Şimdi Ara

Nijeryalı dolandırıcılar geri döndü! Sanal Pazar üzerinden hemde. (Herkes okusun bilinçlensin) nijerya kargo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
20
Favori
43.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Sanal Pazara koyduğum telefon ilanıma yabancı bir kimse ilgilendi.

Nijeryalı dolandırıcılar geri döndü! Sanal Pazar üzerinden hemde. (Herkes okusun bilinçlensin) nijerya kargo

Almak istediğini, PTT kargoyla gönderebilirsiniz dedi. Bende bunun üzerine orada gördüğüm Türkiye adresine güvenerek adamın mail adresine dönüş yaptım.

Bir süre telefonun durumunu konuştuktan sonra ödemeyi için PayPal hesabımı verdim. Ama bana iş için yurt dışında olduğunu, kargo masrafları ile beraber parayı hesabıma yatıracağını söyledi. Birkaç kez gümrük sorun olacaktır diye üstünde dursam da onu ben hallederim gümrükte arkadaşım var diyerekten beni ikna etti. Ne kadar şüphe etsem de parayı hesabımda gördükten sonra fizana bile yollarım diye düşündüm.

Adres geldikten sonra Nijerya kısmını gördüm. Zaten İngilizceside berbattı.

Ardından bugün sabaha karşı bir mail geldi PayPal dan, yanlız bakıyorum PayPal ödemeleri için mail atmaz ki. Ayrıca kargo takip numarasını verdikten sonra paramın hesabına geçiceği yazıyor, böyle bir sistem yok hem düzenli bir PayPal kullanıcısı olarak tam kıllandım. Mail adresini kopyaladım biraz araştırma sonucu herifin dolandırıcı olduğunu anladım.

Gelen mail ;

Konuyu açış amacıma gelince hepimiz internet üzerinden bir takım alışverişler yapıyoruz. Gerçi aslında bu nijeryalıların olayları çok eskiden beri varmış. Daha önce sahibinden.com gibi sitelerede dadanan bu tip kişiler forumumuzun ikinci el bölümüne entegre olan CepBekçisi sayesinde son zamanlarda en çok tercih ettiğimiz Sanal Pazarada dadanmış bulunuyorlar.

Bu tip kişilere kesinlikle umut bağlamayın ve sakın tenezzür etmeyin cevap dahi yazmayın resmen boşa zaman kaybı. Herkesi bu tip durumlar için bilgilendirin gerekirse konuyu paylaşın. Çünkü bu birilerinin çok fena canını yakabilir.

Son olarak attığım mailde de bildiğim bütün ingilizce, türkçe karışık argo kelimeleri saydım, sövdüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-96C8A0517 -- 23 Aralık 2014; 2:01:35 >

• Konu güncel.
  • 2 gun once bir kisi bana ptt kargo ile gonderin seklinde bir mesaj yazdi ya sahibindende yada sanalpazardan idi hatirlamiyorum. Aklima takilan ptt kargo urunun tum parasini almadan kargoyu teslim etmiyor diye biliyorum
    Sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEIGONNAIRE

2 gun once bir kisi bana ptt kargo ile gonderin seklinde bir mesaj yazdi ya sahibindende yada sanalpazardan idi hatirlamiyorum. Aklima takilan ptt kargo urunun tum parasini almadan kargoyu teslim etmiyor diye biliyorum
    Sizce?

Yok zaten adam kapida ödemeli yolla demiyor, sadece PTT kargoyu kullan diyor

• Ahanda valla banada attilar gecen. Baya baya konustuk. İlk once eskisehirden adres verdi sonra nijeryaya yollayin dedi. Parayi yolliyorum dedi. Sonra maili google arattim ve dolandirici oldugunu ogrendim. Bir sure daha konustum ve kufur ederek baska insanlari dolandir dedim sonrada mesaj gelmedi. Sanalpazar ile iletisime gectim ve uyeligini sildiler hemen. Sizde mesaj atabilirsiniz silsinler hemen

• Haklisiniz baskalarina zarari olmadan sikayet edilmeli

• quote:

Orijinalden alıntı: cllyldrm

Ahanda valla banada attilar gecen. Baya baya konustuk. İlk once eskisehirden adres verdi sonra nijeryaya yollayin dedi. Parayi yolliyorum dedi. Sonra maili google arattim ve dolandirici oldugunu ogrendim. Bir sure daha konustum ve kufur ederek baska insanlari dolandir dedim sonrada mesaj gelmedi. Sanalpazar ile iletisime gectim ve uyeligini sildiler hemen. Sizde mesaj atabilirsiniz silsinler hemen

Banada Eskisehirrden verdi adresi. Zaten sikayeti ilettim buyuk ihtimalle silmislerdir

• nijeryalının ingilizcesi niye bozuk olsun adamların ana dili ingilizce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

nijeryalının ingilizcesi niye bozuk olsun adamların ana dili ingilizce.

Oldu o zaman görüşürüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kelebek Avcısı

quote:

Oldu o zaman görüşürüz.

neye görüsüyoruz, niye görüsüyoruz?
    demekki ana dilini konusamayan nijeryalı gibi ana dilini konusamayan Türkler de var.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kelebek Avcısı

quote:

Oldu o zaman görüşürüz.

neye görüsüyoruz, niye görüsüyoruz?
    demekki ana dilini konusamayan nijeryalı gibi ana dilini konusamayan Türkler de var.

Evet o Türk sen oluyorsun.
    Nijerya'nın ana dilinin ingilizce olması herkesin ingilizce konuşacağı anlamına gelmez. Binlerce çeşit farklı diller var, her kabilenin kendine özgü dili var. İngilizce sömürgeyle zorunlu ana dil olduğu için kimse öğrenmek zorunda da değil. Türkiye'de nasıl kürtçe konuşan eskiler Türkçeyi bilmiyorsa onlarda bilmek zorunda değil. Bu kapakla uza şimdi

• Yine mi nijerya.
  • isminden şüpelenmedin mi
  • Arkadaşlar ben de şimdi bir dolandırıcılık teklifi aldım :)
    Daha önceden de başıma gelmişti, birkaç yıl önce bir Nijeryalı beni dolandırmaya çalışmıştı ama başarılı olamadı. Şimdi sanalpazar' dan açtığım bir telefon ilanı için Eskişehir' de adres veren bir herif mesaj attı, ingilizce konuşuyordu. Birkaç sefer yazıştı, eposta adresini verdi oradan yazıştık.
    Paypal hesabımı istedi, merak ettim ve verdim, göndermeyeceğini çok iyi biliyordum tabii.
    Sonra yine de her ihtimale karşı bir google araştırması yaptım ve bu başlığı gördüm, sonra dayanamadım ve adama cevap döşedim, biraz ağır bir cevap oldu ama rahatladım iyi oldu. Eğer cevabım moderasyona takılmazsa neler yazdığımı bilmek istersiniz belki:

Thank you,
    but secondly i need your mothers picture to send you the phone. I can' t send phones to Nigerians son of bitchs without their mothers naked picture.
    this is my important requirement, please don't abstaint to send picture, as you know i can't fuck your mother with a picture. But if you send your mother i don't need money even, it is enough for me.

It was nice try you little son of beach ;)

Siz siz olun bir miktar komisyondan kaçınıp site dışından satış yaparken çok dikkatli olun.

• Yine ortaya çıktılar,sanalpazarın nijerya üstünden üyelik kabul etmemesi lazım sonuçta çok kolay tespit edilebilir.

mail me back at alexandertom@blumail.org
    I am ready to buy this Item and you will send it to this address below through PTT cargo :

Volkan AKBAY
    Bahçelievler Mahallesi, Namik Kemal Sokak, Dinç Apartmani, No:24/1
    Eskisehir, 26100
    Turkey.

so I am ready to send the Payment through BANK or PAYPAL , so send me your

IBAN :
    Your full name :
    Bank name :
    Total Price :

OR send me your Full name and PayPal email. mail me back directly at alexandertom@blumail.org
  • ahan da bana da bunu yazmışlar beyler

Mail me back at anthonylarsson01@gmail.com
    I am ready to buy this Item and you will send it to my In-law who is on a Business trip to Nigeria through PTT cargo.

so I am ready to send the Payment through BANK or PAYPAL , so send me your

IBAN :
    Your full name :
    Bank name :
    Total Price :

and remove the item from the listing page because am ready to pay too and if you want me to pay through PayPal send me your Full name and PayPal email. mail me back directly at anthonylarsson01@gmail.com
  • Aynısından bana da geldi arkadaşlar.:)))))
  • Arkadaşlar bende bu tuzağa düştüm, nasıl bi mallık yaptığımın farkındaydım ama bana pay palllada değil citibanktan transfer etti parayı belgeler flan doğruydu ama doğru değilmiş, ben malları göndermiş bulundum fakat citibank Uk şubesiyle görüştüm ve böyle bir havale yok dediler, adamlar service@citibank.com dan atmışlardı maili, kargoyu gönderdim ptt kargoyla, sonra iptal dilekçesi yazdım ama yurtdışına çıkmış, ptt den yetkili nijerya gümrüğünde kalır kargo ama kargo geri gelmez dedi, nijerya hükümeti bu tür durumlarda kargoyu geri göndermiyomuş veya ülke içine de sokmuyormuş, dolandırıcılık veya kaçakçılık ç.ok olduğu için, nasıl böyle bi hatay düştüm ben bilmiyorum, nijerya hükümetinin ulusal kargosuyla görüşsem belki gönderirlerimiş ama bulamadım onu da ulaşamadım, yani anlıycağınız 700 euro luk mal gitti, bilgisi olan veya yardımı dokunabilcek biri bana yardım edebilir mi?

• Aynı olay benim başıma da geldi. Citibanktan sözde havuz hesabına parayı bloke etti, ben de ptt kargoyla ürünü yolladıktan sonra gönderi üzerindeki bilmem kaç haneli rakamları ona gönderecektim bu sayede bana para geçmiş olacaktı, yapmadım tabii ancak pasaportumun ilk üç sayfasının fotograflarını ona göndermiş bulundum. Daha sonra pasaportum kayboldu gerekçesiyle emniyetten iptal ettirdim umarım fotograflardan bir şey elde edemez. (Aslında scannerle tarat demişti ancak tarayıcım olmadığı için fotograflarını çektim.)

Bu konularda ciddi bilgisi olup dalga geçmeyecek arkadaşlar ne derler bu fotograf olayına??

Olay üzerinden neredeyse 2 sene geçti.
  • Sanalpazar üzerinden mesaj göndererek yapılan ya da yapılmaya çalışılan dolandırıcılık son sürat devam ediyor arkadaşlar lütfen bilinçli olalım, bana gelen mesaj
    kullanıcı adı: lorvan01

Mail me back at lorrainevanessa1001@gmailcom
    I am ready to buy this Item and you will send it to my In-law who is on a Business trip to Nigeria through PTT cargo.

so I am ready to send the Payment through BANK or WESTERN UNION , so send me your

IBAN :
    Your full name :
    Bank name :
    Total Price :

Or Your full name and Address if you want Western Union.

and remove the item from the listing page because am ready to pay too mail me back directly at
    lorrainevanessa1001@gmailcom

sanalpazar.com destek bölümüne gerekli uyarıyı yaptım umuyorum en kısa sürede bu dolandırıcı hesabı silinir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamitb3 -- 20 Haziran 2013; 2:44:22 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.