Şimdi Ara

Nikon 35mm 1.8 G VE Nikon 50mm 1.8D AF arasında kaldım.Hangisini almalıyım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
4.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba kullanan arkadaşalrdan 2 objektif hakkında bilgi almak istiyorum...

-Nikon 35mm 1.8 G
    -Nikon 50 1.8D AF

iki objektif arasında ekonomik olarak bir sorun yaşamayacak olsanız hangisini alırdınız ?...50mm lens herkesin ağzında dönüp dolaşıyor ama 35 mm yi kimse konuşmuyor...Bakınca özellikleri aynı ve 35 mm daha geniş açılı mantıklı değil mi o zaman...Dünyaya dar bir gözden bakmaya ne gerek var ki ?
    50 mm oldukça keskin sonuçlar veriyor 35mm de keskinlik olarak sorun mu var ? Yoksa keskinlikleri aynı mıdır ?
    Bu lensi genel anlamda portre amaçlı kullanacağım gövdem Nikon D7000 yardımcı olursanız sevinirim ...
    Teşekkür ederim !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandos07 -- 24 Ekim 2012; 9:50:14 >

• Hocam ff makinede 50mm 1.8D ne ise crop'lu makinede 35mm 1.8G odur.
    FF makinede portre lens genelde 85mm'dir. Croplu makineye 50mm takarsan 75mm olarak kullanırsın bu da seni FF'e yaklaştırır Açı olarak. Daha geniş açıya sahip olayım diyorsan 35mmyide tercih edebilirsin ikiside iyi lenstir.
  • Vatan bilg. indirime girmiş 259 Tl ye 50mm 1,8 aldım umarım mutlu olurum teşekkür ederim...
  • arkadaslar dslr fotograf makınası alacagımda tavsıyelerınızı beklıyorum
  • Kardeş Nikon D7000 i sınırsız tavsiye ederim emin ol çok memnun kalacaksın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandos07

Vatan bilg. indirime girmiş 259 Tl ye 50mm 1,8 aldım umarım mutlu olurum teşekkür ederim...

Fiyat çok uygunmuş.Peki bu lens AF ve VR özellikli mi acaba?Ben de portre için lens araştırıyorum 5100 için.
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi opxito -- 26 Ekim 2012; 16:28:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: opxito

quote:

Vatan bilg. indirime girmiş 259 Tl ye 50mm 1,8 aldım umarım mutlu olurum teşekkür ederim...

Fiyat çok uygunmuş.Peki bu lens AF ve VR özellikli mi acaba?Ben de portre için lens araştırıyorum 5100 için.
    ..

5100 de AF motoru olmadığı için netlemeyi manuel yapmak zorundasınız bu lenste. G serisinden alırsanız objektifte AF var, sizin için daha mantıklı olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalucizmir

quote:

quote:

..

5100 de AF motoru olmadığı için netlemeyi manuel yapmak zorundasınız bu lenste. G serisinden alırsanız objektifte AF var, sizin için daha mantıklı olur.

Keşke D5100 yerine ben de D7000 veya canon 600D alsaymışım.Lenslere verecegim para ile aradaki gövde fiyat farkını aşacagız gibi bu gidişle.

• quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/Foto%C4%9Fraf%20Mak.%20Lensleri/nikon-jaa013da-af-5018d-lens/productdetails.aspx?I_ID=45163

objektifin linki bu arada AF özellikli...

Hocam ben tam anlayamadim,1.8G alirsak D5100 ile AF yapabiliriz,ama aldiginiz 1.8D modelinde AF var,bu mercegi D5100 e taksam AF yapabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yclycl

quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/Foto%C4%9Fraf%20Mak.%20Lensleri/nikon-jaa013da-af-5018d-lens/productdetails.aspx?I_ID=45163

Hocam ben tam anlayamadim,1.8G alirsak D5100 ile AF yapabiliriz,ama aldiginiz 1.8D modelinde AF var,bu mercegi D5100 e taksam AF yapabilir miyim?

5100 için tercih AF S lenslerdir.Bunda ise (AF lens) AF (otomatik netleme) var fakat titreşim engelleme yok.Onun için biz 5100 için D serisi degil de daha pahalı olan G serisi lenslere mecbur gibiyiz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yclycl

quote:

5100 için tercih AF S lenslerdir.Bunda ise (AF lens) AF (otomatik netleme) var fakat titreşim engelleme yok.Onun için biz 5100 için D serisi degil de daha pahalı olan G serisi lenslere mecbur gibiyiz.

Anladim hocam. Peki AF gercekten bu kadar onemli midir? Benim SLR tecrubem olmadi,yakinda D5100 alcam,sadece bi arkadasimin D90 ini 2 hafta kullanmistim,kendimi gelistirmek icin hep manuel focus ile fotograf cekiyodum,bu yuzden AF nin bu kadar onemli olmadigini dusunuyorum. Siz ne dusunuyosunuz?

• AF tamam da titreşim engelleme olmayınca devamlı tripodla da dolaşamazsın ki.O da önemli.
  • VR olmaması elde çekimi engelleyecek birşey değildir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

VR olmaması elde çekimi engelleyecek birşey değildir

Biliyorum da sonuçta tercih olarak yazdım ben.Almışken daha kalitelisini almak açısından.Vr ' yi kapatıp ta Kit lensimle deneme yapıyorum zaten.Özellikle yüksek İSO gerektiginde çok fark ediyor.
  • quote:

AF tamam da titreşim engelleme olmayınca devamlı tripodla da dolaşamazsın ki.O da önemli.

hocam son soruma cevap alabilirmiyim

• Son sorunda AF olmadan olur mu demişsin.Evet olur a zaten yeni lenslerde hep AF li.Yani orada sorun yok zaten.
  • 35mm al
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.