Şimdi Ara

Netstumbler Wireless Grafikleri!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende zoom x6 adsl modem ve intel wireless pro2200 b/g wireless card var
    ve netstumbler daki grafiklerde ara ara kesikler oluyor gönderdiğim resimde göreceksiniz!!!
    ve bazen bu kesikler uzayınca wireless bağlantısı kopuyor!!!
    acaba sizlerdeki grafiklerde de böyle durumlar söz konusumu diye merak etmiştim.
    Teşşekkürler.
    Kolay Gelsin!!!
     Netstumbler Wireless Grafikleri!!!

• O kesikler sinyalin o anda geçisi süre tamamen kaybolduğunu gösteriyor. Ancak sinyal alımının geçici olarak yok olması her zaman karşılaşılabilecek türden bir sorun. Örneğin sistem güç yönetimine bağlı olarak belli aralıklarda antenin güç seviyesini düşürüyor olabilir. Ya wireless verici paket gönderme aralığını ayarladığı için böyle oluyor da olabilir. Bendeki grafiklerde böyle bir sorun yok ama modeme yakın sayılırım.

Edit:

Bu anlık olan ince kesikler bende düzenli aralıklarla oluyor ancak ortadaki gibi büyük kesikle karşılaşmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PohPohPerisi -- 17 Haziran 2006; 23:53:56 >
  • @pohpohperisi
    teşekkürler ancak bendekinin güç yönetiminden kaynaklandığını sanmıyorum çünkü aralıklar seninde gördüğün gibi düzensiz!! bazen çok sık oluyor bazen az üstelik modemin hemen yanındayım
  • dostum kanal değiştirmeyi dene 11 inci kanala al mesela
  • arkadaş modemin olduğu odada telsiz telefon warsa onu en az modeminden iki metre uzağa taşı ve radyo frekanslı klavye veya faren warsa onlarıda kabloluyla değiştirip bir dene buda sinyali karıştırabilir istersen bu dediklerimi bir dene sonuçları buraya yaz başka çare düşünelim oey
  • yok kanal değiştirdim 1 den 13 e kadar hepsini denedim sonuç aynı hatta şifresizden wpa2 şifreleme tekniğine kadar hepsinde yaptı sorun başka birşeyden olsa gerek!!!
    acaba modemden mi yoksa bilgisayardaki karttan mı?

@delirotti

telsiz telefon yada kablosuz mouse yada herhangi bir radio frekansı yok
  • internetten nekadar sık veri gelirse kesik çizgi sayısı o kadar artıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.