Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (927. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.719.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 925926927928929
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sinan3405

quote:

Orijinalden alıntı: ozas_91

Almeraya turbo desem ne dersiniz?

Ben dusunmustum ustaylada sohbetini etmistim normal motor turbo basincina dayanmaz demisti bir turboyla olsaydi ben takardim kardesim maliyetide baya tutuyordu neredeyde bir motor parasi.

Bu işler para olmadan olmuyor malesef hocam Money talks

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MÜNÜRB

quote:

kanatta takıcan mı? özgün

Sanırım yanlış anladınız. turbo takacağım demedim. Almera turbolu nasıl olur dedim.

Almera turbolu guzel olur ozgun kardesim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• volverin üstad 2006 model 1.5 tekna 116000 km bir aracın debimetresi arıza lambası yanınca bozuk olduğu anlaşıldı.ancak özel serviste kendine çok güvenen bir usta bunların bozulmayacağını söyledi yeni nesil olduğu için.aracımda şuan çekişte sorun var ve rölantideyken araç devir ibresi yukarı kalkıp,aşağı iniyor ve 10 saniye sonra araç stop ediyor.bazen hareket halindeykende böyle oluyor.ayrıca usta katalizörü temizledi ve içindeki kömür diyim boşalttı.sorun olarak müşürler de değişirse düzelecekmiş.şimdiden teşekkürler.
  • murpol M kullanıcısına yanıt
    Rölanti dalgalanması ve ardından stop sorununun birçok sebebi vardır.Kendi aracım olsa makineye gerek kalmadan sebebini bulabilirim.
    Rölanti dalgalanmasından önce en son yapılan işlemi siz daha iyi bilirsiniz.Normal kullanım ve bakım aralığında debimetre daha uzun yıllar götürür.
    Ancak debimetre bozuksa bozulma sebebi vardır.Sebebini çözmeden yapılacak işlemde debimetre tekrar bozulacaktır.
    Debimetre genelde borularda hava kaçağından,diyotların oksitlenmesinden,soket yerinin elektriksel bağlantısından,kuru ve kirli hava filtresinden,debimetrenin sert darbe görmesi
    gibi sebeplerden bozulur.Sorun sadece debimetre ise arıza yeri bellidir.Her parça anormal bir durum varsa ömründen çok öncede bozulabilir.
  • megatron20 M kullanıcısına yanıt
    slm;

antalya da nissan doktoru lakaplı ali usta var,
    05333453040
    ben alanyadan genellikle ona götürüyorum...
    kolay gelsin...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MÜNÜRB

quote:

kanatta takıcan mı? özgün

Sanırım yanlış anladınız. turbo takacağım demedim. Almera turbolu nasıl olur dedim.

bu şekilde dememin sebebi zaten bana fazlası ile yetiyor bu güç ha turbo olsa kötü mü olur,tabiki iyi oluryanlız biraz hız cezası yerdik herhalde

• osman geçen hafta devirdaimi değiştirdim ses falan kalmadı,hafiften kaçak yapmaya da başlamış devirdaim şimdi iyi oldu sessiz sessiz gidiyorum,bu günde tampondaki düşüklük için gittim silivri de sanayide bir sürü kaportacı dolaştım son bir yıl içinde tampon değişecek dediler,tekirdağ çorluda bir kaportacıda 100 tl ye halletti el emeği göz nuru sabah 9 da gittim 12:30 da işim bitti abi kardeş iki usta sağolsunlar ilk günkü halinde tampon şu an.. onlar uğraşırken yanlarında takıldım da çok maharetliler yalnız bi 10 - 15 yıl sonra böyle ustalar bulunmayacak birçok yerde herhaldearkadan yetişen eleman yok birçok yerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜNÜRB -- 29 Eylül 2014; 9:05:53 >

• Bizim arkadaş beyaz aracını krem renge boyatmış,tavanada siyah karbon kaplama uygulamış.
    Kendisi aracı bana emanet etti muayene için. Acaba sorun olur mu bu durumlar?
  • volverin33 kullanıcısına yanıt
    Ah bi bu dediğiniz yerleri bilsem anasam da bakabilsem aracıma :) keşke Ankara da olsanızda üstat beraber baksak :) bu arada servise gitsem hem o arıza koduna hem de bi bakıma soksam nasıl olur ayrıca aracımda her zamanki gibi yyokuşlarda çekmeme sorunu var gecen gün İstanbul a gezmeye gittim Şişli de cok dik bi yokuşda kaldım aracı kaldıramadım ve muhtemelen balatayı sıyırdık duman ve koku geldi gaz yemedi araba ye yıgılıp kaldı defalarca denedim arkamda da bissürü araba vardı artık adamlara el ettim adamlar yandan geçtiler bende arka taraf sakinleşince yavas yavaş geri gelip düzlüğe cıkıp alternatif bi yoldan devam ettim gideceğim yere.Yokuşlarda çekmeme sorunu genelde Maf sensörü ile mi alakalı üstat ?
  • bkrkrc kullanıcısına yanıt
    Yokuşlarda çekmeme sorunu genelde:
    debriyaj sistemi
    krank sensörü
    triger zinciri
    katalitik konvektör
    Lastiklerin durumu
    ile alakalıdır.Debimetre yokuşta değil her yol durumunda kendini belli eder.
  • volverin33 kullanıcısına yanıt
    Anladım üstat teşekkür ederim bu söylediklerinii ya servise yada Ankara da iyi bir Nissan ustasına göstereyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

Bizim arkadaş beyaz aracını krem renge boyatmış,tavanada siyah karbon kaplama uygulamış.

Hocam normalde tavandaki karbon kaplamaya falan hafif kusur diye geciriyorlar. Fakat ruhsattaki renk ile aracin renginin uyusmadigini farkeden biri olursa muhtemelen kesin olarak muayeneden gecmeyecektir. Ancak farketmezlerse ki renk tonlari yakinsa farketmez diye dusunuyorum o durumda gecer. Eger firsatiniz varsa istasyonda ilgilenecek kisi vrya kisilerle aracla ilgilenirlerlen siz de lafa tutun biraz sohbet edin farketmemeleri icin. Benim sag arka lastik balonlu mesela agir kusur sayiliyor ama ben biraz lafa tuttum hic kimse cakmadi oyle gecmistim. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Çağrı Kendigül- 07 -

quote:

Bizim arkadaş beyaz aracını krem renge boyatmış,tavanada siyah karbon kaplama uygulamış.

Hocam normalde tavandaki karbon kaplamaya falan hafif kusur diye geciriyorlar. Fakat ruhsattaki renk ile aracin renginin uyusmadigini farkeden biri olursa muhtemelen kesin olarak muayeneden gecmeyecektir. Ancak farketmezlerse ki renk tonlari yakinsa farketmez diye dusunuyorum o durumda gecer. Eger firsatiniz varsa istasyonda ilgilenecek kisi vrya kisilerle aracla ilgilenirlerlen siz de lafa tutun biraz sohbet edin farketmemeleri icin. Benim sag arka lastik balonlu mesela agir kusur sayiliyor ama ben biraz lafa tuttum hic kimse cakmadi oyle gecmistim. :)

Cagri seni sikayet edecem tuv'e .

• quote:

quote:

quote:

selamlarımı da iletiniz derim sayın abim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Lastigi degistir kardesim halen oyle ise yada balonlu lastigi arkaya tak Allah korusun gumleme yaparsa onde sikinti olur.

• Arkadaşlar biraz araştırmalarım sonucunca yaptığım 2 uygulamayı foto ile yayımlıyorum sizlere...

Ön kapı Mugen Tip Cam Rüzgarlığı ve Gündüz Ledi ( Cob Technology Power LED 17cm x 2 )...

Cam rüzgarlığını birebir ölçülü uyumlu şekilde buldum. Aynı üründen ben de istiyorum diyen olursa yardımcı olurum

Not: Gündüz Ledi öğlen saatlerinde güneş ışığı tam araca önden vurduğu sırada çekildiği için Ledin parlaklığı fotoğrafta belli olmuyor sönük yanıyormuş gibi görünüyor oysaki öyle değil aksine gündüz dahi bariz şekilde parlaklığı belli oluyor. zaten akşam çekilen fotoda sağı solu ve 10 metre önünü bile aydınlattığından ne kadar güçlü yandığı belli oluyor.

Rüzgarlığa gelince: Cam tam açıkken veya yarım açıkken içeriye giren rüzgar sesi inanılmaz azaldı. Farfarfar şeklindeki esinti sesini oldukça azalttı ve cam açıkken eskisi kadar rahatsız etmiyor. Bu konuda kullanan arkadaşlar olursa ne demek istediğimi anlayacaktırlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Lastigi degistir kardesim halen oyle ise yada balonlu lastigi arkaya tak Allah korusun gumleme yaparsa onde sikinti olur.

Yok abi sağ arka tarafta o lastik. Tam 1 senedir öyle biniyorum ve 15 bin km garanti yaptı o şekilde yol. Zaman zaman 200 - 210 hızı gördüğüm bile oldu o lastiklerle. Çok uzun yol yaptım. Korkum yok çünkü ilk olduğu anda çok güvendiğim bir lastikçim var kontrol etmişti 2 tane tel kırılmış kurtarır dedi. 30tl gibi bir ücret karşılığında ilaçlı değişik bir malzeme kullanarak sıvı halden katı hale dönüştürerek çelik yama diye isimlendirilen yama yaptı iç kısımdan. Söylediğim gibi tam 1 sene oldu ve 15 bin km garanti yaptım. Herhangi deforma çatlama da yok henüz. Kışın pek uzun yol da yapmayız zaten kışı rahat geçirirbu şekilde ki arkada olması da ön tarafa göre avantajlı.

• merhabalar. aranıza yeni katıldım , artık ben de nissan almera sahibiyim. Aracım 2006 model visia plus modeli. bu forumu aracımı almadan önce de çok okudum. çok yararlı bilgiler de elde ettim ancak bir sorunum var ve bunu forumda bulamadım . aracımın motor arıza ışığı yanıyor . sebebine baktırdığımda "emme hava sıcaklığı sensörü" yazıyordu. bu sensör tam olarak nedir nerededir acaba ? yardımcı olabilirseniz çok iyi olur .
  • yu1136 Y kullanıcısına yanıt
    debimetrenin içindedir.
  • 
Sayfa: önceki 925926927928929
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.