Şimdi Ara

Nielsen: Android akıllı telefon pazarında zirve hakimiyetini sürdürüyor, 2011 son çeyrekte ise iPhone 4S daha çok tercih edildi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
0
Favori
6.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gokooo

quote:

Orijinalden alıntı: musti545

İnsanlar daha çok özgürlük için androidi tercih ediyor...

400 Liraya da Android var ondan olabilir mi acaba gerçekçi olmak lazım.

galaxy nexus galaxy note htc evo 3d 400 tl mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 400 liralık androidler 400 liralık symbianların yanına bile yaklaşamazlar. o kadar.
  • quote:

quote:

Galaxy Note ve 4S kullanıyorum.

Bu yoruma kesinlikle Katılıyorum.
  • Sadece 5 farklı model telefonla ve her defasında en ucuzunu 1500 liraya satan bir firmanın bu kadar büyük pazar payı elde etmesi müthiş bir başarıdır. Piyasada zibilyon tane Android Telefon var ama iOS'lu sadece 5 tane telefon var. Ve hepside çok pahalı. Burdan hesap yapın Fandroidler...
  • @egemen_e

"Bi mantıklı olun yhaaaa!" deyip mantıksızlığın dik alasını yapmışsın. Öncelikle verdiğin rakamlar "Smartphone Pazarını" değil tüm mobil telofon pazarının rakamları. Hadi onu geçtik yukarıda verilen rakamlar 2011 Q4 smartphone satış rakamları iken sen gitmiş 2011 Q2 mobile telefon rakamlarını vermişsin.

Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı. :))
  • Onlarca Android telefon modeli var. 500 TL'ye kadar düşmüş fiyatları. IOS karşısında üstün demek saçmalık.
  • peki buna ne diyeceksiniz?

http://dailymobile.se/2011/12/30/symbian-still-the-top-os-in-the-end-of-2011/

Nielsen: Android akıllı telefon pazarında zirve hakimiyetini sürdürüyor, 2011 son çeyrekte ise iPhone 4S daha çok tercih edildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetdemirci -- 19 Ocak 2012; 13:07:32 >

• quote:

quote:

quote:

galaxy nexus galaxy note htc evo 3d 400 tl mi

İstatistiklere gerek yok.Android in en çok tercih edildigi konusunda herkes hem fikir.

Arkadaş neyi kastetmiş?
    Her Android OS li cihaz tercih eden,400 TL mi diye sorduğun üst seğment Android cihazlarınımı alıyor bunu düşün.

Kısacası bir sürü marka var piyasada,hepsi üst segment bir cihaz cıkarıyor.Daha sonra abidik gudubik donanım olarak içindeki işletim sistemini bile çalıştırmakdan aciz telefonlar üretiyor.

Coğunlukda ucuz yollu bu Android modellerini kullandığı için Android en çok tercih edilen os oluyor.

Google okadar gayri ciddiki ,piyasada 100 euro ya 7 inç lik 10 inçlik ,donanımı beşpara etmez basmayik cihazlar kaynıyor.Abuk subuk adı sanı duyulmamış markalar bile Android kullanıyor.

Standart diye birşey yok.Bilmeyen biri bu cihazları alsa ,hadi ordan başlarım böyle işe diyip ,Android kullanmaya tövbe eder.

Google ve üretici Markalar resmen ucuz yollu sürümden kazanıyor.

Fanboy damgası vurmasın kimse,
    Yukarıda da belirttigim gibi Galaxy Note ve 4S kullanıyorum ama gerçekler böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 19 Ocak 2012; 12:18:46 >

• Dun forumda arkadasin biri İOS tan androide Galaxy NOTE ile gecis yapmis..Sordugu sorular ve cevaplari
    - Muziklerimi hangi programla aticam cihaza?
    C : Programa gerek yok..cihazi pc ye bagla mp3 u cihaza surukle birak yeter..
    - Peki muzik listemi hangi programla duzenlicem?
    C : Programa gerek yok..muzik calara gir, listelemek istedigin mp3 e basik tut, cikan menuden yeni listeye ekle de yeter..
    - Filmleri hangi formata convert edeyim??
    C : Converte gerek yok cihaza gonder gitsin anlar o akillidir ios a benzemez :))

Bu yapilan islemler akilli telefonun yapmasi gereken cok basit siradan islemler..En basit bir islemde bile apple insanlari esaret altina almis (copy-paste olayina hic girmiyorum bile) hala da devam ediyor..Yillarca kendimizi kandirdik stabillik bozulmasin,guvenli isletim sistemi kullanalim diye , JB cikti ac kurt gibi saldirdik " oh be dunya varmis cihaz adam oldu " dedik..
    İos yalin haliyle ozgur mu kullanisli mi ?? Degil kardesim..Jb sart mi ?? evet sart kardesim..Bedava uygulama icin mi sart ? Asla degil..Android in yalin olarak verdigi imkanlarin,kolayliklarin birazina ios ta sahip olabilmek icin SART ..

İpin ucunda bir kukla dusunun..Android kullananlar her zaman o kuklayi istedigigibi oynatacak..ios kullanicilari ise o kuklanin ipi olmaktan oteye gidemeyecek cunku Apple onlari nereye cekerse oraya uzayacaklar..

• Listeyi akıllı telefonlar diye bölüp suni bir yüzde oranı elde etmek onuda yanlış vermek, sonrada fanboylara eğlence yaratmak... güzellll..
  • quote:

quote:

400 Liraya da zibil gibi satılan iPodlar var bence onlarıda katmalıydın.Android çok yoğun sistem harcadığı için uyduruk işlemcili telefonların zaten kısa zamanda etkisini kaybediyor.Sonuç olarak bataryası az giden ve işe yaramayan bir telefonu ancak %1 lik kısım tercih eder...
  • Bu rakkamlar sadece satılan ürün adetlerini gösteriyor. Ürün kullanımına göre bir değerlendirme yok. Olsa bence iPhone daha önde olurdu. Android telefon alan bir çok kişi bir süre sonra artık o telefonu kullanmıyor. Yazılım güncelleme olmaması, donanımın daha çabuk eskimesi gibi sebeplerden telefonu ya satıyor ya da kenara koyuyor. Ama Iphone alanlar telefonlarını daha uzun süre kullanıyor. Bu da toplamda aktif iOS kullanıcı sayısını oransal arttırıyor. Sonuçta iOS mi Android mi lider bilmem ama Android'in yükseliş hızını kaybettiği açık.
  • Yukarıda örnek veren Arkadaşın bahsettigi 4S den galaxy note a geçiş yaban kisi ben degilim.

Öncelikle bunu belirtmekte fayda var.

Şahsen ben istediğim telefonu veya telefonları istediğim zaman alıp kullandığım için bu gibi kör dövüş tartışmalara girmem.
    Sırf 2011 yılında İphone 4 ,Galaxy S2 ,HTC Desire HD,Evo 3D ,Cha cha ,Galaxy Note,Galaxy Nexus ve İphone 4S i parasını verip alıp kullanmış biri olarak,Onu bunu bilmem.

İki işletim sistemininde albenisi ve avantajları var.

Bu ne kardeşim sanki Borsa da kağıdınız var.Sanki Babanız veya siz Bu sirketlerin Hissedarımısınız.

Bu üstünlük kurma çabası neyin nesi?Neyi kabullendirmeye Çalışıyorsunuz.

Kullandığın işletim sistemini ,telefonu, kendi nezlinde bu şekilde başkalarınada kabullendirmeye çalışarak kendine ve başkalarına nekadar Akıllı olduğunu ispatamı çalışıyorsun?

İşime hangisi geliyorsa,hangisini begenirsem alır kullanırım bu kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pachenkov

quote:

quote:

400 Liraya da zibil gibi satılan iPodlar var bence onlarıda katmalıydın.Android çok yoğun sistem harcadığı için uyduruk işlemcili telefonların zaten kısa zamanda etkisini kaybediyor.Sonuç olarak bataryası az giden ve işe yaramayan bir telefonu ancak %1 lik kısım tercih eder...

Verdiğin ipod örnegi ,Kastedilen Android telefonların yanında ,istatistiklerde esamesi bile okunmaz.

Düz mantık ile nekadarda güzel hesap yapıyorsun.

Donanımı yetersiz olan cihazları %1 lik kesim tercih eder öylemi?

Herkesi kendin gibimi sanıyorsun?

Aç bak Sadece Samsung nekadar Androidli cihaz üretmiş.

Samsung yeşillik olsun diye üretiyor o modelleri ,değilmi?Nasıl olsa herkes üst seğment cihazlarımı alıyor diyip, canı sıkıldıkça model çıkarıyor değilmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 19 Ocak 2012; 12:52:03 >

• @engurlu

Birinci yazdığın doğru. Ancak ikinci ve üçüncü yazdıkların külliyen uydurma. :))

iOs'da da istediğin kadar müzik listesi oluşturabilirsin. İstediğin şarkıyı istediğin listeye atabilir veya o listeden çıkarabilirsin.

Ayrıca videoları convert etmene gerek yok. Ancak ekstra olarak App store'dan program indirmek gerek. Ben AVPlayer, Cine Player, VLC Player, Oplayer vs. tavsiye ederim. :)) Haa bu arada iTunes senden convert etmeni istemez. Sen kütüphaneye iOS'un tanımadığı bir müzik veya video formatı atarsan iTunes sana "iOS bu formatları desteklemiyor desteklenen formata dönüştüreyim mi diye sorar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen_e

farketmez burdan bilginin ne kadar yanlış olduğu çıkıyor zaten, en çok satılıp kullanılan nokia iken ve nokia nın androidli, ios lu modeli yokken mesanesi bile okunmaz? imkansız ve yanlış bilgi işte.

Telefon satis rakamlarini bilemem ama isletim sistemi olrak android pazarin cogunu elinde bulunduruyo bu bi gercek
  • quote:

Orijinalden alıntı: jumaru_444

ios kullananlar ya baba parası yiyen ergen liseliler ya da teknolojiden zerre kadar anlamayan kafe apaçileridir.

Kafe apaçileri
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperemr

quote:

ios kullananlar ya baba parası yiyen ergen liseliler ya da teknolojiden zerre kadar anlamayan kafe apaçileridir.

Kafe apaçileri

iyi maaşı olan hava meraklısı tipleride unutma.
  • quote:

İOS kullanıyorum baba parası yemiyorum İTÜ meznunuyum teknolojiyi imkanımölçüsünde baya baya kullanmaya çalışan biriyim kafe yede hiç gitmem noldu şimdi bu yazdıklarının hiç biri yok bende ama İOS kullanıyorum.Aslında burda rengini kişiliğini karekterini belli etmişsin ne misin SEN fesat sın SEN kıskançsın SEN çekemeyensin SEN bilgisizsin SEN cahilsin bu SEN SEN ler bitmez ama SEN le fazla muhattab olmak istemiyorum her kez düşüncesini fikrini yazacak ama senin gibi uslubsuzca futursuzca kabaca değil kendine gel yada bir daha yazma burda ayıp denen bi şey var
  • @realjonturk, yazdıklarımın neresinde hakaret var? sen ne hakla yazıp yazamayacağıma karar verebiliyorsun? eğer gerçekten hakaret varsa şikayet et banlasınlar. söylediklerim doğru ki bu kadar kızdırabilmiş seni. bu arada bilgisiz değilim. bilgisayar mühendisliği ve üstüne tıp okuyorum. teknolojiden en az senin kadar anlarım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.