Şimdi Ara

Nissan NOTE (32. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.216
Cevap
55
Favori
800.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sn Sungur ben sivasta yaşıyorum her taraf kar ve buz. Aracımda ön lastikler kar lastiği arka lastikler ise dört mevsim orjinal lastikler var. Geçen gün buz yolda giderken (60 km hızla) aracı denemek için kazıkladım. Aracın önü kesinlikle kaymadı fakat arka bir miktar yolda gezindi fakat dediğim gibi yerler tamamen buz idi. Karlı havada ise bir problem yaşamadım şu ana kadar. Temiz yollarda ise pek sorun görmedim. Selamlar.
  • Fotoyu ben senin adına yüklüyorum:
     Nissan NOTE
  • tamam işte ellerine sağlık bak ne kadar güzel olmuş resmi koyman oraya
    ama resmi çeken benim :-)
  • Efendim? Ben sana yardım etmek için koydum oraya bunu.
    quote:

Orjinalden alıntı: onceliano

tamam işte ellerine sağlık bak ne kadar güzel olmuş resmi koyman oraya
    ama resmi çeken benim :-)
  • Arkadaşlar sizlerin fikirlerinize ihtiyacım var. Ben aracımın tavanına bagaj yaptırmak istiyorum, fakat bagajın montajı sırasında tavana bir zarar gelmesin diye düşünüyorum. Böle bir sistem olduğunu duydum. Mıknatıslı veya vakumlu bagaj sistemi varmı? Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.
  • Şuraya danış bakalım:
    http://www.thulepartner.com/default.asp?islem=thule

quote:

Orjinalden alıntı: yiğido35

Arkadaşlar sizlerin fikirlerinize ihtiyacım var. Ben aracımın tavanına bagaj yaptırmak istiyorum, fakat bagajın montajı sırasında tavana bir zarar gelmesin diye düşünüyorum. Böle bir sistem olduğunu duydum. Mıknatıslı veya vakumlu bagaj sistemi varmı? Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.
  • twingonote nerelisin?
    ben izmirdenim
  • quote:

Orjinalden alıntı: yiğido35

Sn Sungur ben sivasta yaşıyorum her taraf kar ve buz. Aracımda ön lastikler kar lastiği arka lastikler ise dört mevsim orjinal lastikler var. Geçen gün buz yolda giderken (60 km hızla) aracı denemek için kazıkladım. Aracın önü kesinlikle kaymadı fakat arka bir miktar yolda gezindi fakat dediğim gibi yerler tamamen buz idi. Karlı havada ise bir problem yaşamadım şu ana kadar. Temiz yollarda ise pek sorun görmedim. Selamlar.

aracın yüksek yapısı nedeniyle virajlarda yana yatmadan dolayı dengenin biraz bozulacağını düşünüyordum ama demek doğru değilmiş.Yol tutuşunda bir problemi yok demekki.
  • Güncel
  • 1.5 dci tekna ile visia arasında ciddi bir donanım farkı var mı yani fazladan 3 milyar ödemeğe değermi
  • Bence değer; aklıma gelen farklar;aliminyum Jant,direksiyondan kumandalı müzik sistemi,yol bilgisayarı,otomatik klima,4 hava yastığı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Falcon41

Bence değer; aklıma gelen farklar;aliminyum Jant,direksiyondan kumandalı müzik sistemi,yol bilgisayarı,otomatik klima,4 hava yastığı.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    elektrikli arka camlar
    ön sis farları
    6lı Cd changer
    ön yolcu koltuğu minderi altında saklı bölme
    arka koltuklarda açılır kapanır masalar
    ön koltuk arkalarında fermuarlı cepler
    felxiboard bagaj bölmesi
    ön arka kol dayama
    elektrikli ve ısıtmalı aynalar
    gövde rengi aynalar, kapı kolları, kapı çıtaları

başka bir deyişle eğer imkanlar yeterse tekna donanımı 4/4lük. ama bütçe sınırlıysa visia donanımı da rakipleri düşünüldüğünde gayet başarılı

• quote:

Orjinalden alıntı: cell-im

quote:

Orjinalden alıntı: Falcon41

Bence değer; aklıma gelen farklar;aliminyum Jant,direksiyondan kumandalı müzik sistemi,yol bilgisayarı,otomatik klima,4 hava yastığı.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    elektrikli arka camlar
    ön sis farları
    6lı Cd changer
    ön yolcu koltuğu minderi altında saklı bölme
    arka koltuklarda açılır kapanır masalar
    ön koltuk arkalarında fermuarlı cepler
    felxiboard bagaj bölmesi
    ön arka kol dayama
    elektrikli ve ısıtmalı aynalar
    gövde rengi aynalar, kapı kolları, kapı çıtaları

başka bir deyişle eğer imkanlar yeterse tekna donanımı 4/4lük. ama bütçe sınırlıysa visia donanımı da rakipleri düşünüldüğünde gayet başarılı

güvenilk donanımı aynı die biliyorum ama dediğin gibi tekna daha iyi birde sunruf olsaymış aradaki fiyat farkını fazlasıyla hakedermiş

• Sn Cell-im;ayrıntı için teşekkürler
  • Arkadaşlar, size dci note yakıtı hakkında biraz bilği vereyim. Dün gidip depomu doldurdum 108 ytl. ile doldu. Katettiğim yola baktım 752 km. idi. Bu mesafe ortak kullanım şehir içi ve şehir dışı. Bence şu andaki yakıtı çok güzel, siz ne dersiniz. Ortak kullanım şu anda 143 krş. gözüküyor. Selamlar.
  • Sn Yiğido benim şehir içi 180 kuruş yakıyor fazla galiba
  • Arkadaşlar merhabalar,

Foruma yeni üye oldum. 3 hafta önce "1.5 dci Tekna Nissan Note" aldım. Araba ile ilgili bi takım problemleri birlikte çözebileceğimizi ümit ediyorum. Öncelikle,

1- Kullanma kılavuzu arabada mevcut olan bluetoothlu radyo ve yarı-otomatik klimayı kapsamıyor. Kullanma kılvauzunda sadece manuel ve tam otomarik klimanın tarifi var. Ama 2008 model note'larda yarı-otomatik klima var. Ayrıca kullanma kılavuzundaki 6'lı CD changer Bluetooth'lu model değil. Bluetooth'lu modelde telefon rehberi filan yapılabiliyor ama kılavuzda bu menülerden bahsetmiyor. Aldığım yere sordum haberleri yok.

2- Bu haftasonu ilk defa uzun yola çıktım. Ankara'dan İstanbul'a. Cuma gecesi Bolu dağında kar yağıyodu. Arabanın kaloriferini açıtık. En sonra 28 dereceye kadar sıcaklık ayar düğmesini çevirdik. En son ayarda araba o kadar sıcak oldu ki çok sıcakladık. Biraz daha az sıcak üflesin diye sıcaklık ayar düğmesini 1 tık soğuk tarafa doğru çevirdik. Bu sefer soğuk üflemeye başladı ve üşüdük. Yol boyunca bütün sıcaklık ayarlarını denedik. 28 yazan en son kademeye getirmediğimiz takdirde hep soğuk hava üfledi. Bir türlü arabanın iç sıcaklığını istediğimiz ayara getiremedik. Ya en son kademede çok sıcak oluyor ya da diğer tüm kademelerde soğuk hava üflüyor üşütüyor.

3- Araba vitesteyken ayağımı gazdan çekip tekrar gaza basınca vites kolu ileri geri oynuyor. Yani gaz kesip tekrar gaza basınca vites kolu haraket ediyor. Dolmuşlarda olduğu gibi. Beni rahatsız etti.

Bu problemlerle karşılaşan başka arkadaşlar var mı? Özellikle 2008'de bu yeni makyajlı ve bluetoothlu Note'u satın alanlar. Özellikle bu kalorifer ile ilgili problemi forumdaki tüm dizel note sahipleri deneyebilirler mi lütfen? Servise gittim bugün showroom'daki başka bir Note'un kaloriferini denedik. O da aynı şekilde yalnızca sıcaklık ayar düğmesi en sonra kadar (28 derece) çevirilince sıcak veriyor, diğer tüm derecelerde soğuk hava veriyor. Bu çok kötü. Bebeğimiz olacak, arabanın iç sıcaklığı bizim için çok önemli.

Bu konularda ortak çözümler bulabilirsek çok sevinicem. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim. Kazasız, mutlu günler.

• Sn Note şu an için aklıma gelenlere yanıt vereyim.Bluetooth bildiğim kadarı ile telefon için eğer uygun bir telefonunuz var ise bu amaçla kullanabilirsiniz.Klima kullanımı için ise ayarladığınız dereceye göre üfleme yapıyor.Sizin belirttiğiniz şekilde denemedim ama 28 derece altında da sıcak üfledi.Vites kolunda henüz bir problem yaşamadım.Kullanma klavuzunu tekrar inceleyeceğim.Kaloriferini tekrar sizin belirttiğiniz şekilde denemeye çalışacağım.Ben aracı 27 Aralık tarihinde almıştım.Makyajlı değil sanırım.
  • bende 1,6 otomatik tekna var. kliması otomatik. bu güne kadar dediğin gibi bir sorunla karşılaşmadım klima konusunda. kaça ayarladıysam o sıcaklığa getirdi. ama şu var, sen içeriyi 28e ayarladım diyelim. içerisini 26ya düşürmek istersen klimanın göstereceği tepki soğuk hava üflemek yönünde olacaktır. bu da sanırım yarı otomatik oluşundadır. yani aslında soğuk üflemeyerek beklemesi gerekir ama öyle olmuyor maalesef. bizimki otomatik olduğu için 26ya ayarla mesela 26ya gelince duruyor. o derecede de sabitleşiyor.

güle güle kullan arabanı. umarım severek kullanırsın.
    bizim de bebek 14 aylık. youtubede bartu yılmaz yaz izle :-)

araba her ihtiyacımı karşılıyor. değiştirmeyi düşünmüyorum. belki garanti bitince lpg taktırırım stepneye o kadar. yoksa performanssa performans güvenlikse güvenlik konforsa konfor geniş bir mekansa o da var. süper bir araba tabi bu fiyata

• quote:

Orjinalden alıntı: note

Arkadaşlar merhabalar,

Foruma yeni üye oldum. 3 hafta önce "1.5 dci Tekna Nissan Note" aldım. Araba ile ilgili bi takım problemleri birlikte çözebileceğimizi ümit ediyorum. Öncelikle,

1- Kullanma kılavuzu arabada mevcut olan bluetoothlu radyo ve yarı-otomatik klimayı kapsamıyor. Kullanma kılvauzunda sadece manuel ve tam otomarik klimanın tarifi var. Ama 2008 model note'larda yarı-otomatik klima var. Ayrıca kullanma kılavuzundaki 6'lı CD changer Bluetooth'lu model değil. Bluetooth'lu modelde telefon rehberi filan yapılabiliyor ama kılavuzda bu menülerden bahsetmiyor. Aldığım yere sordum haberleri yok.

2- Bu haftasonu ilk defa uzun yola çıktım. Ankara'dan İstanbul'a. Cuma gecesi Bolu dağında kar yağıyodu. Arabanın kaloriferini açıtık. En sonra 28 dereceye kadar sıcaklık ayar düğmesini çevirdik. En son ayarda araba o kadar sıcak oldu ki çok sıcakladık. Biraz daha az sıcak üflesin diye sıcaklık ayar düğmesini 1 tık soğuk tarafa doğru çevirdik. Bu sefer soğuk üflemeye başladı ve üşüdük. Yol boyunca bütün sıcaklık ayarlarını denedik. 28 yazan en son kademeye getirmediğimiz takdirde hep soğuk hava üfledi. Bir türlü arabanın iç sıcaklığını istediğimiz ayara getiremedik. Ya en son kademede çok sıcak oluyor ya da diğer tüm kademelerde soğuk hava üflüyor üşütüyor.

3- Araba vitesteyken ayağımı gazdan çekip tekrar gaza basınca vites kolu ileri geri oynuyor. Yani gaz kesip tekrar gaza basınca vites kolu haraket ediyor. Dolmuşlarda olduğu gibi. Beni rahatsız etti.

Bu problemlerle karşılaşan başka arkadaşlar var mı? Özellikle 2008'de bu yeni makyajlı ve bluetoothlu Note'u satın alanlar. Özellikle bu kalorifer ile ilgili problemi forumdaki tüm dizel note sahipleri deneyebilirler mi lütfen? Servise gittim bugün showroom'daki başka bir Note'un kaloriferini denedik. O da aynı şekilde yalnızca sıcaklık ayar düğmesi en sonra kadar (28 derece) çevirilince sıcak veriyor, diğer tüm derecelerde soğuk hava veriyor. Bu çok kötü. Bebeğimiz olacak, arabanın iç sıcaklığı bizim için çok önemli.

Bu konularda ortak çözümler bulabilirsek çok sevinicem. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim. Kazasız, mutlu günler.

1,6 TEKNA MT
     Nissan NOTE

1,4 VİSİA MT
     Nissan NOTE

öncelikle aracınız hayırlı olsun. çok güzel bir tercih. bebeğinizi de şimdiden Allah bağışlasın bahtı açık sağlıklı, mutlu uzun bir ömür yaşasın.
    yarı otomatik klima ne oluyor onu tam anlamadım. resim paylaşırsanız çok sevinirim. o yüzden bizim notelerin resimlerini koydum. birisi bnm eski arabam 1,6 Tekna MT, diğeri ise teyzemin 1,4 visia MT si. teknada tam otomatik klima, visiada manuel klima mevcut. en yakın zamanda bayiye gidip inceliycem yeni teknaları. 1,5 yıl kullandım kendi arabamı klima da ya da ısıtmada bir problem yaşamadım. Bildiğim kadarıyla teyzemin de bir şikayeti yok. serviste bence iyice inceletin klimanızı. vites konusunda biz problem yaşamıyoruz. yanlız bilidğiniz gibi dizel motor Renult'tan alınıyor. eğer şanzıman da Renault'tan alınıyor ise vitesin o hareketi yapması normal çünkü çoğu Renult modelinde en yaygın görülen vites özelliğidir. Mesela bizim şirkette Kangoo 1,5 dci var. onda da gaza basınca vites kolu oynuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cell-im -- 19 Mart 2008; 19:33:23 >

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.