Şimdi Ara

Nikon 24mm 2.8 AF-D bilgisi olan ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Makinem d90 ,amatör olarak sokak fotoğrafçılığı ile ilgileniyorum.
    50m 1.8 'i aldıktan sonra 18-55 ve 55-200'ü rafa kaldırdım.
    Dolayısıyla ikinci bir lens arayışı içerisindeyim.
    İnternette gezinirken nikkor 24mm 2.8 af-d fiyat aralığıma uyuşması ve prime lens olması nedeni ile ilgimi çekti. (Birazda geniş açı olması)
    Öncelikle sormak istediklerim şunlar ; *24mm (makinem 1x5 crop dolayısıyla 36mm) geniş açı için çok mu dar olur ?

*Bu lensi kullanan,yakınında gören veya bilgisi olan arkadaşlardan özellikle yardım etmelerini bekliyorum.Keskinliği nasıldır vs , vs ..
    Ve elimde 50mm olduğunu da göz önünde bulundurursak 24mm gereksiz olur mu set açısından ?
    Türkçe forum ve diğer fotoğraf sitelerinde detaylı inceleme bulamadım.(Aslında hiçbir inceleme bulamadım)
    Bilgisi olan forum arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler :)
     Nikon 24mm 2.8 AF-D bilgisi olan ?

• Dar gelip gelmemsini en güzel elindeki 18-55i 24e getirip vizörden bakarak anlarsın. Hoşuna gidiyorsa al ben ff'de kullanıyorum gayet memnunum bu 24 ile.
  • 50mm varken ve lensten dolayı 36 mm olarak kullanacak isen bir prime lens almaya açıkça değmez ve geniş açı ihtiyacını da karşılamaz. Üstelik 50mm yi 1.8 de kullanabilirken F2.8 de bu lensten yeterince zevk alabileceğinizi düşünmüyorum.

Sokak fotoğrafçılığı düşünüyorsanız seçeneklere Tamron veya Sigma 17-50 F2.8 de uygun olabilirdi fakat 18-55 bir lensiniz zaten varmış. Her ne kadar 3.5/5.6 da olsa 18-55 olan birisinin birde 17-50 almasını mantıklı bulduğumu söyleyemem.
    35mm sizi tatmin edecek bir lens genişliği ise 24mm çarpanı ile F2.8 de 36mm yerine 35mm 1.8 DX almanız elbette bütçenize uygun ise daha mantıklı bir seçim olacaktır. 18mm den daha da geniş açı düşünceniz var ise 10mm kadar inmenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X Files

50mm varken ve lensten dolayı 36 mm olarak kullanacak isen bir prime lens almaya açıkça değmez ve geniş açı ihtiyacını da karşılamaz. Üstelik 50mm yi 1.8 de kullanabilirken F2.8 de bu lensten yeterince zevk alabileceğinizi düşünmüyorum.

Sokak fotoğrafçılığı düşünüyorsanız seçeneklere Tamron veya Sigma 17-50 F2.8 de uygun olabilirdi fakat 18-55 bir lensiniz zaten varmış. Her ne kadar 3.5/5.6 da olsa 18-55 olan birisinin birde 17-50 almasını mantıklı bulduğumu söyleyemem.
    35mm sizi tatmin edecek bir lens genişliği ise 24mm çarpanı ile F2.8 de 36mm yerine 35mm 1.8 DX almanız elbette bütçenize uygun ise daha mantıklı bir seçim olacaktır. 18mm den daha da geniş açı düşünceniz var ise 10mm kadar inmenizi tavsiye ederim.

Aylar sonra siteye girmemle gördüğüm mesaj için teşekkür ederim. Detaylı bir şekilde bilgilendirmişsiniz.
    Yakın zamanda makinemi satmak zorunda kaldım ve yakın bir dostumun eos1100d'sini kullanıyorum. Ben ikinci ücüncü lensleri düşünürken.şu an yine sıradan 18-55 kit lense düştüm.
    Hee fotoğraf çekmeye engelmi ? Tabiki değil .kit lens akar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Minaj -- 20 Kasım 2015; 15:06:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.