Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (107. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bugün nissan servisine gittim yağ,yağ filtresi hava filtresi ve çöy arkadaşımızın söylediği motor koruyucusundan kulandılar
    1) yağ 47 tl
    2) yağ filtresi 17 tl (orjinal)
    3) hava filtresi 20 tl orjinal değil orjinali 40 tl fakat bunu tavsiye ettiler
    4) motor koruyucusu aamerikan ürünü adını tam hatırlamıyorum 40 tl
    toplamda işçilik ile beraber 140 tl aldılar
    2 gün önce hava akış debimetresini orjinali ile değiştirdim 1 hafta kullandıktan sonra değişiklikleri paylaşıcam tekrardan yardım eden arkadaşladan allah razı olsun.

bu arada nissandan çıkan buji champion rc9mcc4
  • sayın vipmail123 2006 nissan almera aşağıdaki protokollerden hangisini desteklemektedir ve OBD soket yeri obd1 midir obd2 midir.

SAE J1850 PWM (41.6 kbaud)

SAE J1850 VPM (10.4 kbaud)

SAE J1939

ISO 9141-2 (5 baud init.10.4 kbaud)

ISO14230-4 KWP(5 baud init.10.4 kbaud)

ISO14230-4 KWP(fast init.10.4 kbaud)

ISO15765-4 CAN (11 baud init.500 kbaud)

ISO15765-4 CAN (29 baud init.500 kbaud)

ISO15765-4 CAN (11 baud init.250 kbaud)

ISO15765-4 CAN (29 baud init.250 kbaud)

ISO15765-4 CAN (29 /11baud init.250 kbaud)
  • Merhaba arkadaşlar nasılsınız? Uzun zamandır foruma giremiyordum. tüm yazıları okudum. Lpg konusunda İstanbul Anadolu yakasında oturanlar Sarıgazide Total ve Full petrollerde LPG 2.04 TL Ayrıca Full'de benzin ve dizelde çok indirimli. Arada bir gelin depoları Fulleyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakalov

arkadaşlar bugün nissan servisine gittim yağ,yağ filtresi hava filtresi ve çöy arkadaşımızın söylediği motor koruyucusundan kulandılar
    1) yağ 47 tl
    2) yağ filtresi 17 tl (orjinal)
    3) hava filtresi 20 tl orjinal değil orjinali 40 tl fakat bunu tavsiye ettiler
    4) motor koruyucusu aamerikan ürünü adını tam hatırlamıyorum 40 tl
    toplamda işçilik ile beraber 140 tl aldılar
    2 gün önce hava akış debimetresini orjinali ile değiştirdim 1 hafta kullandıktan sonra değişiklikleri paylaşıcam tekrardan yardım eden arkadaşladan allah razı olsun.

bu arada nissandan çıkan buji champion rc9mcc4

1,5 Almerada rc9mcc4 diye bir buji kullanılmamış görünüyor.

Daha önce yazmıştım, tekrar olsun. Orjinal'i dışındaki hava filitre elemanları, MASS AIR FLOW (Debimetre) arızalarının daha çabuk sürelerde tekrarlanmasına sebep olabilir.

MASS AIR FLOW servislerde çok pahalı diyen arkadaşlar, sadece sensör kısmını değiştirebilirler..
    Parça numarası 22680-6N21A KDV Dahil 344,74 TL dir.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manager79 -- 25 Şubat 2011; 13:38:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

farın içine giren su damlacıklarını nasıl yok edebiliriz? farı komple söküp silebilir miyiz?

Bunun için farı açmanıza gerek yok. Far sıcakken arka kapaklarını açın. Bir süre sonra sonra geri kapatın. Farın bir yerinde çatlak vs. yoksa sıkıntı epey azalır. Zaten farların soğuk havada, kapatıldıktan sonra buğulanmaları normaldir. Ve fizik kuralıdır. Buharlanmaması için farın içindeki havanın, atmosferdeki su buharından arıtılmış olması gerekir ki, bu da mümkün değil...

quote:

...LPG airbag ışığının yanıp sönmesine ve airbagların devre dışı bırakılmasına yol açar mı;eğer öyleyse vay ki vay LPG üreticilerine....

Tamircilerin en kolay kaçış yolu her şeyi LPG'ye bağlamak. 20.000km'dir arıza ışığı yakmayan LPG'li aracımda; arıza ışığı yandığında tamircilerin çoğu lpg'den dolayı olduğunu, aracımda bir sıkıntı olmadığını söyledi. Motorun aklı 20.000km sonra mı yerine geldi???

quote:

Orijinalden alıntı: manager79
    ...MAF...sadece sensör kısmını değiştirebilirler...344,74 TL dir.

Serviste bu parça ayrıca satılıyor mu? Bunu çıkarmak için hiçbir yerde bulunmayan 5 köşe t20 delikli torx tornavida gerekiyor. Zaten MAF bundan ibaret. Gerisi plastik kutudan oluşan, arızalanması(kırılma, çatlama hariç) imkansız bir parça. Yani maddi değeri olan parça sensör. Komple MAF 1.100TL iken sensörünü 345TL'ye vereceklerini açıkçası sanmıyorum.

Ayrıca bu piyasada 200TL'ye satılan 005 kodlu debimetrenin sensörü de olabilir. Çünkü kriter 90bg'e göre seçilmiş. Sonuç olarak; 094 kodlu orjinal MAF zaten 320TL. Sadece sensöre 345TL vermeye hiç gerek yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

quote:

farın içine giren su damlacıklarını nasıl yok edebiliriz? farı komple söküp silebilir miyiz?

Bunun için farı açmanıza gerek yok. Far sıcakken arka kapaklarını açın. Bir süre sonra sonra geri kapatın. Farın bir yerinde çatlak vs. yoksa sıkıntı epey azalır. Zaten farların soğuk havada, kapatıldıktan sonra buğulanmaları normaldir. Ve fizik kuralıdır. Buharlanmaması için farın içindeki havanın, atmosferdeki su buharından arıtılmış olması gerekir ki, bu da mümkün değil...

quote:

...LPG airbag ışığının yanıp sönmesine ve airbagların devre dışı bırakılmasına yol açar mı;eğer öyleyse vay ki vay LPG üreticilerine....

Tamircilerin en kolay kaçış yolu her şeyi LPG'ye bağlamak. 20.000km'dir arıza ışığı yakmayan LPG'li aracımda; arıza ışığı yandığında tamircilerin çoğu lpg'den dolayı olduğunu, aracımda bir sıkıntı olmadığını söyledi. Motorun aklı 20.000km sonra mı yerine geldi???

quote:

Serviste bu parça ayrıca satılıyor mu? Bunu çıkarmak için hiçbir yerde bulunmayan 5 köşe t20 delikli torx tornavida gerekiyor. Zaten MAF bundan ibaret. Gerisi plastik kutudan oluşan, arızalanması(kırılma, çatlama hariç) imkansız bir parça. Yani maddi değeri olan parça sensör. Komple MAF 1.100TL iken sensörünü 345TL'ye vereceklerini açıkçası sanmıyorum.

Ayrıca bu piyasada 200TL'ye satılan 005 kodlu debimetrenin sensörü de olabilir. Çünkü kriter 90bg'e göre seçilmiş. Sonuç olarak; 094 kodlu orjinal MAF zaten 320TL. Sadece sensöre 345TL vermeye hiç gerek yok...

Bazen kötü lpg aldığınızda ya da arabayı fazla zorladığınızda arıza ışığını yakabiliyor. neden, fakir-zengin hava-yakıt karışımı...

• quote:

Orijinalden alıntı: izmirli_öğretmen
    Bazen kötü lpg aldığınızda ya da arabayı fazla zorladığınızda arıza ışığını yakabiliyor. neden, fakir-zengin hava-yakıt karışımı...

Tabiki bu durum mümkündür. Ama lambda sensörü bozukken bile bu teşhis konulmaz ki.
  • MASS AIR FLOW servislerde çok pahalı diyen arkadaşlar, sadece sensör kısmını değiştirebilirler..
    Parça numarası 22680-6N21A KDV Dahil 344,74 TL dir.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

arkadaşlar servisin söylediği ve gösterdiği buji buydu..bu arada hava akış debimetresini bosh'tan buyuk ricalarla aldım çünkü sadece firmalara satışı varmış ve fiyatı 200 tl dir.

• quote:

...bu arada hava akış debimetresini bosh'tan buyuk ricalarla aldım çünkü sadece firmalara satışı varmış ve fiyatı 200 tl dir.

Hiç büyük ricalara gerek yok. Zaten "Bosch 0 280 218 005" MAF sensörünün piyasa fiyatı da 200TL. Ama 98bg versiyonlara uyumlu değil. 094'ün biraz daha farklı boyutta ölçüm yapabildiğini duydum.

Buyrun güvenilir bir siteye ait link: Tıklayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soğutucu -- 26 Şubat 2011; 0:59:32 >

• -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soğutucu -- 26 Şubat 2011; 0:59:16 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

22680-6N21A ayrı olarak satılır ve dediğim gibi 344,74 TL dir. Piyasada komplesi daha ucuz buna ne gerek var diyenler için; Parçanın 2 yıl garantisi olup, Turkiye genelinde geçerlidir.

• quote:

Almera far meselesine biraz daha açıklık getireyim:

İlk üretilen Almeralar'da sağdaki gibi arka tarafı siyah kalitesiz mercekler kullanılmış. Ve bunlar çok kısa sürede kararıp, aydınlatamaz hale geliyor. Soldaki ise daha sonra ve daha kaliteli malzemeden üretilmiş çok kaliteli bir mercek. Farınızın merceğinin hangisi olduğunu ampul kapağını açarak görebilirsiniz. Eğer merceğinizin arka kısmı siyah renkli ise geçmiş olsun. Mercek değişimi veya far değişimi yapmanız gerekir...

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Ekleme: Toyota Avensis'te de aynı mercekler kullanılıyor. Avensis ile ilgili araştırma da yapabilirsiniz...

Konuyu görünce aklıma geldi..
    2003 Sonrası Almera'lar için Garantiden far değişim kampanyası yapılmıştı.
    Daha önce kampanyadan yararlanmayan bir arkadaş, yetkili bir servise müracat edip; Kampanya devam ediyormu ? Aracı belirtilen saşe numarası arasındamı diye sorgulama yapabilir.

Ayrıca Airbag arıza ışığı genelde, koltuk altındaki kablolardan ötürü yanar..
    Kontak açıkken koltuk ayarı yapılsa bile ışık yanabilir.
    Kablonun bağlantı soketleri zaman içinde bozulup, temassızlık yapabiliyor.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manager79 -- 26 Şubat 2011; 9:59:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zyozkan

fazla buyutemiyorum uyarı veriyor..bu nasıl

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

EN ÜSTTE
    1-A/T control yani otomatik transmisyon kontrol sigortası:10A
    2-elektronic parts:10A
    3-O2 sensör:10A
    4-RR defog bugu giderme:20A
    5-hazard lamp:20A
    6-power socket:15A
    7-Stop lamp:10 A
    8-Mirror:10A

ORTADA
    1-engine control:10A
    2-airbag:10A
    3-Fuel injector:10A
    4-blower motor:10A
    5-AİR CON:10A
    6-BLOWER MOTOR:15A
    7-ROOM LAMP:10A

ALTTAKİLER
    1-ABS:10A
    2-METER:10A
    3-FUEL PUMP:15A
    4-RR WİPER:15A
    5-WASHER:15A
    6-RR WİPER:20A
    7-CIG LIGHTER:15A
    8-STARTER SIGNAL:10A

eksik ya da fazlalıklar ESP,far sensörü,park sensörü,alarm,arka sis lambası sigortalarıdır ve yerleridir.sonradan ekleme yapılabilir diye boş bırakılmıştır.ayrıca olması gerekenden fazla sigorta takılmışmı kontrol edilebilir.yoksa sigorta değil bağlı olduğu parça yanar.bu arada çakmaklığın sigortası yanmışsada motor arıza lambası yanar,bilginize.ortadaki 1 numaralı 10A lik sigorta kutusu motor arıza lambasının oluyor.corollada reset çekmek için kullanırdım.hiçbir kod silinmezdi.acaba almera nasıl tepki verecek.ilerleyen zamanlarda deneyeceğim.

• motor lambasının sigortasını çıkardım,kontak açtım ama marşa basmadım.10 saniye bekledim.kontak kapatıp sigortayı taktım.bilgisayarın hepsi sıfırlandı.km sayacıda sıfırlandı.şimdi 100 km lik yola çıkıyorum.bir deneyim bakalım yakıtta azalma var mı.basit arıza kodlarını siliyor mu.sırf almera bilimine hizmet etmek amaç.
  • çöy olmazsa seninle bi tane nissan servisi açalım çoğu nissancıdan fazla bilgisi var forumdakilerin
  • quote:

22680-6N21A ayrı olarak satılır ve dediğim gibi 344,74 TL dir. Piyasada komplesi daha ucuz buna ne gerek var diyenler için; Parçanın 2 yıl garantisi olup, Turkiye genelinde geçerlidir.

Sizce Bosch'un garantisiz mal satma ihtimali var mı? Bu parçanın orjinali zaten Nissan değildir. Bosch'un parçasına Nissan damgası basılarak araca takılmıştır. Yani en orjinali Bosch'tur...
  • quote:

çöy olmazsa seninle bi tane nissan servisi açalım çoğu nissancıdan fazla bilgisi var forumdakilerin

iflas ederiz dostum.zaten almeracıların hepsi bilinçli;araçlarıda sağlam.ama debimetre servisi açabiliriz.

• quote:

senin dediğin parçanın markası nedir.debimetreler zaten 2 yıldan fazla gidiyor.eminim senin dediğin parçada bosch ürünüdür.çünkü bosch üretiyor üzerine sadece isim,seri no koyuyorlar.fiat ürünleri geneli böyle,oradan biliyorum çünkü.
  • arkadaşlar sigorta kutusu hakında yanlışım var mı yok mu,yorumlarınızı , tecrübelerinizi,düşüncelerinizi bekliyorum.
  • uzun yoldan mıdır bilmiyorum ama 100 km de 7.5 lt lpg tükettim.ayrıca bugün sahil kenarına gezmeye gittik.yanımda götürdüğüm ufaklıklar nasıl açtıysa kaputu açmışlar.motorun içini koca hortumla suyla dakkalarca yıkamışlar.lastik,airbag,bakım,vergi,trafik cezası anamı ağlattı zaten.birde bu mu başıma gelecekti diye artık almeramla kendimi denize atayım dedim.tek kontakta çalıştı.çok şaşırdım.hiçbir sorun çıkmadı.mannnyak araba şu almera.
  • 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.