Şimdi Ara

NİHAYET MİNİ DİZELLER TÜRKİYEYE GİRİYORRR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu günlerde citroen c1 ile kia picanto ile dizeller kervanına katılıyor. Bu sınıf A SINIFI diye adlandırılıyor. Yani c sınıfı golf, astra, focus , megane , corolla...... B sınıfı (küçük sınıf) clio, fiesta, 207, c3 ,.... iken A sınıfı mini sınıfı temsil ediyo. Şimdiye kadar bu sınıfta dizel seçeneği yoktu. Citroen c1 peugeot 1007 ve toyota aygo aynı platformu paylasan yani genetik üçüzler. Bunlarda c1 1.4 hdi,tdci motorla(bilinen ford fiesta motoru) geliyo. Yanlız güçü sanırım 54 hp ye düşürülmüş. Oysa kia picanto 1.1 lt common rail motoru ile türkiyenin en küçük hacimli common rail dizeli olacak. Fiyat olarak da 22-23 bin ytl telaffuz ediliyo.
    Bu hali ile küçük sınıf dizel pazarı bakalım ford ve fiat-opel egemenliğinden çıkıcam mı?

• Ben C1 ve Pejo 1007'yi çok merak ediyorum!
  • çok güzel olur walla
  • Şehir içinde yakıt tüketimi insanı sinir ediyor gerçekten
  • peugeot 1007 oldukça başarılı bir araç küçük ama euro ncap de 5 yıldız aldı, kayar kapıları var ve ingilterede bi tv programında duymuştum 20,000 sterlinlik fiyata sahip
  • bir düzeltme yapmak istiyorum: yukarıda 1007 derken bir 0 fazla olmuş. Gelen araç 107. Yani kayar kapılı 1007 değil. Aracı kısaca inceledim. Fazlaca tasarruf yapılmış bir araç olduğunu gördüm. 5 kapılının arka koltuğunda oturduğunuzda arka 5. kapı ile baş arası mesafe max 10 cm. Arkadan çarpma için ölümcül bir durum bu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tissot1853

bir düzeltme yapmak istiyorum: yukarıda 1007 derken bir 0 fazla olmuş. Gelen araç 107. Yani kayar kapılı 1007 değil. Aracı kısaca inceledim. Fazlaca tasarruf yapılmış bir araç olduğunu gördüm. 5 kapılının arka koltuğunda oturduğunuzda arka 5. kapı ile baş arası mesafe max 10 cm. Arkadan çarpma için ölümcül bir durum bu.

107 GEÇİYOR PEUGEOT RESMİ SİTESİNDE. AMA BAZI SİTELERDE (TUHAFTIR) 1007 YAZIYOR. !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahattintopaloglu -- 28 Ağustos 2006; 10:52:01 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.