Şimdi Ara

Nikon lens konusunda yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yakın zamanda bazı ekipman değişiklikleri yaptım. Öncelikle D40 olan makinamı D80 ile değiştirdim. ve kit lens olarak 18 - 105 VR olan lensi aldım.

Benim sorum şu..daha önceden uzatma tüpü ile makro çekim yapıyordum. şimdi biraz daha ileri götürmek istiyorum bu durumu..bunun için araştırmalarım sonucu makro özellikli (1:2) 24-85 lens almaya karar verdim. Hem genel kullanım için hemde makro için..Ancak kafamda soru işaretleri dolaşıyor :) 24-85 alırsam 18-105'e gerek kalacak mı ? hangi kombinasyon size göre daha iyi olur ?

Nikon 18-105 VR AF-S
    Nikon 24-85 AF

yada

Nikon 18-105 VR AF-S
    Nikon 60mm AF-S Micro

yada maddi olarak beni zorlayacak olan son seçenek

Nikon 24-85 AF
    Nikon 60mm AF-S Micro

Şuan benim için önemli olan 24-85 ile 18-105 arasındaki fark..24-85 verdiğim paranın karşılığını verecek mi ? yoksa onunda yerine sadece micro lense mi yönelmeliyim..

Araştırdıkça fikrim değişiyor..:) Bu konuda bana yardımcı olur musunuz ?

• Macro için gerçek macro lens tercih edin.Bu nedenle ilk seçenek bana göre doğru ve güzel olan
  • İlk seçenekte gerçek makro yok ama : )

24-85 akıl çeliyor biraz..hem keskinlik hemde renk doygunluğu açısından iyimiş..
  • Pardon hocam 60micro olan seçeneği demiştim ben
  • başka bir arkadaştan şöyle bir kombinasyon geldi : )

Af-s 18-105mm
    Af-s 60mm micro
    Af-s 35mm
  • 18-105 dursun... Makro çekme amaçlı 24-85 alınmaz kanımca. Tamron ya da Sigma nın 90 ya da 105 mm macrolarına bakabilirsiniz. Fiyat olarak hem uçuk değil hemde 1:1 makro lenslerdir...
  • "Sh@rKs-PoWeR" usta..:) imzanda bulunan Sigma 150mm f/2.8 EX DG APO HSM Macro nasıldır. Tavsiye eder misin ?

demiştim biraz önce ancak biraz araştırdıktan sonra biraz beni aştığını gördüm..:)

24-85'ten vazgeçip Makro lens almaya karar verdim ve kendime birkaç seçenek çıkardım

Nikon 60mm AFS
    Nikon 40mm AFS
    Tamron 90mm f2,8 makro

şimdilik çıkarabildiğim bu kadar..bütçem 800 900 civarı..90mmlik tamronu çok övüyorlar..fiyatıda nispeten diğerlerine göre uygun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f.aktunc -- 29 Mart 2012; 13:22:29 >
  • 60mm micro lensi quicksand adlı arkadaşltan aldım..dün elime geçti.. ilk çektiğim birkaç kareye bakacak olursam iyiki almışım diyorum..gerçekten çok etkili..portre içinde gayet iyi..şuan için daha önce bahsettiğim 35mm Af-s ye gerek duymuyorum..105mm micro alsaydım tabiki 35 ihtiyaç olacaktı ama şuan gerek yok...60mm micro almak isteyen veya düşünen olursa sorularına yardımcı olmak isterim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: f.aktunc

60mm micro lensi quicksand adlı arkadaşltan aldım..dün elime geçti.. ilk çektiğim birkaç kareye bakacak olursam iyiki almışım diyorum..gerçekten çok etkili..portre içinde gayet iyi..şuan için daha önce bahsettiğim 35mm Af-s ye gerek duymuyorum..105mm micro alsaydım tabiki 35 ihtiyaç olacaktı ama şuan gerek yok...60mm micro almak isteyen veya düşünen olursa sorularına yardımcı olmak isterim..

Hayırlı olsun gerçekten harika bir lenstir.Daha iyisini bulamazsınız
  • Teşekkürler..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.