geridemidir hız ve marketleri konusunda yoksa yeterlimi??
    4-anna yı yükleyenler gördüğüm kadarıyla sorun yaşıyorlar bu yeni oluşundanmı yoksa yazılımsal sorunlarımı var ??
    fazla vaktim olmadığı için önceki sayfalara göz atma imkanım olmadı yardımlarınız için şimdiden tşşkürler...

Bende sizin kadar tereddütle çekinerek aldım telefonumu ama hiç bir sorunum yok.. Androit işlemcili telefonlarla çok iyi derecede yarışabilir düzeyde..
    Ekranın küçüklüğü fazla bir dejantaj değil.. normal yazılıyor.. abimde c7 bende c6-01 var.. fark yok aynı.. ben çok büyük telefonları sevmediğim için bunu aldım ve büyüklü olsn vs. çok hoşuma gidiyor..

Markette bir çk uygulama var ücretsiz.. birbirinden farklı bissürü uygulama var.. androit kadar olmasada baya bir uygulaması var.. symbian 3 nokia'nın en ileri teknolojisidir bence.. oldukca hızlı çünkü..

aynı anda 12 uygulama açtım ve donmadı :)) en fazla bu kadarını deneyebildim.. önceki sayfalarda 1 kşi 15 i gördüğünü söyledi.. donma sorunu neredeyse hiç 50 gün oldu 1 kere yaşadm sadece :D

Anna için ilk versiyonunda hata vardı sanki 1 kere yükledim eskiye oranla kötü gelmişti.. fakat ovide tekrar güncelleme seçeneği geldi ordan tekrar güncelleyince oldukca güzel ve stabil sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.. yazımsal sorun kalmadı diyeblirim bu anna ile.. hiç yaşamadım ..

• quote:

Orijinalden alıntı: thelord03

quote:

Orijinalden alıntı: jönntürk

arkadaşlar mrb bende inş aranıza katılıcam 2-3 güne kadar ama kafamda birkaç soru var en iyi sizler bilirsiniz kullanıcısı olarak :

Bende sizin kadar tereddütle çekinerek aldım telefonumu ama hiç bir sorunum yok.. Androit işlemcili telefonlarla çok iyi derecede yarışabilir düzeyde..
    Ekranın küçüklüğü fazla bir dejantaj değil.. normal yazılıyor.. abimde c7 bende c6-01 var.. fark yok aynı.. ben çok büyük telefonları sevmediğim için bunu aldım ve büyüklü olsn vs. çok hoşuma gidiyor..

Markette bir çk uygulama var ücretsiz.. birbirinden farklı bissürü uygulama var.. androit kadar olmasada baya bir uygulaması var.. symbian 3 nokia'nın en ileri teknolojisidir bence.. oldukca hızlı çünkü..

aynı anda 12 uygulama açtım ve donmadı :)) en fazla bu kadarını deneyebildim.. önceki sayfalarda 1 kşi 15 i gördüğünü söyledi.. donma sorunu neredeyse hiç 50 gün oldu 1 kere yaşadm sadece :D

Anna için ilk versiyonunda hata vardı sanki 1 kere yükledim eskiye oranla kötü gelmişti.. fakat ovide tekrar güncelleme seçeneği geldi ordan tekrar güncelleyince oldukca güzel ve stabil sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.. yazımsal sorun kalmadı diyeblirim bu anna ile.. hiç yaşamadım ..

teşekkürler zaman ayırıp yazmışsınız

• quote:

quote:

normal ekrandayken.. seçeneklere tıklayarak mini uygulamayı çevrimdışı yaparsanız siz istemediğiniz sürece bağlanmaz :)

Benim telefonda seçenekler menüsünde "mini uylguama çevrim dışı" diye bir şey yok.
    Onun yerine "Widget'lar cvrmdş. mdd." diye bir şey var onada tıklayınca bir şey olmuyor.
  • quote:

quote:

quote:

Benim telefonda seçenekler menüsünde "mini uylguama çevrim dışı" diye bir şey yok.
    Onun yerine "Widget'lar cvrmdş. mdd." diye bir şey var onada tıklayınca bir şey olmuyor.

Anna yüklü ise öyle yazar ben pr 1.2 versiyonundaki yazıyı söyledim evet o :)

• quote:

Anna yüklü ise öyle yazar ben pr 1.2 versiyonundaki yazıyı söyledim evet o :)

Bu telefonu pr 1.2 sürümüne tekrar yüklemek mümkün mü?
  • Bilmiyorum ama anna daha iyi bence.. kullanmaya devam etmelisin :)
  • Arkadaşlar ben de C6-01 almayı düşünüyorum özellikleri ve tasarımı hoşuma gitti ama hepsiburada.com'daki bu yorum canımı sıktı adam malzeme kalitesi dandik elinde kalacak gibi yorum yapmış gerçekten böyle mi? Son olarak İstanbul'da en ucuza nerede bulabilirim bir de 32GB'lik kart pek yaygın değil onu da uygun fiyatlı nerede bulurum acaba? Bilgilendirenlere şimdiden teşekkür ederim.

"Erkek (38), Rize/Türkiye Telefon bugün elime ulaştı.İlk izlenimlerim.Eksi yanları: 1-Ebat olarak oldukça küçük.ben bu kadarda küçük beklmiyordum.tek elle tuttğum zaman parmaklarım mutlaka ekrana değiyo ki buda istemeden başka uygulamaların açılmasına sebebiyet veriyo (Dokunmatik ekran çok hassas olduğu için ben böyle hassas dokunmatik ilk defa görüyrum bu kadarıda bence olumsuz etki yapıyo tek elle) 2-Sağ taraftaki kilit tuşu sanki çok esnek kırılacak gbi duruyor hiçhoşuma girmedi 3-Şarz yuvası dandik.ince uçlu şarz cihazını takıyorum kendilinden geri çıkıyor tam oturmuyor geri çıkıveriyor 4-usb kablosunu takma yeri dandik korka korka taktım geri çıkarırken sanki içinde ne var ne yok geri çıkacak gibiydi.Usb yuvasında koruma yeri yok 5-ekrandaki menüler nedense küçük olduğu için parmaklar taşıyo istemeden diğer uygulamaları açıyo bu sinir edici.çocuk parmağı lazım kullanmak için..hatta 9 yaşındaki oğlumu çağırdım denedim tam onun parmağına göre :) artı yanları...her şey var işte tüm özellikler..ama sırf bu eksi yanlarından dolayı pişman oldum hayal kırıklığı yaşadım."

• Arkadaşlar ben de C6-01 almayı düşünüyorum özellikleri ve tasarımı hoşuma gitti ama hepsiburada.com'daki bu yorum canımı sıktı adam malzeme kalitesi dandik elinde kalacak gibi yorum yapmış gerçekten böyle mi? Son olarak İstanbul'da en ucuza nerede bulabilirim bir de 32GB'lik kart pek yaygın değil onu da uygun fiyatlı nerede bulurum acaba? Bilgilendirenlere şimdiden teşekkür ederim.

"Erkek (38), Rize/Türkiye Telefon bugün elime ulaştı.İlk izlenimlerim.Eksi yanları: 1-Ebat olarak oldukça küçük.ben bu kadarda küçük beklmiyordum.tek elle tuttğum zaman parmaklarım mutlaka ekrana değiyo ki buda istemeden başka uygulamaların açılmasına sebebiyet veriyo (Dokunmatik ekran çok hassas olduğu için ben böyle hassas dokunmatik ilk defa görüyrum bu kadarıda bence olumsuz etki yapıyo tek elle) 2-Sağ taraftaki kilit tuşu sanki çok esnek kırılacak gbi duruyor hiçhoşuma girmedi 3-Şarz yuvası dandik.ince uçlu şarz cihazını takıyorum kendilinden geri çıkıyor tam oturmuyor geri çıkıveriyor 4-usb kablosunu takma yeri dandik korka korka taktım geri çıkarırken sanki içinde ne var ne yok geri çıkacak gibiydi.Usb yuvasında koruma yeri yok 5-ekrandaki menüler nedense küçük olduğu için parmaklar taşıyo istemeden diğer uygulamaları açıyo bu sinir edici.çocuk parmağı lazım kullanmak için..hatta 9 yaşındaki oğlumu çağırdım denedim tam onun parmağına göre :) artı yanları...her şey var işte tüm özellikler..ama sırf bu eksi yanlarından dolayı pişman oldum hayal kırıklığı yaşadım."

• quote:

Orijinalden alıntı: kurtar72

Arkadaşlar ben de C6-01 almayı düşünüyorum özellikleri ve tasarımı hoşuma gitti ama hepsiburada.com'daki bu yorum canımı sıktı adam malzeme kalitesi dandik elinde kalacak gibi yorum yapmış gerçekten böyle mi? Son olarak İstanbul'da en ucuza nerede bulabilirim bir de 32GB'lik kart pek yaygın değil onu da uygun fiyatlı nerede bulurum acaba? Bilgilendirenlere şimdiden teşekkür ederim.

ebat konusu haricinde hepsi külliyen iftira diyebilirim :))) ebat'a gelince ben küçük'ü sevdiğim için aldım.. cokda küçük değil x6 ile aynı boyutta hatta bıraz geniş.. 3.5'' .. eğer küçük geldiyse gidip c7 alınabilir.. ebat haricinde herşeyi aynı. tabii 280 tl gibi bir farkıda ödemek kaydı ile..

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.