Şimdi Ara

Nihat Özdemirin 58. Madde ile ilgili Görüşü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Suç işlediğimiz kesinse tabii ki ceza alacağız. Cezasız kalmasını istemem saçma olur.

Bakın Digitürk ne halde? Şu halde bile gerekli paraları ödemekte güçlük çekiyor. Yarın eğer ligden küme düşmeler söz konusu olursa, o zaman ne olacak?

G.Saray, 18 kulüp içerisinde bir. Çoğunluk hakimse bir kulüp bir tarafa, 17’si bir tarafa denecek. Küme düşme olursa, en büyük zararı en çok yayın geliri alanlar görecek.

FENERBAHÇE Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın “58. madde değişmeyecek” sözlerine yanıt verdi ve “Bu Türk sporunun sonu olur” dedi. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Nihat Özdemir, şunları söyledi:

Eskiden sadece Fenerbahçe konuşuluyordu. Şimdi iddianame açıklandı. Fenerbahçe’nin yanı sıra 7 Süper Lig kulübü ve bir Bank Asya 1.Lig kulübü iddianamede suçlanıyor. Bütün kulüplerin ve federasyonun bunu düşünmesi lazım. Kulüpler Birliği, bir arada durmalı, 58. madde için birlikte hareket etmelidir. Ben bunu Fenerbahçe için değil, tüm kulüpler için, Türk sporu için istiyorum. Bu, konunun birinci boyutu.

Yayın geliri olmadan Türk futbolu ne hale gelir?
    İkinci boyuta gelince... Bakın Digitürk ne halde? Şu halde bile gerekli paraları ödemekte güçlük çekiyor. Yarın eğer küme düşmeler söz konusu olursa, o zaman ne olacak? Yalnız Fenerbahçe değil, Süper Lig’de 7 takım daha var. Yayın gelirleri olmazsa, Süper Lig’in hali ne olur, hiç düşündüler mi? G.Saray’ın Beşiktaş’ın Trabzonspor’un, bütün kulüplerin bu gelirden payı var. Bunlar olmadığı zaman Türk futbolunun halini düşünemiyorum.

Konu sadece Fenerbahçe konusu değil ki...
    NİHAT Özdemir, “Fener-bahçe’nin küme düşme tehlikesi var. Onun için mi 58. maddenin değiştirilmesini istiyorsunuz?” sorusuna ise şu karşılığı verdi: Sadece Fenerbahçe’nin değil ki... Az önce de söyledim; iddianameye baktığınız zaman 7 takımın daha küme düşme tehlikesi var. Trabzonspor’un da var, Beşiktaş’ın da. Herkesin var. Eğer iddianameye göre hareket ediyorsak, pekçok kulübün küme düşme tehlikesi var. Konu Fenerbahçe konusu değil. Hiçbir zaman bunu Fenerbahçe konusu olarak değerlendirmedik. Fenerbahçe, Trabzonspor, Manisaspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Beşiktaş... Hepimiz birlikteyiz.

Bir kulüp bir tarafa 17 kulüp bir tarafa denmeli
    ÖZDEMİR, “Galatasaray 58. maddenin değiştirilmesine kesinlikle karşı olduğunu ifade etti. Bu durumda 58. madde nasıl değişecek?” sorusuna, “18 kulüp içerisinde bir. Memlekette demokrasi varsa, çoğunluk hakimse bir kulüp bir tarafa, 17 kulüp bir tarafa denecek. Yarın küme düşme olursa, en büyük zararı en çok yayın geliri alanlar görecek. Bu, olayların bir kısmı. Anladığımız kadarıyla Digitürk dava açmayı düşünüyor. Eğer bu davayı açar, TFF de 58. maddeyi değiştirmeyi düşünmez, küme düşmeler olursa, o zaman ne olacak? Orduspor, Gençlerbirliği, Kayserispor hangi yayın gelirleriyle ayakta kalacak!

Kararlar genel kanıya göre değil yargıya göre
    Şikeye teşviğe küme düşme cezası verilmeyecekse ne olacak?
    Ben ceza vermeyelim demiyorum. Her eylemin bir cezası olur. Diyelim ki, cezayı verdiniz. Peki yarın beraat olursa -ki ben arkadaşlarımızın beraat edeceğine sonuna kadar inanıyorum- o zaman ne olacak? Nasıl bu karardan geri dönülecek? Kararlar genel kanıya göre değil, yargı kararına göre alınmalı diyorum.

Ama nasıl bir ceza verilmeli?
    58. maddede ne yapsan suç. Oysa, cezalar suçun cinsine göre bir yelpaze halinde düzenlenmeli. TBMM 6 ay önce çıkardığı kanunu düzeltti. Hem Avrupa, hem de Türkiye normlarına uyarladı.

Suç işlenmişse cezası da mutlaka olmalı ama
    TFF bu yasayı değiştirmezse, sizin bir eyleminiz olacak mı?
    Hayır, bizim gücümüz yok. Verilecek kararlara tabiyiz. Ama tek isteğimiz geri dönülemez kararların üretilmemesi. O zaman Türk sporuna, Türk futboluna zarar veririz. Sadece futbol değil, atletizm, basketbol, voleybol gibi branşları da zarar görecek. Suç işlediğimiz kesinse tabii ki ceza alacağız. Zaten bunun cezasız kalmasını istemem de saçma olur. Bakın, tartışmalara... İddianame açıklandıktan sonra pekçok insan, ‘bu iddianamede ceza çıkmaz’ diyor.

Kaynak: Hürriyet / Ahmet Ercanlar

• Birincisi, şüphede dahi ceza verilmesini isteyen bir FIFA var. Bu bizim yönetmeliğimizde var mı onu bilmiyorum. İkincisi, idari hukuk ve cezai hukuk ayrıdır, o yüzden yargıya göre karar alınmaz. Nihat Özdemir saçmalamasın. Ve son olarak, Türk futbolu Digiturk'un kirli parasına değil, dürüst ve ahlaklı futbola ihtiyaç duymaktadır. Atatürk'ün söylediklerini hatırlayın dediğimi anlarsınız. Aaaa durun, zaten bu klüp kendini Atatürk'ün mirasçısı sanıyor değil mi!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: marophat

Birincisi, şüphede dahi ceza verilmesini isteyen bir FIFA var. Bu bizim yönetmeliğimizde var mı onu bilmiyorum. İkincisi, idari hukuk ve cezai hukuk ayrıdır, o yüzden yargıya göre karar alınmaz. Nihat Özdemir saçmalamasın. Ve son olarak, Türk futbolu Digiturk'un kirli parasına değil, dürüst ve ahlaklı futbola ihtiyaç duymaktadır. Atatürk'ün söylediklerini hatırlayın dediğimi anlarsınız. Aaaa durun, zaten bu klüp kendini Atatürk'ün mirasçısı sanıyor değil mi!!!
    hala mahkeme sonucunu bekleyenler var.en az 5 yıl sürer mahkeme bide ergenekona bağlarlarsa 10 yıl sürer.kim bekleyecek o kadar.aşırı fanatik gözü kararmış fenerliler dışında iddianameyi okuyan herkes takdiren şike yapıldığına yüzde yüz emin...bu kararı neden şimdi veremiyor tff.ankaraspor küme düşerken mahkeme falan kimse dinlenmedi takdiren küme düşürüldü.hemde hiçbir suç oluşmamışken.olabilir diye düşürdüler...

Süper Lig'de deprem: Ankaraspor küme düşürüldü

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Turkcell Süper Lig takımlarından Ankaraspor'u bir alt lige düşürülmesine karar verirken, Ankaraspor Kulübü Başkanı Ruhi Kurnaz ve Ankaragücü Kulübü Başkanı Ahmet Gökçek'e 6 ay hak mahrumiyeti cezası verdi.Kuruldan yapılan açıklamaya göre, Ankaraspor ile aynı ligde mücadele ettiği Ankaragücü Kulübü ile arasındaki ilişkinin, sportif rekabeti engelleyici, müsabakaların ve ligin dürüstlüğünü, kamuoyunun ligin dürüstlüğüne ilişkin algısını zedeleyecek nitelikte olması nedeniyle, TFF Statüsü'nün 18. ve 76. maddeleri ile Kulüp Tescil Talimatı'nın 17. maddesine aykırılıktan dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın (FDT) 45/1. maddesi uyarınca, konuyla ilgili uluslararası kural ve kabullerde belirlenmiş olan ölçütler de dikkate alınarak takdiren bir alt lige düşürülmesine karar verdi.

http://www.youtube.com/watch?v=-yXe7HnnEqs

• Bu yazı doğru mudur acaba? Bir yönetici bu kadar alçalabilir mi inanamıyorum! Dürüstlük, insanlık yerlerde sürünüyor yazıklar olsun sadece denilebilecek bu! Bu arada yazının sonunda dediği gibi acaba kim iddianemeyi gördükten sonra ceza çıkmaz diyor onu da anlamadım biz mi rüyadayız arkadaşım biz başka şeyler mi okuyoruz? Biri beni çimdiklesin arkadaş...

Bu lig 8 takımda kalsa şike yapanlar cezasını çekmeli eğer çekmez ise olay o kadar büyür ki bu işlere el atanlar çocuklarına ahlak dersi vermeye nasıl cesaret edebilirler? Nihat Bey sen git şimdi torunlarına ahlak dersi ver bu kadar ahlaksızlığın içindeyken yazık o kadar yazık ki bunun bile gündeme gelmesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: garcy

hala mahkeme sonucunu bekleyenler var.en az 5 yıl sürer mahkeme bide ergenekona bağlarlarsa 10 yıl sürer.kim bekleyecek o kadar.aşırı fanatik gözü kararmış fenerliler dışında iddianameyi okuyan herkes takdiren şike yapıldığına yüzde yüz emin...bu kararı neden şimdi veremiyor tff.ankaraspor küme düşerken mahkeme falan kimse dinlenmedi takdiren küme düşürüldü.hemde hiçbir suç oluşmamışken.olabilir diye düşürdüler...

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Turkcell Süper Lig takımlarından Ankaraspor'u bir alt lige düşürülmesine karar verirken, Ankaraspor Kulübü Başkanı Ruhi Kurnaz ve Ankaragücü Kulübü Başkanı Ahmet Gökçek'e 6 ay hak mahrumiyeti cezası verdi.Kuruldan yapılan açıklamaya göre, Ankaraspor ile aynı ligde mücadele ettiği Ankaragücü Kulübü ile arasındaki ilişkinin, sportif rekabeti engelleyici, müsabakaların ve ligin dürüstlüğünü, kamuoyunun ligin dürüstlüğüne ilişkin algısını zedeleyecek nitelikte olması nedeniyle, TFF Statüsü'nün 18. ve 76. maddeleri ile Kulüp Tescil Talimatı'nın 17. maddesine aykırılıktan dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın (FDT) 45/1. maddesi uyarınca, konuyla ilgili uluslararası kural ve kabullerde belirlenmiş olan ölçütler de dikkate alınarak takdiren bir alt lige düşürülmesine karar verdi.

Alıntıları Göster
    Yahu arkadaş TFF bu sezon oynanacak sonra karar alınacak dedi bitti gitti işte.
    Düşüremeyecek ise zaten tartışmanın anlamı yok, sezon sonu düşürecek ise -ki bence öyle yapacak ve adamlar sezon sonu karar alacaklarını söylemişken- ne yapmasını bekliyorsunuz TFF'nin sezon ortasında düşürmesini mi?
    Sezon sonuna kadar karar beklemeyin TFF'den.

• quote:

Orijinalden alıntı: subsonic

Düşüremeyecek ise zaten tartışmanın anlamı yok, sezon sonu düşürecek ise -ki bence öyle yapacak ve adamlar sezon sonu karar alacaklarını söylemişken- ne yapmasını bekliyorsunuz TFF'nin sezon ortasında düşürmesini mi?

Alıntıları Göster
    ben hepsini geçtim ankaraspor neden ve nasıl bu kadar kolay ve çabuk düşürülmüştü?ve niye haksızlık bilmemne diye kimsenin sesi çıkmamıştı? bi yerlerde bir yanlış var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

ben hepsini geçtim ankaraspor neden ve nasıl bu kadar kolay ve çabuk düşürülmüştü?ve niye haksızlık bilmemne diye kimsenin sesi çıkmamıştı? bi yerlerde bir yanlış var.

Alıntıları Göster
    Artık pislik boyutuna getirdiler.

Önce suç yoktu, şimdi suç olduğunu bilince, yok efendim düşürülürse ne olurmuş.

İnan bana Nihat sensiz futbol çok daha güzel olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: cuoresportivo

Artık pislik boyutuna getirdiler.

Önce suç yoktu, şimdi suç olduğunu bilince, yok efendim düşürülürse ne olurmuş.

İnan bana Nihat sensiz futbol çok daha güzel olur.

Alıntıları Göster
    eskiden yalnız takım edebiyatı yapan, biz bize yeteriz çünkü biz fenerbahçeyiz türünden söylemlerde bulunanlar şimdi 16 takım ile ittifak kurmuşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhan_28

eskiden yalnız takım edebiyatı yapan, biz bize yeteriz çünkü biz fenerbahçeyiz türünden söylemlerde bulunanlar şimdi 16 takım ile ittifak kurmuşlar

Alıntıları Göster
    Bakın, tartışmalara... İddianame açıklandıktan sonra pekçok insan, ‘bu iddianamede ceza çıkmaz’ diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhan_28

Bakın, tartışmalara... İddianame açıklandıktan sonra pekçok insan, ‘bu iddianamede ceza çıkmaz’ diyor

o FB tv yi izliyordur ondan
  • quote:

Şimdi şike yapıldığı kesinleşti diyelim.

Peki bu sezonun oynanması adaletli olacak mı?
    Bak hergün şike konuşuluyor. Sezon sonunda playofflarda heyecan olması gerekirken herkes yine şikeyi konuşacak. Ortada futbolun çekiciliği kalmayacak. Zaten şimdi bile kalmadı.
    Geçen sene küme düşen takımların zararları ne olacak? Adamlar küme düştüğü için tamamen küçüldüler. Onların zararı nasıl karşılanacak?
    Bu sene Fener şampiyon oldu diyelim. Şampiyonlar ligine şike yaptığı kesinleşen ve küme düşen Fener mi gidecek?
    Kararı sezon sonunda vermek demek bu sezonun çöpe atılması demek oluyor. Gram zevk almıyorum bu ligden. Benim gibi milyonlarca futbolseverin bu zevkini hangi hakla alabiliyor?

Eğer bunlara mantıklı cevapları varsa Tff'nin söylesin ve bizde tamam sezon sonunda karar verilsin diyelim. Bugüne kadar söylemediğine göre demekki yok. Yoksa bizde hergün karar verin diye bağırırız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Roohans

quote:

Bak hergün şike konuşuluyor. Sezon sonunda playofflarda heyecan olması gerekirken herkes yine şikeyi konuşacak. Ortada futbolun çekiciliği kalmayacak. Zaten şimdi bile kalmadı.
    Geçen sene küme düşen takımların zararları ne olacak? Adamlar küme düştüğü için tamamen küçüldüler. Onların zararı nasıl karşılanacak?
    Bu sene Fener şampiyon oldu diyelim. Şampiyonlar ligine şike yaptığı kesinleşen ve küme düşen Fener mi gidecek?
    Kararı sezon sonunda vermek demek bu sezonun çöpe atılması demek oluyor. Gram zevk almıyorum bu ligden. Benim gibi milyonlarca futbolseverin bu zevkini hangi hakla alabiliyor?

Eğer bunlara mantıklı cevapları varsa Tff'nin söylesin ve bizde tamam sezon sonunda karar verilsin diyelim. Bugüne kadar söylemediğine göre demekki yok. Yoksa bizde hergün karar verin diye bağırırız.

Bugün karar verse sorularının cevabı yine olmayacak ki? Bugün Feneri düşürse hangi sorunun cevabı olacak.

• quote:

quote:

quote:

Bugün karar verse sorularının cevabı yine olmayacak ki? Bugün Feneri düşürse hangi sorunun cevabı olacak.

Şike yerine futbola dönmüş olacağız. Geri kalan takımlarla olduğu kadarıyla heyecanı devam ettirmiş olacağız. Bile bile fasülyeden ligi izlemek kadar kötü birşey yok. Kalitesiz olsun ama fasülyeden olmasın.

Suçu olmayan bir takım olarak niye suçu olan takımlarla aynı yerde bulunayım ki?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şike yerine futbola dönmüş olacağız. Geri kalan takımlarla olduğu kadarıyla heyecanı devam ettirmiş olacağız. Bile bile fasülyeden ligi izlemek kadar kötü birşey yok. Kalitesiz olsun ama fasülyeden olmasın.

Suçu olmayan bir takım olarak niye suçu olan takımlarla aynı yerde bulunayım ki?

Alıntıları Göster
    Futbola dönülmüş falan olunmayacak kimse kimseyi kandırmasın. Fenerbahçe düşerse ister bugün ister sezon sonu gelecek sezon da bunun yankısı sürecek, yayıncı kuruluş gelir gider vs birsürü şey çıkacak ortaya.

Suçu olmayan takımlar da bir zahmet suçun sabit olmasını beklesin o zaman madem ortada suç bazlı bir durum var.

• quote:

Futbola dönülmüş falan olunmayacak kimse kimseyi kandırmasın. Fenerbahçe düşerse ister bugün ister sezon sonu gelecek sezon da bunun yankısı sürecek, yayıncı kuruluş gelir gider vs birsürü şey çıkacak ortaya.

Suçu olmayan takımlar da bir zahmet suçun sabit olmasını beklesin o zaman madem ortada suç bazlı bir durum var.

Yahu idari hukuk ve cezai hukuk bir tutulamaz. Milyon defa söylettirdiniz yeter be!
  • quote:

quote:

Yahu idari hukuk ve cezai hukuk bir tutulamaz. Milyon defa söylettirdiniz yeter be!

Hadi be...

Suçu kim sabit görür sence yargı mı TFF'nin kararı mı?
    TFF kanaata göre düşüreceğine göre parçaları sen birleştir yüksek yargı üyesi forum arkadaşım.

• quote:

quote:

quote:

Hadi be...

Suçu kim sabit görür sence yargı mı TFF'nin kararı mı?
    TFF kanaata göre düşüreceğine göre parçaları sen birleştir yüksek yargı üyesi forum arkadaşım.

Alıntıları Göster
    Şikayet etmişler yazdıklarımı çokta tın
    Anlayın işte şike yapmışsınız ve bunu N.özdemirde kabullenmiş ki düşme kalksın diye bi yerlerini yırtıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: garcy

İşte bu tarz bilgisiz,oturduğu yerden uyduran tiplerin yüzünden hepiniz gaza geliyorsunuz.

Ankarasporun ligden düşürüldüğünü yazmış ancak daha sonrasını yazmamış..Bakalım neler olmuş.

quote:

[1]Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 15 Eylül 2009 tarih ve 15 sayılı toplantısında "Ankaraspor ile aynı ligde mücadele ettiği Ankaragücü Kulübü ile arasındaki ilişkinin, sportif rekabeti engelleyici, müsabakaların ve ligin dürüstlüğünü, kamuoyunun ligin dürüstlüğüne ilişkin algısını zedeleyecek nitelikte olması" iddalarıyla TFF statüsünün 18. ve 76. maddeleri ile kulüp tescil talimatının 17. maddesine aykırılıktan futbol disiplin talimatı'nın 45/1. maddesi uyarınca, konuyla ilgili uluslararası kural ve kabullerde belirlenmiş olan ölçütler de dikkate alınarak Süper Lig'in bir alt ligi olan 1. Lig'e düşürülmüştür.

[2] Kulüp, bu karardan sonra ligden düşürülme kararının iptal edilmesi istemiyle TFF aleyhine dava açmıştır.
    [3] TFF kulüpten davasını geri çekmesini istemiş ancak kulüp bu isteği reddetmiştir. Bunun üzerine 5 Ağustos 2010 tarihinde TFF kulübün lisansını iptal etmiş ve kulübü tüm liglerden ihraç etmiştir.
    [4] Ancak bir sezon sonra 29 Haziran 2011 tarihinde kulübün TFF aleyhine açtığı davasını geri çekmesi karşılığında ihraç kararı kaldırılarak kulübün 1. Lig'den mücadeleye devam etmesi kararı verilmiştir.
    [5] Fakat cezalarının kaldırılmasına rağmen kulüp ligde yer almayacaklarını açıklamıştır.
    [6] Fakat kulüp 2011-12 sezonuna A2 Ligi'nde devam etme kararı almış, 2012-13 sezonunda ise 1. Lig'de yer alacağını açıklamıştır. TFF ise aldığı yanlış karardan dolayı Ankaraspor'a toplamda 22.000.000 TL tazminat ödemiştir.
    [7] Ayrıca GSB kulübün Süper Lig'den bir alt lige düşürüldüğü 2009-10 ve liglerden ihraç edildiği 2010-11 sezonlarında toplam 193.242 TL gelir elde ettiği açıklanmıştır.

Ankaraspora 22 Milyon TL tazminat ödemişken ve bu tazminatı Ankaraspor hukuk yolu ile almışken Fenerbahçe gibi bir klübü yargısız ve hukuksuz olarak düşürmek kolaymı?

Az çıkın hava alın..

• Abi o degilde twitterda cok fena dalga donuyor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.