Şimdi Ara

Nikon 50mm f/1.8D ile Nikon 50mm f/1.8G

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
12.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nikon 50mm f/1.8D ile Nikon 50mm f/1.8G ikisi ararasında fiyat farkı malum bu 2 objektif arası da motor hariç başka alan derinliği ve keskinlik farkı varmıdır Body D7000

• D de diyafram halkası var G de yok, D de AF yok ki zaten D7000de AF motoru var. İkisinide denedim ve G'ye o parayı vermeye (bence) gerek yok. Ben de D kullanıyorum.
  • up
  • G serisi diyafram halkasi olmayan seriye verilen bir kod. Af-s oldugu icin daha sessiz odaklanma yapiyor, ben de d7000 kullaniyorum, madem af motoru var g almaya gerek yok diye dusundum, harici flasim manuel oldugu icin D olmasa da olur benim icin, 50mm AF kullaniyorum yani daha eski bir objektif ve cok memnunum
  • Diğer arkadaşların'da yazdığı gibi arada fark yok.Boşuna fazla ara veremeyin
  • ben 50mm G kullanıyorum. D versiyonunu kullanmadım ama amerika'daki satıcı ikisi arasında kararsızsan G modelini al demişti. Tamam daha pahalı ama daha yeni, daha iyi ve daha iyi bir kalite sunuyor demişti.
    Ha şunu da söyliyim, adam daha pahalı ekipman satmak için bunu bana demediğinden eminim lakin diğer lens ve ekipmanlarda da ucuzunu önermişti örnek olarak. Bilgisine güvendim o konuda.
    Ama dediğim gibi ben şahsen D kullanmadım, ikisinin arasındaki kalite farkını bilmiyorum ama G serisinden memnunum. Bende D7000 kullanıyorum.
  • Bir kaç güne D versiyonunu almayi planliyorum bende, D90 kullaniyorum ve bu lensin portre cekimlerinde ideal oldugunu okudum, G versiyonu ile arasinda kalite farki oldugunu sanmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

50mm F1.8D vs 50mm F1.8G

Aynı karşılaştırma ama 1.8 diyafram açıklığında...

50mm F1.8D vs 50mm F1.8G

• Youtube de cok fazla karsılastırması var nikon 50mm 1.8D 50mm 1.8G seklınde yazarsanız ıncelersınız bence G serısı derım vıdeolarda daha canlı gıbı geldı bana renlerı
  • youtube'deki videolardan birinde 1.8g olan modelin daha keskin olduğu söyleniyo, fotolarla da örneklemişler
  • Keskinlik-fotograf kalitesi olarak çok çok bir fark yok. G serisi içinde af motoru olan seridir. D ye göre inanılmaz hızlı netler. 85mm de belki ama 50mm de G alınmaz bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metabolism

Keskinlik-fotograf kalitesi olarak çok çok bir fark yok. G serisi içinde af motoru olan seridir. D ye göre inanılmaz hızlı netler. 85mm de belki ama 50mm de G alınmaz bence

Aksine D nin daha hizli netledigini hatirliyorum youtube'daki incelemelerden, yanlis da hatirliyor olabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

quote:

Keskinlik-fotograf kalitesi olarak çok çok bir fark yok. G serisi içinde af motoru olan seridir. D ye göre inanılmaz hızlı netler. 85mm de belki ama 50mm de G alınmaz bence

Aksine D nin daha hizli netledigini hatirliyorum youtube'daki incelemelerden, yanlis da hatirliyor olabilirim

Geçen cumartesi test etme fırsatı bulmuştum hocam. G serisi olan acaip hızlı netliyordu. Tık bile etmiyo lens :D

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cwr

quote:

Geçen cumartesi test etme fırsatı bulmuştum hocam. G serisi olan acaip hızlı netliyordu. Tık bile etmiyo lens :D

Yukardaki linkte g lens büyük bir fark atmış zaten d lense.

Benim tercihim 35 mm 1.8g lens olurdu. Daha geniş bir açı. Heryerde kullanmaya müsait.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 26 Ekim 2013; 18:48:49 >

• Optik olarak her iki lenste aynı , bütçe sorun değil sessiz bir lens olsun diyen G serisi alır. Netleme hızında kesinlikle fark yok. Her iki lensi de uzun süredir kullanıyorum.
  • D'sini 2008'den beri kullanıyorum. jilet gibi . aradaki farka bence değmez. Para kolay kazanılmıyor sonuçta. hiç kullanmadım ama G'nin de D kadar efsane olduğuna/olacağına eminim. kullanan arkadaşlar da G için bu şekilde yorum yapmış zaten.
  • d700de d serisi lenste, diyaframı makine üzerinden tekerle mi yoksa elimizle diyafram halkasından mı yapıyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogansc -- 16 Kasım 2013; 10:12:40 >
  • hocam ben 5100 kullanıyorum ve makinede af motoru yok o yüzden mecbur g modeline odaklancam
  • yılbaşı indirimi olayına ucuza 50 mm 1,8 g nereden ne şekilde alabiliriz helppppppppppppppppppppppp
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.