Şimdi Ara

Nikon D5100 18-105mm VR KİT + FULL HEDİYE PAKETİ kombinasyonu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
2.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aşağıdaki ürünü sipariş vermeyi düşünüyorum. sizce benim gibi yeni başlayan birisi için paket içeriğindeki CPL, UV, CLOSE-UP filtre vs benim için nekadar gerekli olur ?

Daha çok bebek fotoğrafı olmak üzere portre, manzara belki ot, böcek ne bulursam çekmeyi düşünüyorum. sizce kombinasyon benim için fiyat performans açısından uygun mu ?

18-55 mm ile 18-105 mm lik lens bulunan aynı paket arasında yakkalşık 350 tl fark var sizce değer mi ?

http://www.bedavashop.com/Nikon-D5100-18-105mm-VR-KIT-FULL-HEDIYE-PAKETI,PR-1973.html

Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

• hiç gerek yok hediye setine boşa 350 lira verme kendi zevkine göre bir çanta alman yeterli olur hayırlı olsun bebek ve makine...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn20

hiç gerek yok hediye setine boşa 350 lira verme kendi zevkine göre bir çanta alman yeterli olur hayırlı olsun bebek ve makine...
    18-105VR lens güzel hem başlangıç için 18-55 e göre tabiri nicazsa daha çok "zoom" imkanı sağlar
  • quote:

hiç gerek yok hediye setine boşa 350 lira verme kendi zevkine göre bir çanta alman yeterli olur hayırlı olsun bebek ve makine...

hocam 350 tl fiyat farkı hediye setinin değil 18-55mm ile 18-105 mm lik lenslerin olduğu paketlerin fiyat farkı, yani 18-105 alıram 350 tl daha fazla ödeyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07inter

quote:

hocam 350 tl fiyat farkı hediye setinin değil 18-55mm ile 18-105 mm lik lenslerin olduğu paketlerin fiyat farkı, yani 18-105 alıram 350 tl daha fazla ödeyeceğim.

haa anladım o zaman değer mutlaka 18-105 al ama hediye set lüzumsuz bence madem hediye niye hediyesizden daha pahalı

http://www.bedavashop.com/Nikon-D5100-18-105mm-VR-KIT,PR-363.html

linkteki daha avantajlı oturduğun yerde vatan varsa h.sonu çanta uv filtre hafıza kartı hepsini 100 liraya halledersin hem de kendi beğendiğin olur

edit:link eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aragorn20 -- 25 Şubat 2013; 22:13:42 >

• Peki 5100 yerine d90 önerirmisiniz. Arada 200 tl fark var. Bana, 5100 e artı olarak ne gibi katkıları olur ?
  • quote:

Peki 5100 yerine d90 önerirmisiniz. Arada 200 tl fark var. Bana, 5100 e artı olarak ne gibi katkıları olur ?

D90 daha üst seviye bir body, daha iridir ele daha iyi oturur. Üst LCD'si vardır
  • quote:

Peki 5100 yerine d90 önerirmisiniz. Arada 200 tl fark var. Bana, 5100 e artı olarak ne gibi katkıları olur ?

bu işin sonu yok d90 200 lira daha pahalı d7000 600 lira daha pahalı bütçe uyuyorsa aynı yerden d7000 tavsiye ederim her yönden çok başarılı bir makine
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

quote:

D90 daha üst seviye bir body, daha iridir ele daha iyi oturur. Üst LCD'si vardır

D5100 kullanıcısıyım, d90 body olarak bir üst segment makina fakat asıl problem d90 2008 yılında çıkmış bir makina ,D5100 ise 2011 yılında. D90 body olarak üstün olmasına rağmen fotograf ve video kalitesi D5100 'e göre daha geride. Ayrıca D5100 'ün iso değerleri daha yüksek ve gece çekimlerin de bariz daha kaliteli sonuç alınıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skysoblue85

quote:

quote:

D5100 kullanıcısıyım, d90 body olarak bir üst segment makina fakat asıl problem d90 2008 yılında çıkmış bir makina ,D5100 ise 2011 yılında. D90 body olarak üstün olmasına rağmen fotograf ve video kalitesi D5100 'e göre daha geride. Ayrıca D5100 'ün iso değerleri daha yüksek ve gece çekimlerin de bariz daha kaliteli sonuç alınıyor.

Alıntıları Göster
    D5100 teknik özellikler anlamında D7000 in küçük kardeşi denebilir, aynı sensör ve de işlemci kullanılıyor, sadece gövde daha ufak, seri çekim hızı ve de odak nokta sayıları farklı. Dolayısıyla D90 dan içerik olarak daha iyi denebilir, ancak AF-S motoru olmayan lensleri ne yazık ki D5100 üzerinde kullanamazsınız, misal Nikon 20 mm f:2.8 AF-D, Nikon 60 mm f:2.8 AF-D makro ya da Nikon 180 mm f:2.8 mm AF-D. Bu lenslerin hepsi 1000 TL nin altında oldukça iyi performans gösteren, efsane olmuş lenslerdir. Bence 1900 TL ye 2. elde çok temiz kullanılmış Nikon D7000 kit bulabilirsiniz, sahibinden.com a bakın, ben şahsen Ekim ayında 10.000 karedeki full kutulu ve battery grip li Nikon D7000 i mi 2 adet hafıza kartıyla beraber 1400 TL ye satmıştım, aynı fiyat seviyesinde bulmanız olası. D5100 için o fiyat çok fazla, selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozangunay

D5100 teknik özellikler anlamında D7000 in küçük kardeşi denebilir, aynı sensör ve de işlemci kullanılıyor, sadece gövde daha ufak, seri çekim hızı ve de odak nokta sayıları farklı. Dolayısıyla D90 dan içerik olarak daha iyi denebilir, ancak AF-S motoru olmayan lensleri ne yazık ki D5100 üzerinde kullanamazsınız, misal Nikon 20 mm f:2.8 AF-D, Nikon 60 mm f:2.8 AF-D makro ya da Nikon 180 mm f:2.8 mm AF-D. Bu lenslerin hepsi 1000 TL nin altında oldukça iyi performans gösteren, efsane olmuş lenslerdir. Bence 1900 TL ye 2. elde çok temiz kullanılmış Nikon D7000 kit bulabilirsiniz, sahibinden.com a bakın, ben şahsen Ekim ayında 10.000 karedeki full kutulu ve battery grip li Nikon D7000 i mi 2 adet hafıza kartıyla beraber 1400 TL ye satmıştım, aynı fiyat seviyesinde bulmanız olası. D5100 için o fiyat çok fazla, selamlar.

Alıntıları Göster
    Güzel makine. Lensi 18-105 Tavsiye ederim. 18-55 alırsan yetmeyebilir ileride ekstra lens almak istersin. 18-105 ile portre de daha iyi performans sağlarsın.

• quote:

quote:

quote:

İmaj kalitesi farkı küçük ama body kalitesi farkı büyük, d90'ı elinizde tuttuktan sonra 5100ü tutmak isteyebileceğinizi pek sanmıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

İmaj kalitesi farkı küçük ama body kalitesi farkı büyük, d90'ı elinizde tuttuktan sonra 5100ü tutmak isteyebileceğinizi pek sanmıyorum

Alıntıları Göster
    18-105 lens almanız mantıklı olacaktır . Bence d5100 alın.

• Yorumlar için tesekkürler.

Öneriler dogrultusunda NİKON D5100 - 18-105 mm lens almaya karar verdim. Sipariş vereceğim. Ancak ilk mesajimdaki linkte verilen hediye paketi konusunda kararsız kaldım.

Pixel marka çanta varmış. Görsel olarak göstermiyorlar. Beğenmezsem 35tl lik başka bir ürün karşılığında degistirebiliyormuşum. Filtrelerde pixel marka imiş.
    Kumanda ve hafıza kartı dışındakilerde soru işaretlerim var.
  • quote:

Yorumlar için tesekkürler.

Öneriler dogrultusunda NİKON D5100 - 18-105 mm lens almaya karar verdim. Sipariş vereceğim. Ancak ilk mesajimdaki linkte verilen hediye paketi konusunda kararsız kaldım.

Pixel marka çanta varmış. Görsel olarak göstermiyorlar. Beğenmezsem 35tl lik başka bir ürün karşılığında degistirebiliyormuşum. Filtrelerde pixel marka imiş.

pixel marka çanta yerine lowepro marka çanta alırsın hafıza kartını sandisk extreme alırsın filtreyide marumi uv alırsın

yani o paraya kendi seçimlerini de yapabilirsin niye riske giresinki vatana git göre göre seç beğen al

çanta

hafıza kartı

uv filtre

polarize filtre

close up seti bence gereksiz 18-105 makro için deil genel amaçlıdır bence hevesinde yoksa bir köşeye atarsın uzaktan kumanda da gereksiz zamanlayıcı ile çekebilirsin

kişsel görüşlerimdir ama ben yukarıdaki kombinasyonu tercih ederdim kullanıyorum ve memnunum benim verdiklerim toplam 227 tl tutuyor ama tercih senindir istersen 200 liraya hediyeli seti tercih edebilirsin

• quote:

quote:

Yorumlar için tesekkürler.

pixel marka çanta yerine lowepro marka çanta alırsın hafıza kartını sandisk extreme alırsın filtreyide marumi uv alırsın

yani o paraya kendi seçimlerini de yapabilirsin niye riske giresinki vatana git göre göre seç beğen al

çanta

hafıza kartı

uv filtre

polarize filtre

close up seti bence gereksiz 18-105 makro için deil genel amaçlıdır bence hevesinde yoksa bir köşeye atarsın uzaktan kumanda da gereksiz zamanlayıcı ile çekebilirsin

kişsel görüşlerimdir ama ben yukarıdaki kombinasyonu tercih ederdim kullanıyorum ve memnunum benim verdiklerim toplam 227 tl tutuyor ama tercih senindir istersen 200 liraya hediyeli seti tercih edebilirsin

Alıntıları Göster
    beyler merhaba af-s dx 55 -300 lens. 18-55 kit lens.ve 5100 makınayı 1500 gibi bir rakamla aldım.sizce fiyat nasıl.uv filtreleri.hafıza katı lovepro cantayla shutter 1000 yok.japonya cihazı

• quote:

Orijinalden alıntı: genelsekreter

beyler merhaba af-s dx 55 -300 lens. 18-55 kit lens.ve 5100 makınayı 1500 gibi bir rakamla aldım.sizce fiyat nasıl.uv filtreleri.hafıza katı lovepro cantayla shutter 1000 yok.japonya cihazı

lenslerin vr mi değilse biraz çok olabilir ama gene de güzel set hayırlı olsun artık fiyatı düşünmeden fotoğraf çekmeye odaklan
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: genelsekreter

lenslerin vr mi değilse biraz çok olabilir ama gene de güzel set hayırlı olsun artık fiyatı düşünmeden fotoğraf çekmeye odaklan

cok tesekkurler hocam.leslerin hepsi vr hocam.bı de 55.300 gıbı bi lensle neler yapabılırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genelsekreter -- 2 Mart 2013; 17:09:23 >
  • Vr olması çok iyi 55-300 ile çok güzel portre çekebilirsin uzakları yakın edebilirsin alıştikça ne işe yaradıgını anlarsin gule gule kullan
  • quote:

Vr olması çok iyi 55-300 ile çok güzel portre çekebilirsin uzakları yakın edebilirsin alıştikça ne işe yaradıgını anlarsin gule gule kullan

cok tesekkrler hocam.iyi denkgeldi acıkcası.boyle seylerde pek garanti filan bakmıyorum sansıma guvenıyorum.insallah hep iyi olur.3100 de kullandım.genelde memnundum.550 d canon yada 650 d dusunuyodumaslında boyle denkgeldı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.