Şimdi Ara

Nforce2 çipsetler ve linux&*BSD, sistem neden fsck da hata bulur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Fedora Core2 distro sunu a7n8x-x/a7n8x-e Delux anakartlarını kurduk ancak sistem kurulumundan sonra init 1 de fsck yaptıgımızda sistemde bozulmalar olustu. İşin ilginç tarafı sistemdeki tüm parçaları değiştirdik işim gereği yedek parçam bol ancak sonuc en fazla sistem 1 gün çalıştıktan sonra donma yapıp arıza yapıyordu. ilk önceleri ısıdan dır dedik köprülere fanlar yerleştirdik ancak gene aynı sorunu yasadık. Hadi sorun asus dan dedik anakartı epox 8rda+ pro yaptık yeni ramler işlemci ve hdd ile yine denedik bu seferde sonuç aynı 1 saat kullanımdan sonra fsck da bad missing ve sistem iptal.
    Farklı distrolarda denedik FreeBSD 5.2.1 dede 2 saat kadar denedik güncellemelri yaptık tamam dedikki ondada aynı sorun

arkadaşlar sorunu anlamış değiliz Ama tahminen Distroların nforce2 çipsetleri ile olan uyumsuzlığundan kaynaklanıyor. Sizden ricam daha önce karşılaşmış iseniz nasıl çözdünüz eğer denemediyseniz bir nforce2 ultra 400 çipsete sahip bir sistemde fedora core2 yada tao linux kurup güncellemelerini yaptıktan sonra init 1 de fsck yapmanız internette bunla alakalı problem goremedim vede duymadım. Yardımcı olursanız sevinirim

• nforce sürücüsünühttp://www.nvidia.com/object/linux.html adresinden kurmayı denediniz mi?
  • Fedora Core 2 için driverları deniyeceğim tekrar ancak @genesis007 eğer deneme şansın olursa nforce2 ultra cipsetli bir makinada fsck denermisin
  • Anakartın yonga setine ait sürücüyü yüklemediğiniz takdirde bu sorunların olması doğal denilebilir. Aynı sorunlar başka işletim sistemlerinde de gerçekleşebilir.

Önce sürücüyü yüklemek, sonra denemek lazımdır.
  • Birde şöyle sorayım freeBSD de neden yapar hardware notları arasında nforce2 ide ler var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.