Şimdi Ara

nf2 nb için soğutma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.dijitalcenter.com/asp/show_stock.asp?Product_ID=CCB-A4C

bunu almayı düşünüyorum fikrinizi almak istedim.

abit an7 nin NB si için.

sizin öneriniz veya tavsiyeniz ?

• oc mu yapacaksın yoksa değişiklik olsun diyemi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: arbiter

oc mu yapacaksın yoksa değişiklik olsun diyemi ?

o.c yapıcam , hatta mode bile yapmayı planlamıyor değilim

iceberq için test baktım ama bulamadım , yani değerlerini bilmiyorum
  • http://www.dijitalcenter.com/asp/show_stock.asp?Product_ID=A1449
    ben bunu kullanıyorum ve baya iyi vida yerleri tam chip sete uyacak şekilde çıkarıp uygun bir vida ile bağlatı vaptım(basic mode) ama senin gösterdiğin hazır takma aparatları chipsete uyar sanırım.
    230fsb den aşşağı kullanmayacaksan değmez ama 230dan yukarısı için şiddetle tavsiye ederim.
  • ayrıca extradan bir not eğer uygun şekilde nb nin tam arkasını soğutabilirseniz extra bonus fsb kazanırsınız benden söylemesi :)
    yani olay sizin mantığınıza bakıyor baya zor bi soğutma bölgesi tabi uzaymontaj kullanmayanlar için zor.
  • quote:

http://www.dijitalcenter.com/asp/show_stock.asp?Product_ID=A1449
    ben bunu kullanıyorum ve baya iyi vida yerleri tam chip sete uyacak şekilde çıkarıp uygun bir vida ile bağlatı vaptım(basic mode) ama senin gösterdiğin hazır takma aparatları chipsete uyar sanırım.
    230fsb den aşşağı kullanmayacaksan değmez ama 230dan yukarısı için şiddetle tavsiye ederim.

"230fsb den aşşağı kullanmayacaksan değmez ama 230dan yukarısı için şiddetle tavsiye ederim." bu cümle kafamı karıştırdı.

hangisini soğutması daha ii dir acaba? görüntü olarak vantec daha ii gibi.

• quote:

ayrıca extradan bir not eğer uygun şekilde nb nin tam arkasını soğutabilirseniz extra bonus fsb kazanırsınız benden söylemesi :)
    yani olay sizin mantığınıza bakıyor baya zor bi soğutma bölgesi tabi uzaymontaj kullanmayanlar için zor.

oda aklıma geldi. kasanın nb nin arkasına gelicek olan kısmı 45/45 mm fan gelicek şekilde kessek sonrada fanı taksak. bu aklıma geliyordu sürekli ama şuan o benim için 2. planda çünkü 210 fsb de 37-40 derece arası gidip geliyor nb.

hatta kasanın arka sını 120mm fan gelicek şekilde kessek ki cpu da yararlansa (madem hayal kuruyoruz) nasıl olur?
  • verdiğim linkteki daha iyi ama fanın sesi orjinal nb soğutucusundan fazla ve vidalama yöntemi ile takıldığından nb ile tam bi ısı alışverişi oluyor tabi uğraşırsan dediğimi al.
  • soğutma konusunda rakam verebilir misin arbiter?
  • netbi şekilde not etmedim ama bazen 222fsbd de takılan board çok rahat 227fsb de oc oluyordu malzemenin kalitesi bakımındanda tartışmasız daha iyi ama dediğimgibi uğraştırır biraz sonra yapamadım deme :)
  • quote:

ayrıca extradan bir not eğer uygun şekilde nb nin tam arkasını soğutabilirseniz extra bonus fsb kazanırsınız benden söylemesi :)

Kuzeyköprüsünün arkasını nasıl soğutuyorsun?
  • tam o bölgeye uyabilecek bakır bi plaka kestirebilirsin orta kısım çukurda olduğundan oraya göre kestirmen lazım tabi.
    buarada 222fsb-227fsb size göre garip gelebilir ama bh-5 ler iyi voltajlarda iyi işler çıkarıyor.
  • chn güzel 1 seçim olabilir. ama 29db yide göze alman lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fistan

chn güzel 1 seçim olabilir. ama 29db yide göze alman lazım.

aslında qfan olduğu için pek önemsemiyorum.

beni düşündüren boyutları. dc yazan boyutları karşılaştırdığımda iceberq daha büyük gibi. işte bu noktada kafam karışıyor
    çünkü bende slk947U var, yani alt kısımda nb ye az bir yer kalıyor.
  • nb soğutması için iyi ürünler Türkiye'ye pek ithal edilmiyor.Thermaltake'in oldukça başarılı ürünleri var aslında belirttiğin gibi.yüksek fsb'lerde nb soğutması kritik öneme sahip.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.