Şimdi Ara

Nissan NOTE (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.216
Cevap
55
Favori
800.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: yeknet

mesela , arkaya bebek oto koltuğu konduğu zaman bagajı da çocuk arabası konacak kadar ayarlarsak, arka koltuk mesafesi normal bir insanın oturabilmesi için yeterli olur mu?
    Bagaja çocuk arabası ile birlikte başka bişey sığmıyorsa hiç araştırmayayım. Bayii ye de gidip kafa karıştırmayalım.

Skoda Roomster'a bakmayı düşündünüz mü? Aynı sınıfta bulunan kardeşlerinden çok daha geniş bagaj ve koltuk aralığı sunuyor.

http://www.skoda-auto.com/tur/model/roomster/homepage

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 9 Şubat 2007; 9:11:48 >

• Dün Note'u test ettim. 1.6 tekna otomatik. Düz vites test aracı herhalde hiçbir bayii de yok.
    Motor kalkışta biraz isteksiz gibi ama 2.vites ten sonra 110BG lik gücü hissedebiliyorsunuz. Hızlanma ve durma iyi. Ancak 1.4 motor bence yetmez. 1.6 alınmalı. Sürüş de oldukça konforlu ve rahat. İç mekanın ferahlığı ve yükseklik güven duygusunu pekiştiriyor. Müzik sistemi kumandalarının direksiyon simidi üzerinde olması iyi olmamış direksiyonun simetrisi bozulmuş gibi geldi bana. Ama genel olarak çok beğendim.
    Yalnız test aracının frenleri ötüyordu. Bu kuru havada yeni bir arabanın frenlerinin ötmesi biraz eksi puan oldu. Daha önce renault scenic test etmiştim. O da bariz şekilde sola çekiyordu ve çok ağır hızlanıyordu. Anında soğudum. Bence test aracı problemsiz olmalı.

Nissan'ın ve bazı markaların fiyatlandırma politikasına anlam vermek mümkün değil. Şubat ayı kampanyası diye 6300YTL indirimden bahsediyorlar aracın liste fiyatı 37,234YTL, çocuğa bile sorsanız bu aracın 37milyara satılamayacağını bilir. Fiyatları şişirip kampanyayı büyükmüş gibi göstermek çok ucuz bir pazarlama stratejisi. Liste fiyatı dediğin zaman o fiyattan da araç satman lazım. var mı 37 ye note alan? yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 12 Şubat 2007; 18:23:39 >

• quote:

Skoda Roomster'a bakmayı düşündünüz mü? Aynı sınıfta bulunan kardeşlerinden çok daha geniş bagaj ve koltuk aralığı sunuyor.

roomster'a da baktım. Ama maalesef listeme almam mümkün değil. Çok kalitesiz göründü bana. Fabia daha iyi mesela.
    koltuklar çok rahatsız, binek gibi değil ticari araç sanki. Ön cam çok küçük ve görüş açısı iyi değil. Plastik kalitesi yerlerde sürünüyor. Hele vites topuzu berbat.
    showroomdaki yeni aracın bile kapı lastiği yamulmuş açıp kapatmayla. çok dan dun ve boş gibi. Bir de simetri sıfır, ne camları ne koltukları hiçbiyeri birbiriyle uyumlu değil. Sanki toplama PC gibi. Benzinli olup donanım olarak biraz iyi olsun derseniz fiyat 33-35'e kadar çıkıyor. Metalik boya dahil herşey opsiyon.
    Artı olarak geniş bagaj ve arka yan camları güzel. koltuk aralığı Note ile aynı gibi. Açıkçası tipi de hoşuma gitmedi. Nissan note ile karşılaştıracak kalitede değil bence.

• quote:

Dün Note'u test ettim. 1.6 tekna otomatik. Düz vites test aracı herhalde hiçbir bayii de yok.
    Motor kalkışta biraz isteksiz gibi ama 2.vites ten sonra 110BG lik gücü hissedebiliyorsunuz. Hızlanma ve durma iyi. Ancak 1.4 motor bence yetmez. 1.6 alınmalı. Sürüş de oldukça konforlu ve rahat. İç mekanın ferahlığı ve yükseklik güven duygusunu pekiştiriyor. Müzik sistemi kumandalarının direksiyon simidi üzerinde olması iyi olmamış direksiyonun simetrisi bozulmuş gibi geldi bana. Ama genel olarak çok beğendim.
    Yalnız test aracının frenleri ötüyordu. Bu kuru havada yeni bir arabanın frenlerinin ötmesi biraz eksi puan oldu. Daha önce renault scenic test etmiştim. O da bariz şekilde sola çekiyordu ve çok ağır hızlanıyordu. Anında soğudum. Bence test aracı problemsiz olmalı.

Nissan'ın ve bazı markaların fiyatlandırma politikasına anlam vermek mümkün değil. Şubat ayı kampanyası diye 6300YTL indirimden bahsediyorlar aracın liste fiyatı 37,234YTL, çocuğa bile sorsanız bu aracın 37milyara satılamayacağını bilir. Fiyatları şişirip kampanyayı büyükmüş gibi göstermek çok ucuz bir pazarlama stratejisi. Liste fiyatı dediğin zaman o fiyattan da araç satman lazım. var mı 37 ye note alan? yok.

öncelikle aracı beğenmenize çok sevindim ki şüphem yoktu frenlerin ötmesine bir sebep şu olabilir bazen dsklerde fln aşırı tozlanma oluyor bu da ses yapabiliyor. fiyat politikalarındaki yorumlarınıza da katılıyorum.
    bu araca 1,4 ne kdr iyi olur bilemem ama 1,6 dan da şaşmamak gerekir

ankara AN NİSSAN da 1,6 tekna düz vites vardı ben onu denedim ve düz aldım (aslında aklımda otom vardı fakat düz vites sevdamdan vazgeçemedim ayrıcada vitesleri güzel geldi ).

• quote:

quote:

roomster'a da baktım. Ama maalesef listeme almam mümkün değil. Çok kalitesiz göründü bana. Fabia daha iyi mesela.
    koltuklar çok rahatsız, binek gibi değil ticari araç sanki. Ön cam çok küçük ve görüş açısı iyi değil. Plastik kalitesi yerlerde sürünüyor. Hele vites topuzu berbat.
    showroomdaki yeni aracın bile kapı lastiği yamulmuş açıp kapatmayla. çok dan dun ve boş gibi. Bir de simetri sıfır, ne camları ne koltukları hiçbiyeri birbiriyle uyumlu değil. Sanki toplama PC gibi. Benzinli olup donanım olarak biraz iyi olsun derseniz fiyat 33-35'e kadar çıkıyor. Metalik boya dahil herşey opsiyon.
    Artı olarak geniş bagaj ve arka yan camları güzel. koltuk aralığı Note ile aynı gibi. Açıkçası tipi de hoşuma gitmedi. Nissan note ile karşılaştıracak kalitede değil bence.

kesinlikle bu görüşlerinize de katılıyorum. bence roomster vw caddy binek, peugeot partner binek, citroen berlingo, renault kangoo binek gibi araçlarla aynı katagoride. zaten geçen haftalarda bir otomobil dergisinde de roomster bu tip ticari görünümlü binek araçlarla kıyaslanmıştı.

• Cell-im bey, sizce note'a hangi renk yakışıyor. Kırmızı olabilir diye düşünmüştük ama kırmızı opakmış.
    Lacivert, siyah sevmiyorum. Mavi de çok çocuksu öğrenci rengi gibi. Gümüş veya füme gri olabilir. Sütlü kahve nasıl acaba. Yabancı sitelerde metalik turuncu rengi var çok hoş. Ama sanırım Türkiye'ye gelmiyor. Web sitelerine renk seçeneği koyarken neden birer tane fotoğraf çekip koymuyorlar. Animasyon renkler gerçeği hiç yansıtmıyor.
  • Merhaba
    Cell-im beye sormuşsunuz ama bende fikrimi söylemek istiyorum.Benim aracım sütlü kahve , çok güzel durduğunu düşünüyorum.Ayrıca kir çamur pek göstermiyor.Son günlerde de çok tutulan bir renk.Özellikle üst sınıf araçlarda çokca görmeye başladım.
  • quote:

Meraktan duramadım ve bu akşam gidip bayii'de inceledim. Daha önce de bakmıştım ama alıcı gözle incelememiştim.
    Gerçekten gözüktüğü kadar küçük değilmiş. İç hacim beni oldukça şaşırttı. Arka koltuk genişliğinin ayarlanabilir olması çokgüzel ve en geri pozisyonda şoför koltuğunu kendime göre ayarladığımda (boyum 1.83 ve geriye yakın ayarlarım.) arkaya geçip oturdum nerdeyse 10-15cm diz mesafesi boşluk kalıyor. Arka koltuk rahatlığı güzel. Tavanın yüksek oluşu da harika. Bir tek bagaj mevzuu var ki o da çok sık şehirdışı seyahat yapılmıyorsa bence yeterli gibi. Arka koltukları makul bir seviyeye ayarlandığında üst sınıf hb bagajı kadar bagajı var denebilir. Corolla hb 'in 300 lt altında olduğu düşünülürse, gayet iyi sayılır. Plastik ve işçilik kalitesi olarak bişey söylemek zor. Görünüşte bir kusur yok, ancak birkaç bin km sonra ön konsoldan vs yerlerden sesler geliyor mu o önemli. Merivaya göre daha ferah daha geniş. idea'ya da bu konuda fark atar, modüs'e gözucuyla bakmam yetti öyle iğrenç tipli bir arabaya hayatta binmem zaten.
    Note, fiyatına göre alınabilecek bir araba. Yakın bi tarihte araba alma planım yok ama test sürüşü için uygun bir zamanda tekrar gidicem. Motor sessizlik, konfor, kullanış açısından da değerlendirmek lazım. Gerçi test araçları otomatik vitesmiş ama önceden haber verirsek düz vitesli de ayarlanabileceğini söylediler.

Bende 1.6 Tekna düz vites Note var. Şu an 5000 km'yi yenice geçtim. 3 ay oldu alalı. Her açıdan memnunum. İKi adet önemli ses geliyordu.
    Birisi çok bozuk yollarda direksiyon altından gelen bir tıkırtı. Servis sesi tespit etti. Direksiyon milinde boşluk varmış. Direksiyon mili garantiden değişti. Ses kayboldu. (aracın garantisi olmasa tamir ile halledilebilecek bir şeymiş ama garanti kapsamında değişmesi beni memnun etti.)
    Diğeri, dişli yollarda gelen bir zırıltı. Arabayı teslim almadan önce park sensörü taktırmıştım. tavan döşemesinin altındaki park sensörü kaplosu yapıyormuş o sesi. kablonun etrafına elyaf benzeri bir şey sardılar. O sesten de kurtuldum.
    Şu an her türlü yolda hiçbir ses yok. Torpidodaki hanımın el kreminin tıkırdaması hariç :)

• bazı yerlerde note için aile arabası tabiri dışında bayan arabası yorumu yapılmış. Ama açıkçası yolda gördüğüm note'larda hiç bayan sürücü görmedim. Ama micra bayan arabasıdır doğru. Sütlü kahve, açık bej gibi sanki, bence de hoş bir renk.
  • bence gümüş
    şu güzelliğe bir bakın

Nissan NOTE

Nissan NOTE

bayan arabası yorumuna bende çok şaşırdım hoş o testlerin çoğu yurtdışında yapılıyor ve ordaki dergilerden çevrilierek yazılıyor belki oradaki kullanıcılara göre bir değerlendirme yapmışlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cell-im -- 13 Şubat 2007; 22:23:00 >

• Yeknet selam,

Ben en basta bakir rengi ve sutlu kahve istemistim. Ama 2006 kasa bulamayınca gümüş aldım. Mavilerin içi siyah olduğu için tercih etmedim. Siyah da güzel bir alternatif. Ama bence bakır alınmalı.
    quote:

Cell-im bey, sizce note'a hangi renk yakışıyor. Kırmızı olabilir diye düşünmüştük ama kırmızı opakmış.
    Lacivert, siyah sevmiyorum. Mavi de çok çocuksu öğrenci rengi gibi. Gümüş veya füme gri olabilir. Sütlü kahve nasıl acaba. Yabancı sitelerde metalik turuncu rengi var çok hoş. Ama sanırım Türkiye'ye gelmiyor. Web sitelerine renk seçeneği koyarken neden birer tane fotoğraf çekip koymuyorlar. Animasyon renkler gerçeği hiç yansıtmıyor.
  • Merhaba,
    Arabamın ön bölümünden, özelliklede torpido gözü tarafından bozuk yollarda fazlaca tıkırtı sesleri gelmeye başladı.Titreşimlerden dolayı sanki plastik malzemeler birbirine çarpıyormuş gibi oluyor.Bu durum sizlerdede varmı? Beni biraz rahatsız etmeye başladı bu sesler.Yoksa kafama takmamalımıyım...
  • Kubat selam,

Benden tikirti gelmiyor henüz, 2400 km olduk. Duz bir yolda, her türlü aksesuari torpido vb gozlerden çıkartıp, 5. viteste gaza basmadan otobanda yokus asagiya giderken dinlemeyi denemeni tavsiye edebilirim bir kez de... Sonra bir de boşa alıp dene. Eğer tıkırtı, boşa alınca kesiliyorsa, aktarma organlarından birinden ses geliyor olabilir.

quote:

Orjinalden alıntı: ukubat

Merhaba,
    Arabamın ön bölümünden, özelliklede torpido gözü tarafından bozuk yollarda fazlaca tıkırtı sesleri gelmeye başladı.Titreşimlerden dolayı sanki plastik malzemeler birbirine çarpıyormuş gibi oluyor.Bu durum sizlerdede varmı? Beni biraz rahatsız etmeye başladı bu sesler.Yoksa kafama takmamalımıyım...
  • Merhaba Twingonote
    Ses düz yolda yüksek hızda olmuyor.Yani mekanik bir sorun yok. Şehir içi bozuk yollarda oluyor.Torpidodan geldiğini hissediyorum.Oralarda bir yerde bir temassızlık var zannedersem.İnsan araç sıfır olunca hiç ses gelmesini istemiyor.Gelen seslerde insanın canını sıkıyor.Daha önceden olmuyordu.Gerçi yollarımızda köstebek yuvası gibi sebeb bu olabilir.

Benim arabada 2400 km'ye gelmek üzere
    Teşekkürler
  • Arkadaşlar merhaba, bende aranıza geçen hafta 28/02 katıldım. Yani 1,4 tekna note mu aldım. Açık sütlü kahve renginde...
  • quote:

Orjinalden alıntı: buller3219

Arkadaşlar merhaba, bende aranıza geçen hafta 28/02 katıldım. Yani 1,4 tekna note mu aldım. Açık sütlü kahve renginde...

aracınız hayırlı uğurlu olsun. umarım herzaman sağlıklı mutlu ve keyifle kullanırsınız. bugüne kadar 1,4 motor hakkında forumda birşeyler konuşulmamıştı. ağırlıklı olarak kullanıcılarda 1,6 var. sizin yorumlarınızı çok merak ediyorum. motor hakkında tork yakıt tüketimi fln fln. bildiğim kadarıyla 1,4 tekna ile 1,6 tekna arasında donanım açısından bir fark yok. bu arada özellikle ankarada nissan note sayısı sürekli artıyor yollarda bütün note sahipleri birbirlerine selektör ile selam veriyor bu olay benim çok hoşuma gidiyor

• Ateşli nissan Note savunucuları....yaza doğru 1,6 otm. bir araba almak istiyorum...Note tercihlerim arasında...fakat yakıt konusunda teknik verilere pek inanmıyorum...note kullanıcıları olarak + ve - leri yazarsanız sevinirim....bir de 2.el bulamıyorum...forumu takip ediyorum...
  • bende tekna 1.6 var düz. hesabıma göre km de 190 - 200 ykr yakıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: tavakspor

Ateşli nissan Note savunucuları....yaza doğru 1,6 otm. bir araba almak istiyorum...Note tercihlerim arasında...fakat yakıt konusunda teknik verilere pek inanmıyorum...note kullanıcıları olarak + ve - leri yazarsanız sevinirim....bir de 2.el bulamıyorum...forumu takip ediyorum...

2. el birkaç tane arabam.com sitesinde var.
    bende 1,6 düz vites var. şu an 7700km de. 10 ekimde almıştım. deyim yerindeyse tepe tepe kullanıyorum arabamı. her koşulda her yükte deneme fırsatım oldu arabamı. ve her defasında note alarak ne kadar doğru bir karar verdiğimi düşündüm. herşeyden önce iç mekanı çok geniş, benim boyum 1,90a yakın. bundan önceki ve ailemdeki diğer arabalara ben sığıyordum fakat kimse arkama oturamıyordu. fakat note da geçip kendi arkama çok rahat oturuyorum. rodaj dönemi bitene kadar çok basmamaya gayret ettim o dönemlerde şehir içi 8,5lt/100km yakıyordu.(yol bilgisayarı verisi+ayrıca kendim hesaplayınca aynı değerler çıktı) fakat rodaj dönemi bittikten sonra hem araba daha seri olmaya başladı hemde tüketimi çok azaldı. şu an itibariyle şehir içi sürekli kalorifer açık ölçtüğümde 7,0lt/100km (yol bilgisayarı verisi+ayrıca kendim hesaplayınca aynı değerler çıktı). bana göre bu rakamlar 1,6 motor bi araba için gayet makul. tabi otomatikte durum nasıldır bilemiyorum
    özellikle tekna modelinin donanım seviyesi fazlasıyla yeterli. aracın + ları bence saymakla bitmez. nissandan önce paliom ve 206 ım vardı. onlarıda 0 km almıştım ama hiçbiri böyle güzel değildi. ayrıca şu an ailede opel astra 1.6, volvo s40 2.0 otomatik, honda civic 1.6 LS var. benim arabam bu araçlara göre o kadar rahatki bir yere gidileceği zaman herkez note ile gitmek istiyor

(-) olarak söyleyebileceğim 2 tane detay var.
    1.si aracın benzin deposu 45lt. bu bence 1.6 motor bir araç için ufak. en aşağı 60lt olmalıydı. hoş nissanın depoyu ufak yapmasındaki amaç muhtemelen aracın içini daha geniş tutabilmektir ki bunuda bence çok iyi başarmış.
    2.si eğer emniyet kemeri takmazsanız allahım öyle çıldırtıcı bir ses çıkarıyorki araba. bip bip bip. beyni şişiyor insanın. ben yolda her zaman emniyet kemeri takarım zaten fakat bazen otoparkta fln arabayı çekmek gerekiyor başladımmı susmuyor meret 90sn kadar ki bu da sizi çıldırtmaya yetiyor. gerçi euro-ncapten not almak için bu tür donanımlar gerekli artık.

bende aracı alırken aklımda birtakım soru işaretleri vardı. 2.eli yakıt tüketimi servisi yedek parçası fln. ama direksiyona geçince insan bütün dertlerini unutuyor. hayatımda kesinlikle pişman olmadığım tek şey nissan note u almamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cell-im -- 6 Mart 2007; 18:37:20 >

• quote:

Orjinalden alıntı: cell-im

quote:

Orjinalden alıntı: tavakspor

Ateşli nissan Note savunucuları....yaza doğru 1,6 otm. bir araba almak istiyorum...Note tercihlerim arasında...fakat yakıt konusunda teknik verilere pek inanmıyorum...note kullanıcıları olarak + ve - leri yazarsanız sevinirim....bir de 2.el bulamıyorum...forumu takip ediyorum...

(-) olarak söyleyebileceğim 2 tane detay var.
    2.si eğer emniyet kemeri takmazsanız allahım öyle çıldırtıcı bir ses çıkarıyorki araba. bip bip bip. beyni şişiyor insanın. ben yolda her zaman emniyet kemeri takarım zaten fakat bazen otoparkta fln arabayı çekmek gerekiyor başladımmı susmuyor meret 90sn kadar ki bu da sizi çıldırtmaya yetiyor. gerçi euro-ncapten not almak için bu tür donanımlar gerekli artık.

aynen tüm nissanlarda o ses çok uzun süre ötüyor. hatta gittikçe sesi artıyor gibi insana kafayı yedirtebiliyor. fakat araç sınıfına göre 10 numara

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.