Şimdi Ara

nexus 5 lte yazmıyor ve hız 4.5g hızında değil?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4.5 uyumlu sim kart taktım,lte ayarını da yaptım,turkcell ile konuştum 4.5 kapsama alanı içinde olduğumu söylediler ancak telefonumda hala daha "h" görünüyor ve hız testi yaptığımda 15 mbit falan çıkıyor.
    varmı bildiğiniz bir çözüm yolu?

Cihaz: LG Nexus 5 (Yurtdışından Alınma)
    Operatör: Turkcell
    İl: İzmir

• Cihazin Model Nosu d820 mi?
    Kutusunun üzerinde yazar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaisersan -- 2 Nisan 2016; 14:58:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaisersan kullanıcısına yanıt
    Evet d820

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • D820 ise Amerika kıtasındaki bantları destekliyor Turkiyeyi degil.,bende de Nexus 5 var fakat benimki Avrupa versiyonu d821.

O yüzden bu şekilde kullanamazsınız, x-developers sitesinde bir araştırma yaparsan belki birşeyler bulabilirsin konu ile alakalı.

• Öyle Amerika'dan ucuz cihaz falan getirip burada kullanacaksanız böyle şeylere katlanacaksiniz tabii

• quote:

Orijinalden alıntı: DreamofMirrorss

Öyle Amerika'dan ucuz cihaz falan getirip burada kullanacaksanız böyle şeylere katlanacaksiniz tabii

Amerika'dan ucuz cihazı getirip, üzerine IMEI yazıp, LTE bantlarını aktifleştirip böyle şeylere katlanmadan da kullanabiliyoruz. Maliye Bakanısın sanırım. Sen neden rahatsız oldun insanların telefonu ucuza getirmesinden?
  • mehmet kardeş dediklerini yapmaya çaılışıyorum ama bir türlü yapamadım
    spc kodunu elde edemdim
    yardımcı olabilirmisiniz
    teşekkürler
  • http://forum.donanimhaber.com/m_115807196//tm.htm#115807196

• faruk F kullanıcısına yanıt
    Bu öyle 110V-220V olayına benzemiyor ama yalnız,frekanslar farklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DreamofMirrorss -- 3 Nisan 2016; 20:05:21 >
  • DreamofMirrorss kullanıcısına yanıt
    Frekans farklı olsa da donanımsal olarak bir engel yok. Yazılımsal engeli de bu şekilde aşıyoruz.

• faruk F kullanıcısına yanıt
    Donanımsal farklılıklar da var misal durumla alakası olmasa da Amerika'dan yasal SAR değeri daha yüksek olduğu için cihazlarda daha ucuz verici kullanılabiliyor.Yani illa aynı donanım olacak diye bir durum yok.Veri anteni WiMax'in bulunduğu aralıkları destekliyor olabilir misal

• Cihazın sar değeri kuzey amerika versiyonundaki de türkiye standartlarına göre düşük orda bi sıkıntı yok. Ayrıca ben telefonu hepsiburada.com dan aldım türkiyeye ithal eden distribütör firma amerika modelinden satıyormuş. zamanında lte desteği olmadığindan bi sorun teşkil etmemişti bana.

• benim g2dede aynı sorun var, amerikadan sprint g2 var elimde ve bantlardan dolayı 4g kullanamıyorum sanırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.