Şimdi Ara

Next 2000 FTA ile Hiremco X3 cihazını [i]'kendi çapımda'[/i] Karşılaştırdım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, bende next 2000 fta cihazı vardı ablam aynısından banada alalım deyince bana HDMI girişli Hiremco X3 alma şansı doğdu.
    belki memnun kalmam değiştiririm diye internet üzerinden aldım. Sony 32S5500 ve Beko 72 ekran Flat Tüplü Tv ile denedim ikisinide.
    iki cihazıda aynı Scart kablosu ve aynı uydu kablosu (uydu anteninden gelen kablo) kullanarak karşılaştırdım. HDMI bağlantı için Belkin 1.8 m HDMI kablo kullandım.

Öncelikle kendi görüşlerimi yazayım daha sonra aşırı amatör olan fotoları koyacağım.

Next i Scart ile bağladım ve uzun bi süre gözüm alışsın diye izledim görüntüyü LCD tv ile, daha sonra Hiremco yu bağladım fakat arada çok bariz bir fark olmadı Hirmco biraz daha Canlı (Parlak) renkler veriyormuş gibi geldi bana. ama çok çok az bi fark,
    sonra heyecanla acaba HDMI ile nasıl olacak diye Hiremcoyu HDMI ile bağlayıp görüntü ayarlarından 480p/576p ye ayarladım, ama sonuç hiç beklediğim gibi olmadı. Görüntüde aşırı belirgin bi fark bi netlik göremedim ben. sadece biraz daha parlak oldu görüntü ancak başka bi olumsuzluk fark ettim. HDMI ile 480p/576p de hızlı geçiş sahnelerinde görüntü örtüşmezliği oluyor kısa sürelik. sanırım bunun tam tekni adı: "de-interlacing"

ama HDMI bağlantı ile Seslerde çok bariz bir düzelme oldu.

Hiremco da beğenip Next te beğenmediğim diğer özelliklere gelirsek;
    - Kumandası her açıdan çekiyor Next te bu kadar Geniş açı olanağı yoktu
    - Kanal İsimleri Cihazın ekranında yazıyor ve çok tatlı bi yeşil rengi var
    - Kayıt Yapma işlemleri aynı gibi ama Hiremco da NTFS formatlı hard diskim de açılıyor. (Next te görmüyor) (ne ekstarası var derseniz Fat32 de ~ 4 Gb tan daha büyük dosya kayıt etmiyordu bu NTFS de sorun olmaz diye düşünüyorum.)
    - Cihaz daha küçük. (kapalı iken çok çirkin ama açıkken tatlı duruyor)
    - Uydudan güncelleme çok orjinal birşey hiçbir şifre vs girmeden hem kanalları buldu hemde Ntv Spor için biss şifresini vs kendi girmiş (Yazılım Güncellemesi ile)

Next in avantajları ise;
    - Daha hızlı kanal geçisi
    - Cihazda Renk ayarlama menüsü var Hiremco da bulamadım.
    - Kanal Taşıma Next te daha kolaydı Hiremco Vista misali soru üstüne soru soruyor.

Sonuç olarak HDMI bağlantısı var çok daha Net görüntü alacağım diye almayın,
    ama ilk cihazınız olacaksa bence parasının hakkını veriyor. (daha 2 günlük İnşallah Sorun Çıkmaz)
    İlk açılışta Türk Bayrağı var Onun için bile alırım bana kalsa çünkü Next e göre artısı daha fazla ve Parası aynı hatta 10 TL daha uygun.
    Ben memnun kaldım değişim yapmayı düşünmüyorum.

Fotolarıda ekliyorum;

NOT: tüm bunlar kendi görüşümdür. Terimlerde bi hatam varsa lütfen uyarın düzelteyim.
    Ve lütfen "satıcı, X Firma elemanı" vb kimliklerine bürümeyin hemen, iki cihazın faturasını da eklerim dileyen olursa...
    Saygılarımla...

1. Foto Next 2000 FTA USB Scart ile
    2. Foto Hiremco X3 Scart ile
    3. Foto Hiremco X3 HDMI ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih56 -- 20 Mart 2010; 22:26:08 >

• Güzel bi karşılaştırma olmuş...Teşekkürler
    Hiremco X3 almaya karar verdim bende , umarım kanal geçişleri çok fazla yavaş değildir.
  • hiremco hd yayın özellikli olanı var o nasıl acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih56

merhaba arkadaşlar, bende next 2000 fta cihazı vardı ablam aynısından banada alalım deyince bana HDMI girişli Hiremco X3 alma şansı doğdu.
    belki memnun kalmam değiştiririm diye internet üzerinden aldım. Sony 32S5500 ve Beko 72 ekran Flat Tüplü Tv ile denedim ikisinide.
    iki cihazıda aynı Scart kablosu ve aynı uydu kablosu (uydu anteninden gelen kablo) kullanarak karşılaştırdım. HDMI bağlantı için Belkin 1.8 m HDMI kablo kullandım.

Öncelikle kendi görüşlerimi yazayım daha sonra aşırı amatör olan fotoları koyacağım.

Next i Scart ile bağladım ve uzun bi süre gözüm alışsın diye izledim görüntüyü LCD tv ile, daha sonra Hiremco yu bağladım fakat arada çok bariz bir fark olmadı Hirmco biraz daha Canlı (Parlak) renkler veriyormuş gibi geldi bana. ama çok çok az bi fark,
    sonra heyecanla acaba HDMI ile nasıl olacak diye Hiremcoyu HDMI ile bağlayıp görüntü ayarlarından 480p/576p ye ayarladım, ama sonuç hiç beklediğim gibi olmadı. Görüntüde aşırı belirgin bi fark bi netlik göremedim ben. sadece biraz daha parlak oldu görüntü ancak başka bi olumsuzluk fark ettim. HDMI ile 480p/576p de hızlı geçiş sahnelerinde görüntü örtüşmezliği oluyor kısa sürelik. sanırım bunun tam tekni adı: "de-interlacing"

ama HDMI bağlantı ile Seslerde çok bariz bir düzelme oldu.

Hiremco da beğenip Next te beğenmediğim diğer özelliklere gelirsek;
    - Kumandası her açıdan çekiyor Next te bu kadar Geniş açı olanağı yoktu
    - Kanal İsimleri Cihazın ekranında yazıyor ve çok tatlı bi yeşil rengi var
    - Kayıt Yapma işlemleri aynı gibi ama Hiremco da NTFS formatlı hard diskim de açılıyor. (Next te görmüyor) (ne ekstarası var derseniz Fat32 de ~ 4 Gb tan daha büyük dosya kayıt etmiyordu bu NTFS de sorun olmaz diye düşünüyorum.)
    - Cihaz daha küçük. (kapalı iken çok çirkin ama açıkken tatlı duruyor)
    - Uydudan güncelleme çok orjinal birşey hiçbir şifre vs girmeden hem kanalları buldu hemde Ntv Spor için biss şifresini vs kendi girmiş (Yazılım Güncellemesi ile)

Next in avantajları ise;
    - Daha hızlı kanal geçisi
    - Cihazda Renk ayarlama menüsü var Hiremco da bulamadım.
    - Kanal Taşıma Next te daha kolaydı Hiremco Vista misali soru üstüne soru soruyor.

Sonuç olarak HDMI bağlantısı var çok daha Net görüntü alacağım diye almayın,
    ama ilk cihazınız olacaksa bence parasının hakkını veriyor. (daha 2 günlük İnşallah Sorun Çıkmaz)
    İlk açılışta Türk Bayrağı var Onun için bile alırım bana kalsa çünkü Next e göre artısı daha fazla ve Parası aynı hatta 10 TL daha uygun.
    Ben memnun kaldım değişim yapmayı düşünmüyorum.

Fotolarıda ekliyorum;

NOT: tüm bunlar kendi görüşümdür. Terimlerde bi hatam varsa lütfen uyarın düzelteyim.
    Ve lütfen "satıcı, X Firma elemanı" vb kimliklerine bürümeyin hemen, iki cihazın faturasını da eklerim dileyen olursa...
    Saygılarımla...

1. Foto Next 2000 FTA USB Scart ile
    2. Foto Hiremco X3 Scart ile
    3. Foto Hiremco X3 HDMI ile

Karşılaştırma için teşekkürler. Bende X3 ve X3 Turbo HD var.
    http://www.seoul.gen.tr/hdmi.html
    Buradaki resmi gördünüz mü? Fark görebiliyor musunuz? Hemde X3 scart ve hdmi karşılaştırması?
    Fark görüyorsanız ona göre konuşabiliriz. Fark yok diyorsanız iyi seyirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 29 Mart 2010; 21:27:18 >

• verilen fotoğraflarda bariz fark var ama inanın ben bunu hissetmedim. belkide adamlar bu fark öne çıksın diye çok adi bi scart kullanıyor olabilirler
  • @semih56,

Karşılaştırma yaptığınız için teşekkürler.

İlaveten bir hususu belirtmem gerekirse;

Verdiğiniz resimleri büyüttüğünüzde, x3'te piksellemeyi daha çabuk farkedersiniz. Bu da x3'ün resim ve video işleme işlemindeki vasatlığa işaret etmektedir.

Saygılar, sevgiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih56

verilen fotoğraflarda bariz fark var ama inanın ben bunu hissetmedim. belkide adamlar bu fark öne çıksın diye çok adi bi scart kullanıyor olabilirler

Testi kendiniz yapıp deneyin o zaman. Görüntüyü durdurup scart ve hdmi foto çekip bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

@semih56,

Verdiğiniz resimleri büyüttüğünüzde, x3'te piksellemeyi daha çabuk farkedersiniz. Bu da x3'ün resim ve video işleme işlemindeki vasatlığa işaret etmektedir.

Saygılar, sevgiler.

Birçok receiver gördüm. Ancak içlerinde en iyi görüntü vereni bu idi. Sizin tüm mesajlarda bu markayı kötülemeniz enteresan.
    İnsan iyi bulduğu şeyi anlatır, gösterir. Siz ise olumsuz mesajlar yazıyorsunuz sürekli.
    Bazı mesajlarınızda donanıma atıyorsunuz suçu. (4 mb vs) Bununla görüntü kalitesinin hiçbir alakası yok.
    X3'te görüntü optimize edilmiş. Keskinlik değeri özellikle yüksek. Bu hoşunuza gitmiyorsa, tvden keskinliği azaltabilirsiniz.

Görüntü konusunda çok hassas arkadaşlar var burada yılların tecrübesi. Onlar bile görüntüye olumlu puan verirken sizin yazdıklarınız gerçekten enteresan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 12 Nisan 2010; 7:53:06 >

• Eklenen resimler büyütüldüğünde pikselleme görülebiliyor.
  • quote:

@semih56,

Saygılar, sevgiler.

Birader butun konularda muhalefet olmaktan usanmadinmi, rica ediyorum kimse dikkate almasin bu sahisin dediklerini
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prestor

quote:

@semih56,

Saygılar, sevgiler.

Birader butun konularda muhalefet olmaktan usanmadinmi, rica ediyorum kimse dikkate almasin bu sahisin dediklerini

Birader ne muhalefeti !? Ne gördüysek, nasıl test ettiysek onu yazar, onu söyleriz...

Asıl ben rica ediyorum forumdaşlardan !!! @prestor'un mesajı dikkate alınmasın... Ayıp ayıp !

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.