Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (191. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.719.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

quote:

Orijinalden alıntı: onurphl

quote:

Orijinalden alıntı: izmirli_öğretmen

Araç durduğu yerde boş vitese al, el frenini çek içeri biri oturup deviri 3000-4000 arasına gelecek şekilde gaza basılı tutsun egsozdan çıkan dumana bak ordan anlayabilirsin yağ yakma olayını. Bir de aracı park ettiğin yerde yağ birikintisi oluyor mu onlara bak. Yoksa 113000 km Almera için daha yolun başında demek... Unutma bu Japon arabası motorundan korkma.

aracı sabah ilk çalıştırmada boşa alıp devri 5000e getirecek kadar gaz verdiğimizde beyaz duman atıyordu.sanırım sorun subap kapakları ile ilgili böylesi sıkıntı büyük :( fikri olan arkadaşlar ne diyorsunuz bu duruma beyaz duman hayra alamet mi?

Silindir contası yırtıksa veya silindir çatlak ise yağa su karışır yağın rengi kirli beyaz olur.bu durumda beyaz duman çıkar egzozdan. silindir çatlak yeri taşlanarak sorun halledilir.ilerlemiş safhasında ise motor rektefiyesi gerekir.senin ki çok ilerlememiş sanırım.subab kapakları lpg kaynaklı erimişse subab tamiri gerekir ve sonrasında subab yağlama sistemini eklemek gerekir aynı durumla karşılaşmamak için.geçmiş olsun adına üzüldüm.

iki ihtimal mevcut ya conta ya da supak kapakları.aracı motor soğukken radyatör kapağını açıp çalıştırdığımda kesik kesik gaz verdik.gaz verme ile paralel olarak radyatördeki suyu gözlemledik arkadaşla.su taşsaydı eğer contada sorun olduğunu düşünecektim ama araçta öyle bir sıkıntı herhangi bir su taşması yaşanmadı.ve beyaz duman soğukken ilk çalıştırmada atıyor motor ısınınca herhangi bir sıkıntı yok çok şükür.sorun büyük ihtimal subap kapaklarında gibi.bu hafta uğrayacam servise tam olarak sorun neymiş masraf neymiş bir öğreneyeim, bir an öncede sorunu halletmeliyim.tek korkum sorunun aşırı boyutta olup rektefiye gerektirmesi işte o zaman almeramdan ayrılmak zorunda kalabilirim.ama az bir ihtimal gbi rektefiye...gelişmeleri paylaşırım zaten.

buarada sorun tahmin ettiğim gibi subap kapaklarında ise ortalama olarak ne kadar masraf gider acaba?..

• [ima[DHVideo=
  • çöy ve metinnitem1 ilginize teşekkür ederim ,
    çöy kardeş sarj dinamosu zaten sesli çalışıyordu rulmanlarını değiştirdiler ama genede sesli çalışıyor bu kömürlerdenmidir. ayrıca
    arabayı bugün başka bir elektrikçiye götürdüm torpidonun altından bir elektronik kart söktü ve bunun kalorifer sistemi ile klimayı kontrol ettiğini söyledi yenisinin alınması gerekiyormuş , bu kartla ilgili bir sıkıntın oldumu bu konuda bir bilgin varmı nereden alabilirim çıkma mı alsam yan sanayisi varmıdır nereden bulabilirim servise sadece kartı götürdüğüm için bir fiyatta alamadım
    bu kart gerçekten klima ve ısıtma sistemini mi kontrol ediyor?
    teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: izmirli_öğretmen

Araç durduğu yerde boş vitese al, el frenini çek içeri biri oturup deviri 3000-4000 arasına gelecek şekilde gaza basılı tutsun egsozdan çıkan dumana bak ordan anlayabilirsin yağ yakma olayını. Bir de aracı park ettiğin yerde yağ birikintisi oluyor mu onlara bak. Yoksa 113000 km Almera için daha yolun başında demek... Unutma bu Japon arabası motorundan korkma.

aracı sabah ilk çalıştırmada boşa alıp devri 5000e getirecek kadar gaz verdiğimizde beyaz duman atıyordu.sanırım sorun subap kapakları ile ilgili böylesi sıkıntı büyük :( fikri olan arkadaşlar ne diyorsunuz bu duruma beyaz duman hayra alamet mi?

Silindir contası yırtıksa veya silindir çatlak ise yağa su karışır yağın rengi kirli beyaz olur.bu durumda beyaz duman çıkar egzozdan. silindir çatlak yeri taşlanarak sorun halledilir.ilerlemiş safhasında ise motor rektefiyesi gerekir.senin ki çok ilerlememiş sanırım.subab kapakları lpg kaynaklı erimişse subab tamiri gerekir ve sonrasında subab yağlama sistemini eklemek gerekir aynı durumla karşılaşmamak için.geçmiş olsun adına üzüldüm.

iki ihtimal mevcut ya conta ya da supak kapakları.aracı motor soğukken radyatör kapağını açıp çalıştırdığımda kesik kesik gaz verdik.gaz verme ile paralel olarak radyatördeki suyu gözlemledik arkadaşla.su taşsaydı eğer contada sorun olduğunu düşünecektim ama araçta öyle bir sıkıntı herhangi bir su taşması yaşanmadı.ve beyaz duman soğukken ilk çalıştırmada atıyor motor ısınınca herhangi bir sıkıntı yok çok şükür.sorun büyük ihtimal subap kapaklarında gibi.bu hafta uğrayacam servise tam olarak sorun neymiş masraf neymiş bir öğreneyeim, bir an öncede sorunu halletmeliyim.tek korkum sorunun aşırı boyutta olup rektefiye gerektirmesi işte o zaman almeramdan ayrılmak zorunda kalabilirim.ama az bir ihtimal gbi rektefiye...gelişmeleri paylaşırım zaten.

buarada sorun tahmin ettiğim gibi subap kapaklarında ise ortalama olarak ne kadar masraf gider acaba?..

250 tl gözden çıkar bence subab tamiri için.

• Bugün yine kimsenin bilmediği üst seviye teknik bir bilgi ile devam ediyoruz:

Eğer hava yastığı ikaz lambanız yanıp sönmeye başladıysa, servise gitmek istemiyorsanız, OBD cihazınız yoksa veya olan da HY ünitesine ulaşamıyorsa; vereceğim yöntemle HY ikaz lambasını söndürebilirsiniz:

Devamı talep üzerine gelecektir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

Bugün yine kimsenin bilmediği üst seviye teknik bir bilgi ile devam ediyoruz:

Eğer hava yastığı ikaz lambanız yanıp sönmeye başladıysa, servise gitmek istemiyorsanız, OBD cihazınız yoksa veya olan da HY ünitesine ulaşamıyorsa; vereceğim yöntemle HY ikaz lambasını söndürebilirsiniz:

Devamı talep üzerine gelecektir...

HEMEN TALEP EDİYORUZ ÜSTAT.HEYECANDAN ÖLECEM YOKSA.AİRBAG SİGORTASIYLA MI İLGİLİ YOKSA.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volverin33 -- 14 Ağustos 2011; 1:31:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: israfiliz

çöy ve metinnitem1 ilginize teşekkür ederim ,
    çöy kardeş sarj dinamosu zaten sesli çalışıyordu rulmanlarını değiştirdiler ama genede sesli çalışıyor bu kömürlerdenmidir. ayrıca
    arabayı bugün başka bir elektrikçiye götürdüm torpidonun altından bir elektronik kart söktü ve bunun kalorifer sistemi ile klimayı kontrol ettiğini söyledi yenisinin alınması gerekiyormuş , bu kartla ilgili bir sıkıntın oldumu bu konuda bir bilgin varmı nereden alabilirim çıkma mı alsam yan sanayisi varmıdır nereden bulabilirim servise sadece kartı götürdüğüm için bir fiyatta alamadım
    bu kart gerçekten klima ve ısıtma sistemini mi kontrol ediyor?
    teşekkür ederim.

başıma gelmedi almerada o kadar kurcalamama rağmen ama klima sistemi elektronik karttan olabilir sebeb.olmazsa düğmelerde bozuk olabilir.fakat şarj dinamosu daha önce tamirat görmüş ve rulmanları değişmişse yüksek ihtimal.lanet alet her yeri etkiliyor çünkü.

• arkadaşlar 2001 model 1.6 almera otomatik almayı düşünüyorum.tavsiye edermisiniz.kendi özelliklerimide söyliyim.arabanın en azından 140 lara kadar sorunsuz çıkmasını istiyorum.ve birazda iç gürültüsünün az olmasını istiyorum.bu özellikler almera için uygunmudur.Dürüst arkadaşlardan yardım bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertatem

arkadaşlar 2001 model 1.6 almera otomatik almayı düşünüyorum.tavsiye edermisiniz.kendi özelliklerimide söyliyim.arabanın en azından 140 lara kadar sorunsuz çıkmasını istiyorum.ve birazda iç gürültüsünün az olmasını istiyorum.bu özellikler almera için uygunmudur.Dürüst arkadaşlardan yardım bekliyorum.

burada herkes dürüst zaten dürüst olmayanın ne işi olabilir kanka. sadece bilgi paylaşımı var.iç gürültüsü hemen hemen eşdeğer arabalardaki gibi yol sesini alıyor içeri maalesef. ama bu rahatsız edecek kadar gürültü değil.temiz bulursan 140'larada çıkarsın 200'lerede.bence sen araç satın alırken dürüst satıcı bul,çünkü piyasada 2.eller malum.

• quote:

HEMEN TALEP EDİYORUZ ÜSTAT.HEYECANDAN ÖLECEM YOKSA.AİRBAG SİGORTASIYLA MI İLGİLİ YOKSA.

Ben de hemen yazıyorum:
    Airbag sigortasıyla değil, Almera'nın mistik özellikleriyle alakalı.

Bu işlem yüksek ihtimalle 2004 Model öncesinde çalışmayacaktır. Bilginize...

Hava yastığı Lambası Söndürme İşlem Basamakları:

1-) Anahtarı takın.

2-) Kontağı -marş basmadan- son konuma getirin.

3-) HY lambası 6sn sonunda söndüğünde tekrar yanmasına fırsat vermeden ani bir şekilde kontağı "0" konumuna alın.

4-) 1sn bekleyin

5-) [2,3,4] numaralı basamakları tekrar edin.

6-) [2,3,4] numaralı basamakları tekrar edin.

7-) [2,3,4] numaralı basamakları tekrar edin.

8-) Anahtarı son konuma getirin.

9-) Bu sefer lamba söner sönmez, kontağı kapatmadan marş basın.

Bu işlem sonunda eğer sisteminizde kalıcı bir sorun yoksa hava yastığı ikaz lambasından kurtulmuş olacaksınız. Daimi bir temassızlık vs. varsa işlem yapılmış olsa bile ikaz lambanız vakit kaybetmeksizin geri yanacaktır.

Bu işlemi uygulayan arkadaşlar sonucun geri bildirimini yaparlarsa memnun olurum...

• quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

quote:

Ben de hemen yazıyorum:
    Airbag sigortasıyla değil, Almera'nın mistik özellikleriyle alakalı.

Bu işlem yüksek ihtimalle 2004 Model öncesinde çalışmayacaktır. Bilginize...

Hava yastığı Lambası Söndürme İşlem Basamakları:

1-) Anahtarı takın.

2-) Kontağı -marş basmadan- son konuma getirin.

3-) HY lambası 6sn sonunda söndüğünde tekrar yanmasına fırsat vermeden ani bir şekilde kontağı "0" konumuna alın.

4-) 1sn bekleyin

5-) [2,3,4] numaralı basamakları tekrar edin.

6-) [2,3,4] numaralı basamakları tekrar edin.

7-) [2,3,4] numaralı basamakları tekrar edin.

8-) Anahtarı son konuma getirin.

9-) Bu sefer lamba söner sönmez, kontağı kapatmadan marş basın.

Bu işlem sonunda eğer sisteminizde kalıcı bir sorun yoksa hava yastığı ikaz lambasından kurtulmuş olacaksınız. Daimi bir temassızlık vs. varsa işlem yapılmış olsa bile ikaz lambanız vakit kaybetmeksizin geri yanacaktır.

Bu işlemi uygulayan arkadaşlar sonucun geri bildirimini yaparlarsa memnun olurum...

seni ayakta gücüm tükeninceye dek alkışlıyor,saygıyla eğiliyorum önünde üstat.

2004 önceside muhtemelen 5-10 kez arasında olabilir,her seferini denemek gerekir;2004 öncesi olan arkadaşların.bu tarz mistik özelliklerin focus ve primerada olduğunu biliyordum ancak almerada olduğunu bilmiyordum.ben birkaç kez gizli menüye girmeye çalıştım deneme yanılmayla beceremedim,belki var belkide yok bilemiyorum. ancak sana güveniyorum mutlaka beynin gizli menusunede girersin sen.

ayrıca bu bilgiyi hemen sitede yayınlayacağım haberin olsun.tekrar emeğini alkışlıyorum,teşekkür ediyorum.

• Herkese iyi pazarlar. Rektefiyeden sonra yakıt tuketimim yol bilgisayarında 11.51 12.21 dolaylarında geziyordu ancak dun itibari ile rektefiyeden sonra 4000 km yol yaptım ve su an sehir ici yakıt tuketimim 9,31 9,61 arasında oynuyor tahmin ediyorum 1000 km sonraki yag degisimi ve motor ayarlarından sonra dahada dusecektir. Ancak dikkatimi yol bilgisayarında tuketimin hemen altında arada cıkan EON yazısı cekti bunun ne anlama geldigini bilen varmıdır acaba??
  • herkese selam değerli almera kullanıcıları,
    tecrübenize istinaden soruyorum ben almeyrayı alalı 2 ay oldu küçük bir kaza geçirdim,
    yaptırdımmda ancak direksiyon biraz sert gibi geldi sizce bunun sebebi ne olabilir?
    arabanın sağ amoartisörünü sağ tablasını ve sağ akskafası ile aks rulmanını değiştirdim bunların etkisi olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_alpay

Herkese iyi pazarlar. Rektefiyeden sonra yakıt tuketimim yol bilgisayarında 11.51 12.21 dolaylarında geziyordu ancak dun itibari ile rektefiyeden sonra 4000 km yol yaptım ve su an sehir ici yakıt tuketimim 9,31 9,61 arasında oynuyor tahmin ediyorum 1000 km sonraki yag degisimi ve motor ayarlarından sonra dahada dusecektir. Ancak dikkatimi yol bilgisayarında tuketimin hemen altında arada cıkan EON yazısı cekti bunun ne anlama geldigini bilen varmıdır acaba??

Yol bilgisayarındaki tüm veriler dört dörtlüktür.hiçbir arıza yoktur.her değer uyum içindedir.aracın beyin ve yol bilgisayarı tamamen fabrikadan ilk çıktığı gibidir,uyum içinde çalışmaktadır.gelen voltaj,okunan değerlerde hiçbir hata yoktur demek.bu yazı genelde üst değer araçlarda olur ama benim hiç dikkatimi çekmedi.hayırdır kardeş yoksa nissan GT-R yazılımı felan mı yükledin.

• quote:

Orijinalden alıntı: israfiliz

herkese selam değerli almera kullanıcıları,
    tecrübenize istinaden soruyorum ben almeyrayı alalı 2 ay oldu küçük bir kaza geçirdim,
    yaptırdımmda ancak direksiyon biraz sert gibi geldi sizce bunun sebebi ne olabilir?
    arabanın sağ amoartisörünü sağ tablasını ve sağ akskafası ile aks rulmanını değiştirdim bunların etkisi olabilir mi?

KESİNLİKLE.ustana ugramalısın tekrar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: m_alpay

Herkese iyi pazarlar. Rektefiyeden sonra yakıt tuketimim yol bilgisayarında 11.51 12.21 dolaylarında geziyordu ancak dun itibari ile rektefiyeden sonra 4000 km yol yaptım ve su an sehir ici yakıt tuketimim 9,31 9,61 arasında oynuyor tahmin ediyorum 1000 km sonraki yag degisimi ve motor ayarlarından sonra dahada dusecektir. Ancak dikkatimi yol bilgisayarında tuketimin hemen altında arada cıkan EON yazısı cekti bunun ne anlama geldigini bilen varmıdır acaba??

Yol bilgisayarındaki tüm veriler dört dörtlüktür.hiçbir arıza yoktur.her değer uyum içindedir.aracın beyin ve yol bilgisayarı tamamen fabrikadan ilk çıktığı gibidir,uyum içinde çalışmaktadır.gelen voltaj,okunan değerlerde hiçbir hata yoktur demek.bu yazı genelde üst değer araçlarda olur ama benim hiç dikkatimi çekmedi.hayırdır kardeş yoksa nissan GT-R yazılımı felan mı yükledin.

Sevgili ustadım cöy, herhangi bir yazılım oynaması yapmadım tabiki ama eon yazısını cok sık goruyorum resmini ceker koyarım :) bende ekonomi falan sanıyordum demekki cok farklı bi anlamı varmıs :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: meceki

arkadaşlar herkese iyi akşamlar almeramın radyo anteni çubuk kısmı dibine yakın bölgeden kırılmış.servise sordum 106 tl fiyat verdiler ankara da bulabileceğim orjinali veya ona uyumlu anten çubuğu varmı varsa nerden bulabilirim sadece demir olan kısım lazım yardımcı olabilirseniz sevinirim cevaplar için teşekkürler

TIKLA

sayın çöy verdiğiniz bilgi için teşşekkürler.anten gayet güzel oldu

• sayın çöy ustaya aracı teslim almadan önce sordum bindi aracı haraeket etirmeden olduğu yerde direksiyonu sağa sola çevirdi hiçbirşey yok dedi gayet iyi dedi ama ben eminim bu direksiyon biraz sert yağında eksiklik varsa bu olabilirmi birde
    geri vitese atıp direksiyonu tam tur çevirip dayattığımda garip bir gıjjjjj diye ses geliyor bu heriki yöne çevirip hareket ettiğimde oluyor
    bunuda sordum, usta direksiyonu sonuna kadar çevirme dedi o zaman olmaz
    denedim evet olmadı ama ben bu arabayı ilk defa kullanmıyorumki öncedende böyle kullannırdım hiç ses gelmezdi
    anlayamadım gitti. bu ses direksiyon pompasında sıkıntı olduğunumu gösterir, sertleşmeninde sebebi olabilir mi
    bilgi verirsen sevinirim teşekkür ederim
  • vipmail123 arkadaş sana teşekkürü bir borç biliriz imza almera kullanıcıları.
    hava yastığı ile ilgili vermiş olduğu formül tarafımdan uygulanmış olup sonuç lamba artık yanmıyor
    ne diyeyim bu forumu bunun için seviyorum teşekkürler
    çöy kardeş m_alpay arkadaşın belirttiği eon yazısı bendede yanıyor ama benim merakım bu veriler
    gaz kullanırken ne derece doğruyu yansıtır.
  • Arkadaş selam, 2006 yılından buyana 1.6 114 beygir 2001 otomatik sedan almera kullanıcısıyım.60.000 km'de lastik firmasında bir yönetici arkadaşımdan almıştım.Şuan 140.000'de sadece ahav akış debimetresi sorun çıkardı onuda geçen ay değiştirdim.Diğer standart bakımları normal.2007'de atiker lpg taktırdım.Yorumlardanda anlaşılacağı gibi içiniz rahat olsun.

2001 114 bg 1.6 140000 km
  • 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.