Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1023. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10211022102310241025
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bence kaplama yapılabilir. boyandığında araç hasar görmüş muamelesi görüyor. kaplama biraz da için acımadan çıkarıp tekrar tekrar yapabileceğin bir şey. ben yazın kendim yapmayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekirkubat

Arkadaşlar manuel şanzıman için API GL-4 mü ATF Dex II mi?

Elimde Dex II var 2.5lt atmayım :D

İlla sakal bıraktıracan değil mi?

Şimdi API GL-X nnW ile ATF DEX ?? aralarındaki farkı anlayalım. (X,nn ve ?? yazmamın sebebi farklı modeller var olmasındandır.)

Viskozite (akmazlık) akışkanlığa karşı direnç olarak tarif edilir. Viskozite, bir akışkanın yüzey gerilimi altında deforme olmaya karşı gösterdiği direncin ölçüsüdür. Sıvılar da Sıcaklık arttıkça Viskozite miktarı azalır ki bu istemediğimiz bir durumdur.

Şimdi API GL-4 /GL-5/GL-6 modelleri var ve hepsinin ayrı ayrı 80w/90w/140w modelleri var. Bunların hepsi kendine göre akmazlık değeri var.

Örneğin 100 derecede 80w akmazlık değeri 10-13 arasında iken 140w modeli 28-33 arasındadır. Dolayısıyla 140W modelin akmazlık miktarı daha iyidir.

Bilinen bir örnek vereyim. Bir suyun sıcaklığı 10 °C den 100 °C çıktığında, suyun viskozitesi 1.57 cP den 0.28 cP ye düşer ve şöyle düşünün. normal oda sıcaklığından ki 1lt. suyu hafif meyilli bir yerde belirli bir mesafeyi ölçerek üzerini çizin ve suyu dökün. çizgiye ulaşma zamanını ölçün. sonra 100derece 1lt. suyu aynı yere dökün ve çizgiye ulaşma zamanını ölçün.

Sıcak bir su soğuk suya göre biraz daha geç ulaşacaktır. Tabi bu durum mili saniyeler ile ölçülür.

Yavv yine çenem düşürdünüz... klavyeyi alınca yazmaya başladım...

• hacım estağfirullah olur mu hiç ben seni sık boğaz etmemek için buraya da sordum. tam anlamadım verdiğin cevabı kafamda otursun diye. yoksa hiç olur mu öyle dikkate almıyor gibi olmayım. misal inan şimdi bile tam anlamadım. sence DEX mi?

Ben zaten aslında sen fazla al dedi diye 0.5lt yeterken 3lt aldım. gerçi 3.9lt gerekiyor diyor mauel. 2lt daha alam dursun. dimi?

ama bu arada viskozite ile ilgili güzel bilgiler aldım. ben sana zıt gitsem daha mı faydalı olacak ne dersin :D

eke ben şanzıman yağı ile ilgili teknik dökümanındaki bilgileri de koyayım buraya birilerine yardımcı olur belki.

• quote:

Orijinalden alıntı: bekirkubat

hacım estağfirullah olur mu hiç ben seni sık boğaz etmemek için buraya da sordum. tam anlamadım verdiğin cevabı kafamda otursun diye. yoksa hiç olur mu öyle dikkate almıyor gibi olmayım. misal inan şimdi bile tam anlamadım. sence DEX mi?

Ben zaten aslında sen fazla al dedi diye 0.5lt yeterken 3lt aldım. gerçi 3.9lt gerekiyor diyor mauel. 2lt daha alam dursun. dimi?

ama bu arada viskozite ile ilgili güzel bilgiler aldım. ben sana zıt gitsem daha mı faydalı olacak ne dersin :D

eke ben şanzıman yağı ile ilgili teknik dökümanındaki bilgileri de koyayım buraya birilerine yardımcı olur belki.

Sorun değil... Sen istersen GL-4 özellikli yağ satın al koy.

Dikkat edersen dökümanların çoğu anlaşmalı firmaların markalarını tavsiye ediyor. Madem o firma o kadar iyi neden diğer araba firmaları farklı marka yağ kullanıyor. Salak mı bunlar.

İşin espirisi aşağı yukarı yağlar aynı. Piyasada bakarsanız ELF, Castrol, Shell, Bp firmalar uzayıp gidiyor. Sırf reklam bu işler...

Normalde renaultta tavsiye edilen. ELF... Ne yani castrol, bp, shell vs... marka koyunca araba bozulacak mı?

Gelmeyin bu oyuna... Elindeki yağın kalitesine güveniyorsan koy gitsin. ekstra masrafa değmez..

Hem fark edelim ki sen GL-4 aldın. Aldığın ürün ya sahteyse... (Attım kurçuğu... Bakalım ne yapacan )

• sitede problem var galiba... yazdıklarım eksik gidiyor..
  • Arkadaslar aux girisi aldim bu teyibe direk soketle baglanan bugun elime ulasti resimleri inceledim 2 adet 12v elektrik alacakmisiz nerden alacaz bunu o resimde tam cikmamis yardimci olur musunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasin8584

Arkadaslar aux girisi aldim bu teyibe direk soketle baglanan bugun elime ulasti resimleri inceledim 2 adet 12v elektrik alacakmisiz nerden alacaz bunu o resimde tam cikmamis yardimci olur musunuz

Teyp 12v girişinden veya çakmaklık girişinden paralel alabilirsin.
  • ustad bugun dikkatimi cekti tam da tesbit edemedim ama sanki gazda iken eksozdan bildigin antifirizli su atiyor sanki direkt radyotorden eksoza gelir gibi zaten dun gazcida su hortumlarinin kelepce ve T lerini degistirtmistim. Aracın su eksiltmesinden bahsetmistim, gaz beynine giden su hortum ve T sinden kaçırıyordu onlari yaptırdım, islem bitince usta motoru bir iki kez devirlendirdi, sonra eksozun oraya yarim yada bir çay bardagi kadar su atmış ustaya dedim normal fln dedi fazla dikkatimi cekmemisti ama bugun aracla hafif meyilli bir yerde durdum zaten eksoz dumanini takip ediyorum duman biraz fazla gibi geldi indim baktim yere su damlatmis biraz, bu su buraya nasil geliyor bir fikrin varmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muraterr -- 3 Şubat 2015; 21:02:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpzoom

quote:

Arkadaslar aux girisi aldim bu teyibe direk soketle baglanan bugun elime ulasti resimleri inceledim 2 adet 12v elektrik alacakmisiz nerden alacaz bunu o resimde tam cikmamis yardimci olur musunuz

Tesekkurler üstad da ben anlamadim en iyisi elektrikci yapsin kabloyu alacagim ve takacagim yeri anlayamadim 😟😟😟bu arada izgarayi soktum parcalari icindeymis japonla yapistirdim izgarayi 👍👍👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasin8584 -- 3 Şubat 2015; 22:54:10 >

• muraterr M kullanıcısına yanıt
    LPG T bağlantısından yapma ihtimali yüksek
    Yağmurlardan ya da yıkamadan egzoza su girmişte olabilir.
    Su seviyesini sürekli kontrol edin.
    Hararet durumu,fan açıp açmama durumu;genleşme kabında yağ sızıntısı durumunu sürekli kontrol edin.
    Ayrıca araç sıcakken radyatör kapağına iyice yaklaşıp ses kaçağı var mı yok mu kontrol edin.
    Yağda eksilme durumunu izleyin.Hiçbirinde sıkıntı yoksa kafana takma.
    Silindir contası yakma belirtisi yukarıdaki belirtilerin yanında egzozdan biraz fazla su çıkmasıdır.
  • quote:

quote:

quote:

Tesekkurler üstad bu arada izgarayi soktum parcalari icindeymis japonla yapistirdim izgarayi 👍👍👍

Rica ederim. Gördüğünüz gibi basit problemler yapılabiliyor... Ayrıca eğer sağa sola yönlendirme eğer ortasındaki plastik parça kırıklığından veya eksikliğinden çalışmıyorsa tek damar 1.00 lık elektrik teli ile kanatcık yapabilirsiniz..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tesekkurler üstad bu arada izgarayi soktum parcalari icindeymis japonla yapistirdim izgarayi 👍👍👍

Rica ederim. Gördüğünüz gibi basit problemler yapılabiliyor... Ayrıca eğer sağa sola yönlendirme eğer ortasındaki plastik parça kırıklığından veya eksikliğinden çalışmıyorsa tek damar 1.00 lık elektrik teli ile kanatcık yapabilirsiniz..

Yok abi tum kanatlarin takildigi yer kirilmis yani yapistirmaktan baska care yoktu
    Bu arada ben teyp baglantisini anlayamadim:(
    Kablo nerden alacaz nereye takacaz cozemedim elektrikci yapar sanirim aslinda ben yapmak isterdimde kafam karisti :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasin8584 -- 4 Şubat 2015; 0:08:52 >

• bekirkubat kullanıcısına yanıt
    kaplama olayını dusundum ama bagajın bazı yerlerındede var ve cılası kalkan kısımlardan dolayı sevıye farkı olur folyo altında ız kalır kanımca
    tabı genede h.sonu gıdıp arastırayım bu ısı yapan yerlerı belkı vardır bı oluru
  • bekirkubat kullanıcısına yanıt
    kaplama olayını dusundum ama bagajın bazı yerlerındede var ve cılası kalkan kısımlardan dolayı sevıye farkı olur folyo altında ız kalır kanımca
  • Yasin8584 Y kullanıcısına yanıt
    mrb.aux gırısını nerden kaca aldınız acaba
  • quote:

Fotoğraf atabilirmisin. Bende aux girişi taktırmak istiyorum. Nasıl bişey aldın, fiyatı nedir?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yok abi tum kanatlarin takildigi yer kirilmis yani yapistirmaktan baska care yoktu
    Bu arada ben teyp baglantisini anlayamadim:(
    Kablo nerden alacaz nereye takacaz cozemedim elektrikci yapar sanirim aslinda ben yapmak isterdimde kafam karisti :)

Benim şimdi anlamadığım siz komple yeni teyp mi takıyorsunuz?

• Yasin8584 Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba;
    Teybin arkasındaki cd changer soketine takıyorsunuz usb aparatını.Kabloyu da teybin arkasındaki büyük soketten elektrik alıyrosunuz.Dikkat edilmesi gereken büyük soketten elektrik alırken kontaktan elektrik alırsanız kontak kapanınca usb de sıfırlanır şarkılar hep baştan başlar.Oradaki soketlerin diplerine ölçü kalemi ile bakın.Araç kontağı kapalıyken hangisinde elektrik varsa ondan alın.
    edit:ACC yazan kabloyu kontağa bağlamayın.Sürekli elektrik olan bir yere bağlayın.(4 lü flaşörün kablosunda sürekli elektrik vardır.)12 V yazanıda + olan bir yere bağlayabilirsiniz.
    http://forum.donanimhaber.com/m_38276990/mpage_135//tm.htm#60769105

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitirgic -- 4 Şubat 2015; 7:54:19 >

• quote:

quote:

quote:

Tesekkurler üstad da ben anlamadim en iyisi elektrikci yapsin kabloyu alacagim ve takacagim yeri anlayamadim 😟😟😟bu arada izgarayi soktum parcalari icindeymis japonla yapistirdim izgarayi 👍👍👍

Alıntıları Göster

Izgara sol mu , sag mı hocam ,

Birde nasıl çıkardınız ? Tornavidayla kanırtarak mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: randa

arkadaşlar folyo kaplama olayını söylemişler bende alternatif bişiy söyliyeyim plasti dip olayını bir araştırın güzel bir uygulamadır.sırf siyah değil birkaç rengi de olan bir uygulama alternatif bir görüntü bile çıkartırsınız belki.
    https://store.donanimhaber.com/cf/2b/02/cf2b02a4ee09e8f89e92e0a922487968.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜNÜRB -- 4 Şubat 2015; 10:56:32 >

• 
Sayfa: önceki 10211022102310241025
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.